Bitcoin Forum
March 28, 2024, 09:26:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Diyarbakırda Madencilik Yapan ?  (Read 3213 times)
ibrahimsanioqlu (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
May 31, 2017, 10:27:32 PM

Diyarbakır Yakınlarında Madencilik Yapan, Rig kuran Anlayan Varmıdır Acaba ?
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711661189
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711661189
Reply with quote  #2

1711661189
Report to moderator
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
June 11, 2017, 06:54:59 AM

Diyarbakirdan birini burda gormek cok hosuma gitti... ben de diyarbakirda yasiyorum. Buralarda birakin madenciligi yapani btc ile tanisan ve gercekten ne oldugunu bilen insanlarin sayisi cok ama coz az diye dusunuyorum... aktif forum uyesine rastlamadim mesela su ana kadar... heralde bi ben aktif olarak kullaniyorum forumu. Smiley hemseri anlaminda buralarda cok yanliziiiimm...
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
June 13, 2017, 11:56:59 AM

Diyarbakirdan birini burda gormek cok hosuma gitti... ben de diyarbakirda yasiyorum. Buralarda birakin madenciligi yapani btc ile tanisan ve gercekten ne oldugunu bilen insanlarin sayisi cok ama coz az diye dusunuyorum... aktif forum uyesine rastlamadim mesela su ana kadar... heralde bi ben aktif olarak kullaniyorum forumu. Smiley hemseri anlaminda buralarda cok yanliziiiimm...

bende siirtteyim de siz madencilik yapıyormusunuz ?

yapıyorsanız bi öm atsanıza konuşalım
bitkolik
Sr. Member

View Profile
June 13, 2017, 05:33:47 PM

ben daha cok trade ile ugrasiyorum. Madencilik konusunda az da olsa teorik bilgim var ama bizzat rig kurup kazim falan yapmadim. Yani yeteri kadar teknik bilgiye sahip degilim malesef... ama ogrenmek istiyorum. Bakalim zamanla o konuda da bir seyler yapabilirim. Yolunuz d.bakira duserse tanisabiliriz...
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
June 14, 2017, 12:40:40 AM

Aman aman doğuda duyulmasın.Zaten haddinden fazla kayıp kaçak bedeli ödüyoruz daha fazla ödemeyelim
( sizleri tenzih ederim sözüm meclisten dışarı  )

Kim kaçak elektrik kullanıyorsa haram zehir zıkkım olsun

Ve etrafındada kaçak kullandığını bildiği halde sessiz kalanlarda en az kaçak kullanalar kadar suçlular...
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
June 14, 2017, 08:48:19 AM

Arkadaşın dediğine katılıyorum doğuda mining işinin duyulması kaçak elektrikten dolayı sıkıntı olabilir hatta işi çığırından çıkartıp abartıp yangınlar çıkartan bile olur diye düşünüyorum ayrıca diyarbakırda yaz aylarında hava 40 derecelerin altına düşmezken mining yapmak çok zor mining için harcanan enerjinin 3te1 i kadarda soğutma için güç harcamak gerekir.
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
June 14, 2017, 10:55:18 AM

Diyarbakır'ı sormasının sebebininin ben soran kişinin diyarbakırda olmasından değil de bu kaçak elektrik konusunu ateşlemek için özellikle orayı belirttiğini düşünüyorum.Ancak orda soğutma masrafları olmasa kaçak elektrik ile iyi bir kazanç elde edilir ama o kazanç bana göre sıkıntılı kaç kişinin parasını çalarak elde edilen bir kazanç sonuçta
bitkolik
Sr. Member

View Profile
June 14, 2017, 11:47:14 AM

Diyarbakır=kaçak elektrik   ?? 

kurduğunuz bağ biraz yanlış olmadı mı ?

kaçak elektrik kullanımı gibi konularda şerefsizlik yapmak isteyen zaten istediği heryerde yapar... bunu kentlerle özdeşleştirmek ne kadar doğru bir yaklaşım sizce...  bu gibi yöntemlere başvuranların ıslah olmayacağını düşünüyorum. kaldı ki yasal mevzuata göre ağır cezalar söz konusu... bu ülkede kanunlar herkes için eşit olduğu gibi elektrik fiyatları da herkes için eşittir. hırsızlık mı yapacaksın, türkiyenin her yerinde bu suçu işleyebilirsin.

konuyu başlığın içeriğinden farklı yerlere saptıran arkadaşların artniyetli olduğunu düşünüyorum.

Haymac
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
June 16, 2017, 12:11:45 PM

Diyarbakır'ı sormasının sebebininin ben soran kişinin diyarbakırda olmasından değil de bu kaçak elektrik konusunu ateşlemek için özellikle orayı belirttiğini düşünüyorum.Ancak orda soğutma masrafları olmasa kaçak elektrik ile iyi bir kazanç elde edilir ama o kazanç bana göre sıkıntılı kaç kişinin parasını çalarak elde edilen bir kazanç sonuçta

kaçak elektrik kullanan birisinin soğutma gideri filan olmaz
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
June 16, 2017, 02:39:40 PM

Diyarbakır diyince aklınıza direk kaçak elektrik olayının gelmesi gerçekten çok üzücü.Bölge halkını genellemeyin forum olarak yapılan bana göre büyük ayıp.Orta zan altına aldığınız kişiler arasında sizin bizim gibi elektriği düzgün kullanan vergisini veren vatandaşlar da var onlara haksızlık
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
June 16, 2017, 04:50:38 PM

Kaçak elektrik deyince kimsenin aklına Diyarbakır geldiğini sanmıyorum. Ama şöyle de bir harita var: http://www.konhaber.com.tr/sahifeler/2013/04/21/havadis/detay8ae207056a3f7171c96f752e3244c188.jpg
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 16, 2017, 08:29:49 PM

Kaçak elektrik nerededir sorusunu yöneltseler benim aklıma Şanlıurfa gelirdi, Diyarbakır denilince ne yalan söyleyeyim başka şey geliyor yazmak istemiyorum. Keşke ülkemizdeki her bölge Avrupa şehirleri gibi olmuş olsaydı. Kimseye de bilmesin duymasın deme hakkımız olduğunu sanmıyorum her koyun kendi bacağından asılır, açıkçası bilinmesi için ekstra bir uraşa girmezdim arkadaşlar çokta haksız değiller. Bir bölgeyi ve insanlarını ayrı olarak ele alınmaması lazımdır fakat bir gerçek var bunu da inkar ederek görmezden gelemeyiz, ben bu durumu fakirliğe bağlıyorum. Çok hırsızlık var ama fakirliğin olduğu her yerde hırsızlık daha fazla oluyor. 
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
June 16, 2017, 10:16:27 PM

kullanabiliosanız dayayın kaçağı iyi niyetle hiç bişi çözülmez abartın bokunu çıkartırın anca öle düzelirse düzelir.
esminafi
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
June 16, 2017, 11:36:00 PM

hocam merhaba ö.m den iletişim atabilirmisin ?
bitkolik
Sr. Member

View Profile
June 17, 2017, 08:10:41 AM

hocam merhaba ö.m den iletişim atabilirmisin ?

Pm gonderilmistir.
ibrahimsanioqlu (OP)
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
June 17, 2017, 11:44:57 AM

Konu ciddi manada değişik yerlere çekilmiş ben konuyu açarken kaçak kullanacam demedim. Neyse böyle saçma yerlere çekildiğini görmemiş davranıyorum bu çekenlere yeter. Hemşerim siz bana ulaşabilirmişsiniz özelden
jogabon1to
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
July 01, 2017, 10:07:18 PM

Cevap vermek için üye olduk iyimi bitcoinin ne olduğunu ve madenciliğin ne olduğunu biliyorum işim gereği bitcoinle bol bol haşirneşir oluyorum sadece satış yapıyorum konu sahibi bi whatsapp grubu kurarsa en azından bir birimize yardımcı oluruz teknik konularda madencilikte
jogabon1to
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
August 15, 2017, 07:28:06 PM

Konu ciddi manada değişik yerlere çekilmiş ben konuyu açarken kaçak kullanacam demedim. Neyse böyle saçma yerlere çekildiğini görmemiş davranıyorum bu çekenlere yeter. Hemşerim siz bana ulaşabilirmişsiniz özelden

Bizede gönderseniz ? Smiley
MSZCoin
Sr. Member

Activity: 339

Revolution

View Profile
August 21, 2017, 02:39:27 AM

O deli gibi satılan s4 ler s3 ler s7 ler nereye gidiyor sanıyorsunuz arkadaşlar.
Hepsi doğuya gidiyor bizim paralarımızla kullanılmaya. Batıdaki uyanıklar götürüyor orda kaçak elektrik derya deniz ne solsa.

BTG KING
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
August 21, 2017, 12:48:39 PM

Açıkca sözüm meclisten dışarı, güney doğu dedinmi aklıma herzaman kaçak elektrik, cahil insanlar gelmekde hatta bazen kacak kullanip kendini zeki sanan gerizekalilarin devleti zarara sokmakdan sınır dışı edilmesi taraftarıyım. Sözüm vergisini verip düzenlı yaşıyanlara değil.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: