Bitcoin Forum
April 26, 2024, 08:57:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Sinerji Bilgisayar dikkat!  (Read 2229 times)
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 29, 2017, 11:02:11 AM
Last edit: May 29, 2017, 02:39:59 PM by alpsea

Dün konusunu acmistim stoklarda kart buldum diye. Bugun aradim 11 adet kart aldim stoklrinizda varsa odemeyi yapacagim(havale) dedim stokta yok dediler. Stokta olmayan urunu neden sitede varmis gibi gosteriyorsunuz o zaman kardesim? Yani ben simdi odemeyi yapsam bana urun gondermeyecekmisiiniz dedim kaba bi tavirla GONDERMICEZZ! dediler. Kimseye www.sinerji.gen.tr tavsiye etmiyorum google indekslensin sonra basiniz agrir.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1937510.msg19239725#msg19239725

1714121839
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714121839
Reply with quote  #2

1714121839
Report to moderator
1714121839
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714121839
Reply with quote  #2

1714121839
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
onesalt
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
May 29, 2017, 11:06:15 AM

ssl sertifikası bile olmayan yere bakmak hata zaten ne bekliyorsunuz.
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
May 30, 2017, 10:44:03 AM

Gpu alacaklar dikkat! Ayni zamanda n11 ggidiyor hburada shibinden spazar gidi sitelerde stok koyanlara direkt baliklama ziplamayin. Ilk once mesaj atin stokta var mi sorun. %99,9 stokta yok ama yakinda gelecek urunler diyecekler. Paranizi kaptirmayin bu tipitiplere, hiyar yollarlar kutuda ugrastirirlar sonra sizi.

lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
May 30, 2017, 12:59:18 PM

İlk önce paramızı alırlar sonra "ha geldi" "ha gelecek" paramızı bir ay işletirler.
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
May 30, 2017, 03:38:14 PM

Bilgilendirme için teşekkürler. Ne kartmış arkadaş ya hiç birini bulamıyoruz deli olacağım yok mu hiç bi yerde stok

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
May 30, 2017, 04:30:13 PM

gen.tr ile bir uzantisi olan bir siteden nasl alisveris yapabilirsiniz, ustelk https guvenlik sertifikasi yok.
Ben daha once 3-4 tane buyuk alisveris sitesinden baska siteden alisveris yapmadim, sorunda yasamadim

nopedope89
Legendary
*

Activity: 1078
Merit: 1059

FROSTING

View Profile
May 30, 2017, 05:29:08 PM

Artık her stok var diyene inanmamak lazım .
https://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Madenciler-hucum-etti-Radeon-RX-580-stoklari-tukendi.htm

Eski kartlar bile değere bindi.

.next-generation social media service.
██   based on blockchain technology ██
                      ▄▄█▄ ▀▄▄
                   ▄███████  ███▄▄
               ▄█████▀▀ ████  ▀█████▄▄
           ▄▄█████▀    ▄ ▀███▄   ▀▀█████▄
       ▄▄█████▀       ██▄ ▀███▄      ▀▀█████▄
      ▐███▀▀        ▄█████  ████         ▀███▌
      ▐███         ████▀███▄ ▀███         ███▌
      ▐███        ████  ▀███▄ ▀███▄       ███▌
      ▐███      ▄███▀ ▄█  ███▌ ▐███▌      ███▌
      ▐███     ▄███▀ ████  ▀██▓  ████     ███▌
      ▐███    ████  ███▀  ▄▄▄▄▄▄▄▄████▄   ███▌
      ▐███   ████ ▄███▀ ▄██████████████▄  ███▌
      ▐██▀ ▄███▀ ▄███▒                    ███▌
      ▐█▀ ▄███▀ █████████████████████████████▌
         ████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
        ▀█████▄▄                    ▄▄█████▀
           ▀▀█████▄▄             ▄█████▀▀
               ▀▀█████▄▄     ▄▄████▀▀
                   ▀▀█████▄█████▀
                       ▀████▀
.

▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄   ▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀▀ ███▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀███▀ ████▄ ███ ███▀▀▀▀▀
     ███▄▄▄▄ ███   ▐██▌▐██▄  ▐██ ▐██████  ███▄▄▄▄▄   ██▌    ▓██  █████▄███ ██▌ ▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀  ███   ▐██▌▐███▀███▀ ▐██        ▀▀▀▀██▌  ██▌    ▓██  ███ █████ ██▌   ███
     ██▌     ▀████████ ▐██   ██▌ ▐███████░████████   ██▌   █████ ███  ▀███ ▀████████
Twitter
Facebook
Youtube
Telegram [EN]
Telegram [KOR]
Medium
HowToMining
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile
May 30, 2017, 07:25:08 PM

https://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Madenciler-hucum-etti-Radeon-RX-580-stoklari-tukendi.htm

Dokunduğumuz yeri kurutuyoruz SmileySmileySmileySmileySmiley
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
May 30, 2017, 11:33:32 PM

Amd zengin oldu  Grin o değil de DH yazısında bitcoin madencileri bu kartları tercih ediyor yazmış gülsek mi ağlasak mı bilemedim  Grin

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
May 31, 2017, 02:19:17 AM

ssl sertifikası bile olmayan yere bakmak hata zaten ne bekliyorsunuz.

gen.tr ile bir uzantisi olan bir siteden nasl alisveris yapabilirsiniz, ustelk https guvenlik sertifikasi yok.
Ben daha once 3-4 tane buyuk alisveris sitesinden baska siteden alisveris yapmadim, sorunda yasamadim

SSL  var sitede,  ödeme kısmında geliyor ve doğru olanı da budur.  Sitenin tamamında  SSL kullanmak gereksizdir ve çoğu zaman sorun yaratır.
Ayrıca  SSL in sizi kötü zihniyetli firmalardan korumaz. Firma sizi kertecek ise yine kerter.  Bunun SSL ile HTTPS ile bir alakası yoktur.

SSL : Noktadan noktaya bağlantı ve veri transferinde ki önemli bilgileri kriptolayarak karşı sunucuya gönderir ve sadece "Ödeme sırasında" oluşabilecek web form attack, cross site scripting, phishing tarzı ve/veya  önemli bilgilerin, kredi kartı bilgilerinin 3.taraf kişilerin eline geçmemesi için  bir önlemdir.

Ayrıca  gen.tr  web.tr  com.tr  net.tr  gibi domainler  Eğer Türkiye'de  yaşıyorsanız, kullanmanın hiçbir sakıncası olmadığı gibi web sitesi sahibine yasal yollardan ulaşmanız gerektiğinde daha çok avantaj sağlar. Çünkü bu domainler  ODTÜ kontrolünde verilir ve  genellikle  whois koruması yoktur. Hatta bazıları belge ile verilir. Yani sahibi ve arkadasın da ki firma açıkça bellidir.   
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
May 31, 2017, 02:32:15 AM

kart olayini bilmiyorum ama 2 yil önce projeksiyon cihazi almistim sinerjiden - gayette memnun kaldim... sorunsuz, hizli teslim ettiler...
tabii kartlar konusunda, bundan 2-3 yil önce de sorun yasiyorduk stoklarla ilgili... demek hic degismemis:))
lettucebee
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

View Profile
May 31, 2017, 12:36:00 PM

Stok var diyerek daha sonra böyle yapmaları evet saçma. Ama bunu yapan bir çok firma var örneğin gittigidiyor sitede telefona taksit var gibi gözüküyor ödeme alanına gidince sepette sınırlayıcı ürün var diyor ve yapmıyor.
SSL e gelince devlet sitelerinde bile yok. Sadece ödeme yapacağınız zaman gelende yönlendirilen yerde oluyor.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
May 31, 2017, 12:38:36 PM

Benim iptal ettiğim kartlar tekrar stoğa düşmüş saniyesinde balıklama atlamışlar. Şuan sitede bitane rx serisi kalmamış. Umarım birilerinin canı yanmaz.

onurgozupek
Hero Member

Activity: 1285
Merit: 591

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
May 31, 2017, 01:04:06 PM

E-ticaret sitelerinden alışveriş yapmadan önce ilk bakılacak şey SSL sertifikası ve firma bilgileri. Eğer firma bilgileri yoksa hemen sekmeyi hatta tarayıcıyı kapatın Smiley Varsa, sikayetvar'a xxx.com yazıp gelen şikayetlere bakın. Tırt nedenlerden 3-5 şikayetten fazlası yoksa alışveriş yapabilirsin. Ancak aynı nedenden 100 tane şikayet kaydı varsa, boşuna zamanınızı harcamayın...
bileq
Legendary
*

Merit: 1068

View Profile
June 02, 2017, 01:05:38 AM
Last edit: June 02, 2017, 10:26:42 AM by bileq

sinerjinin bahanesi var mi bilmiyorum ama bircok sitede buna benzer uygulama var. sebep olarak da onsiparis aliyoruz deniyor.
bazi alisveris sitelerinin altyapisinda onsiparis stoktan teslim 3gunde teslim gibi opsiyonlar olmayabiliyor.
bu kadar karalayici olmamak lazim. siparis verdin stokta yok dendi de iptal ettin parani mi vermediler?
musteri temsilcisinin davranislarini elestirmekte sonuna kadar haklisin,

n11 hepsiburada sahibinden(get) buralardan alirken tereddut edilmesine gerek yok. magazalarin e-ticaret sitelerinin vermedigi guvenceyi bu pazaralanlari kosulsuz sagliyor. siz hangi magazadan aldiginiz bir urunu kosulsuz iade edebiliyorsunuz? e-ticaret sitesinden alsaniz iade ederken binbir zorluk cikartir kargoyu size kitler ama pazaralanlarinda durum tam tersi.

bileq
Legendary
*

Merit: 1068

View Profile
June 02, 2017, 01:19:11 AM

ssl diye tutturan arkadaslar icin de, ssl zaten kredi karti kullaniminin olmazsa olmaz en temel gereksinimi. bankalar e-ticaret sitesine sanal pos verirken dikkat ettikleri ilk husustur ssl sertifikasi.

2000 li yillarda degiliz arkadaslar.
basimdan gecen bir olayi aktarayim,
destek verdigim bir eticaret sitesinde calinti kredi karti ile yapilan alisveris sonucu, kartin asil sahibinin bankaya ihtari ve savciliga olan suc duyurusu ile teslim edilmis urunun parasini kart sahibine iade etmek zorunda kaldik. calinti karti kullanan kisi kargodan kuryeden kimlik dogrulamasi yapilarak islak imzali teslim tutanagi ile urunu teslim almasina ragmen, satici firma kart sahibine parayi iade etti.

eksikleri gedikleri olsa da bilisim suclari diye bir birim var uzun zamandir turkiyede.
Maxwell49
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
June 02, 2017, 09:21:08 AM

Sinerji'den insanlar yıllardır toplama bilgisayar topluyor size yapılan şeyi bütün firmalar yapmakta burası Türkiye.
oli123123
Legendary
*

Activity: 1446
Merit: 1000

View Profile
June 02, 2017, 09:56:31 AM

Sinerji'den insanlar yıllardır toplama bilgisayar topluyor size yapılan şeyi bütün firmalar yapmakta burası Türkiye.
Ben parça alırken birkaç defa inventus kullandım, bilgisayar toplatan arkadaşlarım da oldu oldukça fazla ve sorun yaşayan olmadı. Müşteri hizmetleri Türkiye'deki birçok firmaya göre çok daha iyi ve ilgili
Maxwell49
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
June 02, 2017, 09:59:20 AM

Ben parça alırken birkaç defa inventus kullandım, bilgisayar toplatan arkadaşlarım da oldu oldukça fazla ve sorun yaşayan olmadı. Müşteri hizmetleri Türkiye'deki birçok firmaya göre çok daha iyi ve ilgili

Bütün firmalar aynı hocam zaten aralarında anlaşıp piyasayı manipule ediyorlar o yüzden fiyatlar hiç düşmüyor.
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
June 02, 2017, 10:14:42 AM

Sen bir sirketsin ayni zamanda magazanin yaninda e-ticaret sirketisin. Telefonu EVET diye acip GÖNDERMICEZZ diyen sirketi karalamak en buyuk hakkim. Kimseye tavsiye etmiyorum. Ha diyelim ki 150 adet kart ön siparis alindi herkes odemeleri yapti 1 ay 2 ay sonra gonderecegiz dediler, o sure zarfinda sirket iflasini acikladi hadi bakalim al basina belayi 1 kurus iade alamazsiniz. Stok olmayan yerden alisveris yapmayin. Benim amacim burda kimsenin cani yanmasin. Sirket uc bes kart satamamis kimin umrunda, ilk once saygili olmayi ogrenecekler.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: