Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:50:52 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Alımı  (Read 1476 times)
NowEver (OP)
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
May 27, 2017, 10:50:30 PM

Merhabalar herkese,

Bir kaç gündür Bitcoin alımı yapmak istiyorum ve yerli yabancı bir çok siteyi inceledim. Hatta ilk almaya kalktığımda dolandırıldım popüler bir forum sitesinde Cry Daha sonrasında Koinim ve Paribu sitelerini keşfettim daha güvenilir olabilir diye fakat şöyle bir durum var. Koinim kimlik bilgilerimi istedi sorun etmedim verdim fakat son aşamada bana imzalı kağıda kimliğimle birlikte fotoğraf çekmemi istiyor. Bu aşama biraz abartı değil mi ? Bu durumu bazı yabancı sitelerde de görmüştüm ve içime sinmedi. Paribu için ise bu kadar prosedürle karşılaşmadım henüz. Bu sitelere bu şekilde bilgi vermek güvenilir mi, tereddüt yaratıyor açıkcası Huh Bu sitelerle ilgili tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.
Ozza
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
May 27, 2017, 11:09:00 PM

Kimlik bilgilerin zaten internette dolasiyor. paribudan al.

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
NowEver (OP)
Newbie
*

View Profile
May 27, 2017, 11:20:13 PM

Kimlik bilgilerin zaten internette dolasiyor. paribudan al.

Haklısın fakat bu kadar detaylı değil. Yabancı sitelerde aynı şekilde istiyorlar hatta kredi kartı güvenlik koduna kadar istiyorlar ve bunu kişilere veriyorlar. Çok şaşırtıcı. Nasıl güvenebiliyorlar anlamıyorum Huh
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
May 28, 2017, 12:40:16 AM

Koinim, paribu, btcturk btc alabilirsiniz kimlik bilgisi vermek niyetiniz yoksa pazardan escrowlu alım yapabilirsiniz.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
NowEver (OP)
Newbie
*

View Profile
May 28, 2017, 09:02:01 AM

Sanırım Paribu ya da pazarda alım yapıcam. Escrow sistemini biraz araştırayım. Yorumlarınız için teşekkürler Smiley
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
May 28, 2017, 07:59:53 PM

her borsanin kendine gore istedigi belgeler vardir, birinin istedigi belgeler size fazla veya abarti geldiyse digerlerini deneyebilirsiniz
Su anda aktif 4 tane borsamiz var, her birinden hesap acip aralarinda karar verebilirsiniz.

NowEver (OP)
Newbie
*

View Profile
May 28, 2017, 10:06:06 PM

her borsanin kendine gore istedigi belgeler vardir, birinin istedigi belgeler size fazla veya abarti geldiyse digerlerini deneyebilirsiniz
Su anda aktif 4 tane borsamiz var, her birinden hesap acip aralarinda karar verebilirsiniz.

4 tane var demişsiniz. Bildiklerim Paribu, BTCTurk ve Koinim. Diğeri hangisi ?
HakanYAZICI
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
June 02, 2017, 03:31:57 PM

Diğeri de Bitkapital. Bitkapital.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca forumda servisler bölümünde aktif konusu da var. Merkezi olmayan bitshares altyapısını kullandığı için altyapı olarak en güvenilir sistem denebilir ama hacmi az olması da dez evantaj oluşturuyor.

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
NowEver (OP)
Newbie
*

View Profile
June 02, 2017, 05:32:47 PM

Teşekkür ederim yanıt için. Paribu kullanmıştım önceki alımda bir de burayı deneyim.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
June 08, 2017, 01:44:39 PM

Merhabalar herkese,

Bir kaç gündür Bitcoin alımı yapmak istiyorum ve yerli yabancı bir çok siteyi inceledim. Hatta ilk almaya kalktığımda dolandırıldım popüler bir forum sitesinde Cry Daha sonrasında Koinim ve Paribu sitelerini keşfettim daha güvenilir olabilir diye fakat şöyle bir durum var. Koinim kimlik bilgilerimi istedi sorun etmedim verdim fakat son aşamada bana imzalı kağıda kimliğimle birlikte fotoğraf çekmemi istiyor. Bu aşama biraz abartı değil mi ? Bu durumu bazı yabancı sitelerde de görmüştüm ve içime sinmedi. Paribu için ise bu kadar prosedürle karşılaşmadım henüz. Bu sitelere bu şekilde bilgi vermek güvenilir mi, tereddüt yaratıyor açıkcası Huh Bu sitelerle ilgili tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.

btcturk.com sitesinde kayıt yaptırmıştım geçen sene sanırım. O kadar ayrıntılı yazılı kağıt,foto falan istemiyorlar diye hatırlıyorum. Eğer değişiklik yapmadılarsa. Belki deneyebilirsin. Kaliteli bir borsadır.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
cointerstrike
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
June 10, 2017, 01:51:08 PM

koinim ile birkaç işlem yapmıştım güvenilir bi site bana sorarsanız.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
June 12, 2017, 12:50:32 PM

Merhabalar herkese,

Güvenip güvenmeme konusunda hiçbir siteye kefil olunabileceğini sanmıyorum. Fakat 4 borsa var hali hazırda aktif.

Eğer TR den borsa yoluyla alınacaksa, sitelerin kurallarına mecburen uyulacak.

Yok buradan/forumdan, dışarıdan alınacaksa, dolandırılma riskine karşı uyanık olunmalı.
mtmitat
Sr. Member

Merit: 265

View Profile
June 15, 2017, 02:10:56 AM

Koinim,paribu ile bir çok kez işlem yaptım hiç sıkıntı çıkmadı ama koinim transfer ücretini çok abarttı
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
June 18, 2017, 02:01:01 PM

Turkiye`de binlerce kisi vardir bilgilerini paylasan bu tarz borsalardan alim icin. Korkulacak bir durum olacagini sanmiyorum Turkiye`de yeni bir olusum oldugu icin borsa kendini guvene aliyor. Yurt disinda bu binler onbinler yuzbinlerdir emin olabilirsiniz.
jednostka
Sr. Member

Merit: 252

View Profile
June 18, 2017, 02:07:26 PM

Eğer bitcoin - altcoin al sat yapıyorsanız, her gittiğiniz yerde bununla ilgili bir sorunla zaten karşılaşacaksınız.

Çünkü o kadar fazla çalıntı kredi kartı ile işlem yapılıyor ki bu yüzden borsalar bence az bile istiyor. Çünkü zaten bitcoin alengirli işlerin parası olarak yükselip geldi buralar bakmayın yeni yeni legal olarak kullanılmaya başlanıyor. Eskiden bitcoin'in nasıl kullanıldığını burada ki çoğu kişi biliyordur.
cashc0w
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
June 18, 2017, 03:59:00 PM

Yapılan işlemin miktarına göre istenen belgelerde değişiklik oluyor mu? Türkiyede kimlik bilgilerimi vermeden btc alabileceğim bir yer varmı?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: