Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:08:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: SAHTE EHLİYET  (Read 1833 times)
Liled46
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
June 08, 2017, 09:16:27 AM

benim trafik cezam 10 sene bekledi.Smiley
bende ödemedim nasıl olsa dikili ağacım yok işim olmaz silerler dedim
ama kazın ayağı öyle değilmiş vergi borcu silinmiyormuş.
bir ara af çıktı 200-300 civarı olanı siliyoruz dediler benim 600 borç 600 faiz olduğu için yine silmediler. yanında 1000 tl civarı vergi borcu vardı ama onlarıda silmediler.
en son yapılandırdım ikinci taksit ödemesini yaptım çok heyacanlıyım.
artık sizin maaşınızı ben ödüyorum diyebileceğim Cheesy

Vergi borcu silinmiyor, yapilandirmaya gidersen taksite boluyorlar, bana da askerlikten kitlemislerdi.
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715479728
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715479728
Reply with quote  #2

1715479728
Report to moderator
1715479728
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715479728
Reply with quote  #2

1715479728
Report to moderator
eviltamer (OP)
Full Member

Activity: 378
Merit: 100

View Profile
June 09, 2017, 01:29:09 AM

Bu sahte kimlik, ehliyet falan satanların bir kısmı gerçek olsa da bir kısmı da devlet görevlileridir, özellikle CIA ve FBI. Çünkü sahte kimlik, ehliyet gibi şeylerin peşine düşenlerin büyük kısmı banka hesabı açmak gibi basit şeyler için bunları satın alsa da, ufak ama çok önemli bir kısmı ciddi suçlara hazırlık olarak bunları temin ediyor.

Devletler böyle bilgiler için adam bile öldürüyor, sahte kimlik mi satmayacak? Şu haber çok ünlüdür: https://www.wired.com/2013/07/open-market/
Amerika'da bazı etik tartışmaları da tetiklemiştir çünkü devlet görevlileri önce insanlara suç işlemekte yardım edip sonra o suçtan insanları tutuklamışlardır. Bunu polislerin hırsızlar için cazip bir arabayı sokağa bırakıp sonra gözlem altına almasına benzetenler olduğu gibi, polisin çok ileri gittiğini düşünenler de olmuştu.

Açıkçası bir zamanlar Türkiye'de BAŞKA bir kimlikle yaşamayı ciddi ciddi düşündüm. Henüz para kazanmayı bırak üniversiteyi dahi bitirmemiş çulsuz herifin biri iken, devlet öğrenim kredisi için bana haciz uygulayıp tüm banka hesaplarımı dondurduğunda içimdeki anarşist çok kızdı. Sonra bir baktım aynı dönemde yandaşların 3-4 milyar vergi borcunu bir anda sildiler. Ulan dedim "bütün öğrenci borçlarını üst üste dizsen o kadar etmez, ama ben yıllardır fatura yatırmak için bile banka kullanamıyorum çünkü tamamında elektronik haciz var."

Şimdi ben bir İngiliz ehliyeti alıp bankacılık hizmetlerinden faydalansam çok mu yani? diye sordum kendime. Ulan dedim bari adım da Hans falan olsun, ne güzel. E dedim o zaman ben de kendi öğrenim kredisi borcumu affedivereyim, nasıl olsa basit şeyler bunlar? Ulan diye diye şimdi nerelere geldim biliyor musunuz? İnsanı 10 bin euroya Avrupa vatandaşı yapan çeteler var. Bildiğin hakiki vatandaş, kimlik falan, the whole shebang.

Pasifik ülkelerinde 100-150 bine vatandaşlık + fahri konsolosluk dağıtan bir sürü ada var. CC plaka, diplomatik dokunulmazlık, her gece parti, oh mis. Kim takar ulan kredi borcunu? Evet bu kadar da basit. Gittim taksit yaptırdım da halt ettim. Çünkü borçlar kanunu bile benim gibi dürüst davranacak kadar keriz olanları söğüşlemek için yazılmış. Taksit yaptırmasam 2 sene önce borç düşmüştü, hukuken yok olmuştu...

Millet USA vatandaşı falan olmak ister. Bunun kitabı bile basıldı. Şu an dünyada en cazip pasaportlar Pasifik'te. Git al bir tane, ABD'ye vizesiz gir.

Ulan az bile yazdım, daha neler yazarım da, tutuyorum kendimi. Ülkeyi yöneten beceriksizler ordusu da bunları okusun.

baya iç geçirmişsin dostum Smiley eline paylaşımına sağlık.. Benimkisi sadece arkadaş için geçici süre araba sürebilmesi için lazım adam ehliyeti zaten alacak daha sonradan ancak şuan ehliyetsizlikten araç kullanamıyor.. Bıraktım gerçi araştırmayı yanlış manlış anlaşılır öyle birebir sahte evrak değil fotokopi bişi bakınıyorum ben Smiley
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
June 10, 2017, 07:54:24 PM

Ulan ben kimsenin böbreğini almadım ki, ne borcu? Meğer ben ultra zengin bir iş adamıymışım, devlet bana haraç salmış, benim haberim bile yok. Gidip "benim işim bile yok, siz benim işsiz olduğumu anlayamayacak kadar aptal bir devlet misiniz?" dedim borcu sildiler. Ulan gel de isyan etme. Yani azıcık boşta bulunsan 5 binlik faturayı arka cebine koyup postalayacaklar. Resmen şark kurnazlığı. Devlet scammer olmuş iyi mi?

sesli güldüm Cheesy
bu ülkenin yüzü kızaran vatandaşları olduğu sürece devlet baba sağolsun anlayışı hakim olduğu sürece bu milletin götünden kazık eksik olmayacak.
devlet nedir amk. aslolan milletti, onu da bellediler.
Red John
Full Member

Activity: 163

View Profile
June 10, 2017, 07:57:26 PM

Ehliyet almaya uygun değilsen almaya uygun değilsi demektir bu kadar basit. İnsanların hayatını riske atmaya hakkın yok. Türkiye'de olmayınca insan olmuyor mu? Bir de gelmiş utanmadan burda soruyorsun dark web değil burası
sebastianpenguen
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
June 10, 2017, 08:14:34 PM

Sahte şeylere ne kadar meraklı bir milletiz biz. Neden böyle olduk bilmiyorum, her şeyimiz sahte. Bitcoin satan sitelerimiz, madencilerimiz bile sahte.
niko83
Sr. Member

Activity: 340
Merit: 278

View Profile
June 10, 2017, 08:42:53 PM

Artık en azından bankacılık işlemleri için sahte kimliğe gerek yok. Bitcoin VISA banka kartları peynir ekmek gibi satılıyor. Anonim olanları bile var. Bir tane seçmeye çalışıyorum.

Bitpay, Bitwala, Cryptopay, Xapo, Shift, SpectroCoin... bir sürü var. Birçoğunun şartları uygun görünüyor ama ne kadar şeffaf olduğundan emin değilim. Bunları kullanan kimse var mı acaba? Bitwala gözüme güzel görünüyor.
eviltamer (OP)
Full Member

Activity: 378

View Profile
June 10, 2017, 11:23:34 PM

Ehliyet almaya uygun değilsen almaya uygun değilsi demektir bu kadar basit. İnsanların hayatını riske atmaya hakkın yok. Türkiye'de olmayınca insan olmuyor mu? Bir de gelmiş utanmadan burda soruyorsun dark web değil burası

konuyu tam okudaman yorum yapmanaın gereksilziğine girip artistlik yapmana gerek yok.

ADamın TR ehliyeti var anca TR de olmadığı için 2 aylığına yurt dışında kullanmalık TR ehliyetine ihtiyacı var.

KONU KAPANDI ZATEN KİLİT. 
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: