Bitcoin Forum
May 05, 2024, 07:13:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Harici harddiskteki işletim sistemi  (Read 521 times)
dewilboys (OP)
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
May 09, 2017, 10:18:10 PM

iyi geceler arkadaşlar, 2 tane harddiskim var birinde win10 diğerinde ubuntu kurulu. İkiside lazım olduğu için ikidebir birini takıp diğerini çıkarıyorum. Bu da beni sıkmaya başladı bu yüzden bir tane hdd kutusu aldım. Hdd içine taktım boot ayarından usb boot en üste alıp pc yi yeniden başlatınca; ubuntu yüklü hdd de turuncu ekranda donup kalıyor, win10 u bu kutuya koyduğumda ise windows yazısı çıkıyor ve sonra hata veriyor yeniden başlatıyor sistemi.
Hdd kutusu usb 3-sata 2.5    taktığım usb girişi usb 3     anakart sata 2 destekliyor   
sıkıntı nerde yardımcı olabilir misiniz?
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714936437
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714936437
Reply with quote  #2

1714936437
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
May 09, 2017, 10:29:21 PM

iyi geceler arkadaşlar, 2 tane harddiskim var birinde win10 diğerinde ubuntu kurulu. İkiside lazım olduğu için ikidebir birini takıp diğerini çıkarıyorum. Bu da beni sıkmaya başladı bu yüzden bir tane hdd kutusu aldım. Hdd içine taktım boot ayarından usb boot en üste alıp pc yi yeniden başlatınca; ubuntu yüklü hdd de turuncu ekranda donup kalıyor, win10 u bu kutuya koyduğumda ise windows yazısı çıkıyor ve sonra hata veriyor yeniden başlatıyor sistemi.
Hdd kutusu usb 3-sata 2.5    taktığım usb girişi usb 3     anakart sata 2 destekliyor   

Neden böyle kendine eziyet ediyorsun?
https://www.youtube.com/watch?v=UozlsFtNE88 şunu bir izle.
http://lmgtfy.com/?q=win+10+ubuntu+dual+boot
dewilboys (OP)
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
May 09, 2017, 10:43:01 PM

Neden böyle kendine eziyet ediyorsun?
https://www.youtube.com/watch?v=UozlsFtNE88 şunu bir izle.
http://lmgtfy.com/?q=win+10+ubuntu+dual+boot

hız konusunda endişem var, bilgisayarım eski zaten birde iki işletim sistemi ile yüklenmek istemiyorum. Hazır fazladan hdd var zaten, kutusunuda aldım lazım olduğunda takıp kullanmak istiyorum direkt.
fakat niye hata veriyor bir türlü çözemedim. Aklıma ilk gelen sata 2.5 olmasıydı, fakat usb 3 ile bağlandığım için sata 2.5 olması etkiler mi pek bilemedim. Yeterli güç gitmediği için olabilir desem o zaman hiç açmazdı. Usb boot değilde doğrudan hdd olarak tanıtılmalı diye saçma birşeyde olabilir mi?
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
May 10, 2017, 04:55:40 PM

Bilgisayarlar harici diskten (çıkartılabilir diskten) işletim sistemini istediğin gibi boot etmene izin vermezler. (live cd mantığı hariç, onda da kalıcı veri saklayamazsın)

Dual boot'ta bilgisayarı yormazsın, sonuçta ikisi de eşzamanlı koşmayacak.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████