Bitcoin Forum
May 12, 2024, 04:25:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Github - Mining Programı ve Wallet ÜÇGENİ ve 12 BİN TLlik Donanım  (Read 726 times)
vmeihcmm (OP)
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 1

View Profile
May 31, 2017, 08:52:30 AM

Arkadaşlar Merhaba,
Çok net birkaç sorum var. Cevaplarınız benim için çok değerli.

Github - Mining Programı ve Wallet ÜÇGENİ NEDİR?

12 bin tl ye Donanım topladım fakat yukarıda bahsettiğim üçgenden kurtulamıyorum. 12 binlik donanım evde yatıyor.

Evde mining yapabilmek için bilgisayarıma bir dizi DOSYALAR yüklüyorum. Fakat bu dosyaların ne olduğunu (mantığını) çözemediğim için mining yapamıyorum.

Bütün coinlerde aynı dosyalar var. Bir örnek coin seçiyorum.

Namecoin kazmak için ilk önce wallet yüklüyorum.. Soru şu; Wallet senkranizasyonu bitmeden mining yapmaya başlanmıyor mu? İlla ki programın bütün senkranizasyonu bitirmesi mi gerekir.

2. Soru; Coinleri kazmak için MİNİNG programları var, çeşit çeşit. Bilgisarım windows 10 ve NVİDİA Ekran kartına sahip ve İntel İşlemcili. Mining programını seçerken bilgisayarımın özelliklerini mi dikkate alıyoruz, yoksa mining yapılacak coini mi? Daha net soracak olursak, benim bilgisayarımın özelliklerine uygun mining programları hangileri ve bu programla hangi coinleri kazarım. Bütün coinleri kazabiliyor muyuz?

3. soru : Sürekli olarak GİTHUB sitesi çıkıyor karşıma.. BU siteye coin siteleri link göndermiş ve hepsinin ayrı ayrı dosyaları var. Ben bu dosyaları indirmek zorunda mıyım. GİTHUB da bulunan bu dosyaların amacı nedir? Ne işe Yarar?

Sorularıma cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim.
1715531147
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715531147
Reply with quote  #2

1715531147
Report to moderator
1715531147
Hero Member
*

Ignore
1715531147
Reply with quote  #2

1715531147
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715531147
Hero Member
*

Ignore
1715531147
Reply with quote  #2

1715531147
Report to moderator
1715531147
Hero Member
*

Ignore
1715531147
Reply with quote  #2

1715531147
Report to moderator
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
May 31, 2017, 12:02:29 PM

Slmlar elinizde hangi kart olduğunu yazarsanız yardımcı olabilirim. Eğer GTX 1070 ise, Equihash algo kullanan ZCASH kazabilirsiniz. Ya da whattomine.com üzerinden sizin için hangi coinin kazanc getireceğini anlayabilirsiniz. Kazanclar bazen saat içinde bile değişebiliyor. Eğer kazdığınız madeni satmayı düşünmüyorsanız bir bat dosyası ile miner yazılımını ayarlayabilirsiniz.  Birden fazla maden kazmanız gereken durumlarda da o maden için bat dosyası hazırlayıp kullanabilirsiniz. Kazımlarınız için bir havuz kullanmanız gerekiyor. ZCASH için flypool kullandım tavsiye ederim. ETH için ethermine ve ethpool (çok sayıda gpu varsa) tavsiye ederim.

ethermine ve flypool min 0.1 değere ulaştığında ödeme yapıyor. Fakat ethpool gibi havuzlarda bir blok için beklemeniz gerekiyor. Örn olarak 10 gpu ile 15 güne yakın beklemiştim. Bu süre zorluk (difficulty) değerine göre daha da uzayabilir. Sonuçta madenlere çok yoğun talep var.

Kazım işi en karlı madene göre olsun ve otomatik olarak BTC'ye çevirilsin isterseniz bunun için de MiningPoolhub gibi havuzları kullanabilirsiniz. Yalnız bu tarz havuzlarda takas işlemi en az 2 kez gerçekleştiği için borsada yapılan işe göre kazancın yansıması biraz eksik oluyor.

GitHub üzerinde paylaşılan yazılımlar genelde coin geliştiricilerinin yayınladığı sürümler oluyor.

Diğer arkadaşlar daha iyi bilebilir ancak AMD kartlar için  [özellikle RX470, RX480, RX570 ve RX580 modelleri için] Claymore Dual Miner (https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0) ve Nvidia kartlar için de EWBF (https://bitcointalk.org/index.php?topic=1707546.0) popüler yazılımlar.

Bu yazılımların nasıl kullanılacağı ilgili başlıklarda izah edilmiş. Takıldığınız noktalar olursa yardımcı olurum.
vmeihcmm (OP)
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 1

View Profile
June 03, 2017, 12:56:34 PM

Çok Teşekkür ederim. İlk defa birisi bana cevap verdi forumda.. Cevabınız beni çok aydınlattı ama cevap vermiş olmanız ektra mutlu etti. Çok teşekkür ederim.
FgGladio
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile WWW
June 03, 2017, 07:18:17 PM

Çok Teşekkür ederim. İlk defa birisi bana cevap verdi forumda.. Cevabınız beni çok aydınlattı ama cevap vermiş olmanız ektra mutlu etti. Çok teşekkür ederim.

Vakit buldukça ve anladığım kadarıyla forum ile ilgilenmeye çalışıyorum arkadaşımız mesajında konuyu özetlemiş

Karşılaştığınız sorunlar ile bana özel mesajdan ulaşabilirsiniz zamanlar uyuştuğunda TW ile bağlanıp yardımcı olmaya çalışırım.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: