Bitcoin Forum
May 26, 2024, 04:09:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Fikrinize ihtiyacım var  (Read 857 times)
bitcolayerxt (OP)
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
May 20, 2017, 05:22:04 PM

Bitcoin madenciliğinden pek anlamıyorum ama bu sektöre girmek istiyorum. Öğrenci olduğum için para çok değerli mantıklı kararlar vermem lazım Cheesy rollin.io nun video kampanyasından gelen bi 60$ bitcoinim var bununla genesis miningde 0.4TH güç almak istiyorum (veya hashflarede)

Şimdi sorum şu genesis mi hashflaremi (ben genesis e daha yakınım)
2. sorum ben bu zorluk seviyesi olayını bir miktar araştırdım Alp abinin videolarında vs. bahsetiği neredeyse herşeyi dinledim. Şimdi 0.4 th nin bana aylık getirisi bu zorluk seviyesinde 10$ küsüratlı bundan kesintileri çıkarırsak 9$ falan kalıyor. Roi süresi 6 ay oluyor zorluk seviyesinide işin içine katarsak ne kadar olur onu merak ediyorum.
3. sorum. 1 yılın sonunda başladığım 60$ ın üzerinde bir para elime geçer mi? Bitcoin artık çok değerlendi geleceğe dönük bir yatırım olması açısından soruyorum.

Eğer bu parayı harcamazsam emin olun bir şekilde kaybederim Cheesy

Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
May 20, 2017, 05:31:27 PM

bu sektör için cok az para ayrıca bahsettiğiniz sistem https://www.genesis-mining.com/ burasımı ödeme yaptıgına emin misiniz ?

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

bitcolayerxt (OP)
Newbie
*

View Profile
May 20, 2017, 05:38:52 PM

Evet site orası. Temiz olduğunu biliyorum facebook sayfa yorumlarına vs baktım forumdada 2-3 konusuna bakıp değerlendirdim. Yatırım miktarının az olduğunun farkındayım ama bir yerden girmek lazım Smiley
Yunuyunuyun
Member
**

Activity: 93
Merit: 14

View Profile
May 20, 2017, 06:39:55 PM

Cloud mining e para yatıracağına paranı direk bana ver aynı hesap Cheesy
Olay şu ki eğer adamlar zaten madencilikten sana kiralattırıp kar verebilecek kadar kazanıyorsa sence neden sana kiralatma peşine düşünüyorlar ? Kendileri kazıp ceplerine atsınlar direk parayı ? Borsa veya ekonomi ile aran varsa Borsayı eğer yoksa da 60$ ınla ederi kadar Bitcoin alıp güvenli bi wallet e aktarıp unutmanı önerebilirim. en azından paranı kaybetme derdin olmaz.
ATAK T-129
Sr. Member

Activity: 386
Merit: 250

View Profile
May 21, 2017, 01:01:18 AM

İlk soruna cevap olarak Hashflare diyebilirim, biraz sonra açıklayacağım.
2) Gözlemlerime göre aylık 9$ şuan için 6 aylık bir ROI gerektiriyorsa bu ROI rahat 8 aya kadar çıkar. Denediğimden biliyorum Smiley
3) 1 yılın sonunda eline 60$'dan fazla kesinlikle geçer ama çekip harcayacağın için pek bir kar ettiğini düşünemiyorsun ama harcamış oluyorsun.. Cheesy

Şimdi ilk sorudaki Hashflare neden dersen, geçen sene Ocak ayında Btc ile tanıştım ve yatırım yapmalıyım dedim. Bunun neticesinde yatırım yerleri aradım ve Hashflare ile karşılaştım. Siteyi baya bir inceledim, site hakkında yorumlara gerek yabancı gerek yerel kaynaklardan çok araştırdım. Ve 1 Şubat gibi Hashflare'e yatırım yapma kararı aldım. O zamanlar hatırladığım kadarıyla ilk yatırımımı yaparak 300 TL civarı bir güç satın aldım. Böylece bulut madenciliğe başlamış oldum.
Ozamanlar da forumlarda okuduğumda herkes yok bulut madenciliğe yatırım yapılmaz yok kaçarlar yok göçerler diyordu. Hiçbirine aldırmadım, bana uygunsa uygundur kardeşim diyerek ilk adımımı atmıştım Cheesy Şimdi aradan 1 yıldan fazla zaman geçti hala çatır çatır ödemelerini saniyeler içinde yapıyorlar ve günlük coinin fiyat değişimine göre kazanç elde ediyorum, ROI'yi çoktaaan tamamladı Cheesy sabit bir gelir gibi yandan kazanç sağlıyorum..

Şimdilerde Eth madenciliğine başlayacağım, ürünlerimin siparişlerini geçtim. Bunu araştırırken de millet yok başlama, yok madencilik öldü vs bir dünya boş yaptılar Cheesy Ben yine kendi bildiğimi yapacağım 1 sene önce yaptığım gibi..   Roll Eyes

Kısacası kardeşim sana şunu diyorum, eğer bir şeyi kafana koyduysan ve inanıyorsan sonu hüsranda olsa sonuna kadar onu elde etmek için uğraşacaksın, etrafındakiler ne der ne demez aldırış etmeyeceksin. Ha tecrübelerinden kesinlikle faydalanacaksın ama moralini bozmaya çalışanlara müsade etmeyeceksin..

Başını ağrıttım kusura bakma, hadi bana Eyvallah. Kal sağlıcakla... Smiley
bitcolayerxt (OP)
Newbie
*

View Profile
May 21, 2017, 07:36:21 AM

İlk soruna cevap olarak Hashflare diyebilirim, biraz sonra açıklayacağım.
2) Gözlemlerime göre aylık 9$ şuan için 6 aylık bir ROI gerektiriyorsa bu ROI rahat 8 aya kadar çıkar. Denediğimden biliyorum Smiley
3) 1 yılın sonunda eline 60$'dan fazla kesinlikle geçer ama çekip harcayacağın için pek bir kar ettiğini düşünemiyorsun ama harcamış oluyorsun.. Cheesy

Şimdi ilk sorudaki Hashflare neden dersen, geçen sene Ocak ayında Btc ile tanıştım ve yatırım yapmalıyım dedim. Bunun neticesinde yatırım yerleri aradım ve Hashflare ile karşılaştım. Siteyi baya bir inceledim, site hakkında yorumlara gerek yabancı gerek yerel kaynaklardan çok araştırdım. Ve 1 Şubat gibi Hashflare'e yatırım yapma kararı aldım. O zamanlar hatırladığım kadarıyla ilk yatırımımı yaparak 300 TL civarı bir güç satın aldım. Böylece bulut madenciliğe başlamış oldum.
Ozamanlar da forumlarda okuduğumda herkes yok bulut madenciliğe yatırım yapılmaz yok kaçarlar yok göçerler diyordu. Hiçbirine aldırmadım, bana uygunsa uygundur kardeşim diyerek ilk adımımı atmıştım Cheesy Şimdi aradan 1 yıldan fazla zaman geçti hala çatır çatır ödemelerini saniyeler içinde yapıyorlar ve günlük coinin fiyat değişimine göre kazanç elde ediyorum, ROI'yi çoktaaan tamamladı Cheesy sabit bir gelir gibi yandan kazanç sağlıyorum..

Şimdilerde Eth madenciliğine başlayacağım, ürünlerimin siparişlerini geçtim. Bunu araştırırken de millet yok başlama, yok madencilik öldü vs bir dünya boş yaptılar Cheesy Ben yine kendi bildiğimi yapacağım 1 sene önce yaptığım gibi..   Roll Eyes

Kısacası kardeşim sana şunu diyorum, eğer bir şeyi kafana koyduysan ve inanıyorsan sonu hüsranda olsa sonuna kadar onu elde etmek için uğraşacaksın, etrafındakiler ne der ne demez aldırış etmeyeceksin. Ha tecrübelerinden kesinlikle faydalanacaksın ama moralini bozmaya çalışanlara müsade etmeyeceksin..

Başını ağrıttım kusura bakma, hadi bana Eyvallah. Kal sağlıcakla... Smiley

Sonuna kadar okudum öncelikle teşekkür ediyorum zaman ayırıp yazdığın için.

Genesis i seçme sebebim aldığım ömür boyu kontratla altcoinde kazabilecek olmam hashflarede sadece pool seçimi yapılıyor diye biliyorum alıgımız gucle baska coinlerde kazabiliyormuyuz
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
May 21, 2017, 08:18:36 AM

Colud mining sizin paranızı size geri veren bir sistem arkadaşlar.
genesis ve bitmain in hashsnet i haricinde diğerlerinin gerçekten kazım yaptığı bile belli değil Smiley
yatırım yaparken bir daha düşünün.
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 21, 2017, 08:14:54 PM

Coinlerin tamamı uzun soluklu olacak gibi görünen bir yükselme trendindeyken madenciliğe (hele başkasının kontrolündeki cloud madenciliğe) yatırım yapıp aylarca roi beklemek bence hiç mantıklı değil. O coini elinde tutsan (borsayı falan hiç hesaba katmıyorum) anında ve risksiz daha çok kazanırsın. Şimdi şu da söylenebilir; coinlerin değerlenmesi aynı zamanda madenciliği de tekrar cazip hale getirdi....Evet ama bu durum zaten yatırımını yapmış, donanımını işletenler için geçerli, sıfırdan girmek bana göre doğru değil. Ayrıca cloud madencilik konusunda (arkadaş onu bakma, şöyle derler, böyle derler diye yazmış ama) durum ve hesap ortada, senin paranı sana geri veriyor ve seviniyorsun, kazandığını zannettiğin parayı o zamana kadar zaten (coin ortamında) kazanmış, üzerine çıkmış olacaktın.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
May 27, 2017, 12:21:04 PM

Cloud Mining sitelerinin hemen hemen hepsi ponzidir arkadaşlar sizden aldığı paranın birazını size geri verirler bir müddet sonra hashocean gibi ortadan kaybolurlar. Size tavsiyem forumdaki altcoinler bölümünde zaman geçirmeniz güzel fırsatlar çıkıyor değerlendirebilirsiniz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: