Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:02:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Monitor tavsiye ???  (Read 1975 times)
arnaldoortega
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
November 02, 2017, 07:31:15 AM

samsung almanı öneririrm
aslında lg curved lerden önerecektim fakat
asus ve samsung seceneklerini sunmussun sadece Smiley
bluelabelowl
Member
**

Activity: 72
Merit: 10

View Profile
November 02, 2017, 10:03:53 AM

yıllardır farklı modellerde samsung monitörler kullanıyorum. son olarak 3 yıldır 24 inç bir model. şansıma sorunlu ürün çıkmadığından yıllardır en ufak bir problem yaşamadım. bazen uzun uzun makaleler de okusam gözlerimi yorduğunu söyleyemem ama bu kişiden kişiye değişir. benim oyum samsung'a olurdu.
Far01
Member
**

Activity: 104
Merit: 10

View Profile
December 02, 2017, 09:48:06 AM

1) görüş açısı falan hikaye, monitorün karşısına oturulur, yandan bakılmaz zaten. hatta yandan bakılmaması daha da iyi. yanınızdaki masada çalışan adamdan baktığınız şeyleri korur. bu nedenle monitor takıp salona koymayacaksanız bu özellik sizin için hikaye.

2) kontrast meselesi yazılımsal olarak uzun yıllar önce çözüldü. şu an 1 milyon'a bir kontrastlı cihazlar var piyasada.

3) çözünürlük konusu monitor büyüklüğüne bağlıdır. 15" monitör alıyorsanız ve eğer destekliyorsa fullhd çalıştırdığınızda ekrandaki herşey karınca duasına döner. yine 27" bir monitör alıp da fullhd kullanırsanız burada da ekrandaki herşeyi piksel piksel sayarsınız. hesap makinesi çözünürlüğü gibi görünür herşey. her büyüklüğün kendine ait ideal çözünürlüğü vardır.

peki nelere dikkat edelim:

1) parlaklık (brightness): ışıklı ortamlarda çalışıyorsanız 300 cd/m2 ve altındaki parlaklığa sahip ürünler sizi hayattan soğutur.

2) yansıma: mat bir ekran sizi arkadan gelen ışıklı ortamlarda rahat ettirir, gloss bir ekran ise sadece şık görünür

3) refresh rate & response time: oyuncular için en önemli hususlar bunlardır. en az 100hz refresh rate ve 5ms'den iyi response time değerlerine ihtiyacınız var. 100hz'den yüksek ve 5ms'den düşük her monitör daha da iyidir.

neticede dünyanın en yüksek görüş açılı, en yüksek çözünürlüklü ve en güzel kontrastlı monitörünü alırsanız bir counter strike bile oynayamayıp hüsrana uğrayabilirsiniz. kimi dinleyeceğinize dikkat edin.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: