Bitcoin Forum
May 08, 2024, 11:32:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7]  All
  Print  
Author Topic: USD/TL (2,50-3,00) ------ 2017/Son Çeyrek  (Read 9633 times)
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
August 13, 2017, 05:22:39 PM

Siyasetten bağımsız tutulamaz bence de. Tamam sadece o yüzden denilemez tabi ama illa ki etkiliyor her şeyi etkilediği gibi. Dolar şu an 3.55 seviyelerine sabitlenmiş durumda. Bırakın 2.50-3.00 civarını şu durumda sabit kalsa bile yeterli birkaç yıl içinde. Ama bana kalırsa bu gidişle artacaktır. Yılı 3.7 civarında kapatacağını düşünüyorum.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
1715211133
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715211133
Reply with quote  #2

1715211133
Report to moderator
1715211133
Hero Member
*

Ignore
1715211133
Reply with quote  #2

1715211133
Report to moderator
1715211133
Hero Member
*

Ignore
1715211133
Reply with quote  #2

1715211133
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715211133
Hero Member
*

Ignore
1715211133
Reply with quote  #2

1715211133
Report to moderator
themystick
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

eHarvestHub

View Profile
August 22, 2017, 01:49:30 PM

Goldman Sachs yıl sonu dolar TL hedefi 3.60di. Ben ise daha iyi olacağını düşünüyorum. Temmuz ayında ihracat %31.2 arttı.  Ülkeye giren yabancı fonların yatırımına ciddi artış var. Benim hedefim 3.2 yıl sonu için.

dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
August 22, 2017, 01:57:49 PM

açıkcası doların bu dünya durumunda düşmesi çok fazla beklenmez. gerçekçi bir dünya pazarında doların bu kadar savaş meraklısı bir ülke için çok düşmesi gerek örn olarak türkiye savaş durumuna gelse tl sürünür dünya piyasasında ama amerikan doları çıkıyor nasıl oluyorsa. bana göre tr olarak durumu 3 tl altına gelmesi ihtimal dahilin değil. ben yılsonu 4.00 kadar göreceğini düşünüyorum. özellikle suriye olaylarının bitip oluşacak durumun türkiye için nasıl bir ortam olacağının belirsizliğinde.
TRY
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
August 22, 2017, 02:11:20 PM

3,50 ye demir attı düşmesini de çıkmasını da beklemek çok zor. çok büyük değişiklikler olması gerekiyor bunun için.
3,00 doları görmesi ne kadar olası değilse 4,00 dolar olması da zor görünüyor. Smiley yatırım yapılmaz uzaktan izlenir şu an için.
zokora
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

View Profile
August 22, 2017, 08:50:14 PM

yıl sonu bırak 4 tl'yi ,3.75 tl görmesi mümkün değil. gerçekten merak ediyorum bunu diyenler dolar almışlar mı. alsalar bu kadar rahat konusamazlar çünkü. para kaybetmenin psikolojisi farklıdır.
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
August 23, 2017, 09:01:11 AM

yıl sonu bırak 4 tl'yi ,3.75 tl görmesi mümkün değil. gerçekten merak ediyorum bunu diyenler dolar almışlar mı. alsalar bu kadar rahat konusamazlar çünkü. para kaybetmenin psikolojisi farklıdır.

bir füzeye bakar bence  Grin Grin Grin

zokora
Sr. Member

View Profile
August 23, 2017, 10:09:44 AM

bir füzeye bakar bence  Grin Grin Grin

6 aydır bekliyorsunuz o füzeyi. bi 6 ay daha bekleyin ne diyim  Smiley
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
August 23, 2017, 12:38:04 PM

şuanda turizm dönemindeyiz devlet turizmcilerin dolar kaybetmesini istemeyecektir kısa vade 3.4 altını görmesi kesinlikle zor devlet müdaha eder. sonbahar ortalarında bir durum yaşanabilir anca tabi ozmanda ortamın nasıl olacağı belli değil ancak herhangi bir özel durum yaşanmadığı sürece ben 3.20 yılsonu altını görmesinin olası olduğunu düşünmüyorum.
ancak uluslar arası kuruluşlar ve kulaktan duymalarım 3.70 3-75 civarı yılı  kapatağı yönünde.
tabi elimde az olmasada çok sayılmayacak dolar var bana göre doların 3.50 seyri devam eder ithalat verileri iyi gelirse biraz düşüş yaşanacaktır ama borsanın 110000 dayandığı bir ortamda doların 3 tlnin altına inmemsi hep kafamı karıştrıyor. normalde borsa 60000 deykende 3.50 lerdeydi borsa neredeyse 2 katında ama hala aynı yerde  beni düşündüren tek kısım bu.
yellowstorm
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
August 23, 2017, 03:28:24 PM

açıkcası doların bu dünya durumunda düşmesi çok fazla beklenmez. gerçekçi bir dünya pazarında doların bu kadar savaş meraklısı bir ülke için çok düşmesi gerek örn olarak türkiye savaş durumuna gelse tl sürünür dünya piyasasında ama amerikan doları çıkıyor nasıl oluyorsa. bana göre tr olarak durumu 3 tl altına gelmesi ihtimal dahilin değil. ben yılsonu 4.00 kadar göreceğini düşünüyorum. özellikle suriye olaylarının bitip oluşacak durumun türkiye için nasıl bir ortam olacağının belirsizliğinde.

aynen katılıyorum. 3,50 lerde dolanıp duruyor aylardır, hiçbir düşüş yaşanmadı. Sene sonuna kadar da düşmesini beklemiyorum.
en ufak bir girdapta tekrar fırlama ihtimali de var.
yılı da 3,70 lerde kapatır diye düşünüyorum. TL değerini kaybetmeye devam edecek.
zokora
Sr. Member

View Profile
August 23, 2017, 06:18:16 PM

aynen katılıyorum. 3,50 lerde dolanıp duruyor aylardır, hiçbir düşüş yaşanmadı. Sene sonuna kadar da düşmesini beklemiyorum.
en ufak bir girdapta tekrar fırlama ihtimali de var.
yılı da 3,70 lerde kapatır diye düşünüyorum. TL değerini kaybetmeye devam edecek.

sene başında 3,85-3,90 aralıgında idi, bugün 3,50nin de altına indi 3.48 oldu ve aylardır hiçbir düşüş yaşamadı öyle mi?

dolar-tl konusundaki insanların gerçekleri görmemesi üzerinde cidden bir tez çalışması yapılmalı.

geçenlerde de yine bu forumda birisi dolar aslında şu an 3,75tl ama gizliyorlar gibi bir şey söylemişti. hayret edici bir şey.

bu konudaki inat ve inanç üzerinde gözlem ve araştırma yapmak lazım gerçekten. çok enteresan  Smiley
dilemx
Full Member

Activity: 202

View Profile
August 24, 2017, 03:32:30 PM

2.50-3.00 aralığına gelmesi için çok iyi bir hikayeye ihtiyaç var.Malesef ülkemizde böyle bir hikaye görünmüyor.Bu kadar riskin olduğu bir ülkede ve bölgede bir gecede 4.00 TL'yi görürse şaşırmayın.Bu arada 3.48 zaten düşük değil.

■  RESTART ENERGY 
RED MWAT Token DEMOCRATIZING ENERGY
Facebook Twitter Telegram AnnouncementJoin our Token Sale
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
August 24, 2017, 06:24:35 PM

300 alman şirketini interpole şikayet ederek kendisi doların yükselmesini istiyor sanırım.
haliyle yatırım gelmesi için doların yüksek olması gerek
biz ise gittikçe güven kaybediyoruz.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
August 24, 2017, 08:02:03 PM

Türkiye'de doların 3.50 direnç seviyesinin gerisine düşmesiyle 3 30 direnç seviyelerine kadar düşme ihtimali var ama uzun vadede yani yıl sonuna kadar tahminler doların tekrar 4 tl seviyelerini göreceği bekleyip göreceğiz bakalım yıl sonunda durum ne olacak gönül ister ki dolar gerilesin tl değer kazansın fakat dış ülkelere ithalat bazında bağımlı olmamız ve üretimde istenilen noktalara gelemememiz bunu olasılığı imkansız kılıyor.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
September 01, 2017, 07:52:35 AM

Açıkçası ben de yükseleceğini düşünüyordum ama git gide düşüyor. Yatırım yapanlar yükselmesini istiyor olabilir ancak ülke için düşmesi daha iyi. İnşallah düşmeye devam eder 3ün altına düşse çok iyi olur.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
September 01, 2017, 06:15:39 PM

3.50 altına kaymasıyla insanlarda dahada düşecek beklentisi oluşmaya başladı. Yaz ayları tr de dolar her zaman düşmüştür bunu unutmayalım. Tahminim bu ay itbariyle hafif hafif yukseleceği yönünde. Turizm sezonuda bitiyor. Sıcak para hız kesecek. Birde katar krizinin tr ye cok yaradığını düşünüyorum.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
September 02, 2017, 08:34:28 PM

Kripto dünyasındaki gibi ülkemizde de dolar balinaları var. Bunların en büyüğüde devlet malesef. Bu kadar yanlış politikaya rağmen dolar nasıl düşüyor anlayamıyorum.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
September 03, 2017, 06:49:02 AM

Kripto dünyasındaki gibi ülkemizde de dolar balinaları var. Bunların en büyüğüde devlet malesef. Bu kadar yanlış politikaya rağmen dolar nasıl düşüyor anlayamıyorum.

Trump yüzünden. Trump olmasa şimdi çok farklı olurdu durum.
presidentcoin
Full Member

Activity: 224

Any store can buy, sell, and accept Crypto

View Profile
September 03, 2017, 12:44:24 PM

Ekonomi uzmanı değilim, dolar yatırımım da  yok, sade bir vatandaş olarak diyorum ki, doları sırf görüntü olsun diye bu kadar baskılarsanız, çok daha başka ve daha acıtacak  bir şekilde bir yerlerden pörtler muhakkak.

________Any Store Can Buy, Sell and Accept Cryptocurrency________
█████████ ██ ███ ██      PUNDI X     ██ ███ ██ █████████
Whitepaper      Twitter      Facebook      Telegram      Medium      Youtube
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7]  All
  Print  

Jump to: