Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:27:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: . silinsin  (Read 5034 times)
Lethapudi (OP)
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
May 12, 2017, 05:45:42 PM
Last edit: May 26, 2017, 08:09:26 AM by Lethapudi

bitti.
1714796879
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714796879
Reply with quote  #2

1714796879
Report to moderator
1714796879
Hero Member
*

Ignore
1714796879
Reply with quote  #2

1714796879
Report to moderator
1714796879
Hero Member
*

Ignore
1714796879
Reply with quote  #2

1714796879
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714796879
Hero Member
*

Ignore
1714796879
Reply with quote  #2

1714796879
Report to moderator
Ozza
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
May 12, 2017, 05:50:24 PM

Paran çok değilse zirvelere bakmak mantıksız. Daha aşağıdaki degerlenebilme ihtimali olanlara bakmak daha iyi.

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
May 12, 2017, 05:52:09 PM

5000 satten mi aldın Xrp'yi?50 Cent olursa kaç sat olacak değeri?Ripple şirketi Haziranda lock-up duyuracaklar ve fiyatlar katlanarak artacaktır.Ripple'nin geleceği parlak ve kitlesi geniş,belki bir gün 100$'ı bile görecektir.
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 12, 2017, 05:57:22 PM
Last edit: May 24, 2017, 05:18:35 AM by Lethapudi

bitti
Ozza
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
May 12, 2017, 05:59:28 PM

5000 satten mi aldın Xrp'yi?50 Cent olursa kaç sat olacak değeri?Ripple şirketi Haziranda lock-up duyuracaklar ve fiyatlar katlanarak artacaktır.Ripple'nin geleceği parlak ve kitlesi geniş,belki bir gün 100$'ı bile görecektir.
Dunyadaki toplam paradan haberin var mi ? 100 dolar olmaz.

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
May 12, 2017, 06:04:22 PM

Letha,algılamanda mi sorun var?Sat soruyorum usd yazıyorsun.100 dolar yarın olacak demiyorum,ama gelecekte mümkün.10 yıl sonra,kripto paranın altın çağında bankalar tarafından ve özellikle insanlar tarafından kullanılacağı icin.
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
May 12, 2017, 06:06:02 PM

Öncelikle kripto dünyasına hoşgeldin eğer bir başka hesabın yancısı değilseniz Smiley
Ethereum, ripple, btc fiyatları ve daha nicesi balondan ibaret. Diğer tüm altcoinlerin fiyat artışlarının nedeni ise btc fiyatındaki artış. Btc neden arttı diyorsan bir etkenini Alp youtube kanalında açıklamış. buyrun
Öte yandan bunun dışında çok pis işler dönüyor artık takip etmekte zorlanıyoruz. Eskiden btc fiyatı şişirilir indirilir , site hacklenir vs. takip etmesi basitti fakat şu an segwit, unlimited, cart curt derken piyasalar balon gibi havalandı. Ulan yıllardır takip ettiğim bcn bile 6x yaptı coin sayısı 182 milyar olmasına rağmen. Poloniex, madenciler, balinalar hepsi durumdan memnun.Umarım tez zamanda insanlar blockchain tabanlı exchange sitelerini kullanırda bunların işine yağ sürmeyi bırakırlar.
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 12, 2017, 06:10:04 PM
Last edit: May 24, 2017, 05:18:46 AM by Lethapudi

bitti
depdep
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
May 12, 2017, 06:34:54 PM

hahahaha 100 dolarmış. 100 dolar olumasını bırak 3 sene içinde 1 dolar olması imkansız.
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 12, 2017, 06:54:47 PM
Last edit: May 24, 2017, 05:18:54 AM by Lethapudi

bitti
1melyun
Hero Member

View Profile
May 12, 2017, 07:01:46 PM

Öncelikle kripto dünyasına hoşgeldin eğer bir başka hesabın yancısı değilseniz Smiley
Ethereum, ripple, btc fiyatları ve daha nicesi balondan ibaret. Diğer tüm altcoinlerin fiyat artışlarının nedeni ise btc fiyatındaki artış. Btc neden arttı diyorsan bir etkenini Alp youtube kanalında açıklamış. buyrun
Öte yandan bunun dışında çok pis işler dönüyor artık takip etmekte zorlanıyoruz. Eskiden btc fiyatı şişirilir indirilir , site hacklenir vs. takip etmesi basitti fakat şu an segwit, unlimited, cart curt derken piyasalar balon gibi havalandı. Ulan yıllardır takip ettiğim bcn bile 6x yaptı coin sayısı 182 milyar olmasına rağmen. Poloniex, madenciler, balinalar hepsi durumdan memnun.Umarım tez zamanda insanlar blockchain tabanlı exchange sitelerini kullanırda bunların işine yağ sürmeyi bırakırlar.

Hoşbulduk. Yancı değilim bende sizin yazdıklarınızla aynı şeyi yazdım. Bitcoin'in neden yükseldiğini biliyorum ayrıca Alp arkadaşın videosunuda izledim. Fiyat artısının psikolojik boyutunu söyledim. Bitcoin artınca insanlar neden 0.5 Bitcoin alayım diye düşünmeye başladı. Bu ilk üç öyle ya da böyle yükselmeye devam edecek. Bu tür işlerde vurgun riski her zaman var kimse evini, arabasını satmasın zaten.
Ben katılmıyorum, btc fiyatında 1100 usd den 1800 usd artış olduğunda yaklaşık %63 kazanırsınız. Bunuda yakalamak kısa vadede yılda bir mümkün oluyor. Altcoinde ise 5x 10x falan hayal değil. Bu birinci neden, diğer etkenlerde bitcoin işlem hızının çok yavaş olması, cüzdan programının boyutunun yüksek olması vs. diye sıralayabiliriz. İnsanların psikolojik olarak küsüratlı sayılara kafayı takması bence aptallara özgü bir davranış olur. Herkes önemli olanın para karşılığı olduğunu bilir. Tam tersi şöyle bir psikolojik etmende yürütülebilirdi. Bir coinden fazlaca sahipse onların çöp olduğunu düşünebilirdi insanlar, az coin sahibi ise bu coinin çok değerli olduğunu düşünebilir.
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 12, 2017, 07:23:01 PM
Last edit: May 24, 2017, 05:19:03 AM by Lethapudi

bitti
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
May 12, 2017, 09:32:36 PM

Mantığınıza göre düşük gelirlilerin ripple'ye başvurmaması lazım sonuçta yaklaşık 8 milyar dolarlık piyasası var.
Düşük gelirli olsam %10000 falan yapmasını beklerdim o zaman ne olacak 800 milyar dolar falan mı Smiley

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
Crypto-irkek
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
May 12, 2017, 09:39:47 PM

Bitcoin zengin isi ripple fakir isi bu forumda simdiye kadar duydugum en buyuk sacmalik.
Bu mantikla cryptoya yatirim yapan uzak dursun daha iyi.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
May 12, 2017, 09:43:02 PM

1- Ethereum'u bitcoin'e rakip göstermeniz ilginç geldi. İkisinin de felsefesi ayrıdır ayrıca Bitcoin kripto para dünyasında ilk ve tektir. Bunu her otorite kabul etmiştir. Bitcoin hiç bir zaman reklam yapmamıştır. Ana para olarak kabul edilmiştir. Diğer kripto paralar ise tanıtımlar ico lar geliştirme çalışmaları vs akla gelebilecek her pazarlamayı yapıyor yapmaktadırlar. ( Kuyumcu malını satmak için bağırmaz )
2- Ripple Haziran ayında 0.5 dolar olacağını sanmıyorum.
3- Ethereum fiyatının 1 sene önden gittiğini düşünüyorum. 100 dolar üstünde tutunamaz. 2018'e dair bir görüşüm yok.
4- Ripple 100 dolar değil 1 dolar bile olamayacaktır. Rüyalar aleminde yaşamayın.
1melyun
Hero Member

View Profile
May 12, 2017, 09:44:14 PM

Hoşbulduk. Yancı değilim bende sizin yazdıklarınızla aynı şeyi yazdım. Bitcoin'in neden yükseldiğini biliyorum ayrıca Alp arkadaşın videosunuda izledim. Fiyat artısının psikolojik boyutunu söyledim. Bitcoin artınca insanlar neden 0.5 Bitcoin alayım diye düşünmeye başladı. Bu ilk üç öyle ya da böyle yükselmeye devam edecek. Bu tür işlerde vurgun riski her zaman var kimse evini, arabasını satmasın zaten.
Ben katılmıyorum, btc fiyatında 1100 usd den 1800 usd artış olduğunda yaklaşık %63 kazanırsınız. Bunuda yakalamak kısa vadede yılda bir mümkün oluyor. Altcoinde ise 5x 10x falan hayal değil. Bu birinci neden, diğer etkenlerde bitcoin işlem hızının çok yavaş olması, cüzdan programının boyutunun yüksek olması vs. diye sıralayabiliriz. İnsanların psikolojik olarak küsüratlı sayılara kafayı takması bence aptallara özgü bir davranış olur. Herkes önemli olanın para karşılığı olduğunu bilir. Tam tersi şöyle bir psikolojik etmende yürütülebilirdi. Bir coinden fazlaca sahipse onların çöp olduğunu düşünebilirdi insanlar, az coin sahibi ise bu coinin çok değerli olduğunu düşünebilir.

Eğer bu işe yeni başlayan biri olsaydım Bitcoin'in işlem hızına değil en çok ne kadar kar yapabileceğime dikkat ederdim. Yeni yatırımcıların hepsi Bitcoin değerleneceği kadar değerlenmiş diyerek Ethereum ve Ripple'ye yöneliyor. Ethereum'un $100 olmasıda Ethereum yeterince değerlenmiş bari Ripple'ye yatırayım düşüncesi oluşturuyor. Yani orta gelirli adam Ethereum alırken, Orta ve Alt gelirli bir başka adam Ripple alıyor ya da yarı yarıya yapıyor. Bu iki para birimi benim tahminlerime göre değerlenmeye devam edecek.
Hocam birçok algı var sadece bu konuda değil.
Market fiyatlarının 2,99 olması
1L değil 1000ML yazılması

Zaten biz insanoğlu her türlü algıya müsaitiz, zeki değiliz.
insanoğlu mu zeki değil yoksa bazı insanlar zeki de biz mi onlar kadar değiliz?
Rasyonel olmak her türlü sorunu çözer sanırdım. Bakın şimdi, btc piyasasında her coinin btc üzerinden değer gördüğünü yeni  giren bile biliyor. Btc yükselirse altcoinler yükselir, btc düşerse çoğu altcoin düşer (balinalar oyun yapmazsa). Yeni yatırımcı btc değerleneceği kadar değerlenmiş diyorsa piyasanın btc ye bağlı olduğunuda bilerek hiç bulaşmaz. Ha eğer bulaşıyorsa biliyordur ki btc daha ilerde çok yükselecek fakat bundan sonraki yükselişileri 5x 10x gibi uzun vaadede bile çok ağır bir şekilde gerçekleşecek. Bu yüzden hemen altcoin ile o eski atraksyonlu günlerin hayalini kurar.
Yeni yatırımcılar ya da eskiler kim altcoine yatırım yapıyorsa daha fazla btc elde etmek için yapıyor. Daha ileri aşamada olanlarda bunu daha iyi  biliyor ki bu da altcoinlerin scam olduğu gerçeğidir.
Ethereum muş ripple mış. ( Ethereum'da şu ana kadar yapıpta waves'te yapamadığın ne var) (hız, asset kurma...) (Ya da ripple'ın neden çok iyi bir coin olduğunu düşünüyorsun, bankalarla altyapı anlaşması yapınca sana kar payı mı dağıtıyor, yoksa bankalar ripple a mı geçiyor sanıyorsun.) Hisse senedi, tahvil vb hiçbir kıymetli evrak değeri taşımayan bir scam coinin neden değerleneceğini düşünüyorsun.
hhk1045
Hero Member

View Profile
May 12, 2017, 09:53:13 PM

insanoğlu mu zeki değil yoksa bazı insanlar zeki de biz mi onlar kadar değiliz?
Rasyonel olmak her türlü sorunu çözer sanırdım. Bakın şimdi, btc piyasasında her coinin btc üzerinden değer gördüğünü yeni  giren bile biliyor. Btc yükselirse altcoinler yükselir, btc düşerse çoğu altcoin düşer (balinalar oyun yapmazsa). Yeni yatırımcı btc değerleneceği kadar değerlenmiş diyorsa piyasanın btc ye bağlı olduğunuda bilerek hiç bulaşmaz. Ha eğer bulaşıyorsa biliyordur ki btc daha ilerde çok yükselecek fakat bundan sonraki yükselişileri 5x 10x gibi uzun vaadede bile çok ağır bir şekilde gerçekleşecek. Bu yüzden hemen altcoin ile o eski atraksyonlu günlerin hayalini kurar.
Yeni yatırımcılar ya da eskiler kim altcoine yatırım yapıyorsa daha fazla btc elde etmek için yapıyor. Daha ileri aşamada olanlarda bunu daha iyi  biliyor ki bu da altcoinlerin scam olduğu gerçeğidir.
Ethereum muş ripple mış. ( Ethereum'da şu ana kadar yapıpta waves'te yapamadığın ne var) (hız, asset kurma...) (Ya da ripple'ın neden çok iyi bir coin olduğunu düşünüyorsun, bankalarla altyapı anlaşması yapınca sana kar payı mı dağıtıyor, yoksa bankalar ripple a mı geçiyor sanıyorsun.) Hisse senedi, tahvil vb hiçbir kıymetli evrak değeri taşımayan bir scam coinin neden değerleneceğini düşünüyorsun.

Katılıyorum hocam. Olay şundan ibaret piyasa Bitcoin'in etrafında dönüyor ama Bitcoin artık eski aksiyonlu günlerinde değil senede fiyat olarak 10x yapacak pozisyonda da değil,  bu yüzden zaten altcoin piyasaları kumarhaneye dönmüş durumda şuan. Birileri kazanırken birileri fena kaybediyor.
Lethapudi (OP)
Sr. Member

View Profile
May 12, 2017, 10:11:37 PM
Last edit: May 24, 2017, 05:19:14 AM by Lethapudi

bitti
hhk1045
Hero Member

View Profile
May 12, 2017, 10:35:45 PM

Neden herkes mesajlarımı anlamak istediği gibi anlıyor? Şu an ilk üçte olan coinlerin birim fiyatları arasında uçurum olmasının sebebi ve bu coinlerin ilk üçte olması tesadüf değil. Bu coinler talep varki oradalar, bir coinin değerini talep belirler. Ben olan talebin analizini ve hangi ülkeierin bu talepte büyük rol edindiğini gerekçeleriyle söyledim. Bitcoin'e rakip çıktı demedim, Ethereum Bitcoin'e alternatiftir dedim.Ripple aynı şekilde o da bir alternatiftir. Hangisi daha iyi tartışması yapmıyorum. Bana göre hepsi aynı şey ben hangi coine talep olduğunu önceden analiz ederek yatırımımı yapıyorum ve paramı katlıyorum. Ben hangisinin iyi olduğuyla ilgilenmiyorum. Hangisine çok talep olduğuna  ve olacağıyla ilgileniyorum. Bitcoin şu anda tıkanmış durumda ne kadar suni pohpohlamalara uğrasada yeniden düşüyor. Çünkü altcoinlere daha fazla talep var. Benim Ripple fakir işi, Bitcoin zengin işi dediğimde nereden çıktı? Ripple'nin $0.200 olması daha kolay katlanabileceği gibi bir algı yaratıyor, taleplerde bunu doğruluyor.

Kolay para katlamak istiyorsanız altcoin lerde fırsat çok. Orada haklısınız lakin yanlış atlara oynamak ta var. Ripple 0.5 tahmininizin tutacağını düşünmüyorum. Katlayacağı kadar katladı zaten ripple. Neyse diyeceğim şimdilik piyasa büyüyor oranlar katlanıyor. Kripto para piyasasına akan sıcak para kayıpları gizliyor lakin yarın sular durulduğunda altcoinler terse doğru katlamaya başladığında ne olacak göreceğiz.
1melyun
Hero Member

View Profile
May 13, 2017, 12:26:13 AM

Neden herkes mesajlarımı anlamak istediği gibi anlıyor? Şu an ilk üçte olan coinlerin birim fiyatları arasında uçurum olmasının sebebi ve bu coinlerin ilk üçte olması tesadüf değil. Bu coinler talep varki oradalar, bir coinin değerini talep belirler. Ben olan talebin analizini ve hangi ülkeierin bu talepte büyük rol edindiğini gerekçeleriyle söyledim. Bitcoin'e rakip çıktı demedim, Ethereum Bitcoin'e alternatiftir dedim.Ripple aynı şekilde o da bir alternatiftir. Hangisi daha iyi tartışması yapmıyorum. Bana göre hepsi aynı şey ben hangi coine talep olduğunu önceden analiz ederek yatırımımı yapıyorum ve paramı katlıyorum. Ben hangisinin iyi olduğuyla ilgilenmiyorum. Hangisine çok talep olduğuna  ve olacağıyla ilgileniyorum. Bitcoin şu anda tıkanmış durumda ne kadar suni pohpohlamalara uğrasada yeniden düşüyor. Çünkü altcoinlere daha fazla talep var. Benim Ripple fakir işi, Bitcoin zengin işi dediğimde nereden çıktı? Ripple'nin $0.200 olması daha kolay katlanabileceği gibi bir algı yaratıyor, taleplerde bunu doğruluyor.
Fiyat ile talep arasındaki ilişki değil onları 2. ve 3. yapan işin içinde türlü türlü dolandırıcılıklar var. Yukarıda yazdığım gibi waves ile ripple her ikisinide insanlar rahatça kısa sürede bir ödeme yöntemi olarak kullanabilir. Ama marketcap olarak aralarında dağlar kadar fark var. Bunun en büyük nedeni spekülasyon yapanlardır. Bir coinin btc ye alternatif olabilmesi için öncelikle btc yi iyi kavramalı, merkezsiz bir güç olmalı. Yoksa bugün bile 2. 3. coin sıralaması değişse şaşırmam.
Evet bu coinlerin oralarda olması tesadüf değil, birileri istediği ve yaptığı için oradalar. Yarın başka bir coini oraya yerleştirdiklerinde görürsün ne demek istediğimi.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: