Bitcoin Forum
May 26, 2024, 03:07:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin almak için en güvenilir yer, cüzdan mantığı ve diğer a  (Read 1285 times)
Daggerphobia (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
June 05, 2017, 07:16:53 PM

Merhaba Arkadaşlar,

Bu işe yeni başladım.Forumdaki çoğu yazıları okusam da, bazı şeyler tam olarak oturmadı.İlk ve herşeyden önce cüzdan mantığını sormak istiyorum.Yeni bir üye olarak 1000 tl'nin altında bir parayla başlangıç yapıp daha sonraları da para eklemek istiyorum.Öncelikle amacım uzun soluklu btc'leri saklamak ve bu paranın bir kısmıyla da sürekli dolar ve btc oynamak istiyorum.Gelelim asıl soruya, cüzdan denilen sistemi nasıl gerçekleştirmeliyim.Lokal bilgisayarda pek btc saklama meraklısı değilim neden derseniz, pek güvenmiyorum.(küçük ölçekli makinalara) Birde forumda önerilen electrum gibi başkaları tarafından yazılan bir uygulamayla oluşturmak istemiyorum.Direk paypal gibi aktarabileceğim, cüzdan olarak kullanabileceğim ve bu cüzdandaki bir kısım parayla da oynayabileceğim bir platform var mı?(yeni olduğumdan saçmalamış yada fazla birşey istemiş olabilirim) Forumda bahsi geçen türk sitelerine baktığımda da pek güvenilir, gelmedi.Firmalarla ilgili sitelerinde pek bir bilgiye rastlamadım.Hatta bazıları nüfus cüzdanı,dilekçe ve bunlarla birlikte fotoğrafınızı istiyorlar.Bilmediğim bir siteye bilgilerimle birlikte, amerikan filmlerindeki hapishane vesikalıkları gibi resmimi yollamak bana baya bir tehlikeli geldi.Yazdığınız dilekçedeki sayfada yazılanları photoshopla çok rahatlıkla değiştirebilirler.(tabi bu dediklerim bir varsayım)

Neyse konuya dönecek olursak, az komisyonlu, direk exchange yapabileceğimiz bir platform tavsiyeniz var mı, genel bir bilgi alabilirsem sevinirim.
Teşekkürler
HakanYAZICI
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
June 05, 2017, 08:14:28 PM

Senin için en güveniliri yine borsalardan alış satış yapmak olacaktır. Zaten bütçen düşük olduğu için Paribu üzerinden çok rahatlıkla işlem gerçekleştirebilirsin. Günlük hacmi bugün 3 milyon lirayı geçmiş bir site, sahibi belli. Cüzdanlar konusunda da araştırman en iyisi forumu biraz kurcalaman, bir çok seçenek var, artıları eksileri falan, birisi aklına yatacaktır.

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
efeaydin
Full Member

Activity: 181
Merit: 102

View Profile
June 06, 2017, 06:10:34 AM

Bitcoin cüzdanı hakkında bu konuya bakabilirsin.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=617545
hchc
Hero Member

Activity: 504
Merit: 500

View Profile
June 06, 2017, 07:14:52 PM

Eleştirdiğiniz electrum açık kaynak kodlu bir yazılım ve bitcoinleri paypal gibi online bir cüzdan servisinde tutma fikride iyi değil. Türk borsaları güvenli değil demek şuan için mümkün değil çünkü vukuatları yok türk borsaların. Bence siz bu işlere girmeden derin bir araştırma yapın ve okuyun ondan sonra soru sorun.

............
.           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
   ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

..           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

.............
Daggerphobia (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
June 09, 2017, 04:24:15 AM

@HakanYAZICI
@efeaydin
@hchc

Yorumlarınız için, teşekkürler arkadaşlar.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
June 09, 2017, 05:30:32 AM

Bitcoin ile ilgili bilgi edinilmek istendiğinde her kafadan bir sesin çıkacağı(hepsi doğru bile olsa) forumlarda gezinmek yerine, her sayfasının dikkatle incelenmesi gereken yer;

https://bitcoin.org/tr/

Sitesisidir. Dili oldukça sade ve anlaşılır. Bu site içerisinden bir kaç konu;

https://bitcoin.org/tr/bilmeniz-gerekenler

https://bitcoin.org/tr/cuzdaninizi-secin

https://bitcoin.org/tr/cuzdaninizi-guvenceye-almak

Özellikle (konuda)yeni üyelerin fırsat buldukça siteyi gezinmeleri menfaatlerine olabilir.
cointerstrike
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
June 10, 2017, 11:39:13 AM

Sadece btc alım satımı yapmak alt coin ticareti yapmak istemiyorsan koinim, btcturk, paribu gibi türk sitelerini kullanabilirsin.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: