Bitcoin Forum
May 07, 2024, 04:33:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Çevrenizdekiler coin trade yaptığınızı biliyor mu?  (Read 3801 times)
polat90 (OP)
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
June 08, 2017, 06:09:10 PM

Ben şahsen aileme söylemiyorum çünkü bin tane laf işiteceğimi biliyorum, kardeşim biliyor sadece bu işle uğraştığımı. Sizin çevrenizdekiler biliyor mu? Olumlu olumsuz tepkileri ne oldu? Bi kaç kişiye laf ucuyla söyledim boş iş kumar bunlar vs gibi tepkiler aldım kimseye söylemiyorum o yüzden.
1715056422
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715056422
Reply with quote  #2

1715056422
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715056422
Hero Member
*

Ignore
1715056422
Reply with quote  #2

1715056422
Report to moderator
1715056422
Hero Member
*

Ignore
1715056422
Reply with quote  #2

1715056422
Report to moderator
1715056422
Hero Member
*

Ignore
1715056422
Reply with quote  #2

1715056422
Report to moderator
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
June 08, 2017, 06:20:06 PM

Ben şahsen aileme söylemiyorum çünkü bin tane laf işiteceğimi biliyorum, kardeşim biliyor sadece bu işle uğraştığımı. Sizin çevrenizdekiler biliyor mu? Olumlu olumsuz tepkileri ne oldu? Bi kaç kişiye laf ucuyla söyledim boş iş kumar bunlar vs gibi tepkiler aldım kimseye söylemiyorum o yüzden.

Gecmiste basarisiz network marketing denemelerim oldu Smiley  bu sebepten soylesem de kimse inanmiyor zaten... hem bosver cevrem bilmese daha iyi... o degilde btc ve kripto paralarla tanistigimdan bu yana cevremdekilere farkli gozle bakar oldum... ayakta uyuduklarini dusunuyorum... tarihe taniklik ediyoruz insanlar izlemekten bile aciz...
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
June 08, 2017, 06:22:16 PM

aynı tepkiler borsa deyince yedirmezler batarsın falan diyorlar alt coin borsası deyince beyinler mavi ekran vermeye başlıyor bende açıkçası anlatmak için fazla uğraşmıyorum internetten araştırmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü bitcoinden başlayıp altcoinlere kadar her defasında aynı şeyleri anlatmak sıkıcı oluyor merak eden okusun araştırsın. Smiley
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 08, 2017, 06:35:39 PM

Çevremizdekilere bundan bahsettik diyelim bitcoini nasıl  anlatacağız ki.
Bankalara savaş açmış merkezi olmayan takip edilemeyen para birimi eee?
Kendim bile detayına indikçe teknik olarak hiçbirşey bilmediğimi hissediyorum.
Borsa kısmı ise aslında bitcoinin asıl amacı değil.
Yani siz bitcoinle uğraşıyorum dediğinizde bitcoinle uğraşmış olmuyorsunuz.
Sadece borsada al sat yapıyorsunuz.
Bununda diğer alıp satılan şeylerden hiç bir farkı yok.
He siz madencilik yapıyonuzdur ciddi ciddi, diyelim bi akraba geldi yanınıza bunlar ne lan dediğinde.
İşte ben para basıyorum diyip baya beynini ezebilirsiniz.he çoğuda boş işlerle uğraşma lan diyecek büyük ihtimal.
Ama. Borsasıyla uğraşıyorsanız zaten işiniz bitcoin teknolojisi ile değil mal alım satımıdır.
Bitcoinle uğraşıyorum diyebilmek için bu teknolojinin içine girip teknik olarak geliştirmeye çalışırsınız bilgi ve emekle.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
June 08, 2017, 06:41:29 PM

bitcoin dediğimde " ne koyunu? " cevabını aldıktan sonra ben birşeyler anlatmayı bıraktım..
polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
June 08, 2017, 06:45:46 PM

Gecmiste basarisiz network marketing denemelerim oldu Smiley  bu sebepten soylesem de kimse inanmiyor zaten... hem bosver cevrem bilmese daha iyi... o degilde btc ve kripto paralarla tanistigimdan bu yana cevremdekilere farkli gozle bakar oldum... ayakta uyuduklarini dusunuyorum... tarihe taniklik ediyoruz insanlar izlemekten bile aciz...

Hocam güldüm valla farklı gözle bakar oldum deyince  Grin genelde herkesin tepkisi aynı oluyor demek ki. Bugün firmamızdaki elektrik mühendisi ne bahsettim biraz haram iş girmeyin falan diyor. Kuzenlerime bahsettim direkt saadet zincirine bağladı olayı. Halbuki belki bişeyler kazandırabilirim millete diye düşünüyorum ama nerde anlatamıyorum kimseye.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
June 08, 2017, 06:47:44 PM

Ben söyledim artık herkes beni deli sanıyor. Grin Şükürler olsun ki kazanıyorum onlar deli sansa da olur.
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
June 08, 2017, 07:38:15 PM

Hocam güldüm valla farklı gözle bakar oldum deyince  Grin genelde herkesin tepkisi aynı oluyor demek ki. Bugün firmamızdaki elektrik mühendisi ne bahsettim biraz haram iş girmeyin falan diyor. Kuzenlerime bahsettim direkt saadet zincirine bağladı olayı. Halbuki belki bişeyler kazandırabilirim millete diye düşünüyorum ama nerde anlatamıyorum kimseye.
anlatmaniz size bir sey kazandirmaz vazgecin bence insanlara anlatmaya calismayin... hele hele elektrik muhendisine anlatmaktansa cobana anlatmayi tercih etseniz inanin o gider alir btc yi ama bu teknik seviyeli sahislar yanasmaz... birakin onlar her ayin 15 ini beklesinler, siz simdiden emeklilik planinizi hazirlamaya bakin...
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
June 08, 2017, 07:42:40 PM

Bende esime ve yakin cevremdeki herkese firsar buldukca anlatiyorum.6-7 aydir ilgilendigim gercegi beni mahvediyor 3-4 yil once girseymisim diyorum.Yukarida bir arkadasin yazdigi gibi tarihe taniklik ediyoruz ve cok hosuma gidiyor
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 08, 2017, 07:55:54 PM

Çevremdeki insanlara kripto para dünyasından bahsettiğimde genellikle olayı anlamıyorlar.
En pratik anlatım ile hayatı kolaylaştıran yönlerini önce çıkararak anlatmaya çalışıyorum (havale eft den daha az masraflı, daha teknolojik vs vs)

İnsanlar biraz aydınlandıktan sonra bu sefer efsane sorular geliyor;
Madenciler ne kazıyor? nasıl kazıyor?
Tüm madenciler dükkanı kapatırsa elinizdeki coin'i nerenize ne yapıyorsunuz?

sonra biraz daha okuyup öğrendikten sonra bu  sefer daha spesifik sorular gelmeye başlıyor:
Hocam blok zinciri nedir? ilk halka da ne var?
genesis kim? herkesin zincirini o mu başlatıyor?
bütün işlemleri niye geriye yönelik saklıyorsunuz ki ne gerek var? 100GB yer kaplıyor bu ne yapacağız?

sürüp gidiyor bu...
polat90 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
June 08, 2017, 08:05:17 PM

Bende esime ve yakin cevremdeki herkese firsar buldukca anlatiyorum.6-7 aydir ilgilendigim gercegi beni mahvediyor 3-4 yil once girseymisim diyorum.Yukarida bir arkadasin yazdigi gibi tarihe taniklik ediyoruz ve cok hosuma gidiyor

Aynı şeyi düşünüyoruz hocam keşke daha önce girseydik. Ama hala erken süreçteyiz bence treni kaçırdğımızı düşünmüyorum halen yeni coin olayı, topu topu 7 8 senelik mazisi var  daha erken aşamadayız bence. önümüze bakmaya devam.
1melyun
Hero Member

Merit: 501

View Profile
June 08, 2017, 08:12:55 PM

Çevremdeki insanlara kripto para dünyasından bahsettiğimde genellikle olayı anlamıyorlar.
En pratik anlatım ile hayatı kolaylaştıran yönlerini önce çıkararak anlatmaya çalışıyorum (havale eft den daha az masraflı, daha teknolojik vs vs)

İnsanlar biraz aydınlandıktan sonra bu sefer efsane sorular geliyor;
Madenciler ne kazıyor? nasıl kazıyor?
Tüm madenciler dükkanı kapatırsa elinizdeki coin'i nerenize ne yapıyorsunuz?

sonra biraz daha okuyup öğrendikten sonra bu  sefer daha spesifik sorular gelmeye başlıyor:
Hocam blok zinciri nedir? ilk halka da ne var?
genesis kim? herkesin zincirini o mu başlatıyor?
bütün işlemleri niye geriye yönelik saklıyorsunuz ki ne gerek var? 100GB yer kaplıyor bu ne yapacağız?

sürüp gidiyor bu...
sizin çevreniz bayağı sağlammış demek, bende anlatmamayı tercih ediyorum artık. Çevremdekilere para kazanıyorum bu işten diyince hemen gözleri parlatıp öğrenmek istiyorlar. Daha sonra anlatmaya başlayınca saadete gel diyorlar " nasıl para kazanıyorsuna". Bende artık onları bilgiye yönlendirmekten başka birşey yapmıyorum.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
June 08, 2017, 08:27:35 PM

+Bitcoine yatırım yapalım
-Kurban için mi? Napacaz bitli koyunu.

Konu kilit.
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
June 08, 2017, 08:30:27 PM

Anlatsamda anlamazlar bitcoin nedir derler

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

lettucebee
Sr. Member

Activity: 462

View Profile
June 08, 2017, 08:36:33 PM

Ben söylemedim. Neden mi çünkü yaptığımız işte risk çok. Sadece sanal da yazan iki rakam bu yani orada yazan rakamı bugün söylerim yatın bir şey olur izahı zor olur.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
June 08, 2017, 08:51:27 PM

Anlatamıyorum gösteriyorum bak böyle aldım şöyle sattım diye normal borsalardan farkını gösteriyorum.
Madem öyle vereyim ben sana nakit uzun vadeli işlet diyenler var ama başkasının parasıyla kuyuya inilmez  Smiley
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
June 08, 2017, 08:59:23 PM

bitcoin dediğimde " ne koyunu? " cevabını aldıktan sonra ben birşeyler anlatmayı bıraktım..

Gercekmi bu ya Smiley ama ülkedeki yatirim bilinci goz onune alininca mantikli Smiley
exortis
Sr. Member

Activity: 322

View Profile
June 08, 2017, 09:05:49 PM

Oglani gitar kursuna goturdugumde tanistigim bir bankaci arkadas vardi onunla konusuyordum bi 500tl atti paribuya ordan poloya.Beraber yaptik anlattim durumu,alip satmaya basladi en son delist olan c2 de butun parasi buhar oldu.Anlayabilene bu islerin iyi tarafindan cok kotu tarafini vurgulamak gerekiyor,son aylardaki yukselis ne kadar daha devam eder bilemiyorum ama bizim gibi kucuk oyuncular cogu zaman kaybetmeye alismali
onesalt
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
June 08, 2017, 09:10:32 PM

olayın kilit noktası blok zinciri anlatmak  Smiley merkezsiz olduğunu anlatamıyorsun nasıl ya paranın merkezi olur falan uzun bi tartışma Smiley az biraz teknoloji bilen insan olunca torrent örneğinden yola çıkıyorum.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
June 09, 2017, 02:03:21 AM

Ben aileme risklerini anlattım. Hatta borsa işlemleri için fikirlerini alıyorum. Önemli bir yükseliş gördüğümde ailem satma diyerek frenliyor. Başlarken bu yatırımı "kaybedersem üzülmeyeceğim" şekilde yaptığım için hep "kaybettiğini düşün" diyerek dokundurmuyorlar Cheesy O yüzden TL'ye dönüş biraz uzun sürecek.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: