Bitcoin Forum
May 26, 2024, 06:30:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: An itibariyle btc alımı. Nereden alınmalı ?  (Read 3358 times)
eviltamer (OP)
Full Member

Activity: 378
Merit: 100

View Profile
May 28, 2017, 12:21:06 PM
Last edit: June 09, 2017, 08:14:18 PM by eviltamer

arkadaşlar merhaba btc almayı düşünüyorum ancak nereden almak mantıklı olur bilemiyorum, BTC türkten alabilir miyim ? Birde bazı konu altlarında BTC yerine alt coin alımı önerilmiş . Bu konu hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
May 28, 2017, 12:40:01 PM

Paribu.com'dan veya btcturk.com'dan alabilirsin.

Altcoin'lerde genellikle bitcoin'e nazaran çok daha kısa sürede çok daha fazla kazanç elde etmen ya da tam tersi kısa sürede paranı sıfırlaman mümkün olabilir.

Altcoinlerle ile ilgilenmek istersen altcoinleri tek tek araştır, bilgi topla. Sonrasında kafana yatanlara, projesine inandığın ve güvendiğin coinlerde al-sat veya uzun vadeli yatırım yapmayı deneyebilirsin. Bunun dışında bilmediğin şeye para yatırma. Her türlü piyasada olduğu gibi bu piyasada da istikrarlı kazanç elde edebilmek için ilk önce bilgi sahibi olmak şart.

edit: yalnız 2014 tarihli üyesin benden daha iyi bilmen lazım bunları garip geldi hesabı başkasından satın aldın heralde.
eviltamer (OP)
Full Member

View Profile
May 28, 2017, 12:46:04 PM

Paribu.com'dan veya btcturk.com'dan alabilirsin.

Altcoin'lerde genellikle bitcoin'e nazaran çok daha kısa sürede çok daha fazla kazanç elde etmen ya da tam tersi kısa sürede paranı sıfırlaman mümkün olabilir.

Altcoinlerle ile ilgilenmek istersen altcoinleri tek tek araştır, bilgi topla. Sonrasında kafana yatanlara, projesine inandığın ve güvendiğin coinlerde al-sat veya uzun vadeli yatırım yapmayı deneyebilirsin. Bunun dışında bilmediğin şeye para yatırma. Her türlü piyasada olduğu gibi bu piyasada da istikrarlı kazanç elde edebilmek için ilk önce bilgi sahibi olmak şart.

edit: yalnız 2014 tarihli üyesin benden daha iyi bilmen lazım bunları garip geldi hesabı başkasından satın aldın heralde.

Öncelikle teşekkür ederim bilgi paylaşımın için, uzun vadeli yatırım olarak almayı düşünüyorum açıkçası o yüzden bitcoin daha mantıklı geliyor bana alt coinler riskli detaylı araştırma gerekiyor.

Not cevap olarak;  O zaman madencilik yapıyordum sadece al sat işlerine bakmıyordum birde şimdi komisyonlu satanlar var BTC Türk bi ara kapandı falan ben yokken olan şeyler değişiklik var mı diye piyasayı yokluyorum satın almadım yani Smiley
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 28, 2017, 12:59:13 PM

Pazar alanında güvenli satıcılar var onun haricinde btcturk koinim iyidir.

delgech
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
May 28, 2017, 01:07:12 PM

paribu.com dan alınabilir ama uzun vade düşünmüyorsanız daha kısa vadede altcoinlerden daha iyi bir kar elde edebilirsiniz hocam
eviltamer (OP)
Full Member

View Profile
May 28, 2017, 01:15:32 PM

paribu.com dan alınabilir ama uzun vade düşünmüyorsanız daha kısa vadede altcoinlerden daha iyi bir kar elde edebilirsiniz hocam

valla alıp unutmayı düşünüyorum. İlerleyen sürelerde kazıda yapmayı düşünüyorum. Birde BTC TÜRK ile paribu.com arasında fiyat farkı var.
khrn
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
May 28, 2017, 05:07:16 PM

Alip unutmayi, uzun vadeli yatirim yapmayi dusunuyorsan btc yatirimi yap.Offline wallet edin, forumdan guvenilir uyelerden alim yap.
baris1201
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
May 28, 2017, 06:43:17 PM

iyi akşamlar paribu ya da bitkapital den btc alıp altcoin trade i yapmak istiyorum tavsiyeniz var mı acaba cüzdan transfer vs gibi konulara hiç hakim değilim
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
May 28, 2017, 06:48:26 PM

iyi akşamlar paribu ya da bitkapital den btc alıp altcoin trade i yapmak istiyorum tavsiyeniz var mı acaba cüzdan transfer vs gibi konulara hiç hakim değilim

Merhaba hoşgeldiniz.

1- Paribu Türkiyenin şuan en hızlı tl yatırma çekme işlemlerine sahip borsası.
2- Paribu'ya kayıt olun.
3- Hesap onayı için sizden istenen belgeleri eksiksiz teslim edin ( Güvenilir korkmayın )
4- Tl yatırma çekme bölümü var orada tl yatırma isteği oluşturun.
5- Size bir kod verecek banka çalışma saatleri içinde paribu'nun size verdiği iban adresine havale veya eft yapın verilen kodu eft açıklama kısmına ekleyin.
6- Yatırdığınız tl 5 dakikada paribu hesabınıza geçecektir.
7- Artık paribu bitcoin borsasında trade yapabilirsiniz.
8- Altcoin trade yapmak isterseniz = kraken poloniex bitstamp btc-e gibi borsalara gözatabilirsiniz.
baris1201
Newbie
*

View Profile
May 28, 2017, 07:07:40 PM

paribuda üyelik açtım peki ordaki btc mi poloniex e nasıl aktarabilirim ? bir de sorum olacak sizce altcoin trade de getiri durumu iyi mi 1000 tl lik bir miktarı bir haftada ne kadara taşıma şansım olur
hhk1045
Hero Member

View Profile
May 28, 2017, 07:12:19 PM

paribuda üyelik açtım peki ordaki btc mi poloniex e nasıl aktarabilirim ? bir de sorum olacak sizce altcoin trade de getiri durumu iyi mi 1000 tl lik bir miktarı bir haftada ne kadara taşıma şansım olur

Merhaba poloniex ile ilgili 1-2 güne video çekmeyi planlıyorum. 1000 tl yi 10 tl'de 5000 tl de yapabilirsiniz. Acemi olduğunuz için 10 tl yapmanız daha olası.
baris1201
Newbie
*

View Profile
May 28, 2017, 07:14:12 PM

olay borsa teknik analizi kadar kolaysa çok problem değil 1000 tl 1 hafta sonra 1200 olsa bile yeterli ama emin olamıyorum işte dediğiniz gibi korkma durumu söz konusu
hhk1045
Hero Member

View Profile
May 28, 2017, 07:17:24 PM

olay borsa teknik analizi kadar kolaysa çok problem değil 1000 tl 1 hafta sonra 1200 olsa bile yeterli ama emin olamıyorum işte dediğiniz gibi korkma durumu söz konusu

Açıkçası poloniex 2-3 aydır kullanmıyorum. Siz yeni üyelerin sorduğu sorular yüzünden bir video çekmeyi planlıyordum. Altcoinlerde teknik analiz alan pek işe yaramıyor genelde bir söylenti çıkar ve %1000 değer kazanırlar. Değişik bir borsadır. Dikkat etmezseniz baya kaybedebilirsiniz. İşin püf noktası sıkı takip zeka hisleriniz ve her zaman ucuzdan almak.

Bir de şuan poloniex'te bitcoin çekme işlemlerinde sıkıntı var diye biliyorum. Dikkat etmekte fayda var.
baris1201
Newbie
*

View Profile
May 28, 2017, 07:21:43 PM

alternatif bir çözümünüz var mı poloniex hariç ? bir de teknik analizin faydasını nerde görebilirim sizce
hhk1045
Hero Member

View Profile
May 28, 2017, 07:25:51 PM

alternatif bir çözümünüz var mı poloniex hariç ? bir de teknik analizin faydasını nerde görebilirim sizce

Önce Türkiye'deki borsalardan al sat yapın derim. Alternatif olarak BTC-e tavsiyemdir. Altcoin olarak kısıtlı ama iş görüyor. Teknik analiz daha çok BTC-ETH-LTC gibi coinlerde işe yarıyor. Onlarda bile teknik analizin tutmadığı kör noktalar olabilir. Türkiye'den çıkmayın şimdilik. Kendiniz hazır hissettiğinizde ve Bitcoin ile ilgili kendinizi geliştirdiğinizde yurtdışı borsalara açılırsınız.
baris1201
Newbie
*

View Profile
May 28, 2017, 07:40:57 PM

o zaman bir süre paribu da takılıp işi öğreneyim btc ile. kazanacağım %3-%5 de cebime kalsın. peki grafikler üzerinde nerde çalışabiliriz ? bir de belge gönderme kısmında gönder butonu yok sadece yükleme kısmı var duruyor orda boş boş. bunları da halledersem yarın bir adım atmış olmak istiyorum artık
HakanYAZICI
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
June 02, 2017, 03:48:55 PM

Tabii ki teknik analiz borsa teknik analizi gibi değil hocam. Bitcoin çok daha global ve hareketli bir piyasa. Ayrıca altcoinler popülerleştikçe Bitcoin'e bunun çeşitli etkileri oluyor. Çindeki durum stabil değil, Amerika keza aynı şekilde. Ama zamanla bir yoğurt yiyiş biçimi edinirsiniz. Kendinize güvenin ve kalabalığın yaptığı hataları yapmayın. Ayrıca şurada bitcoin borsaları takibi için oluşturduğum bir araç için konum var.

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
July 28, 2017, 06:36:47 PM

paribu çok hızlı ama gunluk para yatırma limiti 500 hesap onaylatmadan

markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
July 28, 2017, 09:08:23 PM

Türkiyede işlem gören exchange siteleri paribu koinim btc türk bunlardan alım yapabilirsiniz. Altcoin almak da isteseniz mecburen btc almanız lazım. Diğer türlü direk para ile alabileceğiniz altcoin bilmiyorum.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Rick S
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
July 29, 2017, 09:55:17 AM

paribu işlem hızı açısından bence şu an en iyisi.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: