Bitcoin Forum
June 23, 2024, 05:10:16 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: MyEhterWallet Hesabim Hacklendi !  (Read 4952 times)
okantnt (OP)
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
June 03, 2017, 06:02:46 PM

1. Coinlerin gittigi adresi buldum.Yinede oraya yazip derdimi anlatacam.

2. Eger sizden habersiz yapilan islemlerde bir hak sahibi degilseniz bu alt yapi daha cok can yakar.

3. Paranoya oldum !!!

4. Yardimlari ve yorumlari icin bütün arkadaslara tesekkür ederim.
modsa
Full Member

Activity: 336
Merit: 101

View Profile WWW
June 03, 2017, 06:21:24 PM

2-3 hafta önce benzer bir olay benimde başıma geldi. Priv key kullanmadığım sadece dosya ile girdiğim ve herhangi bir yedeğinin olmadığı hesabıma girip yaklaşık 5 btc götürdüler. Benim düşüncem myetherwalletta bir açık var. Ama bu açığı her adreste uygulayamıyorlar. Yakalayınca affetmiyorlar. Internette araştırın bu şekilde bir çok kullanıcı var. Tavsiyem bakiyelerinizi farklı cüzdanlara bölün.
Bu arada bilgisayarımın hack yeme gibi bir ihtimali yok. Sadece ofisimdeki cok guvenli bir bilgisayardan işlemleri yapıyorum. Hicbir program falan yuklenemeyen bir bilgisayar.

Valla keyfim kaçtı açıkcası böyle bir şey yaşanlar varsa. Yağmurdan kaçıp doluya tutulmasak bari. Geçmiş olsun tekrardan.

▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■ SPARKSTER ■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬
▪  ▪  ▪  ▪  ▪  Run ‘Smart Software’ at 10 Million TPS! Crowdsale Starting Soon  ▪  ▪  ▪  ▪  ▪ 
 Website | Telegram
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
June 03, 2017, 06:48:31 PM

2-3 hafta önce benzer bir olay benimde başıma geldi. Priv key kullanmadığım sadece dosya ile girdiğim ve herhangi bir yedeğinin olmadığı hesabıma girip yaklaşık 5 btc götürdüler. Benim düşüncem myetherwalletta bir açık var. Ama bu açığı her adreste uygulayamıyorlar. Yakalayınca affetmiyorlar. Internette araştırın bu şekilde bir çok kullanıcı var. Tavsiyem bakiyelerinizi farklı cüzdanlara bölün.
Bu arada bilgisayarımın hack yeme gibi bir ihtimali yok. Sadece ofisimdeki cok guvenli bir bilgisayardan işlemleri yapıyorum. Hicbir program falan yuklenemeyen bir bilgisayar.

Valla keyfim kaçtı açıkcası böyle bir şey yaşanlar varsa. Yağmurdan kaçıp doluya tutulmasak bari. Geçmiş olsun tekrardan.
Valla güvenli diye walletta tutuyorduk. Gitti. En guvenlisi offline wallet ve ledger. Yuklu coininiz varsa kesin ledger alın.
@karmenali vallahi sundan eminim açık benden değil. Cunku bilgisayara girseler bu tek wallet değildi. Diğerlerinde de azda olsa coin vardı.
scarface
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

Spectiv VR Crowdsale: 12/08/17

View Profile
June 03, 2017, 06:50:31 PM

Öncelikle geçmiş olsun hocam. İnşallah başka kimsenin başına gelmez. Hardware wallet sipariş ettim ama gelmesi uzun sürecek gibi. Biraz öncesinde ne yaptığınızı anlatır mısınız? Bilgisayarda bir gariplik filan oldu mu?

▄▄████████████▄▄             
          ▄███▀▀▀░░░░░░░░░░▀▀▀███▄▄        
       ▄██▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀██▄      
     ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███    
   ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄█████████████▄  
  ▄██░░░░░░░░░░░▄▄█████████░░░░░░░░░░░░▀█▌ 
 ▐██░░░░░░░░▄█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████▄░░░░░░░░▀█▌
▐██░░░░░░▄███▀▀███████████████▀▀██▄░░░░░░██▌
████▄░░▄██▀███████▄██████▄████████▀██▄░░░▐██
██░▀████▀██████████████████████████████▄░░██
██░░░▀██▄█████████████████████████▄██▀▀██▄██
██▌░░░░▀███▄████████▀▀▀▀███████▄██▀░░░░░▀███
▐██░░░░░░░▀███▄▄███████████▄▄██▀▀░░░░░░░░██▌
 ▐██░░░░░░░░░░▀▀████████████▀░░░░░░░░░░░▄█▌
  ▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄████████▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░▄█▌ 
   ▀███▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀  
     ▀██▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀    
       ▀███▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▀      
          ▀████▄▄░░░░░░░░░░▄▄▄███▀         
              ▀▀▀██████████▀▀▀             

[ Website ]                    

okantnt (OP)
Newbie
*

View Profile
June 03, 2017, 06:54:38 PM

Öncelikle geçmiş olsun hocam. İnşallah başka kimsenin başına gelmez. Hardware wallet sipariş ettim ama gelmesi uzun sürecek gibi. Biraz öncesinde ne yaptığınızı anlatır mısınız? Bilgisayarda bir gariplik filan oldu mu?

Eger bana soruyorsaniz, o gün sadece BAt token incelemesi icin Brave Browser yüklemistim bilgisayarima.Onun disinda hic bir sorun yok.

Ayrica yazilim mühendisiyin.Bunun verdigi güven ile bilgisayarimda bir keylogger veya benzeri birseyin olmasi zor bir ihtimal.

CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
June 03, 2017, 07:17:49 PM

twitter dan attım adamlara bir mesaj, bakalım ne diyecekler.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
June 03, 2017, 07:37:09 PM

Benim bilgisayarda soyle soyliyim internet tarayıcısı upgrade edilmese gerekse sistem yöneticisi onayı gerekiyor. Hiçbir wallet yada program kurulamıyor.
mizrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 03, 2017, 08:09:18 PM
Last edit: June 03, 2017, 08:42:21 PM by mizrak

Benim bilgisayarda soyle soyliyim internet tarayıcısı upgrade edilmese gerekse sistem yöneticisi onayı gerekiyor. Hiçbir wallet yada program kurulamıyor.

hocam oncelikle size ve konuyu acan arkadasa buyuk gecmis olsun , yukardaki bir arkadasin dedigi gibi insanin keyfinin kacmamasi elden degil , ben o kadar IT`ci biri degilim ama sizin dediginiz bilgisayardan islem yapilabilmis olmasini aklim bir turlu almiyor, arka kapi kurmuslar diyecem ama bilmiyorum , guvenlik uzmani arkadaslardan biri hem konuyu degerlendirse hem de tavsiye verici onerilerde bulunsa konunu verimliligi icin cok yerinde olur.
ofergul
Full Member

Activity: 209
Merit: 100

View Profile
June 03, 2017, 08:15:39 PM

geçmiş olsun hocam, eğer gelecekte daha güvenli bir alternatif ararsanız ben trezor kullanıyorum MyEhterWallet ile, keyler donanımda oldugundan hacklenme olayı fiziksel dışında olmuyor.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
June 03, 2017, 09:00:04 PM

Geçmiş olsun bilgilendirme için teşekkürler bu sayede daha dikkatli olmak gerekiyor. Normal olarak bir çok kişi Myether wallet gibi cüzdanlarda koinleri tutuyorlar.
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
June 03, 2017, 09:50:29 PM

yahu ben kendi MEW adresime zor giriyorum hayvan gibi parola belirledim e bunun keystore dosyasi var ivir ziviri var nasıl böyle birşey mümkün olabiliyorki adamlar şifreyi hacklediler hadi anladik keystore nasil ele geçiriyorlar ki.  bu şimdi bizim eksikligimiz yada acigimiz mi yoksa myetherwallet'a ait bir güvenlik acigimi .
exortis
Sr. Member

Activity: 322

View Profile
June 03, 2017, 10:14:05 PM

Ben 20 yillik bilg.muhendisiyim son 10 yildir sistem network uzerine calisiyorum.Hack yiyen arkadas zaten backdoor falan olacagini anlayabilecek kapasitede ve bence onun kisisel bilg.uzerinden yapilan bir islem degil bu.Muhtemelen mew e exploid ile girip bazi hesaplara ulasabilmisler.Sonucta db orda duruyor bize sadece giris icin izin veriyor.Belki iceriden yapilan bir islem,emin olamayiz ama mew tarafina bilgilendirme icin case actiniz mi hocam.
okantnt (OP)
Newbie
*

View Profile
June 03, 2017, 10:17:44 PM

Ben 20 yillik bilg.muhendisiyim son 10 yildir sistem network uzerine calisiyorum.Hack yiyen arkadas zaten backdoor falan olacagini anlayabilecek kapasitede ve bence onun kisisel bilg.uzerinden yapilan bir islem degil bu.Muhtemelen mew e exploid ile girip bazi hesaplara ulasabilmisler.Sonucta db orda duruyor bize sadece giris icin izin veriyor.Belki iceriden yapilan bir islem,emin olamayiz ama mew tarafina bilgilendirme icin case actiniz mi hocam.

Hem MEW hemde coinlerin su anki son noktasi olan portala bir mail hazirladim.En kisa sürede gönderecem.

Umarim ben hackedilmisimdir, yok eger MEW üzerindeki bir acikdan sizmislarsa vay anam vayyyy
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
June 04, 2017, 05:40:06 AM

adamlar geçmiş olsun mealinde cevap vermiş, phishing e uğramışsın ya da password ün çalınmış deyip, suçu karşı tarafa havale ettiler MEW ekibi.  Roll Eyes
scarface
Sr. Member

Activity: 350

Spectiv VR Crowdsale: 12/08/17

View Profile
June 04, 2017, 05:47:06 AM

Burayı okuduktan sonra myetherwallet hacked yazdım Google bir sürü yazı çıktı çok fazla mağdur var bende hardware gelmesini beklemeden bittrex e çektim. Korktum açıkçası.

▄▄████████████▄▄             
          ▄███▀▀▀░░░░░░░░░░▀▀▀███▄▄        
       ▄██▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀██▄      
     ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███    
   ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄█████████████▄  
  ▄██░░░░░░░░░░░▄▄█████████░░░░░░░░░░░░▀█▌ 
 ▐██░░░░░░░░▄█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████▄░░░░░░░░▀█▌
▐██░░░░░░▄███▀▀███████████████▀▀██▄░░░░░░██▌
████▄░░▄██▀███████▄██████▄████████▀██▄░░░▐██
██░▀████▀██████████████████████████████▄░░██
██░░░▀██▄█████████████████████████▄██▀▀██▄██
██▌░░░░▀███▄████████▀▀▀▀███████▄██▀░░░░░▀███
▐██░░░░░░░▀███▄▄███████████▄▄██▀▀░░░░░░░░██▌
 ▐██░░░░░░░░░░▀▀████████████▀░░░░░░░░░░░▄█▌
  ▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄████████▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░▄█▌ 
   ▀███▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀  
     ▀██▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀    
       ▀███▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▀      
          ▀████▄▄░░░░░░░░░░▄▄▄███▀         
              ▀▀▀██████████▀▀▀             

[ Website ]                    

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 04, 2017, 07:09:42 AM

benimde MEW de yüklü miktarda tokenım var, iice kıllandırdınız şimdi. Huh
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
June 04, 2017, 07:23:37 AM

sanırım şuan en güvenli yöntem ethereum mist walleti kurup offline olarak adres oluşturmak ve online servisleri kullanmamak
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
June 04, 2017, 07:59:13 AM

Myetherwallete 2 Fa özelliği eklenemezmi veya en azından mail onayı ?

karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 04, 2017, 08:32:45 AM

Mew'i anladık tedbirli olmakta fayda var peki Waves dex ne kadar güvenli şu ana kadar hiç hacklendiği olmuş mu?
exortis
Sr. Member

Activity: 322

View Profile
June 04, 2017, 08:49:30 AM

adamlar geçmiş olsun mealinde cevap vermiş, phishing e uğramışsın ya da password ün çalınmış deyip, suçu karşı tarafa havale ettiler MEW ekibi.  Roll Eyes
Gecmis olsun ben mew ekibinden supheleniyorum yuklu hesaplari belkide boyle bosaltiyorlar yapacak birsey yok nasilsa.Sizden giden bakiye ne kadar hocam
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: