Bitcoin Forum
May 09, 2024, 06:25:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: FON Talepleri üzerine Fikir Alışverişi  (Read 2874 times)
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
May 19, 2017, 07:48:25 PM

Bende salça olayım, açtığım fona escrow ekleme dahil herşeyi göz önüne aldım. Adamlara yeter ki ne istedinizi söyleyin, analiz yaptığım coinlerin listesini falan yolladım rasyonel isteklerinizi yapacağım dedim. Yinede kimseden ses yok. Nasıl küsmüşseler artık fonlara bende mağdur oldum. Listemde pump yemeyen bir dgb falan kalmıştı o da pumplandı.
Geçen bir makale okudum Türkiye halkının en önemli sorunlarından biri güvensizlikmiş. Birbirimize güvenmiyoruz ve karşıdaki kişinin bireysel çıkarlarını maksimize etmek adına bizi satacağını düşünüyormuşuz. Bu sebeple güven konusu en önemli şey. Fakat escrow bile işe yaramıyorsa, burada başka değişkenler işin içine giriyor. Sürü psikolojisi.
Türkçe forumda legendary olan ve güvenilen birkaç hesabı arkana alırsan  yatırımı alırsın bence. Smiley İnsan psikolojisi çok ilginç.

1. Dürüst 2. Açık ve şeffaf olduktan sonra güven tesis etmek çok kolay. Bence sizin yaşadığınız, sütten ağzı yananların yoğurdu üfleyerek yemeleri. Sizinle veya fonunuzla direkt ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bence kişisel almayın olayı.

Öte taraftan, güvensizlik ve Türk insanı hakkında çok haklısınız. Kesinlikle böyle bir şey var. Ama bu bizim yine kendi kendimize yarattığımız bir problem, hatta yukarıda söylediklerimle birlikte paradoksa dönüşüyor. Çünkü balık akıllıyız.

Güven sağlıyoruz, dayanamıyor emaneti kötüye kullanıyoruz, güven sarsılıyor, güvenen kaçıyor, zaman geçiyor hepsi unutuluyor, birkaç kişi elini taşın altına sokuyor, arkası tekrar geliyor, güven yine sağlanıyor, böyle böyle başa dönüp duruyoruz.

Ben bu tür bir fon yönetiyor olsam tüm hareketleri teker teker listelerdim. Ana para garantisi de vermezdim. Banka değil ki fon yöneticisi, neden böyle bir garanti versin? Kazanmak da var, kaybetmek de var.

Toplamda artıda olan kişiye tekrar yatırım gelir, herkes kazanır. Toplamda pozitifte değilse kişi zaten bu işi yapamıyordur, zorlamanın alemi de yok.
1715279154
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715279154
Reply with quote  #2

1715279154
Report to moderator
1715279154
Hero Member
*

Ignore
1715279154
Reply with quote  #2

1715279154
Report to moderator
1715279154
Hero Member
*

Ignore
1715279154
Reply with quote  #2

1715279154
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
May 19, 2017, 08:09:43 PM

son fonda şeffaflık dışında bi sıkıntı yoktu. sadece beklenti yüksek tutuldu ve btc pump anına denk geldi. yeni fonda kar dağıtımı hangi cinsten olacağı belirtilecek deniyor bu sayede sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum. mesutcan marka mıdır değil midir o soruya gelirsek herkesin adı bi markadır. insanlar güveni başarısını ve kalitesinide o isimde taşır. Mesutcan bana göre başarılı biri. o yüzden kendini marka olarak görmesi normal.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
May 19, 2017, 08:58:02 PM

Btc veya altcoin alıp bir ay bekletirim yinede mesutun vereceği kardan daha fazla kazanırım.

Çok hayal perest bir kişilik olsa gerek önceki fon konusundaki mesajları unutup tekrar fon sevdasına düşmüş.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
May 19, 2017, 09:12:07 PM

Bende salça olayım, açtığım fona escrow ekleme dahil herşeyi göz önüne aldım. Adamlara yeter ki ne istedinizi söyleyin, analiz yaptığım coinlerin listesini falan yolladım rasyonel isteklerinizi yapacağım dedim. Yinede kimseden ses yok. Nasıl küsmüşseler artık fonlara bende mağdur oldum. Listemde pump yemeyen bir dgb falan kalmıştı o da pumplandı.
Geçen bir makale okudum Türkiye halkının en önemli sorunlarından biri güvensizlikmiş. Birbirimize güvenmiyoruz ve karşıdaki kişinin bireysel çıkarlarını maksimize etmek adına bizi satacağını düşünüyormuşuz. Bu sebeple güven konusu en önemli şey. Fakat escrow bile işe yaramıyorsa, burada başka değişkenler işin içine giriyor. Sürü psikolojisi.
Türkçe forumda legendary olan ve güvenilen birkaç hesabı arkana alırsan  yatırımı alırsın bence. Smiley İnsan psikolojisi çok ilginç.

1. Dürüst 2. Açık ve şeffaf olduktan sonra güven tesis etmek çok kolay. Bence sizin yaşadığınız, sütten ağzı yananların yoğurdu üfleyerek yemeleri. Sizinle veya fonunuzla direkt ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bence kişisel almayın olayı.

Öte taraftan, güvensizlik ve Türk insanı hakkında çok haklısınız. Kesinlikle böyle bir şey var. Ama bu bizim yine kendi kendimize yarattığımız bir problem, hatta yukarıda söylediklerimle birlikte paradoksa dönüşüyor. Çünkü balık akıllıyız.

Güven sağlıyoruz, dayanamıyor emaneti kötüye kullanıyoruz, güven sarsılıyor, güvenen kaçıyor, zaman geçiyor hepsi unutuluyor, birkaç kişi elini taşın altına sokuyor, arkası tekrar geliyor, güven yine sağlanıyor, böyle böyle başa dönüp duruyoruz.

Ben bu tür bir fon yönetiyor olsam tüm hareketleri teker teker listelerdim. Ana para garantisi de vermezdim. Banka değil ki fon yöneticisi, neden böyle bir garanti versin? Kazanmak da var, kaybetmek de var.

Toplamda artıda olan kişiye tekrar yatırım gelir, herkes kazanır. Toplamda pozitifte değilse kişi zaten bu işi yapamıyordur, zorlamanın alemi de yok.
"Nasıl küsmüşlerse artık" derken sütten ağzı yananları kast ettim zaten. Olayın farkındayım. Fon başlığımı okudunuz mu bilmiyorum fakat ben, eğer sermayemi uzun vadeli coinlerde kilitli tutmasaydım böyle bir fon açmayacaktım.
Şu ana para garantisi konusunda haklısınız, böyle bir garanti verecek olan varsa gitsin bankadan kredi çeksin. Ben fonumda zararı max, %20 de durdurulacağını söyledim. O %20 ide escrow'a teslim edecektim. Bu bana gayet mantıklı geldi.
Ama sürü psikolojisinde de haklıyım öyle değil mi ?  Cool

ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
May 19, 2017, 09:14:16 PM

Btc veya altcoin alıp bir ay bekletirim yinede mesutun vereceği kardan daha fazla kazanırım.

Çok hayal perest bir kişilik olsa gerek önceki fon konusundaki mesajları unutup tekrar fon sevdasına düşmüş.
öyle bi şey olsaydı herkes yapardı dostum Cheesy sürekli kar diye bi şey yok Cheesy
Türkçe forumda legendary olan ve güvenilen birkaç hesabı arkana alırsan  yatırımı alırsın bence. Smiley İnsan psikolojisi çok ilginç.

"Nasıl küsmüşlerse artık" derken sütten ağzı yananları kast ettim zaten. Olayın farkındayım. Fon başlığımı okudunuz mu bilmiyorum fakat ben, eğer sermayemi uzun vadeli coinlerde kilitli tutmasaydım böyle bir fon açmayacaktım.
Şu ana para garantisi konusunda haklısınız, böyle bir garanti verecek olan varsa gitsin bankadan kredi çeksin. Ben fonumda zararı max, %20 de durdurulacağını söyledim. O %20 ide escrow'a teslim edecektim. Bu bana gayet mantıklı geldi.
Ama sürü psikolojisinde de haklıyım öyle değil mi ?  Cool

sizin konudaki son mesajları okudum gayet mantıklı öneri sunulmuş sizde kabul etmişsiniz. bana mantıklı geldi.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
May 19, 2017, 09:21:07 PM
Last edit: May 19, 2017, 09:31:08 PM by MorpheWQ

Ama sürü psikolojisinde de haklıyım öyle değil mi ?  Cool

Kesinlikle ve bu çok doğal. Hatta teorik bir açıklaması da var onun. Elliott Waves Smiley

MesutCan'ın başlığını işgal ettik, bari iki kelam da başlıkla ilgili edeyim. Mesut, sizin fonlarınız ya da markanız her ne şekilde ifade ediyorsanız, bu fonla 5 noktasına ulaştı. Şimdi A, B ve C aşamalarından geçecek. Ardından yeni bir başlangıç olacaktır diye düşünüyorum.
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
May 21, 2017, 07:45:24 AM

Mesut konudaki yorumları görünce fon açmaktan vazgeçti sanırım Smiley Wink

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
May 21, 2017, 01:12:10 PM

Aslında Mesut'un fon açmaya ihtiyacı yok. adamın kendi fon zaten Smiley ama yorumlardan gördük ki son fon pek kimseyi memnun etmemiş.
Yinede şimdi bir fon açsa 1 milyon toplar gibi geliyor. Neden derseniz iş bilmeyen, buraları okuyan ve borsadan anlamayan ama cebinde riske atacak 10.000 - 20.000 TL si olan çok adam var memlekette.
dolayısı ile Mesut bu gün fon açıyorum TL bazlı olacak desin gene bir 500.000 toplar rahat.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
May 21, 2017, 09:01:41 PM

Merhaba,

Kubra Dam güzel özetlemiş. Belirtlidiği şekilde kurallar uygulanıp, esneklik gösterilmemeli.

İyi dileklerimle
Ozza
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
May 21, 2017, 10:01:31 PM

Son fonundaki şaibeli yatırımcılar,ilk hafta %20 kar oranı ay sonu tahmini %45 den fazla kar belirtmen ve bu arada btcdeki %45 lik artışa rağmen ay sonu %20 kar vermen,

fon bitmesine rağmen 1 haftadan fazla ödemeleri internetinde problem olmasını bahane ederek geçiktirmeni kimse unutmadı.

Forumdaki mesut can imajını ciddi şekilde yıprattın eminim fon açarsanda eskisi kadar katılım sağlayamazsın.

Her şeyi açıkça diğer fonda belirtmiştik, Imaj zedelenmesi gibi bir durum söz konusu olmaz çünkü Mesut Can bir marka her markayı sevenlerin olduğu kadar sevmeyenlerde olabilir,Herkesin şahsi fikrine saygı duyariz,
Ödemeler hiç bir surette gecikmemistir, Herkes ödeme ibanlarını ilettiginde toplu çıkış yapılmıştır ki bu da parca parca olması takibinin zor olması sebebiyle herkesin gönderilmesi beklenmiştir.
Öncelikle %20 %45 isterse %100 desemde basit matematik hesaplarıyla hesaplayıp burda kimse konuşamaz, Fonda 10.000 TL varken edilen kar 2000 TL ise bu %20 dir yeni girişler olduğunda fon miktarı 100.000 çıktığı halde hala elde edilen kar 2000 TL ise fon kâr oranı %2 ye düşer tekrardan %20 kar elde ederek 20.000TL kazandığında %20 ye ulaşır .  Matematik hesaplarını fon toplamı üzerinden elde edilen kara gore hesaplamadan yapılan tüm hesaplamalariniz yanlış olacaktır .

Edit ; Yeni fonda her öyle elinde parası olanı almayı da düşünmüyorum, Belirli yatırım tutarının üstünde ki miktara sahip olan yatırımcılar dahi filtrelenip alınacaklar, Vip Fon yapılacak isterse 1 btc toplansın isterse 100 btc bu yeni sistem fonu olusturdugumuzda malesef herkesi dahil etmeyi düşünmüyorum

Edit 2 : Maximum yatırımcı sayısı 20yi geçmeyecektir
Ajlkjll kafa buluyor galiba Cheesy sen kendini ne saniyorsun dostum Cheesy matematik hatasi dedigin zaten kari alip ona gecirdin diyor adamlar senin dedigine bak Cheesy acik acik yaptigini soyleyip de hakliymis gibi davranani da ilk defa goruyorum Cheesy

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
May 21, 2017, 10:48:05 PM

Aslında Mesut'un fon açmaya ihtiyacı yok. adamın kendi fon zaten Smiley ama yorumlardan gördük ki son fon pek kimseyi memnun etmemiş.
Yinede şimdi bir fon açsa 1 milyon toplar gibi geliyor. Neden derseniz iş bilmeyen, buraları okuyan ve borsadan anlamayan ama cebinde riske atacak 10.000 - 20.000 TL si olan çok adam var memlekette.
dolayısı ile Mesut bu gün fon açıyorum TL bazlı olacak desin gene bir 500.000 toplar rahat.

O dediğin rakamın onda biri toplanmaz, tabi kim olduğu şüpheli anonim balinar gelmezse Grin Grin Grin
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
May 22, 2017, 08:26:18 AM

O dediğin rakamın onda biri toplanmaz, tabi kim olduğu şüpheli anonim balinar gelmezse Grin Grin Grin

Benim hali hazirda 1 milyonum var sendende bi 5 milyon çıkar toplarız Fona gireriz.
ama belki biri gelir 10 milyon basar bizim kar oranimizida alır.  Sonuçta mesut can bir global marka.

Ozza
Member
**

Merit: 10

View Profile
May 22, 2017, 10:21:02 AM

Benim hali hazirda 1 milyonum var sendende bi 5 milyon çıkar toplarız Fona gireriz.
ama belki biri gelir 10 milyon basar bizim kar oranimizida alır.  Sonuçta mesut can bir global marka.
Ajklkkjj yarildim ya Cheesy

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
May 29, 2017, 01:21:52 PM

Yeni fonda anonim bir balina 1milyar dolarla girdim dese ne olacak?  Grin Son fondan sonra hala bu konuyu açmanız çok üzücü ayrıca sizden yeni fonu kim talep etti yazsak yine anonim arkadaşlarınız etmiştir kesin.
MesutCan (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
May 29, 2017, 08:44:18 PM

İstesem konuyu kilitlerim açık tutup saçma ötesi yorumlarınıza gülüyorum

Tabi ki yorumlarını düzgünce belirten arkadaşlar için teşekkür ederim
betbetbet
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile
May 29, 2017, 10:32:23 PM

Forumda yeni yeni aktifim ancak hatrı sayılır bir süremi araştırarak geçiriyorum. her şeyden önce U20 nicki üye ignore edilmeli.istediğiniz başlıktaki postlarını okuyabilirsiniz,bomboş bir insan,bir sürü üye de vakit ayırıp cevap yazmış saçmalıklarına.

Konuya gelecek olursam,Mesutcan'ın önceki fonunda bi takım sıkıntılar olmuş evet, ancak genel anlamda fon başarılıdır.(Guwera da bir postunda sebebini gayet net açıklamış zaten)
Belli ki Mesutcan da bazı sıkıntıları kabul etmiş,bu başlığı açma gereksinimi duymuş.Hal böyleyken önemli bir baltalama olması garip gerçelten.Ben kesinlikle inanıyorum ki,aşağıdaki alıntıda belirtildiği üzere önceki fonun problemleri çözülürse mutlaka önemli bir katılım sağlanacaktır.Bu noktada şeffaflık ve her şeyin önceden belirtilmesi çok önemli.

Aşağıda alıntıladığım öneriler bence çok makul,yazan arkadaşa teşekkürler.Sadece %100 ana para koruması gereksiz,sonuçta belirli bir riskin alınması gerekiyor %80 veya %70 ana para koruması ideal olabilir.

1-) Son fonunda olduğu gibi BTC imiş TL imiş gibi bir kargaşa olmamalı. Her şart açık olarak belirtilmeli. TL yatıran adamın karı TL bazlı, BTC yatıran adamın karı BTC bazlı yansıtılmalı. Bu karmaşanın önüne geçmek için fon sadece TL bazlı olursa çok daha güzel olur. Karmaşa olmaz.

2-) Fona katılım için 1 hafta, 10 gün, 2 hafta, her neyse bir süre ilan etmeniz lazım ve o süre boyunca sadece fona katılımlar olmalı, işlem başlamamalı. O katılım süresi dolduktan sonra fon herkes için aynı anda başlamalı. Geç katılımlar kabul edilmemeli. Son fonda bunun tartışmasını bolca yaşadık.

3-) %100 şekilde ana para garantisi verilmeli. Fonu çok riske sokacak aşırı agresiflikte işlemlerden kaçınılmalı.

4-) Onun dışında şahsen çok uzun vadeli fonlara artık sıcak bakmıyorum, diğer arkadaşların da sıcak baktığını düşünmüyorum. Maksimum 30-45 gün sonunda fon sonlanmalı.

Benim aklıma ilk gelenler bunlar şimdilik.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
May 30, 2017, 12:43:46 AM

konu gerçekten ilginç olmuş okunması gerekir, asıl fon başlığında olmayan olumlu olumsuz eleştiriler var
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
May 30, 2017, 02:16:20 PM

Her şeyi açıkça diğer fonda belirtmiştik, Imaj zedelenmesi gibi bir durum söz konusu olmaz çünkü Mesut Can bir marka her markayı sevenlerin olduğu kadar sevmeyenlerde olabilir,Herkesin şahsi fikrine saygı duyariz,

ajdar vardı manyak bir şarkıcı gibi birşeyiondan farkın yok yemin ederim.markaymış.hay allahım ya.

arayı soguttun yeni fonla yeni duduğe mi geldin?

bilmeyenler için soyluyorum bu herif forumun en buyuk skislerinden birini yapmıştır.
bu adama 1 kuruş yatıracagınınza gidin rastgele bir koin alın kenara atın.

katılacak varsada diyecek birşey bulamıyorum.
MesutCan (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
May 30, 2017, 06:32:59 PM

ajdar vardı manyak bir şarkıcı gibi birşeyiondan farkın yok yemin ederim.markaymış.hay allahım ya.

arayı soguttun yeni fonla yeni duduğe mi geldin?

bilmeyenler için soyluyorum bu herif forumun en buyuk skislerinden birini yapmıştır.
bu adama 1 kuruş yatıracagınınza gidin rastgele bir koin alın kenara atın.

katılacak varsada diyecek birşey bulamıyorum.

Saygı çerçevesinde yapılmayan her yoruma sadece güldüğümü belirteyim.
gokcey
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
May 30, 2017, 06:50:15 PM

Fonunda yaptığı dalaverelere açıklık getiremedi. Resmen kestirip attı ve fon bitti. Uzun bir süre sessizliğini koruyarak, olayları soğutarak  insanlar unutur düşüncesiyle aktif olmadı Smiley Şimdi tekrar bi vurgunun peşinde belliki. Kar yapıp memnun olanlarda olmadı değil. Bugün açsa yine girenler olacaktır. Ama hala o peşkeş çektirdiğin balinanın akıbeti belli değil Wink Yine aynısı yapacaktır.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: