Bitcoin Forum
May 26, 2024, 01:45:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Blokzinciri Manifestom.  (Read 465 times)
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
May 23, 2017, 09:48:19 AM

Arkadaşlar Merhaba
Uzunca bir süre bitcoini, altcoinleri ve blokzinciri araştırdım. İşlerimin yoğunluğundan aslında kısa bir sürede bitirilebilecek araştırma sürecini çok uzun bir zaman diliminde tamamladım.
Bu araştırma  yolunda deepweb'e, alphabay'a, bitcoin karşılığı yapılan yasadışı işlere göz atma şanssızlığı yaşadım. Ve az kalsın topluluktan yasadışı işlere bulaşma korkusu ile tamamen uzaklaşıyordum.
Sonra bitcointalk'a daha dikkatlice gözatma şansım oldu.
Her nasıl ki dolar karşılığı işlenen suçlar yüzünden dolara küsemiyor, dolar kullanan insanları suçlayamıyor ve doları tedavülden kaldıramıyorsak aynı şekilde bitcoin karşılığı işlenen suçlar da bitcoini ve bitcoin kullanan insanları suçlu yapmazdı. Bunu forumda tanıştığım siz güzel insanlar sayesinde anladım. Sonra foruma kayıt oldum.
Hayatımda yeni bir dönem açıldı diyebilirim. Başlayalı 8 yıl olmasına rağmen finansal devrimin henüz başları sayılan bir süreçte sizlerle birlikte olma fırsatını bana verdiğiniz için teşekkür ederim.
Sosyal medya'da geçirdiğim anlamsız vakitleri, hayatıma bişey katmadan geçirdiğim uzun günleri sizin paylaştığınız bilgilerle sona erdirdim.
Bu arada blokzinciri ve blokzinciri v.2 hakkında yaptığım araştırmalar bana yeni bir vizyon kattı.
Para transferlerinde aracı kurumları ortadan kaldırmak, komisyon oranlarını neredeyse sıfırlamak, ve bu işlemleri 7 gün 24 saat yapabilmek gibi gündelik avantajların haricinde devletler tarafından yapılan seçimlerin tamamen şeffaf ve güvenilir olmasını sağlayan projelere, yerel taksi uygulamalarına, merkezsiz kriptopara borsalarına, mining yaparken üniversitelerin bilimsel araştırmalarına işlemci gücünüz ile destek olmaya kadar bir çok ufuk açan projeye rastladım.
Tabiki kapitalist sistem blokzinciri gibi güçlü ve kendisine doğrultulmuş bir silahı sahipsiz bırakamazdı ve kendi bankalarında, finans kuruluşlarında blokzinciri kullanmaya başladı. Fakat bu sefer bu büyük gücü tekeline alamayacağının bilincinde bir kapitalizmle karşı karşıyayız.
Bir çok açıdan kapitalizm ile şartlarımızı eşitlemeye endüstri devriminden bu yana hiç bu kadar yaklaşmamıştık.
Peki bana göre tarihsel açıdan bu kadar önemli bir topluluğa nasıl yardımcı olabilirdim?
benim için önemli soru bu oldu;
"Peki benim bu topluluğa katabileceğim şeyler neler?"
Bilgisayar mühendisi değilim, yazılımlarla alakam yok, çok yaratıcı bir insan da değilim, ortaya yaratıcı projelerle icolar çıkaramam.
En güçlü olduğum tarafım sosyal bir mesleğe sahip olmam sayesinde geniş bir çevreye sahip olmak.

Ben de en güçlü olduğum yönümle destek vermeye karar verdim.
"Geniş çevremi kullanarak topluluğa yaratıcı, güvenilir insanlar kazandırmak."
Bunun yanında işlettiğim mekanların hepsinde Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladım.

Benim vasıtamla topluluğumuza katılacak arkadaşları aranıza kabul edeceğiniz için şimdiden teşekkürler.
Birbirimizi neredeyse hiç tanımasak bile böyle böyle daha güçlü ve daha büyük bir aile olacağımıza inanıyorum.

Yolunuz bursa'ya düşerse karnınızı doyurmak ve/veya içkinizi btc ile içmek için bana bir mesaj atmanız yeterli.

Okuduğunuz için hepinize çok teşekkürler, saygılar.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
May 23, 2017, 09:20:47 PM

Bitcoin - suç ilişkisine verdiğiniz dolar benzetmesi hoşuma gitti. Keşke herkes bunu farkedebilse. Sonuçta elimizdeki bıçak; Adam da doğrayabiliriz ekmekte . .

Bursa'da nerede işletmeniz var ? Belki yolumuz düşer uğrarız 
Pages: [1]
  Print  

Jump to: