Bitcoin Forum
July 05, 2024, 02:03:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoin alım satım işlemlerinde nasıl bir strateji kullanıyorsunuz?  (Read 2086 times)
bitcamilo (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
June 09, 2017, 09:07:57 AM

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bitcoini şirketimizin serverlarına giren locker şifresi ile tanıdım şimdi de alım satım işleriyle ilgileniyorum. Siz altcoin alım satımı konusunda nasıl bir strateji kullanıyorsunuz ben poloniex'de bir hesap açtım ve orada düşen coinleri alıp belli bir miktar kar edince satıyorum eğer herkes kendi yöntemini yazarsa ortaya karma bir sistem çıkartabiliriz belki
CoinAga
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
June 09, 2017, 09:38:18 AM

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bitcoini şirketimizin serverlarına giren locker şifresi ile tanıdım şimdi de alım satım işleriyle ilgileniyorum. Siz altcoin alım satımı konusunda nasıl bir strateji kullanıyorsunuz ben poloniex'de bir hesap açtım ve orada düşen coinleri alıp belli bir miktar kar edince satıyorum eğer herkes kendi yöntemini yazarsa ortaya karma bir sistem çıkartabiliriz belki

bende yeniyim. alt coinleri almayı neye göre belirliyorsunuz?
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 09, 2017, 09:40:44 AM

Taktik maktik yok bam bam bam  Cool

şaka! tabiki var Smiley

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
satosi uzaktan akrabamdir
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
June 09, 2017, 10:20:37 AM

işte beklenen soru bu  Cheesy

ben de yeni girdim poloniex'e ve ilk işin youtube'dan grafik okuma, veri analizi gibi konuları araştırmakla başladım ama çok derin bir konu. bollinger bandını öğrendim sayılır mesela Cheesy

tam bilmediğimden ben de altcoini alıp yüksekten emir verip bekliyorum. benim de kafama şu takıldı; fee ücretleri var elbette o yüzden 10 birime aldığımız biz coini kaça satmalıyız ki zarar etmeyelim? alışta kesiyorlar satışta kesiyorlar kazanan poloniex Smiley
CoinAga
Newbie
*

View Profile
June 09, 2017, 10:26:19 AM

işte beklenen soru bu  Cheesy

ben de yeni girdim poloniex'e ve ilk işin youtube'dan grafik okuma, veri analizi gibi konuları araştırmakla başladım ama çok derin bir konu. bollinger bandını öğrendim sayılır mesela Cheesy

tam bilmediğimden ben de altcoini alıp yüksekten emir verip bekliyorum. benim de kafama şu takıldı; fee ücretleri var elbette o yüzden 10 birime aldığımız biz coini kaça satmalıyız ki zarar etmeyelim? alışta kesiyorlar satışta kesiyorlar kazanan poloniex Smiley

işte buda benim aklımdaki soruydu...

benim de kafama şu takıldı; fee ücretleri var elbette o yüzden 10 birime aldığımız biz coini kaça satmalıyız ki zarar etmeyelim? alışta kesiyorlar satışta kesiyorlar kazanan poloniex Smiley
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
June 09, 2017, 10:30:35 AM

Henuz yeniyseniz(Benim gibi:) Alim satim isini tecrubeli arkadaslar onermiyor su siralar butun coinler yukseliyor oyuzden hata yapmak zor market cap devamli bir yukselis icinde ama bu durum tersine donerse dogru coine yatirim yapmak zorlasacaktir. Ben henuz hala izlemedeyim guvendigim izledigim coinler var iyi bir kar realizasyonu gelirse oraya yuklu girip beklemeye cekilecegim yada saglam bir ico kovalayacagim.
mirallas
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
June 09, 2017, 10:41:01 AM

Altcoine aha bu çıkıyor buna basalım parayı diye girmeyin. Daha önce borsa geçmişiniz olmadıysa; al-sattan, kısa vadeli yatırımdan büyük ihtimalle zarar edeceksinizdir. Yatırım yapmak istediğiniz coini güzelce araştırın, yol haritalarına bakın. Gelecek görüyorsanız satın alın. Forumda fazlaca spekülasyon yapılıyor, başkalarının tavsiyeleriyle bilmediğiniz coinlere bulaşmayın. Herkese bol kazançlar.
CoinAga
Newbie
*

View Profile
June 09, 2017, 11:11:10 AM

Henuz yeniyseniz(Benim gibi:) Alim satim isini tecrubeli arkadaslar onermiyor su siralar butun coinler yukseliyor oyuzden hata yapmak zor market cap devamli bir yukselis icinde ama bu durum tersine donerse dogru coine yatirim yapmak zorlasacaktir. Ben henuz hala izlemedeyim guvendigim izledigim coinler var iyi bir kar realizasyonu gelirse oraya yuklu girip beklemeye cekilecegim yada saglam bir ico kovalayacagim.

ico nedir?
Neo--
Sr. Member

View Profile
June 09, 2017, 11:33:37 AM

ico nedir?

Initial Coin Offering Yeni cikan projelerin coinlerine yatirim yapmak yani tabi burada cok genis capli bir arastirma yapmak gerekiyor ben ingilizce ve almancama guvenerek bu arastirmayi yapabilecegimi dusunuyorum türkce kaynak bulmak skinti olabilir.
CoinAga
Newbie
*

View Profile
June 09, 2017, 11:43:53 AM

ico nedir?

Initial Coin Offering Yeni cikan projelerin coinlerine yatirim yapmak yani tabi burada cok genis capli bir arastirma yapmak gerekiyor ben ingilizce ve almancama guvenerek bu arastirmayi yapabilecegimi dusunuyorum türkce kaynak bulmak skinti olabilir.

teşekkürler... çat pat yabancı dille bulaşmayayım. o zaman. Smiley
Neo--
Sr. Member

View Profile
June 09, 2017, 11:50:04 AM

ico nedir?

BU foruma haksizlik etmiste olmayim buyuk projeler genelde bu forumdada 'yuzeysel olarak' ceviriliyor ama bi projeye yatirim yapacaksan bence tam anlamiyla arastirmak lazim benim gozum su siralar tezos'da..
CoinAga
Newbie
*

View Profile
June 09, 2017, 11:56:10 AM

ico nedir?

BU foruma haksizlik etmiste olmayim buyuk projeler genelde bu forumdada 'yuzeysel olarak' ceviriliyor ama bi projeye yatirim yapacaksan bence tam anlamiyla arastirmak lazim benim gozum su siralar tezos'da..

ico hali yine btc ile mi alınıyor.? ve alt limiti var mı onlarda son olarak fiyatları düşük mü oluyor başka konu okumuştum sonradan borsaya çıkınca daha düşükten alırlar kesin diye görüş bildirmişti bir arkadaş...   yeni olduğu için normalde ilk alanlar daha ucuza alması lazım değil mi?
Alyattes
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 09, 2017, 11:58:13 AM

Öncelikle forumdan okuyarak ya da poloniex'de grafikleri inceleyerek bazı coinler belirliyorum. Sonra başlıyorum bunları araştırmaya, genel olarak bu fikrin başarılı olup olmayacağına hatta bazen yazılımcılarının özgeçmişine vs. şu an yatırım tavsiyesi olmasın ama Waves'i araştırıyorum. Genellikle 3-6-9 ay gibi, aldığım fiyata bağlı olarak uzun süreli yatırım yapmayı planlıyorum. Forumda bir çok tecrübeli arkadaşın da belirttiği gibi, burada fevri alım-satımlar tahminen zarar ettirecektir.
CoinAga
Newbie
*

View Profile
June 09, 2017, 12:08:43 PM

Öncelikle forumdan okuyarak ya da poloniex'de grafikleri inceleyerek bazı coinler belirliyorum. Sonra başlıyorum bunları araştırmaya, genel olarak bu fikrin başarılı olup olmayacağına hatta bazen yazılımcılarının özgeçmişine vs. şu an yatırım tavsiyesi olmasın ama Waves'i araştırıyorum. Genellikle 3-6-9 ay gibi, aldığım fiyata bağlı olarak uzun süreli yatırım yapmayı planlıyorum. Forumda bir çok tecrübeli arkadaşın da belirttiği gibi, burada fevri alım-satımlar tahminen zarar ettirecektir.

waves çok duymaya başladım sanırım onu almak için ayrı bir cüzdan indirmek lazımmış. polo dan alınmıyor diye biliyorum doğru mudur?

birde waves cüzdanını mobille mi yoksa bilgisayara mı indirmek mantıklı? (aynı anda 2 yerde de kullanılıyor mu?)
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
June 09, 2017, 12:26:59 PM

Güzel fikirler gelmiş, peki sizce belli başlı coinlere yüklü yatırım yapmak yerine her düşen coinden ufak ufak parçalar almak düştükçe tekrar almak yükseldikçe de satmak mantıklı olur mu? mesela bir coin %1 değer kaybetti al, %1 değer kazandı sat gibi
Neo--
Sr. Member

View Profile
June 09, 2017, 12:47:16 PM

Güzel fikirler gelmiş, peki sizce belli başlı coinlere yüklü yatırım yapmak yerine her düşen coinden ufak ufak parçalar almak düştükçe tekrar almak yükseldikçe de satmak mantıklı olur mu? mesela bir coin %1 değer kaybetti al, %1 değer kazandı sat gibi

piyasanin nerede durup nerede ralliye devam edecegi hakkinda bir fikriniz yoksa sadece yuzde uzerinden al-sat yapmak mantikli degil diye dusunuyorum %1 gerilemis bir coin %5 yada daha fazla neden gerilemesin? yada tam tersi..
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
June 09, 2017, 12:56:44 PM

Çoğu kişinin yaptığının aksine, düşerken bekleme-sabırsız ol, yükselirken sebat et.
Çünkü bu piyasa borsa istanbul gibi değil, düşerken de çıkarken de çılgın hareketler yapıyor, %10 kar kabullenip %100'lerden vazgeçmiş oluyorsun. Aynısı tersi için de geçerli.
CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
June 09, 2017, 01:15:36 PM

kötü bir tecrübe vesilesiyle bitcoinle tanışmışsınız demekki reklamın iyisi kötüsü olmuyor sizin gibi nice insan var bu piyasayı hareketlendiren. altcoin borsalarında al sat yapmaktan ziyade sağlam projelerin icoları iyi kazandırıyor diye biliyorum bende bu konu üzerinde araştırma yapıyorum icoları takip etmenizi öneririm.
Alyattes
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 09, 2017, 06:51:08 PM

waves çok duymaya başladım sanırım onu almak için ayrı bir cüzdan indirmek lazımmış. polo dan alınmıyor diye biliyorum doğru mudur?

birde waves cüzdanını mobille mi yoksa bilgisayara mı indirmek mantıklı? (aynı anda 2 yerde de kullanılıyor mu?)

Evet, malesef Polo ve Poloniex gibi borsalardan satın alamıyorsunuz. İkisine de indirmenin sakıncası olacağını sanmıyorum. 
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
June 09, 2017, 08:18:16 PM

2 gündür birden fazla altcoini düşünce alıp yükselince satıyorum arkadaşlar, bir süre böyle devam edeceğim bakalım sonuç ne olacak. Muhtemelen zarar edeceğim ama en azından deneyim olacak benim için. ICO olayını ayrıca araştırmaya karar verdim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: