Bitcoin Forum
April 26, 2024, 11:53:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: FON Talepleri üzerine Fikir Alışverişi  (Read 2865 times)
MesutCan (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
May 17, 2017, 07:37:53 PM

Bu başlık altından nasıl bir fon olmalı? Ödeme vadeleri nasıl olmalı gibi düşüncelerimizi paylaşalım hem fon kurucusuna hem de yatırımcılara uygun gelen taleplere göre bir şekillendirme yapalım..
1714132401
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714132401
Reply with quote  #2

1714132401
Report to moderator
1714132401
Hero Member
*

Ignore
1714132401
Reply with quote  #2

1714132401
Report to moderator
1714132401
Hero Member
*

Ignore
1714132401
Reply with quote  #2

1714132401
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714132401
Hero Member
*

Ignore
1714132401
Reply with quote  #2

1714132401
Report to moderator
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
May 17, 2017, 08:04:08 PM

1-) Son fonunda olduğu gibi BTC imiş TL imiş gibi bir kargaşa olmamalı. Her şart açık olarak belirtilmeli. TL yatıran adamın karı TL bazlı, BTC yatıran adamın karı BTC bazlı yansıtılmalı. Bu karmaşanın önüne geçmek için fon sadece TL bazlı olursa çok daha güzel olur. Karmaşa olmaz.

2-) Fona katılım için 1 hafta, 10 gün, 2 hafta, her neyse bir süre ilan etmeniz lazım ve o süre boyunca sadece fona katılımlar olmalı, işlem başlamamalı. O katılım süresi dolduktan sonra fon herkes için aynı anda başlamalı. Geç katılımlar kabul edilmemeli. Son fonda bunun tartışmasını bolca yaşadık.

3-) %100 şekilde ana para garantisi verilmeli. Fonu çok riske sokacak aşırı agresiflikte işlemlerden kaçınılmalı.

4-) Onun dışında şahsen çok uzun vadeli fonlara artık sıcak bakmıyorum, diğer arkadaşların da sıcak baktığını düşünmüyorum. Maksimum 30-45 gün sonunda fon sonlanmalı.

Benim aklıma ilk gelenler bunlar şimdilik.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
May 17, 2017, 08:25:34 PM

fonda ne yapılacağı açıkça belirtilmeli. haftalık ya da 15 günde bi rapor verilmeli. sonradan yatırımcı gelmemeli. gelecekse bizim karımızı etkilememeli
MesutCan (OP)
Hero Member

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
May 17, 2017, 08:26:18 PM

1-) Son fonunda olduğu gibi BTC imiş TL imiş gibi bir kargaşa olmamalı. Her şart açık olarak belirtilmeli. TL yatıran adamın karı TL bazlı, BTC yatıran adamın karı BTC bazlı yansıtılmalı. Bu karmaşanın önüne geçmek için fon sadece TL bazlı olursa çok daha güzel olur. Karmaşa olmaz.

2-) Fona katılım için 1 hafta, 10 gün, 2 hafta, her neyse bir süre ilan etmeniz lazım ve o süre boyunca sadece fona katılımlar olmalı, işlem başlamamalı. O katılım süresi dolduktan sonra fon herkes için aynı anda başlamalı. Geç katılımlar kabul edilmemeli. Son fonda bunun tartışmasını bolca yaşadık.

3-) %100 şekilde ana para garantisi verilmeli. Fonu çok riske sokacak aşırı agresiflikte işlemlerden kaçınılmalı.

4-) Onun dışında şahsen çok uzun vadeli fonlara artık sıcak bakmıyorum, diğer arkadaşların da sıcak baktığını düşünmüyorum. Maksimum 30-45 gün sonunda fon sonlanmalı.

Benim aklıma ilk gelenler bunlar şimdilik.

Değerli fikirinleriniz için teşekkür ederim başka arkadaşlarında görüşünü alalım, Fon ana parası garantisi her fonumda devam eden bir kural bu konuda çokta konuşmama gerek yok , benim verdiğim gibi %100 ana para garantisi bu zamana kadar verildiğini düşünmüyorum
Ben sadece şuan da ki fonlara açıkçası btc kabul etmeyi düşünmüyorum sadece TL yada Dolar bazlı olacak gibi tabi ki fikirler değişebilir herkesin bir görüşünü alalım duruma göre yeni sistem bir fon gelebilir talep çok fazla çünkü
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
May 17, 2017, 08:44:29 PM

fon ne üzerine olacak bi de onun hakkında bilgi verirseniz sevinirim. kriptopara mı yoksa reel bi iş mi?
MesutCan (OP)
Hero Member

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
May 17, 2017, 08:48:57 PM

fon ne üzerine olacak bi de onun hakkında bilgi verirseniz sevinirim. kriptopara mı yoksa reel bi iş mi?

Fon BTC - TL
BTC - Altcoin
BTC - USD olarak işlemler yapılacak her zaman ki gibi marginde değerleme bu sefer bu fonda yapılmayacak,Yüksek bir miktarda fon toplanacagini düşündüğümden  riski minumuma indirmek için Margin bu fonda yer almayacak, Ayrıca 3 borsanın arbitraj imkanı olan TL değişimleri ve Altcoin değişimleri de arbitraj olarak uygulanabilir.
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
May 17, 2017, 08:57:09 PM

Değerli fikirinleriniz için teşekkür ederim başka arkadaşlarında görüşünü alalım, Fon ana parası garantisi her fonumda devam eden bir kural bu konuda çokta konuşmama gerek yok , benim verdiğim gibi %100 ana para garantisi bu zamana kadar verildiğini düşünmüyorum
Ben sadece şuan da ki fonlara açıkçası btc kabul etmeyi düşünmüyorum sadece TL yada Dolar bazlı olacak gibi tabi ki fikirler değişebilir herkesin bir görüşünü alalım duruma göre yeni sistem bir fon gelebilir talep çok fazla çünkü

Rica ederim, diğer arkadaşlardan da bir şeyler geldikçe şekillenir. Sizin peki aklınızda hiç spesifik bir şeyler yok mu biraz belli etseniz?

Katılım tipi konusunda şahsen kesinlikle TL olmasını tercih ederim. Yok dolar düştü, yok btc çıktı-indi gibi parametrelerden kurtulmuş oluruz basitçe.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
May 17, 2017, 09:20:25 PM

Tl bazli fina ben sahsen katılmam.
 Btc fiyati surekli artiyor. Tl bazli katilmak isteyen varsa ibam vereyim atsin bana. Preev -%1e kapatirim fonu.
Btc forumunda tl bazli fon bence cakalliktir. Btc giren btc cikar tl giren tl cikar mottosunu bir noktaya kabul edebilirim ama tl bazli fon bitcoin forumunda bana gore degil.

For rent...
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
May 17, 2017, 11:06:09 PM

Son fonundaki şaibeli yatırımcılar,ilk hafta %20 kar oranı ay sonu tahmini %45 den fazla kar belirtmen ve bu arada btcdeki %45 lik artışa rağmen ay sonu %20 kar vermen,

fon bitmesine rağmen 1 haftadan fazla ödemeleri internetinde problem olmasını bahane ederek geçiktirmeni kimse unutmadı.

Forumdaki mesut can imajını ciddi şekilde yıprattın eminim fon açarsanda eskisi kadar katılım sağlayamazsın.
MesutCan (OP)
Hero Member

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
May 17, 2017, 11:20:24 PM

Son fonundaki şaibeli yatırımcılar,ilk hafta %20 kar oranı ay sonu tahmini %45 den fazla kar belirtmen ve bu arada btcdeki %45 lik artışa rağmen ay sonu %20 kar vermen,

fon bitmesine rağmen 1 haftadan fazla ödemeleri internetinde problem olmasını bahane ederek geçiktirmeni kimse unutmadı.

Forumdaki mesut can imajını ciddi şekilde yıprattın eminim fon açarsanda eskisi kadar katılım sağlayamazsın.

Her şeyi açıkça diğer fonda belirtmiştik, Imaj zedelenmesi gibi bir durum söz konusu olmaz çünkü Mesut Can bir marka her markayı sevenlerin olduğu kadar sevmeyenlerde olabilir,Herkesin şahsi fikrine saygı duyariz,
Ödemeler hiç bir surette gecikmemistir, Herkes ödeme ibanlarını ilettiginde toplu çıkış yapılmıştır ki bu da parca parca olması takibinin zor olması sebebiyle herkesin gönderilmesi beklenmiştir.
Öncelikle %20 %45 isterse %100 desemde basit matematik hesaplarıyla hesaplayıp burda kimse konuşamaz, Fonda 10.000 TL varken edilen kar 2000 TL ise bu %20 dir yeni girişler olduğunda fon miktarı 100.000 çıktığı halde hala elde edilen kar 2000 TL ise fon kâr oranı %2 ye düşer tekrardan %20 kar elde ederek 20.000TL kazandığında %20 ye ulaşır .  Matematik hesaplarını fon toplamı üzerinden elde edilen kara gore hesaplamadan yapılan tüm hesaplamalariniz yanlış olacaktır .

Edit ; Yeni fonda her öyle elinde parası olanı almayı da düşünmüyorum, Belirli yatırım tutarının üstünde ki miktara sahip olan yatırımcılar dahi filtrelenip alınacaklar, Vip Fon yapılacak isterse 1 btc toplansın isterse 100 btc bu yeni sistem fonu olusturdugumuzda malesef herkesi dahil etmeyi düşünmüyorum

Edit 2 : Maximum yatırımcı sayısı 20yi geçmeyecektir
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
May 18, 2017, 12:22:42 AM

Mesut Can gerçekten büyük bir marka katılıyorum.Bu markanın son fonundan sonra yeni fonda şu durum olabilir: örneğin 100 bin lira toplayıp 30 gün fon süresi belirtebilir 28.gün güncellemede %100 kar oranındayız diye bir güncelleme yapabilir fonun son günü dışarıdan biri 100 milyon lira ile bir yatırım yapıp tüm karı kendi başına alabilir böyle büyük böyle güzel bir marka yeterki ne zaman girip çıkacağınızı iyi bilin Mesut Can markasının fonlarına  Wink
gokcey
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
May 18, 2017, 09:50:07 AM

OoOOo Mesutcan geri dönmüş yine birilerine peşkeş çekilecek belli ki Wink önceki dalaverelerin unutulmadı merak etme
stromae
Full Member

Activity: 309
Merit: 100

View Profile
May 18, 2017, 10:22:50 AM

Her şeyi açıkça diğer fonda belirtmiştik, Imaj zedelenmesi gibi bir durum söz konusu olmaz çünkü Mesut Can bir marka her markayı sevenlerin olduğu kadar sevmeyenlerde olabilir,Herkesin şahsi fikrine saygı duyariz,
Ödemeler hiç bir surette gecikmemistir, Herkes ödeme ibanlarını ilettiginde toplu çıkış yapılmıştır ki bu da parca parca olması takibinin zor olması sebebiyle herkesin gönderilmesi beklenmiştir.
Öncelikle %20 %45 isterse %100 desemde basit matematik hesaplarıyla hesaplayıp burda kimse konuşamaz, Fonda 10.000 TL varken edilen kar 2000 TL ise bu %20 dir yeni girişler olduğunda fon miktarı 100.000 çıktığı halde hala elde edilen kar 2000 TL ise fon kâr oranı %2 ye düşer tekrardan %20 kar elde ederek 20.000TL kazandığında %20 ye ulaşır .  Matematik hesaplarını fon toplamı üzerinden elde edilen kara gore hesaplamadan yapılan tüm hesaplamalariniz yanlış olacaktır .

Edit ; Yeni fonda her öyle elinde parası olanı almayı da düşünmüyorum, Belirli yatırım tutarının üstünde ki miktara sahip olan yatırımcılar dahi filtrelenip alınacaklar, Vip Fon yapılacak isterse 1 btc toplansın isterse 100 btc bu yeni sistem fonu olusturdugumuzda malesef herkesi dahil etmeyi düşünmüyorum

Birader dalga mı geçiyosun bizle? Markaymış neyin markası aq? Ego patlaması mı yaşıyorsun çarptığın paralarla?

Son fonda ne bok yediğini anlatmış işte diğerleri, doymadın galiba.

Bu saatten sonra forumdan kolay kolay fona giren çıkmaz, kendini hiç havalara çıkarma. Fonların rezilliği malum. Okuyoruz hep.

Ciddi ciddi MesutCan bir marka diyor ya rahatsız mısın acaba...
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
May 18, 2017, 10:45:18 AM

mesutcan ve fon, kendi adıma yanına bile yaklaşmam.polemik çıkmasın diye ayrıntıya girmiyorum , güvenim sıfır kendisine

Penguen
Hero Member

Merit: 500

View Profile
May 18, 2017, 02:45:29 PM

Bundan sonra fon olmamalı. Ben kendi adıma asla bir fona, birine para göndermeyi düşünmüyorum. Zaten küçük miktarlarla fon için deneme yapıyordum. Sonuç benim haklı olduğumu gösterdi. Kaybedersem de kendim kaybederim arkadaş kime ne benim param Wink
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
May 18, 2017, 02:53:11 PM

daha önce yorumumu yazmıştım. rakip olarak yazmıyorum. mevzuatı bilen bir kişi olarak TL ve USD mevduat toplanmasında, toplayan için hukuken sıkıntılar var. bu nedenle fonların BTC veya başka bir coin üzerinden kurgulanmasının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

tabi TL toplanmasının da BTC fiyatında oluşabilecek olası düşüşlerin önüne geçebilir. yine de hukuki açıdan dikkat etmek gerekir.

yine de şimdiden hayırlı olsun fon, ne diyelim...

Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 275

View Profile
May 18, 2017, 03:26:57 PM

Bir önceki fonda bence sıkıntı şeffaflıktı. Düzenli olarak bilgi ve fon değeri paylaşılmadı. Daha önceden yaratılmış olan ve anonim olmamanın verdiği güven büyük ölçüde harcandı. Bir nevi katılımcılar umursanmadı kaale alınmadı. Sonradan katılım alınıp herkesin karı kesilip onlara verildi. Fon bitti denildi sayım yapılıyor dendi katılımcılar oyalandı vs. vs.
Ancak şunu da söyliyeyim halen daha mesutcanın kredisinin tükendiğini düşünmüyorum. Gene yüksek katılım illaki olacaktır. Umarım bu sefer önceki fondaki sıkıntılar yaşanmaz. Şimdiden bol şans.
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
May 19, 2017, 05:05:42 PM

Birader dalga mı geçiyosun bizle? Markaymış neyin markası aq? Ego patlaması mı yaşıyorsun çarptığın paralarla?

Son fonda ne bok yediğini anlatmış işte diğerleri, doymadın galiba.

Bu saatten sonra forumdan kolay kolay fona giren çıkmaz, kendini hiç havalara çıkarma. Fonların rezilliği malum. Okuyoruz hep.

Ciddi ciddi MesutCan bir marka diyor ya rahatsız mısın acaba...

hahah bu efsane olmuş, sakin hocam Cheesy Ben düzgünce sorayım, Mesut Bey neden kendinize marka dediğinizi anlatabilir misiniz? Cheesy Son fonda apaçık yaşanan çarpıklıkların sonuçlarını bakınız kendiniz de görüyorsunuz.. Ben ve birçok kişiden BTC toplayıp TL olarak kar dağıtmanızı, fonu güncellememenizi, sonradan gelip en çok kar alan ANONİM balina yatırımcıyı, fon bittikten sonra henüz karları dağıtmadan gidip LAMBORGINI alıp whatsapp grubunda paylaşmanızı, daha sayamadığım, herkesin yazıp çizdiği onca şeyi kimse unutmadı.

Tabii ki forumda kredibiliteniz sıfırlanmış değil, buna da girecek çok kişi olur. Ancak onda yaşanan şeyden sonra aynı şartlarda açılacak bir fon daha olursa ben şahsen girmem, 2-3 aydan fazla forum geçmişi olan da birçok kişi girmez.

Ha eğer şartları değiştirip, btc bazlı bir fon oluşturup, yukarıda ilk posttaki gibi sınırları keskin, belli kuralları benimserseniz bu durum değişir. aksi halde durumlar artık böyle.
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
May 19, 2017, 05:19:57 PM

Mesüt eskiden iyi biriydi.
Ondan sayısız olarak maddi sıkıntılı dönemlerimde btc aldım sonrasında ödedim vesaire.
Size bir fon yöneticisinden bahsedeceğim Peter Lynch.
80-90 lı dönemlerde, ABD nin en büyük fon yöneticisiydi.Ki 2000 li dönemlere geldiğimizde, Elindeki toplam fon miktarı abd deki toplam hazineden bile fazlaydı.
Bu adamın çok sevdiğim bir sözü vardır.
Herkes Büyük Balıklar Peşinde, Asıl İş Küçük Balıklardadır.Unutmayınki, Büyük balıklar, Küçük balıklardan gelirler.

Şimdi gelelim Mesüt konusuna.
Mesut zamanında sağlam fonları oldu, güven topladı.Ama toplamasından ileri gidemedi.Bazen, Güven topladığında, Küçük adımlar atman gerekir Mesut.
Fazla Ego, sana çok şey kaybettirir.
Umarım, Şuanki durumunu ileride aramazsın.
Kendine iyi bak Mesut Wink

karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
May 19, 2017, 07:24:36 PM

Bende salça olayım, açtığım fona escrow ekleme dahil herşeyi göz önüne aldım. Adamlara yeter ki ne istedinizi söyleyin, analiz yaptığım coinlerin listesini falan yolladım rasyonel isteklerinizi yapacağım dedim. Yinede kimseden ses yok. Nasıl küsmüşseler artık fonlara bende mağdur oldum. Listemde pump yemeyen bir dgb falan kalmıştı o da pumplandı.
Geçen bir makale okudum Türkiye halkının en önemli sorunlarından biri güvensizlikmiş. Birbirimize güvenmiyoruz ve karşıdaki kişinin bireysel çıkarlarını maksimize etmek adına bizi satacağını düşünüyormuşuz. Bu sebeple güven konusu en önemli şey. Fakat escrow bile işe yaramıyorsa, burada başka değişkenler işin içine giriyor. Sürü psikolojisi.
Türkçe forumda legendary olan ve güvenilen birkaç hesabı arkana alırsan  yatırımı alırsın bence. Smiley İnsan psikolojisi çok ilginç.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: