Bitcoin Forum
May 08, 2024, 09:06:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: TREZOR hardware cüzdan kullananlar  (Read 1681 times)
Lydian (OP)
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 02, 2017, 09:03:40 PM

Bugün TREZOR'larim geldi... Kullanmaya baslamadan detayli bilgi edinmek istiyorum - en ufak bir hata yapmamak icin.
Kendi sayfasinda güzelce anlatmislar nasil kullanilacagi vs.
Burada TREZOR kullanan var mi? Nasil ve ne amacla kullaniyorsunuz? Memnun musunuz?
1715159215
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715159215
Reply with quote  #2

1715159215
Report to moderator
1715159215
Hero Member
*

Ignore
1715159215
Reply with quote  #2

1715159215
Report to moderator
1715159215
Hero Member
*

Ignore
1715159215
Reply with quote  #2

1715159215
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
June 02, 2017, 10:46:32 PM

Bende almak istiyorum.O yüzden sorayım dedim hocam.Acaba nasıl kullanımı falan.Bu arada hangi coinleri destekliyor.Eth,etc,zcash ve dash i desteklediğini duymuştum.Ekstra olarak desteklediği hangi coinler var.Bilgilendirirseniz sevinirim.Birde nereden aldınız ve özel değilse kaça aldınız?
Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
June 03, 2017, 01:52:12 AM

Bende almak istiyorum.O yüzden sorayım dedim hocam.Acaba nasıl kullanımı falan.Bu arada hangi coinleri destekliyor.Eth,etc,zcash ve dash i desteklediğini duymuştum.Ekstra olarak desteklediği hangi coinler var.Bilgilendirirseniz sevinirim.Birde nereden aldınız ve özel değilse kaça aldınız?

ben daha acmadim benimkileri, sakin bir zamani bekliyorum ki rahat rahat güvene alayim coinlarimi...
destekledigi coinlar: Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, ZCash, Litecoin, Namecoin, Dogecoin, Dash ve Testnet
benim acimdan XEM ve WAVES eksik - ama BTC, ETH ve ETClerim icin kullanacagim simdilik

direk cek'ten aldim, tanesi 100 dolar + kargo

birini kurup kullanayim, elimde fazladan aldigimi satabilirimde: tabii acilmadik paketinde:)
HakanYAZICI
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
June 03, 2017, 10:13:15 AM

Bir tane kurcalayıp bozmak ve iç yapısını incelemek için alacağım ama kargo gümrük falan uğraşmak istemiyorum. Getirtince yine forumda konu açarım veya buraya bir şeyler yazarım: https://www.bitbaba.xyz/cuzdan/

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
scarface
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

Spectiv VR Crowdsale: 12/08/17

View Profile
June 04, 2017, 06:07:22 AM

Trezor bana biraz tuzlu geldi o yüzden ledger nano s söyledim. Çünkü ekran yok gibi bir şey Trezor da birde ne yalan söyleyeyim dış görünüşünü sevmedim.

▄▄████████████▄▄             
          ▄███▀▀▀░░░░░░░░░░▀▀▀███▄▄        
       ▄██▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀██▄      
     ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███    
   ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄█████████████▄  
  ▄██░░░░░░░░░░░▄▄█████████░░░░░░░░░░░░▀█▌ 
 ▐██░░░░░░░░▄█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████▄░░░░░░░░▀█▌
▐██░░░░░░▄███▀▀███████████████▀▀██▄░░░░░░██▌
████▄░░▄██▀███████▄██████▄████████▀██▄░░░▐██
██░▀████▀██████████████████████████████▄░░██
██░░░▀██▄█████████████████████████▄██▀▀██▄██
██▌░░░░▀███▄████████▀▀▀▀███████▄██▀░░░░░▀███
▐██░░░░░░░▀███▄▄███████████▄▄██▀▀░░░░░░░░██▌
 ▐██░░░░░░░░░░▀▀████████████▀░░░░░░░░░░░▄█▌
  ▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄████████▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░▄█▌ 
   ▀███▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀  
     ▀██▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀    
       ▀███▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▀      
          ▀████▄▄░░░░░░░░░░▄▄▄███▀         
              ▀▀▀██████████▀▀▀             

[ Website ]                    

addams
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
June 04, 2017, 04:45:51 PM

Merhaba, daha önce sorduğum bir soruyu yinelemek isterim..

Ben de yakın zamanda 1 adet Trezor sipariş verdim. Merak ettiğim konu, Trezor firması faaliyetlerini durdurursa elimizdeki wallet hala kullanılabilir olacak mıdır?

Veya en kötü senaryoda, elimizdeki Trezor bozulursa ve yeni Trezor alma imkanı yoksa yani firma kapandıysa, coinleri nasıl geri getirebiliriz? Trezor'un sitesini baya inceledim ancak tatmin edici bir açıklama göremedim.

Şimdiden teşekkürler..
betbetbet
Jr. Member
*

Activity: 70
Merit: 3

View Profile
June 04, 2017, 04:51:03 PM

Ben de yakın zamanda 1 adet Trezor sipariş verdim. Merak ettiğim konu, Trezor firması faaliyetlerini durdurursa elimizdeki wallet hala kullanılabilir olacak mıdır?

Veya en kötü senaryoda, elimizdeki Trezor bozulursa ve yeni Trezor alma imkanı yoksa yani firma kapandıysa, coinleri nasıl geri getirebiliriz? Trezor'un sitesini baya inceledim ancak tatmin edici bir açıklama göremedim.

Şimdiden teşekkürler..

İlk başta bi yere not ettiğiniz Private keylerle coinleri geri getirirsiniz.
addams
Newbie
*

View Profile
June 05, 2017, 12:37:05 PM

Şimdiden teşekkürler..

İlk başta bi yere not ettiğiniz Private keylerle coinleri geri getirirsiniz.

Peki bu private key'leri nereye girmemiz gerekecek? Trezor'um geldiğinde sadece private key'leri kullanarak bir deneme yapıp sonucunu buraya yazayım.. Smiley
Lydian (OP)
Hero Member

View Profile
June 05, 2017, 09:24:28 PM

Tek memnun olmadığım konu iphone ile mobil kullanılamıyor (apple sağolsun). Android kullanıcıları için en pratik+güvenli+kanıtlanmış hardware wallet şu anki piyasada bence bu.

aynen! ama yüklü miktarda bir yatirimi bu cüzdanda tutmak istiyorsak, sadece bu islemler icin uygun bir android cihazi almak mantikli olabilir:)
android cihazi telefon+internet icin kullanmayacagiz, sim karti bile takmayacagiz: sadece trezor islemleri icin: böylece gizli bilgileri bu cihazda da saklayabiliriz diye düsünüyorum... birkac hafta sonra uzun vade yatirimlarimi bu sekilde saklamayi düsünüyorum (trezor+android).. kagida yazmak bana göre degil, kagit kalem kullanmayali yillar oluyor - ya da tüm gizli bilgileri bankada kasada saklamak en mantiklisi: ölüm kalimda kasadan cikan herseyin degerli birsey oldugu varsayilacagi icin, lüzumsuz diye atilma riski yok gibime geliyor...

zor isler bu coin isleri...
addams
Newbie
*

View Profile
June 06, 2017, 09:06:39 AM

Şimdiden teşekkürler..

Private keyleri bir yere not edin o kadar. Bu private keyleri biraz teknik olmakla birlikte electrum yazılımına yükleyip aynen kullanmaya devam edebilirsiniz. hiç teknikten anlamam diyorsanız yeni bir trezora aynen yükleyebilirsiniz. trezor firması kapandıysa dediğim gibi ilk seçenekte private keyleri dönüştürüp electrumun anlayacağı dilde yükleyeceksiniz. bununda trezor sitesinde ve internette birçok dökümanı bulunmakta. 1-2 dakikalık bir iş.

Çok teşekkürler, ilk fırsatta deneyeceğim. Merak ettiğim buydu.

Peki bu, Eth için MyEtherWallet'da veya diğer altcoinlerde de aynı şekilde mi çalışıyor? Yani aslında her bilgi Blockchain altyapısında mı bulunuyor? Veya olayı çok mu yanlış anlamışım  Huh Grin
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
June 10, 2017, 09:35:15 PM
Last edit: June 23, 2017, 07:40:48 PM by 2run

Cihazı yeni aldım kurulumu ve kullanımı çok güzel sadece bir konuda kafam karıştı.

1 - Cihaz üzerinde desteklenen 4 tane coin cüzdanı gözüküyor bunun nedeni nedir? Mesela elimde NMC, LTC, DOGE vs. var bunlar için ek bir işlem mi yapmam lazım?

Şu ekran görüntüsü cüzdandan burada sadece 4 coin cüzdanı var. cihazı açtığımda update etti ama yine düzelmedi..

Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Forumdan cevap veren çıkmadı supporta yazdım 3 gün sonra cevap verdiler :-)

TREZOR supports Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Namecoin, Testnet, Dash, ETH/ETC (ERC-20 tokens as well) and ZCash.
Our TREZOR Wallet (wallet.trezor.io) supports directly Bitcoin, Litecoin (in beta-wallet.trezor.io) Dash and ZCash; others can be supported through third-party wallets (like MyEtherWallet for ETH/ETC as an example). There are no integrated wallets with our product for Dogecoin and Namecoin at the moment, they are only supported by the firmware.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: