Bitcoin Forum
May 26, 2024, 04:25:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTC İşine Adım Atıyorum !!!  (Read 1179 times)
RandomStaR (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
June 06, 2017, 04:12:16 PM
Last edit: June 09, 2017, 10:22:38 PM by RandomStaR

Arkadaşlar biraz merak biraz zengin olma hayali diyelim BTC işine adım atıyorum.Bunun için en güvenli yolun PAPERWALLET olduğunu karar verdim ama birkaç sorum var.Ama size birkaç sorum var.

1-BIP38 ve MS256 gibi şeyler karşıma çıktı bunlar nedir yapsam ne olur yapmasam ne olur.

2-Bir kağıt cüzdanım oldu diyelim 2 tane anahtarım var biri giriş biri çıkış.Ben bunları ne yapacağım ne kadar param var nasıl göreceğim nedir bunun amacı

3-En iyi cüzdan hangisidir benim pc kullanılamaz durumda sadece mobil kullanabilirim.

NOT:Daha yeniyim bu işlerde daha fazla sorum olacaktır elbette konunun altına yazarım şimdide teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 06, 2017, 05:18:36 PM

Kardeşim yeni başladım diyorsun ama forumdaki hiçbir konuyu okumadan gelip böyle bir konu açmışsın
Bunları yapmadan önce bilgilen bence.öyle hemen zenginlik hayali falan kurma.
Foruma girip zengin olmayı nasıl düşündün gerçi onuda anlamadım.
Bilgisiz bir şekilde yaptığın her işlem seni çok üzer.
Buradaki dünyada hataya yer yok.
Önce kripto paralar hakkında madencilik hakkında borsalar hakkında cüzdanlar hakkında dolandırıcılık faaliyetleri hakkında açılan konuları oku,yut hatim et.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
June 06, 2017, 05:50:33 PM

Bitcoin konusu oldukça detaylı bu yüzden tek tek sorarak bir şeyler öğrenmeniz çok zor. Size tavsiyem atacağım linkteki SPK tarafından yayınlanmış bitcoin nedir? temalı yazıyı okumanız. Yazı detaylara giriyor fakat oldukça anlaşılır yazıldığı için yeni başlayanlar için bulunmaz bir nimet. Üşenmeyip okuyun, yere daha sağlam basmış olursunuz.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1744996.0
hchc
Hero Member

Activity: 504
Merit: 500

View Profile
June 06, 2017, 07:21:32 PM

Zengin olma fikri güzelmiş eskiden zengin olacam diye istanbula gelinirdi şimdiki nesilde bitcoin ile zengin olma peşinde. Araştırmadan ve okumadan burda soru sorma sorduğun soruların cevapları forumda mevcut hazır bilgiye konan insanları sevmiyorum.

............
.           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
   ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

..           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

.............
HakanYAZICI
Full Member

Activity: 195
Merit: 111

View Profile
June 06, 2017, 07:25:37 PM

Dostum google'a bitbaba yaz orada yazan her şeyi güzelce bir oku. bak bakalım btc nedir, nereden başlanır, iş midir, para mıdır, nedir. Ondan sonra yavaş yavaş paperlara gelirsin, btc almayı falan kavrarsın.

coinvs.net - kripto paralar hakkında temel bilgiler. canlı bitcoin borsaları
CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
June 06, 2017, 09:53:08 PM

herkes oku demiş bende elimden geldiğince  sorularına cevap vermeye çalışayım. o kağıttakilerden biri senin özel anahtarın diğeri bitcoin almak için vereceğin adres. uzun olan özel anahtarın kimseyle paylaşmamalısın. en iyi cüzdan sorusuna gelirsek mobilden gireceksen online cüzdanlar olabilir blockchain.info ya da mobil uygulamalar bu konu hakkında pek bilgim yok biraz araştırmalısın.
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
June 06, 2017, 09:56:27 PM

Yolun çok başındasın.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

onesalt
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
June 06, 2017, 10:31:26 PM

Bu konuyu çok araştırdım.Az çok bilgi sahibiyim.Zengin olma derken yanlış anlatmış olabilirim.2010 yılındaki 300 dolarlık BTC şimdi 70.000.000 TL ediyormuş.Benim amacımda buydu işte yatırım yani.Birgün mesela 10 yıl bu paperwalleti bulup içindeki parayla sevinmek.

Bitcoin yükselişinin bir diğer sebebi de işte bu Smiley
Ne olacağı belli olmaz 10 yıl sonra bi bakmışsınız erimiş paranız yada tam aksine milyoner olabilirsiniz.
Hayal ile yaşamayın ve ihtiyacınız olmayan tamamen unutacağınız parayla yatırım yapın.
lvntbyrm
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
June 08, 2017, 07:48:54 AM

arkadaşım ben de senin gibi yeniyim. Üye olduğumdan beri forum okuyorum. öğrenilecek çok fazla şey var ve bir anda hepsi akılda kalmıyor. bir şeyi merak ediyorsun, onu okurken başka bir şey çıkıyor. Onu da okurken başka bir şey... Bence önce acele etme. Tamam ilk vagona binemedik ama tren henüz kaçmadı. kendine şöyle rahat ve güvenli bir kompartıman bulacaksan kör gözle atlama bence.
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
June 08, 2017, 12:24:05 PM

arkadaşım ben de senin gibi yeniyim. Üye olduğumdan beri forum okuyorum. öğrenilecek çok fazla şey var ve bir anda hepsi akılda kalmıyor. bir şeyi merak ediyorsun, onu okurken başka bir şey çıkıyor. Onu da okurken başka bir şey... Bence önce acele etme. Tamam ilk vagona binemedik ama tren henüz kaçmadı. kendine şöyle rahat ve güvenli bir kompartıman bulacaksan kör gözle atlama bence.

1 yıl forumu okuduktan sonra üye olmaya karar vermiş biri olarak tek tavsiyem en az 3 ay bu forumu sıkı şekilde takip etmeniz... sonrasında işlem yapmaya başlayabilirsiniz... güvenilir bir koltuk bulmak bu piyasada çok zordur... siz oturduğunuz yeri korumaya çalışın şimdilik.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: