Bitcoin Forum
May 14, 2024, 08:47:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [ANN][SNC] SunContract - Merkezi Olmayan Enerji Piyasası  (Read 1381 times)
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
May 31, 2017, 12:44:18 PM

Merkezi Olmayan Enerji PiyasasıSunContract'ın Tanıtımı

Sizlere Ethereum blockchain teknolojisini kullanan ve elektrik alım satımları için bir model olan
merkezi olmayan enerji piyasasını tanıtıyoruz.

SunContract'ın iş modeli blockchain'in en iyi tüm özelliklerini içeriyor ...

5T:

TRUST (GÜVEN) | TRANSPARENCY (ŞEFFAFLIK) | TRACEABILITY (İZLENEBİLİRLİK) | TIME STAMP (ZAMANSAL) | TRANSACTION (İŞLEM)

ve yenilenebilir enerji

5D:

DIGITALIZATION (DİJİTALLEŞTİRME) | DECARBONIZATION (DEKARBONİZASYON) | DEREGULATION (KISITLAMA YOK) | DECENTRALIZATION (MERKEZİ OLMAMA) | DEMOCRATIZATION (DEMOKRATİKLEŞTİRME)

... şu andaki piyasada devrim niteliğinde hizmetler yaratmak. Bir merkezi olmayan enerji piyasası, blockchain'de çalışıyor ve gelecekteki enerji dağılımının dönüşümündeki ilk adımlardan biri. Grid-flow optimizasyon hizmetleriyle takip ediliyor olacak, aynı zamanda talep cevaplama hizmetleriyle de desteklenecek.

Nasıl İşliyor?

SunContract, direk olarak enerji üreticilerine ve tüketicilerine bağlanan bir enerji havuzu temelli akıllı kontrattır. Blockchain güvenilir bir teknoloji altyapısı olarak
orta adamların (middle man) rolünü artık devralıyor. Blockchain teknolojisi, şu anki enerji dağıtım sistemlerine öncesinde
genel enerji düzenlemeleri temelinde bir değişiklik yapmadan entegre edilebilir.
Biz zaten ulusal düzeyde bir kullanım için pilot bir proje geliştiriyoruz. Mevcut durumda, elektrik tüketim verilerinin
üreticilerden ve tüketicilerden toplanıp Blockchain’e yazılabilmesi için bir API geliştiriyoruz.
Pilot proje birkaç ay içinde tamamlanmış olacak.

Vizyon

SunContract’in vizyonu, kendi kendine yeten  küresel enerji topluluğunu yenilenebilir enerjiler temelinde elektriğin dijitalleştirmesi yoluyla desteklemektir. SNC tokenlar ile,
Herhangi birisi SunContract Enerji Havuzu aracılığıyla elektrik satın alabilecek.

Tokenların Ekonomisi

Token satışında, 1 milyar adet SNC Ethereum bazlı (ERC20) işlenecek ve bu toplam arzın %100’ünü temsil edecek. Arzın miktarını netleştirerek, sınırlı sayıda token’ın olduğu kapalı bir ekosistem yaratmış oluyoruz.
Müşterilerin ve kullanıcıların sayısının artması işlem sayısını da arttıracak, böylece SNC token’lara olan talep de artmış olacak.
Biz SNC market değeriyle, arz ve talebi ortaya çıkaran
SunContract ağ büyüklüğü arasında pozitif bir korelasyon (ilişki) bekliyoruz.

Fırsatlar

Enerji sektörü trilyonlarca dolarlık bir market. Bizim hedefimiz, SunContract Enerji Havuzu’ndaki işlem hacmini arttırarak SNC token’lara olan talebin sabit olarak artmasını sağlamak olacak.
Perakende enerji dağıtımcılarının önünü keserek  ve aracı enerji dağıtım şirketlerini ortadan kaldırarak elektrik fiyatlarında rekabeti sağlayacağız ve bu da SunContract’i müşterileri için çok daha etkileyici yapacak.
SunContract Enerji Havuzu’nda işlemi yapılan elektriğin hacmi enerji depolama ile de artacak. Bu, potansiyelle katılımcıları ödüllendirmek için güzel bir fırsattır;
tüketici daha ucuz ve temiz enerjiye kavuşacak, aynı zamanda üreticiler de ürettikleri elektrik için daha iyi bir kazanç sağlayabilecek aracılar olmadan.

TOKEN SATIŞI (ICO) detayları YAKINDA GELİYOR ... BEKLEMEDE KALIN.

(Çeviri için - lütfen bize şurdan ulaşın PM atın --> SunContract profiline)

Ekip

MSc Gregor Novak, Co-founder, CEO
Mojca Bajec, Co-founder, CFO
Martina Gabor, CIO
Mitja Blatnik, Proje Yöneticisi
Andraz Verdev, Blockchain Ekosistemi
PhD Klemen Stopar, Enerji Ekosistemi
PhD Ales Frece, Yazılım Mühendisi
Rok Povse, P2P Mühendisi
PhD Eva Zupancic, Ethereum Mühendisi
PhD Ales Kroflic, Nümerik Analiz
Luka Pusic, Bilgi Güvenliği
Jernej Blaj, SunContract Orta Doğu
YingDong Xu, SunContract Çin

Danışmanlar

Milan Gabor, Bilgi Güvenliği

Escrow

PhD Matjaz B. Juric, Full Professor University of Ljubljana'da

Resmi Linkler

WEB SİTESİ
----
WHITEPAPER
----
GITHUB
----
VIDEO

TWITTER
----
LINKEDIN
----
FACEBOOK
----
REDDIT

Kampanyalar

İmza Kampanyası
Twitter Kampanyası

Çeviriler

Çeviri için - şurdan bize ulaşın PM

Portekizce Çeviri - teşekkürler, sabotag3x
Yunanca Çeviri - teşekkürler, killerjoegreece
Rusça Çeviri - thank you, GolumDeMort
Hintçe Çeviri - teşekkürler, erikalui
Fransızca Çeviri - teşekkürler, Woshib
İspanyolca Çeviri - teşekkürler, Sellaccountbitcoin
Türkçe Çeviri - teşekkürler, Kubra Dam

1715676436
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715676436
Reply with quote  #2

1715676436
Report to moderator
1715676436
Hero Member
*

Ignore
1715676436
Reply with quote  #2

1715676436
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715676436
Hero Member
*

Ignore
1715676436
Reply with quote  #2

1715676436
Report to moderator
1715676436
Hero Member
*

Ignore
1715676436
Reply with quote  #2

1715676436
Report to moderator
1715676436
Hero Member
*

Ignore
1715676436
Reply with quote  #2

1715676436
Report to moderator
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

View Profile
May 31, 2017, 12:44:58 PM

İleri durumlar için Rezerve.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
May 31, 2017, 12:57:33 PM

Bu projeyi kim çevirecek diye bekliyordum. Projenin başarılı olacağını düşünmüyorum.
Bounty konusunda da bundan bize ekmek çıkmaz. İmza kampanyasını forumun oçlerinden biri yönetiyor ve haftada 25 post istiyor. Blog kampanyası yok. Coin dağıtımı yok, ortada yatırım yapmaya değer bir proje yok.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
May 31, 2017, 03:23:17 PM

Bana 0.03 btc dediler uğraşamadım valla. Tamamen aynı fikirdeyim seninle trol.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
May 31, 2017, 04:05:16 PM

hayal güzel ama bende katılıyorum cacık bir çalışma gibi
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
May 31, 2017, 04:44:30 PM

Bu projeyi kim çevirecek diye bekliyordum. Projenin başarılı olacağını düşünmüyorum.
Bounty konusunda da bundan bize ekmek çıkmaz. İmza kampanyasını forumun oçlerinden biri yönetiyor ve haftada 25 post istiyor. Blog kampanyası yok. Coin dağıtımı yok, ortada yatırım yapmaya değer bir proje yok.

O yönetici elemanı çok güzel özetlemişsin! Ayrı bir gıcığım bende. Haftada 25 postu da alsın bir tarafına yazsın. Bir decentralized energy miz eksikti tam oldu. icodan 5 milyon toplayabilirlerse ki bu onlar için büyük başarı olur öpüp başlarına koysunlar.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
May 31, 2017, 04:48:42 PM

Saçma ve gereksiz buldum tonla fikir var akıllı kontrat için gerçekci olmayan şeylerle çıkıyorlar.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
May 31, 2017, 06:09:50 PM

Oh oh 25post diyor killet post kassinki istiyorlar,bu projenin imzasina girilirmi kimse girmeyeceginden yuksek bounty verirler belki ☺,arkadaslar ne yapacaklar acaba derken yine sasirtiyorlar.
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

View Profile
June 12, 2017, 04:33:27 PM

SunContract ICO 28 Haziran'da başlıyor ve 25 Temmuz'a kadar sürecekmiş. Detaylar ve bonus süreleri için aşağıdaki mesajdan görüntüleme yapabilirsiniz.

Orijinal post: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1934763.msg19514262#msg19514262
CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
June 12, 2017, 08:29:26 PM

işin içinde enerji varsa hiç belli olmaz bence ne projeler gördük tutmaz deyipte yatırımcısını köşe eden. Smiley
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
June 19, 2017, 09:36:45 PM

Oldu canım.
Hayır enerji perakende uygulamalarını bilmesek yeriz bu hikayeyi ama maalesef konuyu biliyorum.
Saçma sapan bir fikir. Uygulanabilirliği yok.
ABD de elektrik perakende şirketleri tonla. Sen çıkıp üretici ile tüketici arasına girip bu perakendecileri saf dışı bırakacaksın.
al sana sadece hüstın teksas daki enerji şirketlerinin listesi.
http://www.vaultelectricity.com/Compare-Houston-TX-Electricity-Rates.html
Adamın bacağına sıkarlar  Grin
eczsukru8
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
August 02, 2017, 04:59:24 PM

ben jaxx cüzdanımdan sun contrat ico suna etheryum gönderdim şmdi sun contrat icodan kazandığım tokenleri nasıl alcam acaba
slmn
Sr. Member

Activity: 336
Merit: 259

View Profile
August 02, 2017, 05:38:12 PM

ben jaxx cüzdanımdan sun contrat ico suna etheryum gönderdim şmdi sun contrat icodan kazandığım tokenleri nasıl alcam acaba

Jaxxdan gönderimi teyit alarak mı yaptınız yani benim bildiğim mewden yapmak gerekiyor. Jaxxdan da oluyordur belki private keyi elinizde olduğu için bilen biri açıklar umarım.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
August 02, 2017, 05:48:16 PM

Enerji piyasasını blockchaine oturtmanın ne gibi bi avantajı olabilir ki? Bence de tutmaz paylaşılan listeye de bi göz attım. Harbiden bacağına sıkarlar.

designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
August 20, 2017, 11:01:00 AM

O kadar kötüledik proeyi adamların icosuna girilseydi 4x yapmişti. 2 centti icosu. 8 cent e dayanmış. 15 centi gormus high olarak. Arkasında doktora yapmış unv. hocaları ve Slovenya hükümeti destek verdiğini öğrendim. Biz mi küçük düşünüyoruz yoksa dünya sandığımızdan da mı büyük anlamadım. Bize de ancak pişmalığı kaldı.
Antikais
Full Member

Activity: 236
Merit: 101

View Profile
December 18, 2017, 11:36:42 AM

bu coin hakkında görüşü olan var mı? 20cent olmuş market capi 22m şu anda. daha gidebilir gibi ama proje hakkında pek bilgim yok

ASSETA - Blockchain based borderless crypto bank | ICO | DISCUSSION THREAD | BOUNTIES
Pages: [1]
  Print  

Jump to: