Bitcoin Forum
May 11, 2024, 02:58:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin 100000TL olur mu?  (Read 7143 times)
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
June 12, 2017, 06:27:40 AM

Bitcoin aldı başını gitti. 500 TL olduğu zamanları bilirim bundan 2-3 sene öncesinden. Şimdi ise fiyatı 10.000 TL seviyelerinde. 20 kat artış gösterdi. 100.000 TL olması için 10 kat artması gerekir. Olur mu olur Smiley
500 TL sadece anlık bir şeydi, global piyasada 150$'a düştüğünde olmuştu o da. 600-700 tl arası yatay seyir vardı o zamanlar.

Şunları okudukça insanın içi yanıyor 500 tllerden bu rakamlara gelen bir değer hiç bir kıymet bu kadar hızlı bu kadar fazla artmaz

merak etmeyin hocam, 1 yıl sonra 1500-2000 liraya alırsınız.

Hayda bu nerden çıktı şimdi hocam? Senin lafına göre bitcoin 500$'a düşecek geriye. Olur mu, olmaz değil herhalde ama çok ciddi bir kriz olması lazım neden o kadar düşsün yoksa? Sebebini yazarsan sevinirim.

piyasada inanılmaz boyutta bir manipülasyon var. altcoinlerin de devreye girmesi olayı tamamiyle ponziye çevirdi. https://eksisozluk.com/at-yarragi-borsasi--961908 şöyle bir yazı var, altcoin borsası diyince aklıma bu yazı geliyor. kim ne alıyor ne satıyor neler dönüyor belli değil. gerçekten olay bu derece saçma bir hal aldı. 2 designer, 2 full stack developer, 1 cto 1 cfo bir de ceo fotoğrafı koyup ortalama kalitede bir presentation, web sitesi hazırlayan her çakal ico falan başlatıyor. insanlar da bunlar harbiden bi bok olacak sanıp atlıyor. ethereum dediğimiz zımbırtı 1 yıl öncesine kadar 0.004'e falan gidiyordu. bitcoin değerlenince hepsi kıymete bindi 0.12 oldu. litecoin, bok püsürcoin falan bunların hepsi, alayı aynı şey bi ethereum farklılık getiriyor sanırım, ben içerikle ilgilenmiyorum, ucuzdan alıp pahalıya satıyorum gerisine hiç bakmadım bitcoin dışında. ben bunlardan para kazandım da, zerresine inanmıyorum bu ıvır zıvırların. yahu madem böyle über bir teknolojiydi, o zaman neden bitcoin'in 100'de biri fiyatlandırması vardı bu ethereumun falan? yani böyle hayali ve balonlu zamanlarda desem ki arkadaşlar at y.rrağı coin yaptım, ico başlatıyorum, yemin ederim alanlar olur. işte hal böyle yani. uzaktan bakınca tam olarak böyle görünüyor insanların hali. ve bu hal, 2013 kriz zamanının aynısı. aynısı. biz de o zaman patlamaz 3000 dolar olacak diyorduk. sonra anladık ki patlıyor, çıktık bi süre bekledik, hava aldık, sonra geri dönünce bi baktık "abi yok ya 600 doların altına sittin sene inemez bu saatten sonra" dediğimiz bitcoin 200 dolarlara kadar inmiş. sonra tabi alım yapıyorsun çünkü biliyorsun ki aynı terane yaşanacak. şimdi bunlar size hayal gibi geliyor. long pozisyonda olunca insan 10000 dolar olacak hayali kuruyor. veya hiç bir daha 5000TL nin bile altına inmeyecek sanıyor. öyle bir iniyor ki, 2 ayda çıkıyor, sonra tatlı tatlı 10-15 ay boyunca iniyor. ha bu sürede panik satışı yapmazsanız büyük zararınız olmaz ama yaptırıyorlar işte, zamanla sizi almaya ikna edenler, satmaya da ikna ediyor. manipülasyon buna deniyor zaten:)

yaşanan şeye literatürde the greater fool theory deniyor. yani kısacası, senden daha gerizekalı birini bulacağına inandığın için gidip dgb'yi 2000 satoshiden, ripple'yi 20000 satoshiden alıyorsun. aslında aldığın şeyin hiçbir instristic value'si, hiçbir reel kullanımı, hiç bir olayı yok. tamamen spekülatif bir hayale para veriyorsun. haliyle piyasa bir süre sonra hayale doyuyor ve gerçekleri satmaya başlıyor. ki forumda "ben 5x kâr yapamadım ya:(" diyen tiplere denk geldikçe satış yapıyorum ben. bunların sayısı arttıkça çıkma vakti yaklaşıyor demektir. abi gözünüzü seveyim azıcık mantıklı olalım. insanlar boşuna mı reel piyasalarda dirsek çürütüyorlar haftada %1 kâr için. adam 100 bin lira ile son 2 haftada yemyeşil candle stickli grafiğe girmiş ve 300 bin lira olmadan satmayacağım diyor. satma abi satma. sana onu 30 bin değerine indiğinde sattıracaklar zaten. ben de almak için bekliyor olacağım.

şu an oluşan fiyat artışının sorumluları 2015 eylül-aralık arası alım yapan paralı wall street abileri gibi duruyor. yani o zamandan giren büyük oyuncuların kılıfına uydurup fiyatı yavaş yavaş ufak ufak şişirmesi. 2013'de insanların parası mtgox içinde kalmıştı ve saçma sapan bir fiyat artışı olmuştu. Bu sene de goygoy bitfinex üzerinden dönüyor. işte withdraw ve depositi iptal ettik, o yüzden ne yaparsanız yapın denince, insanlar haliyle küçük bir borsa içinde çılgın gibi bitcoin alımına geçiyor. ufacık hacim içinde al sat yaparsan nolur? fiyat ve hacim yükselir, buna tepki olarak diğer borsalarda da yükselmeye başlıyor ve yeni balonumuz bu şekilde güzelce şişiyor. avustralya japonya da "hadi tamam hadi ne bok yiyorsanız yiyin bitcoin mi neyse tamam onayladık" gibi şeyler söyleyince to the moon oluyor.

birkaç hafta içinde bitfinex çıkıp "arkadaşlar biz battık, sizin bitcoinler de yalan oldu" derse inan hiç şaşırmam veya saçma sapan bir haber çıkar işte bitcoin bölündü ve artık öldü arkadaşlar zartcoin yeni bitcoinimizdir. bu saatten sonra hepiniz zartcoin kullanacaksınız gibi bi saçmalık falan hiç şaşırmam. mtgox aynı olayı yaptı. zaten bitcoin değer artışı genelde böyle dünyanın en salak spekülatif haberleriyle şekilleniyor. sonra da yine spekülatif başka saçma sapan haberlerle düşüş hazırlanıyor. cnbc amerika her gün bitcoin diye bağırıyor. benim hiç bitcoinle olmayan arkadaşlarım gelip bana "abi çok değerlenmiş ben de girecem" diyorsa, patlamanın eli kulağındadır. eğer 3500ü kırarsa bu sefer 5000'de patlar bu balon. ama o zaman yaktığı can burdan köye yol olur yeminle. ben pozisyonları kapattığım için rahatım. nasıl olsa tekrar 600-800 dolarlara ineceğini biliyorum. inmedi mi? hiç sorun değil 1000 dolardan alırım. ripple'ı da 1000 satoshiden alırım. mis.

foruma bakıyorum saçma sapan yorumlar görüyorum, yok son 1 haftada bitcoine 10-12 milyar dolar girmiş de o yüzden batması imkansızmış falan. arkadaşlar market cap denen şey böyle bir şey değil. adam toplam bitcoin sayısını bitcoin usd fiyatıyla çarpıp market hacmine ulaşıyor. yani mesela toplam poloniex hacmi 100 btc olan bitmark'ı gidip 100btc alım yaparak pumplasak, market hacmi 20 milyondan 40 milyona mı çıkacak? böyle salak saçma hesaplarla bitcoin işine girenler batıyor işte. sonra buralar ağlama duvarına dönüyor.

ben size cycle'ı şöyle ifade edeyim. buraya şimdi gelen birisi eğer fiyat 3500'ü kırmaz da düşüşe geçerse tam olarak şu halleri yaşayacak: "5x kar yapıp çıkıcam"------>"neyse değer kaybetti ama ben bitcoin sayımı artırıyorum"------> "olsun napalım bir sürü yeni ico, coin bok püsür var onların mining işine gireyim"--------> "yav mining de pek bişey getirmiyor, uğraştırıyor kartları satayım"------->"kartları yarı fiyatına sattım çıktım. tecrübe oldu".

kabul edelim, hepimiz bizden sonra gelip bu saçma sapan altcoinleri falan alacak gerizekalıları ellerini ovuşturarak bekleyen insanlarız. böyle saçma bir piyasanın bu fiyatlarda tutunmasını beklemiyorsunuz herhalde?

Çok karamsar bir yazı olsa da piyasayı iyi analiz etmişsiniz ara ara girip okuyacağım fazla açılmamak için.
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715396326
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715396326
Reply with quote  #2

1715396326
Report to moderator
1715396326
Hero Member
*

Ignore
1715396326
Reply with quote  #2

1715396326
Report to moderator
1715396326
Hero Member
*

Ignore
1715396326
Reply with quote  #2

1715396326
Report to moderator
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
June 15, 2017, 05:58:13 PM

yeterince karamsar bir yazı mıymış? 3000'den 2200'e bir başarı öyküsü.

selamlar olsun.
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
June 15, 2017, 07:37:04 PM

Bitcoin aldı başını gitti. 500 TL olduğu zamanları bilirim bundan 2-3 sene öncesinden. Şimdi ise fiyatı 10.000 TL seviyelerinde. 20 kat artış gösterdi. 100.000 TL olması için 10 kat artması gerekir. Olur mu olur Smiley
500 TL sadece anlık bir şeydi, global piyasada 150$'a düştüğünde olmuştu o da. 600-700 tl arası yatay seyir vardı o zamanlar.

Şunları okudukça insanın içi yanıyor 500 tllerden bu rakamlara gelen bir değer hiç bir kıymet bu kadar hızlı bu kadar fazla artmaz

merak etmeyin hocam, 1 yıl sonra 1500-2000 liraya alırsınız.

Hayda bu nerden çıktı şimdi hocam? Senin lafına göre bitcoin 500$'a düşecek geriye. Olur mu, olmaz değil herhalde ama çok ciddi bir kriz olması lazım neden o kadar düşsün yoksa? Sebebini yazarsan sevinirim.

piyasada inanılmaz boyutta bir manipülasyon var. altcoinlerin de devreye girmesi olayı tamamiyle ponziye çevirdi. https://eksisozluk.com/at-yarragi-borsasi--961908 şöyle bir yazı var, altcoin borsası diyince aklıma bu yazı geliyor. kim ne alıyor ne satıyor neler dönüyor belli değil. gerçekten olay bu derece saçma bir hal aldı. 2 designer, 2 full stack developer, 1 cto 1 cfo bir de ceo fotoğrafı koyup ortalama kalitede bir presentation, web sitesi hazırlayan her çakal ico falan başlatıyor. insanlar da bunlar harbiden bi bok olacak sanıp atlıyor. ethereum dediğimiz zımbırtı 1 yıl öncesine kadar 0.004'e falan gidiyordu. bitcoin değerlenince hepsi kıymete bindi 0.12 oldu. litecoin, bok püsürcoin falan bunların hepsi, alayı aynı şey bi ethereum farklılık getiriyor sanırım, ben içerikle ilgilenmiyorum, ucuzdan alıp pahalıya satıyorum gerisine hiç bakmadım bitcoin dışında. ben bunlardan para kazandım da, zerresine inanmıyorum bu ıvır zıvırların. yahu madem böyle über bir teknolojiydi, o zaman neden bitcoin'in 100'de biri fiyatlandırması vardı bu ethereumun falan? yani böyle hayali ve balonlu zamanlarda desem ki arkadaşlar at y.rrağı coin yaptım, ico başlatıyorum, yemin ederim alanlar olur. işte hal böyle yani. uzaktan bakınca tam olarak böyle görünüyor insanların hali. ve bu hal, 2013 kriz zamanının aynısı. aynısı. biz de o zaman patlamaz 3000 dolar olacak diyorduk. sonra anladık ki patlıyor, çıktık bi süre bekledik, hava aldık, sonra geri dönünce bi baktık "abi yok ya 600 doların altına sittin sene inemez bu saatten sonra" dediğimiz bitcoin 200 dolarlara kadar inmiş. sonra tabi alım yapıyorsun çünkü biliyorsun ki aynı terane yaşanacak. şimdi bunlar size hayal gibi geliyor. long pozisyonda olunca insan 10000 dolar olacak hayali kuruyor. veya hiç bir daha 5000TL nin bile altına inmeyecek sanıyor. öyle bir iniyor ki, 2 ayda çıkıyor, sonra tatlı tatlı 10-15 ay boyunca iniyor. ha bu sürede panik satışı yapmazsanız büyük zararınız olmaz ama yaptırıyorlar işte, zamanla sizi almaya ikna edenler, satmaya da ikna ediyor. manipülasyon buna deniyor zaten:)

yaşanan şeye literatürde the greater fool theory deniyor. yani kısacası, senden daha gerizekalı birini bulacağına inandığın için gidip dgb'yi 2000 satoshiden, ripple'yi 20000 satoshiden alıyorsun. aslında aldığın şeyin hiçbir instristic value'si, hiçbir reel kullanımı, hiç bir olayı yok. tamamen spekülatif bir hayale para veriyorsun. haliyle piyasa bir süre sonra hayale doyuyor ve gerçekleri satmaya başlıyor. ki forumda "ben 5x kâr yapamadım ya:(" diyen tiplere denk geldikçe satış yapıyorum ben. bunların sayısı arttıkça çıkma vakti yaklaşıyor demektir. abi gözünüzü seveyim azıcık mantıklı olalım. insanlar boşuna mı reel piyasalarda dirsek çürütüyorlar haftada %1 kâr için. adam 100 bin lira ile son 2 haftada yemyeşil candle stickli grafiğe girmiş ve 300 bin lira olmadan satmayacağım diyor. satma abi satma. sana onu 30 bin değerine indiğinde sattıracaklar zaten. ben de almak için bekliyor olacağım.

şu an oluşan fiyat artışının sorumluları 2015 eylül-aralık arası alım yapan paralı wall street abileri gibi duruyor. yani o zamandan giren büyük oyuncuların kılıfına uydurup fiyatı yavaş yavaş ufak ufak şişirmesi. 2013'de insanların parası mtgox içinde kalmıştı ve saçma sapan bir fiyat artışı olmuştu. Bu sene de goygoy bitfinex üzerinden dönüyor. işte withdraw ve depositi iptal ettik, o yüzden ne yaparsanız yapın denince, insanlar haliyle küçük bir borsa içinde çılgın gibi bitcoin alımına geçiyor. ufacık hacim içinde al sat yaparsan nolur? fiyat ve hacim yükselir, buna tepki olarak diğer borsalarda da yükselmeye başlıyor ve yeni balonumuz bu şekilde güzelce şişiyor. avustralya japonya da "hadi tamam hadi ne bok yiyorsanız yiyin bitcoin mi neyse tamam onayladık" gibi şeyler söyleyince to the moon oluyor.

birkaç hafta içinde bitfinex çıkıp "arkadaşlar biz battık, sizin bitcoinler de yalan oldu" derse inan hiç şaşırmam veya saçma sapan bir haber çıkar işte bitcoin bölündü ve artık öldü arkadaşlar zartcoin yeni bitcoinimizdir. bu saatten sonra hepiniz zartcoin kullanacaksınız gibi bi saçmalık falan hiç şaşırmam. mtgox aynı olayı yaptı. zaten bitcoin değer artışı genelde böyle dünyanın en salak spekülatif haberleriyle şekilleniyor. sonra da yine spekülatif başka saçma sapan haberlerle düşüş hazırlanıyor. cnbc amerika her gün bitcoin diye bağırıyor. benim hiç bitcoinle olmayan arkadaşlarım gelip bana "abi çok değerlenmiş ben de girecem" diyorsa, patlamanın eli kulağındadır. eğer 3500ü kırarsa bu sefer 5000'de patlar bu balon. ama o zaman yaktığı can burdan köye yol olur yeminle. ben pozisyonları kapattığım için rahatım. nasıl olsa tekrar 600-800 dolarlara ineceğini biliyorum. inmedi mi? hiç sorun değil 1000 dolardan alırım. ripple'ı da 1000 satoshiden alırım. mis.

foruma bakıyorum saçma sapan yorumlar görüyorum, yok son 1 haftada bitcoine 10-12 milyar dolar girmiş de o yüzden batması imkansızmış falan. arkadaşlar market cap denen şey böyle bir şey değil. adam toplam bitcoin sayısını bitcoin usd fiyatıyla çarpıp market hacmine ulaşıyor. yani mesela toplam poloniex hacmi 100 btc olan bitmark'ı gidip 100btc alım yaparak pumplasak, market hacmi 20 milyondan 40 milyona mı çıkacak? böyle salak saçma hesaplarla bitcoin işine girenler batıyor işte. sonra buralar ağlama duvarına dönüyor.

ben size cycle'ı şöyle ifade edeyim. buraya şimdi gelen birisi eğer fiyat 3500'ü kırmaz da düşüşe geçerse tam olarak şu halleri yaşayacak: "5x kar yapıp çıkıcam"------>"neyse değer kaybetti ama ben bitcoin sayımı artırıyorum"------> "olsun napalım bir sürü yeni ico, coin bok püsür var onların mining işine gireyim"--------> "yav mining de pek bişey getirmiyor, uğraştırıyor kartları satayım"------->"kartları yarı fiyatına sattım çıktım. tecrübe oldu".

kabul edelim, hepimiz bizden sonra gelip bu saçma sapan altcoinleri falan alacak gerizekalıları ellerini ovuşturarak bekleyen insanlarız. böyle saçma bir piyasanın bu fiyatlarda tutunmasını beklemiyorsunuz herhalde?
duygularımıza tercümansın calligrapher,
eskiler çok iyi bilir, çok tecrübe etmiştir burada yazanları.
ama bu 3.000 dolar fiyatı gören atladı, gören atladı, ellerinde patladı. patlamaya da devam edecek.
birçok eski üye ya trollüğüne ya da kafalarına dumplamak için daha da yükselecek diye veriyor gazı.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
 █       ███████████        ████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
lodos2005 (OP)
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
June 15, 2017, 08:24:10 PM

konuyu açma sebebim aslında tam olarak bu değildi.
@calligrapher genel olarak piyasayı özetlemiş doğru ve her zaman "beklenti" satılır olayı geçerli. özellike fiziksel ağırlığı bile bulunmayan birşey için.

yine @calligrapher 'in değindiği bir konu var ki şu aralar bundan herkes muzdarip "fee ücreti". yaklaşık 5-10$ a bile çıktı bu ücretler şuanda.
bir hayal edelim,bu seneyi 3k-4k$ da atlattık.diğer seneye segwit'in aktifleşmesi bunun önünü açacaktır. ve diğer dash gibi fee ve bekleme süresini kısaltan coinlerin önünü kesecektir. bir sondaki senede yarılanma "beklentisi" satılmaya başlanırsa. bana bakılırsa 30bin$ lar "imkansız" görünmüyor. her sene 3 katı değer kazanırsa (4k(18 başı) - 12k(19 başı) - 35k(20 başı)~yarılanma öncesi/sonrası)  bu hesap tutuyor.

. şahsen asicler ile bitcoin kazsam mutlaka segwit'i destekleyen bir havuzda kazarım. bu bilinç bence 2 yılda artacaktır. aslında herşeyin  daha yeni yeni tecrübe edilmeye başlandığı bir noktadayız. daha sokaktaki insana inmedi bitcoin. dünya çapında böyle olmaya başlandıkça ve sorunlar çözüldükçe(segwit-unlimited vs) fiyatın her sene 3 e 4 e katlaması mucize değil, kesin bir gözle bakılabilir.
beatecoin
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
June 16, 2017, 12:46:25 PM

Bir haberde dünyadaki dolar rezervinin 400'de 1'inin kripto para piyasasında bulunduğunu okumuştum. Bu çok ciddi bir rakam, ileride bu rakam artarsa bitcoin veya diğer alt coinler hayal edemeyeceğimiz düzeylerde değerlere ulaşabilir.
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
June 16, 2017, 02:24:16 PM

Bitcoin gelecek zamanda 100000 tl yi görecek zaten ama bu ne kadarlık bir zaman zarfında olur asıl mesela bunu tahmin etmekte bana göre.5yıl içinde bu rakamları görmesi içten bile değil bunda hem btc artışı hem tl nin değer kaybı rol oynayacak.
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
June 16, 2017, 04:06:33 PM

100000 TL mi?  Olur niye olmasın. Bu ortam sanal para ortamı ,burda herşey olur..
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
June 20, 2017, 11:07:29 AM

100000 TL mi?  Olur niye olmasın. Bu ortam sanal para ortamı ,burda herşey olur..

Şöyle 60-70 tane en azından biriktiremeden olmasın hocam bee,
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 20, 2017, 08:24:51 PM

Sonuç olarak kontrol edemediğimiz yani bizim bilgimiz ve kontrolümüz dışında gelişen yeni bir teknoloji ürünü var, birkaç doğru tahmim de bulunduğumuz zaman evet bu işi çözdük diyoruz.
Kısacası işleri biz yönetmiyoruz ve her şey olabilir. Mantıken piyasaya baktığım zaman, normal bir piyasa gibi düşünürsem iki üç yıl sonra 10000 doların üstünde olmasını çoğumuz bekliyoruzdur.
O dediğin fiyata gelirsem kaç tane sıfır var saymadım yüz bin yada bir milyon tl olabilir ikisi arasında fark şu an için yoktur, kimsenin aklında da bu rakamlar yoktur olanlar azınlıkta ve hayal kuruyorlar.
Hayal kurmamız olmayacağı anlamına gelmiyor bu anlamda demedim lakin şu an bu fiyatlara ulaşması öngörülür değil mantıklı sebepleri yoktur.

Bol sıfırlı fiyatları görür müyüz? işte asıl sorulması gereken bu soru olmalıdır. Evet bitcoin popülerliğini yitirmediği sürece ve geniş kitlelere ulaşabilirse çok rahat bir şekilde 30000 dolara ulaşacaktır.
Bitcoin kar taşıma amacının dışına çıktığı zaman yani bir önceki cümlemde değindiğim şekliyle kullanımı ön plana geçtiğinde talebin karşılanması için yüksek seviyelere ulaşmak zorunda.

Yüksek seviyeler ise beraberinde riskler getiriyor en basitinden hack girişimleri çoğalacak borsalar daha sık kötü haberler vermeye başlayacak, bu sancılı süreçleri atlatmak öncekilerden zor olabilir ve bitcoin ağır hasarlar alabilir. Eğer yaşanabilecek böyle olayların uğratacağı zararlar minimize edilirse 5 sene içerisinde hayal ettiğimiz rakamlar gerçeğe dönüşebilir.
erguse
Sr. Member

View Profile
June 21, 2017, 01:37:31 PM

Başka bir başlığa bunu daha yeni yazmıştım, tekrar yazmaya üşendim,

-------------------------------------------

Neye göre yüksek diye düşünmemize bağlı hocam fiyatı şu an. İlk çıktığı zamana göre düşünüyorsak 7 seneden çok oldu ilk zamanlarından bu yana. centlerle alınan, en dandik pcden bile günde 10larca kazılabilen bir coinken bu hallere gelmesi ise olay evet ozamanlara göre yüksek. Ama 1-2 ay öncesine göre öyle ahım şahım bir yükselişi yok ilk bakışta. Şimdi aynı şeyi 7 sene sonrası için düşünelim. İlla ki 2000 kat artmayacak önümüzdeki 7 senede ama bi 5 kat artması bile milleti ihya edecek. İhya olacak insanlar 2010-2013 arası bu coine sahip olanlar değil. 2013 sonrası buna ilgi duyup elinde tutmaya çalışanlardan bahsediyorum zaten. 2010dan bu yana elinde tutan adam zaten 7 yıl sonra marsta bir hayat sürüyor olacak. Abartı tabi bu söylediğim ama anlaşıldığı üzere.

Ben hatırlarım ilk duyduğumda 3 dolar falandı. 10 dolar oldu, ohaa dedik. Unuttuk zaman içerisinde. Sonra 100 oldu yuhhhhh oldum... Şu an ne durumda olduumu da ne siz sorun ne ben söyleyeyim. Kafaları hangi duvarlara vursak diye düşünüyoruz.

Haa bugün 2700 küsür dolar. Bu 7 sene sonra 27000 dolar olsa aynı oranda kafayı vurmayı gerektirir mi bu 10x'lik artış, onu tartışırım. Bence gerektirmez. Çünkü zaten 1000x artmışken ve sen bu durumu sadece seyretmişken 10x artması artık koymaz adama, zira bana koymaz koymayacak da.

Neyse uzun lafın kısası, 27000 dolar da olur. 20 sene sonra 200bin dolar da olur bu meret. Rakipleri olur, marketcap'i elinden kaptırır geri alır falan derken, 2 çıkar 1 düşer ama illa ki zaman içerisinde kazandırır yatırımcısına. Dediğim gibi bu 2010lardan şu ana kadar ki gibi 1000x olmaz ama 10x olur 20x olur...
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
June 21, 2017, 02:12:59 PM

Yüz bin lira olması için market hacminin on kat büyümesi gerekiyor. Bu Türkiye cumhuriyetinin dört yıllık gelirine denk geliyor. Bence Bitcoin bu değere ulaşamaz çünkü market hacmi ne kadar büyürse büyüsün Bitcoin'e yatırılan para oransal olarak her geçen gün giderek azalıyor.
mela65
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 282

Best Crypto / Online Casino Writing Services

View Profile
June 22, 2017, 03:28:38 AM

Altcoinlerin piyasaya çıkışı ve market hacminin onlara yönelmesi bence buna müsade etmez. Olur da market hacmi şu anki halinin 50 katına çıkarsa o zaman bahsedilen rakama ulaşılabilir diye düşünüyorum.
iktisatci
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
June 23, 2017, 10:31:32 PM

şu başlığı üniversitede ders diye okutmaları lazım, ben yükseliş konusuna daha olumlu bakıyorum şuan çok fazla zengin olma hayali kuran insan  btc ve altcoinlere para akıtıyor ve bence kısa zaman içerisinde bu hayalperestler -ki aslında hepimiz- büyük oyuncuların işlem hacimlerini geride bırakarak  daha stabil bir hareketlenmeye sokacaklar, yani bir günde +%20 yada -%30 ları değilde %1-2 leri göreceğiz. piyasa hacmi aritmetik değil bildiğin geometrik artıyor. Üstadlardan özür dileyerek -  benzin alırken hani litre 1-2-3 diye aritmetik artar ama fiyat 5-10-20- diye dramatik yükselir ya ülkemizde , şu market hacmine ne zaman baksam bunu görüyorum. Finans işleriyle birazcık uğraşan biri şuanki volatiliteyi görse gözleri yerinden çıkar. çok büyük bir fırsat döneminden geçiyoruz. çok...

in cryptography we trust
erguse
Sr. Member

View Profile
June 24, 2017, 08:06:10 AM

şu başlığı üniversitede ders diye okutmaları lazım, ben yükseliş konusuna daha olumlu bakıyorum şuan çok fazla zengin olma hayali kuran insan  btc ve altcoinlere para akıtıyor ve bence kısa zaman içerisinde bu hayalperestler -ki aslında hepimiz- büyük oyuncuların işlem hacimlerini geride bırakarak  daha stabil bir hareketlenmeye sokacaklar, yani bir günde +%20 yada -%30 ları değilde %1-2 leri göreceğiz. piyasa hacmi aritmetik değil bildiğin geometrik artıyor. Üstadlardan özür dileyerek -  benzin alırken hani litre 1-2-3 diye aritmetik artar ama fiyat 5-10-20- diye dramatik yükselir ya ülkemizde , şu market hacmine ne zaman baksam bunu görüyorum. Finans işleriyle birazcık uğraşan biri şuanki volatiliteyi görse gözleri yerinden çıkar. çok büyük bir fırsat döneminden geçiyoruz. çok...

Hay yaşa. Duygularıma tercüman olmuş bir yazı yine. 2013te de çok fena fırsatlar döneminden geçtik de ne oldu hocam. Önemli olan değerlendirmek, değerlendirebilmek aslında. 2010'lardan hiç bahsetmiyorum bile bak.
Şimdi bitti mi fırsatlar, hayır devam ediyor tabi ki. Değerlendirebilene helal olsun der şapka çıkarırım.
hakanf
Member
**

Activity: 66

Altcoin Enthusiast

View Profile WWW
June 24, 2017, 07:03:15 PM

ekteki görselde gümüş, altın, nakit para, stock market gibi değerlerin market cap'leri görsel olarak verilmiş, en üstte de bitcoin var, burdan bir karşılaştırma yapıp ilerdeki yerini tahmin edip bir sonuç çıkarılabilir.

http://money.visualcapitalist.com/all-of-the-worlds-money-and-markets-in-one-visualization/

ilgili çalışma 2015 sonunda yapılmış tabi bitcoin marketcap 5 milyar olarak gözüküyor, şu an 43 milyar civarı, onu da hatırlatmakta fayda var.

Join me on Twitter
erguse
Sr. Member

View Profile
June 25, 2017, 11:12:27 AM

Başka bir başlığa daha yazmıştım. Arada kaynamasın burada da bulunsun istedim. Daha yeni bir çalışma...

Şu infografiği şuraya koyayım da bulunsun. Yıllar sonra güncellediğimizde eskileri yadederiz.

Bence kesinlikle kanıtladı. Gerilerde olması hiçbirşeyi ifade etmiyor bence. Bu listede adının geçmesi bile ilerisi için iyi birşey...

iktisatci
Member
**

Activity: 112

View Profile
June 25, 2017, 06:50:08 PM

ayrıca yalnızca altcoin piyasasına giriş yapabilmek için ülkemiz gibi yerlerde BTC üzerinden geçip altcoin piyasasına giriş yapanlar azımsanmayacak kadar fazla. Herkes mining yapmıyor malesef. Market hacmini büyüten kitle de esas bu diye düşünüyorum yani yeni giriş yapan para. BTC için ister istemez bir talep oluşturuyor.

in cryptography we trust
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
June 25, 2017, 07:14:42 PM

önce bi 1000 dolara insin de, o da olur bi gün.

selamlar olsun.
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
June 25, 2017, 10:02:20 PM

önce bi 1000 dolara insin de, o da olur bi gün.

İnşallah o günleri görürüz. 1000 dolara Bitcoin almayı kim istemez? Smiley

100.000 TL iki üç sene içinde görülür.

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
June 26, 2017, 02:17:21 PM

Bitcoin 100 bin lirayı görecek ama bugün gördüğümüz gibi bu düşüşler olacak arada yani sabit bir ivmeyle artarak 100 bin lira olması mümkün değil ileride bu konuya bakarız bence 100 bin tl oldu diye Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: