Bitcoin Forum
May 07, 2024, 03:21:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bu işin sonu ne olacak ?  (Read 1671 times)
Foxin (OP)
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
June 06, 2017, 01:13:11 AM

arkradaşlar önüne gelen hiç bilgisi dahi olmayan insan bile parası olduğu için sırf bu işe giriyor dolar, euro, altın yatırımı yapmak yerine. ileride herkes buna yönelince ne olacak ?  yani bu eth kapatılsa dahi devam edecek bir sistem kaç yıl sonra son bulur ?
1715052079
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715052079
Reply with quote  #2

1715052079
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715052079
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715052079
Reply with quote  #2

1715052079
Report to moderator
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
June 06, 2017, 01:15:09 AM

Kim bilir? Belki yarin belki yarindan da yakin.

graviteta
Sr. Member

Activity: 415
Merit: 250

View Profile
June 06, 2017, 01:46:07 AM

blokzinciri geleceğin sistemi diyorlar. belki yerel paralarla beraber bitcoinde normal hale gelebilir 10-20 yıl sonra

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
June 06, 2017, 08:09:27 AM
Last edit: June 06, 2017, 09:28:58 AM by Lethapudi

Hayali şeyleri dünyaya pazarlayarak ülkelerine sıcak para aktarıyorlar daha ne diyim? Gerçekten bu ne idiği belirsiz altcoinlerin geleceğin teknolojisi olduğuna inanmıyorum. Bitcoinin bile gelecekte yeri olduğunu sanmıyorum. Blockchain daha emekleme aşamasında, bunlara deneme sürüm diyebiliriz.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
June 06, 2017, 08:17:22 AM

Hayali şeyleri dünyaya pazarlayarak ülkelerine sıcak para aktarıyorlar daha ne diyim? Gerçekten bu ne idiği belirsiz altcoinlerin geleceğin teknolojisi olduğuna inanmıyorum. Bitcoinin bile gelecekte yeri olduğunu sanmıyorum.

Daha önce de yazmıştım, siz trollsünüz ya da bu işten hiç ama hiç anlamıyorsunuz.

Yav arkadaş Bitcoin'i Avustralya'lı çıkardı en çok bitcoin Çinliler'de şuan bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ne alakası var kendi ülkelerine sıcak para sokmakla, bu ne saçma sapan yorumdur?

Ethereum'un balinalarının Güney Kore'de olması, Güney Korelilerin sıcak para sokmak için Ethereum'u mu kullandığını gösterir?

100-200 milyar dolarlık bir piyasayı nelerle karşılaştırıyoruz ya bakar mısınız komediye?

polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
June 06, 2017, 08:27:36 AM

ben bu piyasanın yaygınlaşacağına ve büyüyeceğine inanıyorum özellikle uluslararası para transferlerinde şirketler bu sistemi kullanmaya başlarsa (belki birgün) daha da büyüyecektir. Misal çinden malzeme ithal ediyoruz dolar boz swift yap paranın geçmesini bekle vs. uğraş dur. fakat bu ticaret btc ile yapılsa 2 tık a bakar işleminiz. Ülkeler bunun yasal ve mali altyapısını geliştirirse ileride neden olmasın. amazon,ebay, gibi sitelerde vs. kullanmaya başlansa hanginiz kredi kartı vs. ile uğraşırsınız.şu an steam de kullanılıyor ilerde psn ve live de kullanılsa hangi insan kullanmaz ki ? hayatımız dijitalleşmiş zaten para dijital olmuş çok mu  Grin
BurntSnow
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
June 06, 2017, 08:37:41 AM

Hayali şeyleri dünyaya pazarlayarak ülkelerine sıcak para aktarıyorlar daha ne diyim? Gerçekten bu ne idiği belirsiz altcoinlerin geleceğin teknolojisi olduğuna inanmıyorum. Bitcoinin bile gelecekte yeri olduğunu sanmıyorum.

Daha önce de yazmıştım, siz trollsünüz ya da bu işten hiç ama hiç anlamıyorsunuz.

Yav arkadaş Bitcoin'i Avustralya'lı çıkardı en çok bitcoin Çinliler'de şuan bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ne alakası var kendi ülkelerine sıcak para sokmakla, bu ne saçma sapan yorumdur?

Ethereum'un balinalarının Güney Kore'de olması, Güney Korelilerin sıcak para sokmak için Ethereum'u mu kullandığını gösterir?

100-200 milyar dolarlık bir piyasayı nelerle karşılaştırıyoruz ya bakar mısınız komediye?

Bitcoin'i hangi Avustralyali cikardi yahu? Yoksa Satoshi bulundu da biz mi bilmiyoruz? Yoksa siz de mainstream medyada okuduklariniza inanip Craig Wright sarlatanini Satoshi mi zannediyorsunuz. Smiley

Konu icin ise, kisacasi daha yeni yeni farkedilmeye basliyor piyasa, halen emekleme asamasinda. Ben dotcom bubble'i gibi bir balon gormeden kotu gunlerin gelecegine inanmiyorum.

████
             ███  ███
           ████     ███
         ███  ███    ███
       ████     ███    ███
     ███  ███     ███    ███
   ████     ███     ███   ██
 ███  ███     █████████████████
███     ███     ███           ██
 ███      ███     ██          ██
   ███      ██████████      ███
     ███      ██████      ███
       ███      ██      ███
         ███          ███
           ███      ███
             ███  ███
               ████

GUTS
    ███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███

smart-ticket protocol for events
live product with market traction!
    ███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███

BTC ANN
  WEBSITE
  BLOG

SANDBOX
  WHITEPAPER
  BOUNTY

Lethapudi
Sr. Member

View Profile
June 06, 2017, 09:26:49 AM

Tamam tamam scam altcoinler geleceğin teknolojisi, kapitalizm karşıtı, ucuz, hızlı, çok kullanışlı. Birde gelmiş Bitcoin'i Avusturalyalı çıkardı diyor. Ne halin varsa gör, bizde para katladık ama senin gibi körü körüne hayallere inanmıyoruz.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 06, 2017, 10:02:10 AM

Bitcoinin bile geleceği yokmuş Smiley)
Birde şunu anlamıyorum neden altcoinlerine scam gözüyle bakılıyor?
Neden sadece bitcoin tek digital para birimi olsun?
Bir çok çeşit olur ve insanlar istedikleri coinle işlemlerini yapar
Lethapudi
Sr. Member

View Profile
June 06, 2017, 10:52:25 AM

Bitcoinin bile geleceği yokmuş Smiley)
Birde şunu anlamıyorum neden altcoinlerine scam gözüyle bakılıyor?
Neden sadece bitcoin tek digital para birimi olsun?
Bir çok çeşit olur ve insanlar istedikleri coinle işlemlerini yapar

İstisnalar kaideyi bozmaz dünya uzun yıllar boyunca dolar merkezli olarak yönetilmeye devam edecek. Bu paralar tabiki değer kazanmaya devam edecek fakat gelecekte bir bilemedin iki coin dışında hiçbir coinin adını hatırlamayacağız. Bitcoin dahil bütün kripto para birimleri gelecek için anca deneme sürümü olabilir.
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
June 06, 2017, 11:01:08 AM

arkadaşlar, bitcoin'in geleceği yok diyenleri çok önemsemeyin, cevap bile yazmayın.

insanlar post kasmak için çok düşünmeden yazmaya başladılar, akıllarına ne geliyorsa yazıyorlar.

dediğim gibi ciddiye almayın, cevap bile vermeyin, bırakın kendi çaplarında eğlensinler.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
June 06, 2017, 11:13:31 AM

arkadaşlar, bitcoin'in geleceği yok diyenleri çok önemsemeyin, cevap bile yazmayın.

insanlar post kasmak için çok düşünmeden yazmaya başladılar, akıllarına ne geliyorsa yazıyorlar.

dediğim gibi ciddiye almayın, cevap bile vermeyin, bırakın kendi çaplarında eğlensinler.

Aynen öyle hocam, yukarıda ki arkadaşın zaten yaşının ben reşit olduğunu sanmıyorum.

Bizim memleketin adamı komplo teorilerine aşık Smiley
Lethapudi
Sr. Member

View Profile
June 06, 2017, 11:18:17 AM
Last edit: June 06, 2017, 11:45:36 AM by Lethapudi

Bankada unuttuğunuz bir liraya faiz bindirerek bir gün kapınıza hacze gelen kapitalizmin yüz milyar dolarlık piyasada parmağı olmadığını iddia ediyorsunuz, bunlara komplo teorisi diyorsunuz. Borsaların piyasayı manipüle etmediğini, Blockchain teknolojisi ile beraber insanların yastık altında tuttuğu paraların bankalara yatırılmadığını, bankalara sıcak para akışı sağlanmadığını söylüyorsunuz. O yüzden mi bütün alternatif coinler bankalarla yaptığı anlaşmalar ile beraber değerleniyor? Kapitalizmin iki dudağı arasında olan altcoinlere kapitalizm karşıtı diyosunuz. Dünyanın dört bir yanından bankalara para akışı sağlanıyor. Şu an bütün Blockchain teknolojisine yatırılan para miktarı yüz milyar dolar bu da tam tamına 1.818.181.818 varil petrole denk geliyor. Yani 1.818.181.818 adet varil petrol karşılığında insanlara hayali para birimi olan coinleri verdiler. Sizce de bu işte bir terslik yok mu? Binlerce olan altcoinler geleceğin teknolojisi doğru mu anladım? Peki tam olarak altcoinlerin birini ötekinden ayıran ne? Ya da ethereum dışında kendini kanıtlayabilmiş altcoin var mı?

Bu mesajımdaki soruları cevaplayabildiğiniz anda diyeceğimki tamam altcoinler gerçekten geleceğin teknolojisi, söz.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
June 06, 2017, 12:10:11 PM

Hayali şeyleri dünyaya pazarlayarak ülkelerine sıcak para aktarıyorlar daha ne diyim? Gerçekten bu ne idiği belirsiz altcoinlerin geleceğin teknolojisi olduğuna inanmıyorum. Bitcoinin bile gelecekte yeri olduğunu sanmıyorum. Blockchain daha emekleme aşamasında, bunlara deneme sürüm diyebiliriz.

bitcoinin mantığını anlammışsın bence. herhangi bir ülkeye bağlı değil. tarafsız olması ve yüksek miktarda arzın olmaması, üretilecek maksimum bitcoin sayısının belli olması bile gelecekte çok değerleneceğinin kanıtı bence.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
June 06, 2017, 12:11:30 PM

Valla durum tamda bahsettiğiniz gibi.Adamın hiçbir bilgisi yok.Ne yazayım ne yazayım diyor.Dur ben bitcoine saldırayım bitecek,çöp bu iş,geleceği yok tarzında yazayım diyor.Hem post kasarım hemde millet savundukça bitcoini cevaplara veririm.Ekstra bir şey yapmama gerek kalmaz diye düşünüyor
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
June 06, 2017, 12:18:31 PM

Dün yaşanmış gelecek daha gelmemiş.Önemli olan şu anı bugünü yaşamak.Şu an, bugün biz kendi seviyemizi paramızı koruyabiliyor muyuz ona değer katabiliyor muyuz mesele o.
Yarın o coin olmuş bu coin olmuş farketmez benim için.Bugün kim kazandırıyorsa ve bize güven temin ediyorsa o coin de olmak kim kaybettiriyorsa en baştan kaybetmeden çıkmalıdır.
Altcoinler de bulunurken yavaş hareket etmek piyasayı takip etmemek kaybettirir.
Stratis şu an alım için uygun.Bir coine yatırım yaparken projeleri esas almak, seviyesini koruyabiliyor mu, büyük dumplar yiyor mu bunları analiz etmek lazım.
Stratis ve Sia gelecek vadeden coinler.Digibyte güzel gidiyor.Ripple şu an dinlenmede.
Şu kısa haber ilginizi çekebilir.

http://www.influencive.com/move-bitcoin-4-cryptocurrencies-making-mark-ethereum-stratis-ripple-siacoin/

Bu yıl izlemeye değer 4 şifre paritesi:Ethereum, Stratis, Ripple, Siacoin
Lethapudi
Sr. Member

View Profile
June 06, 2017, 12:42:20 PM

Valla durum tamda bahsettiğiniz gibi.Adamın hiçbir bilgisi yok.Ne yazayım ne yazayım diyor.Dur ben bitcoine saldırayım bitecek,çöp bu iş,geleceği yok tarzında yazayım diyor.Hem post kasarım hemde millet savundukça bitcoini cevaplara veririm.Ekstra bir şey yapmama gerek kalmaz diye düşünüyor

bitcoinin mantığını anlammışsın bence. herhangi bir ülkeye bağlı değil. tarafsız olması ve yüksek miktarda arzın olmaması, üretilecek maksimum bitcoin sayısının belli olması bile gelecekte çok değerleneceğinin kanıtı bence.

Kendimi anlatamıyorum ya da para kazandığınız için anlamak istemiyorsunuz. Ben değerlenmeyecek demiyorum şu an varolan altcoinlerin neredeyse tamamının birbirinin kopyası ve scam olduğunu söylüyorum. Şu an varolan altcoinlerin neredeyse tamamının bir ötekinden farkı olmadığı gibi gelecekte neredeyse hiçbiri olmayacak. Kıt mısınız kardeşim? Para kazanıyosunuz diye bu kadar şakşakçılık yapmanıza gerek yok. Blockchain şu an emekleme aşamasında şuanki altcoinlerin neredeyse tamamı deneme sürümü, birçoğu scam. Ne ağladınız ya? Waves imzası için mesajını yüz karaktere tamamlayan adamların bana post kasıyor demesi ironi mi şimdi?
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
June 06, 2017, 01:37:53 PM

https://www.youtube.com/watch?v=Q1ydPLuUGG0
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
June 06, 2017, 01:44:27 PM

Bitkoine ve altcoine bu kadar güvenmeyip sonra burada bu forumda olmanın mantığını çözemedim.Güvenmiyorsan inanmıyorsan çökeceğine batacağına inanıyorsan senin burada işin ne derler adama.İlerde şöyle olacakmış böyle olacakmış falan filan.50 sene sonrası beni pek alakadar etmiyor.50 sene sonra biz olmayacağız.O yüzden bugün bu ay bu sene ne yaptın yaptın onu bunu boşverin arkadaşlar. Smiley Wink
Lethapudi
Sr. Member

View Profile
June 06, 2017, 01:48:55 PM

Bitkoine ve altcoine bu kadar güvenmeyip sonra burada bu forumda olmanın mantığını çözemedim.Güvenmiyorsan inanmıyorsan çökeceğine batacağına inanıyorsan senin burada işin ne derler adama.İlerde şöyle olacakmış böyle olacakmış falan filan.50 sene sonrası beni pek alakadar etmiyor.50 sene sonra biz olmayacağız.O yüzden bugün bu ay bu sene ne yaptın yaptın onu bunu boşverin arkadaşlar. Smiley Wink

Bende bunu anlatmaya çalışıyorum altcoinler için sadece paranızı katlama aracı diyebiliriz, geleceğin teknolojisi diyemeyiz. Bu yaptığımız işe kılıf uydurmak olur, yaptığımız şey sadece paramızı katlamak.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: