Bitcoin Forum
June 25, 2024, 05:00:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoinimi Nasıl Satabilirim?  (Read 1910 times)
Arszilla (OP)
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
June 05, 2017, 01:36:27 PM
Last edit: June 06, 2017, 11:58:27 AM by Arszilla

Merhaba

Ben geçen sene BTC'ye başladığımda ABD'den bir firma bana 0.035 BTC yollamıştı (O zamanlar bu 60 TLydi). 1 yıl geçti ve ben bunu 1 BTC yaptım. Hiçbir kuruş yatırmadan.

Şimdi, elimdeki 3000 TL ile birleştirip Amazon.de'den bunu toplamak istiyorum: https://prnt.sc/ffumis

Redditte /r/bitcoin'e sordum; bazıları bitpanda'yı önerdi (Amazon.de gift cardları var diye), bazıları Purse.io dedi, ve biri de buradan MrDJ adlı biriyle konuşmamı söyledi.

Olay şu: 1800 EU'luk alışverişe gümrükten dolayı %18 KDV ödemek zorunda kalcam, o da 300 EU yani 1200 TL. Toplamda 8400 TL'ye denk geliyor ve bu Türkiye'den toplıyacaklarımdan 2000 TL daha ucuz.

Elimden 0.7-0.8 BTC'yi nasıl çıkarabilrim? Bunu nakite çekip ailemden birinin banka hesabına koyup öyle alışveriş yapıcağımda (Maddi gelirim olmadığı için [18 yaşımdayım] banka hesabı açamıyorum).

Koinim, BTCTurk nasıl? Oradan kolaylıkla satabilir miyim? Ya da evrak işlerini nasıl yaparım? Banka hesabının sahibinin adını mı kullanmam gerek?

Rica etsem birisi yardımcı olsun.

PS: 0.7-0.8 BTC almak istiyen olursa özelden yazsın, birşeyler ayarlıyabiliriz.

EDIT 1:

Ben almak istiyorum vs diyen olursa Telegramdan bana ulaşabilirsiniz: Arszilla.
PM'lere cevap veremiyorum, 6dk limitinden dolayı.

EDIT 2:

Eğer satın almak istiyen varsa:

0.7 şu an 6900 civarı. 7000'e satıyorum.
0.8 ise şu an 7900 civarı, 8000'e satıyorum.

Almak istiyorsanız EDIT 1'e bakın, telegram'ım orada. Rahat rahat konuşabiliriz, 6dk'lık limit olmadan.

EDIT 3:

Eğer bugün/yarın içerisinde almak istiyen olursa, havale ya da EFT, bana telegram'dan yazsın lütfen.

Eğer escrow vs veya referans istiyorsanız: https://discord.me/bgt'da beni (Arszilla'yı) sorabilirsiniz. Lending yaptığımdan https://bustabit.com (En büyük BTC kumar sitelerinden biri) modlarından birini referamsım olarak gösterebilirim.  

https://cointrust.xyz/profile/arszilla/

Eğer escrow düşünüyorsanız, konuşup birşeyler ayarlıyabiliriz.

EDIT 4:

Satmam gereken miktar 1 BTC olabilir, olursa şu anki kur ile 10000 TL civarı, 10100e satabilirim. Bu son fiyat değildir, inebilir.

EDIT 5:

6/6/17 Saat 15:00'a göre fiyatlar güncellendi. Şu an 1 BTC 10000 TL.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 05, 2017, 01:54:21 PM

banka hesabın yoksa işin zor anne yada babanın hesabını kullanman gerek btcturk yada diğer sitelerde 18 yaşın üstünde birinin hesap açıp hesabı onaylatıp işlem yapması gerekiyor. Yada burda forumdan satabilirsin. O durumda da yine anne yada babanın hesabını kullanman gerekecek ama başka bir şeye ihtiyacın olmayacak.
Arszilla (OP)
Member
**

View Profile
June 05, 2017, 01:59:03 PM

banka hesabın yoksa işin zor anne yada babanın hesabını kullanman gerek btcturk yada diğer sitelerde 18 yaşın üstünde birinin hesap açıp hesabı onaylatıp işlem yapması gerekiyor. Yada burda forumdan satabilirsin. O durumda da yine anne yada babanın hesabını kullanman gerekecek ama başka bir şeye ihtiyacın olmayacak.

Zaten dediğim gibi ailemden birinin banka hesabını kullanıcağım.

Sorularımdan biri de şuydu zaten: Koinin veya BTCTurk'e üye olduğumda form doldurmam gerektiğinde hesap (Üyelik+Banka) onların adında mı olması gerek?
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 05, 2017, 02:01:29 PM

Sorularımdan biri de şuydu zaten: Koinin veya BTCTurk'e üye olduğumda form doldurmam gerektiğinde hesap (Üyelik+Banka) onların adında mı olması gerek?
Evet para kimin adına yatacaksa acılacak hesap ve kimlik onayıda onun adına olmalı. Ahmet mehmet isimli biri mehmet ahmet isimli birinin hesabına tl gönderemez. sadece kimlik onayı kimse onun hesabına gönderebilir. Eğer tek bir sefer satış yapacaksanız forumda satmanız daha kolay olur.
Preev kurundan rahatlıkla şuan 9000tl kurdan satabilirsiniz, borsalarda suan kur zaten 9200 civarında
Arszilla (OP)
Member
**

View Profile
June 05, 2017, 02:18:03 PM

Evet para kimin adına yatacaksa acılacak hesap ve kimlik onayıda onun adına olmalı. Ahmet mehmet isimli biri mehmet ahmet isimli birinin hesabına tl gönderemez. sadece kimlik onayı kimse onun hesabına gönderebilir. Eğer tek bir sefer satış yapacaksanız forumda satmanız daha kolay olur.
Preev kurundan rahatlıkla şuan 9000tl kurdan satabilirsiniz, borsalarda suan kur zaten 9200 civarında

Zaten 1 BTC'm var ama 0.7-0.8'i satcam ki amazon'dan 8400 TL'lik alışveriş yapabileyim. Eğer Koinim veya BTCTurk'te satmayı denesem kaç tl alırım (0.75 BTC için)

BTCTurk/Koinim fiyatı vs Preev'i merak ediyorum, ne kadar kar/zarar ederim diye.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
June 05, 2017, 02:32:55 PM

kimse bu arkadaş ile escrowsuz işlem yapmasın.
her iki tarafında guvenliği için.
mstprcn ve EAL escrow olarak önerebilirm.
Arszilla (OP)
Member
**

View Profile
June 05, 2017, 03:03:37 PM

kimse bu arkadaş ile escrowsuz işlem yapmasın.
her iki tarafında guvenliği için.
mstprcn ve EAL escrow olarak önerebilirm.

Bende kendi güvenliğim için middleman/escrow kullanıcağım zaten. Tek dert kim vs, ve nasıl yapılacağı.

İstanbulda olan bir kişiyle özelden yazışıyordum, yüz yüze de buluşmaya razıyım. İlla banka olsun demiyorum.
torrentco
Sr. Member

View Profile
June 05, 2017, 03:06:37 PM

hocam ananın,babanın,kuzenin,yegenin,bir arkadaşın,kimsenin mi banka hesabı yok ben anlamadım?
Arszilla (OP)
Member
**

View Profile
June 05, 2017, 03:14:39 PM

hocam ananın,babanın,kuzenin,yegenin,bir arkadaşın,kimsenin mi banka hesabı yok ben anlamadım?

Annemin vs var. Benim yok. Sorun o. Koinim veya BTCTurk'ten satmak istesem açıcağım hesabın nasıl olması gerektiğini öğrendim sayenizde.
torrentco
Sr. Member

View Profile
June 05, 2017, 03:21:54 PM

Annemin vs var. Benim yok. Sorun o. Koinim veya BTCTurk'ten satmak istesem açıcağım hesabın nasıl olması gerektiğini öğrendim sayenizde.
dostum soyle yap.
annene koinim hesabı aç.
btc yi oraya yolla.
onun banka hesabına cek.
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1083
Merit: 1014

Bitcoin Trader

View Profile
June 05, 2017, 03:26:17 PM

elden satış yapabiliriz sıkıntı olmaz paranı nakit alırsın

Arszilla (OP)
Member
**

View Profile
June 05, 2017, 03:40:08 PM

dostum soyle yap.
annene koinim hesabı aç.
btc yi oraya yolla.
onun banka hesabına cek.

Biraz kaba olcak ama sen yazdıklarımı okuyormusum kardeşim?

Zaten 1 BTC'm var ama 0.7-0.8'i satcam ki amazon'dan 8400 TL'lik alışveriş yapabileyim. Eğer Koinim veya BTCTurk'te satmayı denesem kaç tl alırım (0.75 BTC için)

BTCTurk/Koinim fiyatı vs Preev'i merak ediyorum, ne kadar kar/zarar ederim diye.

Ne kadar kar/zarar ederim onu bilmek istiyorum. Kendim satarsam ne kadar kar ederim, Koinim/BTCTurk'e satsam ne kadar kar/zarar ederim bilmek istiyorum. 0.7 ya da 0.8 satıcağımı varsayarsam tabii ki.

elden satış yapabiliriz sıkıntı olmaz paranı nakit alırsın

Zaten en kötüsü elden satıcağım. Almak istiyenle yüz yüze buluşurum, kalabalık, ulu orta yer. Yüz yüze hallederiz. Nakitide banka hesabına yatırıp amazon'dan alışverişimi yaparım.
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1083
Merit: 1014

Bitcoin Trader

View Profile
June 05, 2017, 03:43:22 PM

fiyat uymuyor imzamdaki konu uygunsa yapabiliriz

Arszilla (OP)
Member
**

View Profile
June 05, 2017, 04:10:37 PM

fiyat uymuyor imzamdaki konu uygunsa yapabiliriz

Maalesef pek uygun değil. Komisyon oranı benim için çok yüksek. Kusura bakmayın.
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
June 05, 2017, 10:04:26 PM

Gece 1 olduğu için mi anlayamıyorum işte bir terslik mi var yanlış anlamayın lütfen gerçekten 9200 tl lik 1 BTC yi 9500 liradan mı satmaya çalışıyorsunuz? (0,7-0,8 katları için de geçerli)

Hemde escrowla fee ödeterek ? :/ Gözlerim kanıyor bir yerde bir yanlışlık var hissi yüzünden uyuyamayacağım anlayamıyorum...
Arszilla (OP)
Member
**

View Profile
June 05, 2017, 10:09:02 PM

Gece 1 olduğu için mi anlayamıyorum işte bir terslik mi var yanlış anlamayın lütfen gerçekten 9200 tl lik 1 BTC yi 9500 liradan mı satmaya çalışıyorsunuz? (0,7-0,8 katları için de geçerli)

Hemde escrowla fee ödeterek ? :/ Gözlerim kanıyor bir yerde bir yanlışlık var hissi yüzünden uyuyamayacağım anlayamıyorum...

Escrow genelde ne kadar tutuyor bilmiyorum, rica etsem söylermisiniz?

9300 TL şu an, 9400 civarına satıyorum, 9500 biraz overkill olmuş. Düzeltmeleri yaptım. Bende de LYS sersemliği var, neyi nasıl hesapladığımdan bir haberim, yine teşekkürler.
niko83
Sr. Member

Activity: 340
Merit: 278

View Profile
June 06, 2017, 03:51:37 AM

Ben geçen gün 0.29 BTC sattım, genel olarak sürecin nasıl yürüdüğünü iyi kötü görebilirsin: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1947663.0

Bir de SATA disk alacağına fıstık gibi Samsung Nvme alsana? Bu disk senin almaya çalıştığın diski üçe dörde katlar, fiyatı aynı: https://www.amazon.de/Samsung-MZ-V6E250BW-Interne-Solid-State/dp/B01M211K53
Arszilla (OP)
Member
**

View Profile
June 06, 2017, 05:43:07 AM

Ben geçen gün 0.29 BTC sattım, genel olarak sürecin nasıl yürüdüğünü iyi kötü görebilirsin: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1947663.0

Bir de SATA disk alacağına fıstık gibi Samsung Nvme alsana? Bu disk senin almaya çalıştığın diski üçe dörde katlar, fiyatı aynı: https://www.amazon.de/Samsung-MZ-V6E250BW-Interne-Solid-State/dp/B01M211K53

Amazon'dan almaktan vaz geçtim, bu listeden (https://prnt.sc/ffumis) sadece CPU Türkiye'ye kargolanabiliyor. Concierge felan ile uğraşmama değer mi bilmiyorum. Vatan Bilgisayar'dan kazık yiyerek alcam artık. Arkadaşlarım bana yeni bir build atacak onu bekliyorum.
xmv
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
June 06, 2017, 10:27:48 AM

istanbulda elden 9000 e 1 btc yi alım yapabilirim, akar kokara karışmamış olursunuz.
Arszilla (OP)
Member
**

View Profile
June 06, 2017, 11:57:53 AM

istanbulda elden 9000 e 1 btc yi alım yapabilirim, akar kokara karışmamış olursunuz.

Ailedekiler havale/etf yapmamı istiyot. Bana kalsa yüz yüze daha iyi olur.

Ben fiyatımı belirtmiştim. Şu an Preev'de 1 BTC 10000 TL oldu, ben 10100'e satıyorum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: