Bitcoin Forum
May 06, 2024, 10:03:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Avrupa’ya 5000 Bitcoin ATM’si Geliyor  (Read 2683 times)
furylmz (OP)
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
June 02, 2017, 10:52:16 PM

Bitcoin ATM kurucusu Bitlish, Avrupa’ya 5000 yeni BTM (Bitcoin ATM’si) açmayı planlıyor. Rusya’da açılan ilk BTM ile tüm dikkatleri üzerine çeken şirketin şimdiki hedefi Avrupa’yı BTM cennetine çevirmek.

Avrupa’daki BTM sayısındaki artışa rağmen kullanım oranının istenilen düzeye erişemediği gözlemleniyor.

Yüksek masraflar ve BTM’lerin hâlâ daha tam olarak anlaşılamaması Avrupa’daki hem yeni hem de tecrübeli kullanıcıları itibari para – kripto para takasında online yöntemler kullanmaya itiyor.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda, Birleşik Krallık merkezli şirketin Rusya’da kurduğu BTM’nin niye piyasa takipçilerini şaşırttığını anlayabiliriz. Bitlist sektörden gelen şaşkınlık haberlerine rağmen durmamış; St. Petersburg’ta kurduğu ilk BTM’nin ardından bir BTM daha kurmuştu. Şirketin Rus ortağının verdiği karar sonucu, BTM’ler başkent Moskova yerine, Rus şirketin merkezinin bulunduğu, ikinci büyük şehir St. Petersburg’da kurulmuştu.

“Bu yıl Bitlish’ten daha fazla BTM haberi duymaya hazır olun; yalnızca 2017’de Avrupa çapında 5000 BTM kuracağız.”

Bitlish kuracağı BTM’leri kendi başına kurmuyor. Yerel şirketlerle ortak çalışan Bitlish, BTM’lerin kurulacağı lokasyonu bu şirketlerin kararına bırakıyor.

Bitlish’ten Max Grain verdiği röportajda bir sonraki hedeflerinin Güney Rusya olacağını; bunla yetinmeyip tüm Avrupa’ya BTM’ler kuracaklarını kaydetti.

Rusya’da kripto paraları ilgilendiren yasalara dair endişe duyup duymadığı sorulan Grain Rusya’da bu konuda yasal adımların en kısa süre içinde atılacağını tahmin ediyor. Grain önceliklerinin Avrupa olduğunu vurgulasa da şirketin ABD ve Latin Amerika’da ortaklarının bulunduğu biliniyor.

Kaynak: http://coin-turk.com/avrupaya-5000-bitcoin-atmsi-geliyor
1715033024
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715033024
Reply with quote  #2

1715033024
Report to moderator
1715033024
Hero Member
*

Ignore
1715033024
Reply with quote  #2

1715033024
Report to moderator
1715033024
Hero Member
*

Ignore
1715033024
Reply with quote  #2

1715033024
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715033024
Hero Member
*

Ignore
1715033024
Reply with quote  #2

1715033024
Report to moderator
scarface
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

Spectiv VR Crowdsale: 12/08/17

View Profile
June 04, 2017, 06:19:55 AM

Bankalar çok fazla daraltmaya başladı. Bu btm ler gelirse biraz fazla komisyon veririz ama en azından kafamız rahat olur. Bakalım türkiyeye gelecek mi? Gelecekse nereye gelecek.

▄▄████████████▄▄             
          ▄███▀▀▀░░░░░░░░░░▀▀▀███▄▄        
       ▄██▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀██▄      
     ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███    
   ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄█████████████▄  
  ▄██░░░░░░░░░░░▄▄█████████░░░░░░░░░░░░▀█▌ 
 ▐██░░░░░░░░▄█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████▄░░░░░░░░▀█▌
▐██░░░░░░▄███▀▀███████████████▀▀██▄░░░░░░██▌
████▄░░▄██▀███████▄██████▄████████▀██▄░░░▐██
██░▀████▀██████████████████████████████▄░░██
██░░░▀██▄█████████████████████████▄██▀▀██▄██
██▌░░░░▀███▄████████▀▀▀▀███████▄██▀░░░░░▀███
▐██░░░░░░░▀███▄▄███████████▄▄██▀▀░░░░░░░░██▌
 ▐██░░░░░░░░░░▀▀████████████▀░░░░░░░░░░░▄█▌
  ▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄████████▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░▄█▌ 
   ▀███▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀  
     ▀██▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀    
       ▀███▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▀      
          ▀████▄▄░░░░░░░░░░▄▄▄███▀         
              ▀▀▀██████████▀▀▀             

[ Website ]                    

niko83
Sr. Member

Activity: 340
Merit: 278

View Profile
June 04, 2017, 11:18:45 AM

Bankalar çok fazla daraltmaya başladı. Bu btm ler gelirse biraz fazla komisyon veririz ama en azından kafamız rahat olur. Bakalım türkiyeye gelecek mi? Gelecekse nereye gelecek.

Eninde sonunda gelecektir. Dünyada kredi kartı ile bitcoin alabildiğiniz ilk cihazlardan birisi İstanbul Atatürk Havalimanındaydı, halen orada mı bilmiyorum. O zamanlar tüm dünyada bunu yapan sadece 3-4 cihaz vardı. Zaten mevcut ATM altyapısını kullanan bir iki şirket mutlaka çıkacaktır. Böyle bir niş olduğuna göreye, orayı illa ki birisi işgal edecek. Mesela Cryptocash diye bir şey var:

Yeni piyasaya sürülen bu ürün sayesinde kullanıcılar ATM cihazları, döviz büroları ve taşınabilir hizmet sağlayıcılardan itibari para almak için Cryptocash kullanabilecekler, dolayısıyla herhangi bir yere inanılmaz düşük ücretler ile itibari para nakledebiliyor olacaklar. https://www.blokzinciri.org/haber/blok-zinciri-firmasi-everex-blok-zincirli-tasinabilir-mikro-finans-hizmetini-tanitti/

Blok zinciri henüz bu sene ayakları üzerine basmaya başladı. Bitcoinden başka ortada düzgün bir deney bile yok sayılır. 2017-2018, blok zincirli uygulamaların hayatın her alanına girdiği yıllar olacak gibi görünüyor. Blok zincirinin internet kadar hatta daha büyük bir icat olduğunu iddia edenlere hak vermeye başladım. Gerçekten de düşünülürse, günümüzün en büyük problemlerinden bir tanesi internette kimlik problemidir ve blok zinciri bu sorunu kökünden çözebilecek müthiş bir icat.
Piyasacoin
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
June 05, 2017, 01:28:54 PM

Eninde sonunda gelecektir. Dünyada kredi kartı ile bitcoin alabildiğiniz ilk cihazlardan birisi İstanbul Atatürk Havalimanındaydı, Fakat kaldırıldı. O zamanlar tüm dünyada bunu yapan sadece 4-5 cihaz vardı. Zaten mevcut ATM altyapısını kullanan bir iki şirket mutlaka çıkacaktır.
Enflow
Member
**

Activity: 139
Merit: 10

View Profile
June 05, 2017, 04:38:05 PM

Türkiyeyede gelirse güzel olur
ikm
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
June 06, 2017, 01:15:05 PM

çalarlar Grin Grin

ama gelse vergi vermiyorlar diye kapatırlar mühürlerler bizde yedi eminden ihaleyle satın alırız Cheesy
CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
June 06, 2017, 04:36:31 PM

bir 15-20 yıl sonra bize de gelir malum her şeyi geriden takip ediyoruz Smiley
NowEver
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
June 06, 2017, 09:10:44 PM

bir 15-20 yıl sonra bize de gelir malum her şeyi geriden takip ediyoruz Smiley

Bana da öyle geliyor. Çok geç olacak buraya tekrardan geldiğinde. Böyle durumlarda aklıma hep bizim takımın (GS) Ribery örneği geliyor Grin
nominee
Sr. Member

Activity: 281

View Profile
June 07, 2017, 12:48:59 AM

Tamam.
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
June 09, 2017, 02:54:33 AM

Tam emin olmamakla birlikte Eskişehirde 1 tane var diye duydum.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
sebastianpenguen
Sr. Member

Activity: 308

View Profile
June 10, 2017, 09:20:28 PM

Eskişehir'de bitcoin atmsi? Çok komikmiş. Bilgini kaynağı neresi oturma organın mı acaba? Bordan boktan duyduğunuz şeyleri getirip bitcoin forumuna yazmayın.
niko83
Sr. Member

View Profile
June 10, 2017, 09:24:58 PM

Eskişehir'de bitcoin atmsi? Çok komikmiş. Bilgini kaynağı neresi oturma organın mı acaba? Bordan boktan duyduğunuz şeyleri getirip bitcoin forumuna yazmayın.

Bu kadar kızacak bir şey yok. Emin değilim, duydum demiş zaten.
sebastianpenguen
Sr. Member

View Profile
June 10, 2017, 09:31:58 PM

Ben de duydum çatladıkapı muhtarlığının orda ethereum ve ripple atm'si açılmış aynı zamanda kumburgazda da bittrex temsilciliği açılmış. Ben de bunu size haber vermek istedim emin değilim ama. Oldu mu şimdi?
niko83
Sr. Member

View Profile
June 10, 2017, 09:38:04 PM

Ben de duydum çatladıkapı muhtarlığının orda ethereum ve ripple atm'si açılmış aynı zamanda kumburgazda da bittrex temsilciliği açılmış. Ben de bunu size haber vermek istedim emin değilim ama. Oldu mu şimdi?

Olur, sizi mi kıracağım? Ben böyle eften püften şeylere kızmayı 2 sene önce bıraktım.
Bence siz de öyle yapın. Kalbe zarar veriyor, kimseye faydası yok.
sebastianpenguen
Sr. Member

View Profile
June 10, 2017, 11:08:34 PM

Olur, sizi mi kıracağım? Ben böyle eften püften şeylere kızmayı 2 sene önce bıraktım.
Bence siz de öyle yapın. Kalbe zarar veriyor, kimseye faydası yok.

Tamam orasında haklısın kızacak gücenecek bir şey yok cidden kalbe zarar ama bu kadar gereksiz de bilgi paylaşılmasın hocam bence. Tek demek istediğim oydu. Yanlış anlama.
nlrkn
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
June 13, 2017, 09:42:30 AM

paylasilandan rahatsizlik duyuyorsan sikayet edersin buradaki yetkililere, eger gerekli gorurlerse bir yaptirim uygularlar. herkesin mesaj yazmasina acik bir forumda mesajlarin dogrulugu ve gecerliligi uzerinden kullaniciyi elestirmek, en az (sizin tabirinizle) bos mesaj atan birisi kadar gecersiz bir davranis.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
June 13, 2017, 03:09:36 PM

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bir adet var diye biliyorum.

http://eticaretmag.com/turkiyenin-ilk-bitcoin-atmsi-istanbul/

utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
June 13, 2017, 03:16:21 PM

Açılsın tabii iyi olur. Bilenin işi görülür, bilmeyen bu ne der bi şekilde öğrenir.Bu da bitcoinin reklamını yapmanın farklı bir yolu. Güzel haberler bunlar.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
June 13, 2017, 03:41:36 PM

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bir adet var diye biliyorum.

http://eticaretmag.com/turkiyenin-ilk-bitcoin-atmsi-istanbul/

Daha fazla ATM olmalı oraya herkes gidemez..
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
June 16, 2017, 02:29:40 PM

İstanbul Atatürk Havalimanındaki atm kaldırıldı diye biliyorum en son 1 ay önce oradaydım bu atm muhabbeti forumda çok döndü bakındım ama bulamadım nedense atm yi Cry
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: