Bitcoin Forum
May 12, 2024, 04:22:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Yatırım Bütçesi ne kadar olmalı ?  (Read 1517 times)
mirallas
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
June 09, 2017, 03:03:23 AM

Bu kadar oynak bir piyasada bana göre baya yüksek bir bütçeyle girmek çok mantıklı gelmiyor. Ama profesyonel manada dalgalara doğru yerden girip çıkabilirseniz aylık güzel bir kazanç elde edebilirsiniz diye düşünüyorum. Bitcoin den ev geçindiren bir tanıdığım yok fakat forexten ev geçindiren çok insana rastladım. Forumda gördüğüm kadarıyla da forex piyasasından gelen traderlar şimdiden güzel kazançlar elde etmiş. 100 bin lira kaybettiğinizde üzülmeyeceğiz bir miktarsa girin derim. Üzüleceğiniz bir miktarsa stres yapıp duygularınıza yenilme ihtimaliniz çok yüksek. Yukarıda çok güzel yorumlar yapılmış. İyi analiz etmek gerekiyor, nihayetinde kararı verecek olan sizsiniz. Herkese bol kazançlar
1715487764
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715487764
Reply with quote  #2

1715487764
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715487764
Hero Member
*

Ignore
1715487764
Reply with quote  #2

1715487764
Report to moderator
1715487764
Hero Member
*

Ignore
1715487764
Reply with quote  #2

1715487764
Report to moderator
1715487764
Hero Member
*

Ignore
1715487764
Reply with quote  #2

1715487764
Report to moderator
rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
June 09, 2017, 06:03:46 AM

-Yatırım bütçesi kişiye göre değişir ama herkesin kendini sarsmayacak bir bütçe ile girmesi en doğrusu
-Yatırım yaparken asla tek koine girilmemeli ve mutlaka boşta btc bulundurulmalı ( zor zamanlarda hayat kurtarır)
Çöp koine yatırım yapmamış iseniz sabır ederek mutlaka kazanırsınız bu altın kural ( Bu kuralda boşta btc bulundurmak çok önemli çünkü aşırı düşüşlerde ancak bu şekilde maliyet düşürebilirsiniz)
-Karınızı düzenli olarak çekin. Ana sermayeyi çekecek duruma geldiğiniz zaman psikolojik olarak kendinizi çok daha iyi hissedersiniz

Alyattes
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
June 09, 2017, 07:41:23 AM

Kulağa çok hoş gelen bir fikir. Yani düşününce, evde canlı bir kaç borsayı takip ederek, işlemler yapmak ve normal işlerde çalışan insanların asla kazanamayacağı tutarları kazanmak. Bu şekilde hisse senedi al-sat işlemlerinden kazanan çok var. Büyük olasılıkla gelecekte, sanal para borsaları da aynı duruma gelecektir. Aslında belki sadece yatırım yaparak değil ama onun yanı sıra biraz mining işine girerek sanki biraz daha sürdürülebilir olabilir.

Bütçe konusuna gelince bence de en az 100.000 TL olmalı diye düşünüyorum. Bunun belki 50.000 TL kısmı güvenli coinlerde durup, diğer 50.000 TL kısmı ile al-sat işlemleri ya da risk alabilirsiniz. Aradan geçen zamanla birlikte riskte atmadığınız 50.000 TL sermayenizi korumanızı sağlayacaktır.

Bekleyip, görelim.
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
June 09, 2017, 07:47:10 AM

Yarın bitcoinin yarı fiyatına düşmeyeceğinin garantisi yok. Yatırım bütçesi kesinlikle sizi ciddi etkilemeyecek bir miktar olmalı. Umut etmek iyidir ama bel bağlamamak lazım  Wink
CoinAga
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
June 09, 2017, 08:06:06 AM

Buradaki yorumları okudum bana göre özetle:

Yatır unut yapılacak tek coin BİTCOİN  diğer alt coinler ise sürekli takip etmek lazım.

Ben yeni giriyorum çok az parayla.

Planın BTC'yi kumbara gibi görüp elime geçen para ile BTC almaktı. 50 100 tl ne geçerse sonra uzun soluklu beklemekti. Ama al - sat yapma da ilgimi çekiyor.  Şunu yapmaya karar verdim.

paramın bir kısmını BTC tutmayı diğer kısmı ilede alt coin almayı düşünüyorum. Alt coinleri al - sat için kullanacağım belirli karda satıp BTC deki parama atacağım ve ona asla dokunmayacağım.

Yani BTC hesabım kumbara olacak. Alt coinlerde de sadece riske atacağım kadar ve coin çöp olsa bile beni üzmeyecek rakam kadar işlem yapacağım. (Sonuçta paran ancak çöp olunca sıfırlanıyor sanırım. onun dışında tekrar yükselene kadar beklenebiliyor foreksteki gibi para sıfırlanmıyor diye biliyorum.)

BTC at unut ALTcoinler ise al sat (belirli bir yüzde kazanç oldu mu sat asla zararda satma nasılsa yükselecek. "Yatıracağım para çok küçük olduğu için unutsam bile maddi olarak zorlamayacak.)

elime çok büyük paralar geçerse de onu ancak BTC'ye atarım. Alt coin işlemleri çok cüzi miktarlar olacak.
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
June 09, 2017, 08:22:12 AM

Yatır unut yapılacak tek coin BİTCOİN  diğer alt coinler ise sürekli takip etmek lazım.

Planın BTC'yi kumbara gibi görüp elime geçen para ile BTC almaktı. 50 100 tl ne geçerse sonra uzun soluklu beklemekti. Ama al - sat yapma da ilgimi çekiyor.  Şunu yapmaya karar verdim.

paramın bir kısmını BTC tutmayı diğer kısmı ilede alt coin almayı düşünüyorum. Alt coinleri al - sat için kullanacağım belirli karda satıp BTC deki parama atacağım ve ona asla dokunmayacağım.

Yani BTC hesabım kumbara olacak. Alt coinlerde de sadece riske atacağım kadar ve coin çöp olsa bile beni üzmeyecek rakam kadar işlem yapacağım. (Sonuçta paran ancak çöp olunca sıfırlanıyor sanırım. onun dışında tekrar yükselene kadar beklenebiliyor foreksteki gibi para sıfırlanmıyor diye biliyorum.)

BTC at unut ALTcoinler ise al sat (belirli bir yüzde kazanç oldu mu sat asla zararda satma nasılsa yükselecek. "Yatıracağım para çok küçük olduğu için unutsam bile maddi olarak zorlamayacak.)

elime çok büyük paralar geçerse de onu ancak BTC'ye atarım. Alt coin işlemleri çok cüzi miktarlar olacak.

Ne kadar paran olduğundan ziyade sabır ve doğru strateji çok daha önemli.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
CoinAga
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
June 09, 2017, 08:27:21 AM

Ne kadar paran olduğundan ziyade sabır ve doğru strateji çok daha önemli.

işte olay orda ben küçük bir miktarı riste atarsam dünyanın en sabırlı kişisi olurum Smiley ama yüksek bir parayı alt coin alırsam kesin hata yaparım o yüzden en kötü seneryaya göre hareket ediyorum.

BTC uzun vadede yükseleceğini tahmin ediyorum o yüzden BTC konusunda sabır ederim. Ama altcoinler uzun sürede sabrımı zorlar Smiley
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: