Bitcoin Forum
July 05, 2024, 07:24:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Neden Hep Erkekler Bu İşlerle Uğraşır ?  (Read 4250 times)
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
July 09, 2017, 01:32:20 PM

Kadınların satranç konusunda da fazla aktif olmadığı söylenirdi. Ancak popülerliğini öğrendikçe ve hatta bundan para kazanılacağını anladıkça aileler kız çocuklarına satranç eğitimi aldırmaya başladı.

Kadınların mining konusunda da farkında olmaları sağlanırsa, bir bölümü bu işle ilgilenebilir. Ancak erkeklerin bile ilgilendiği bu konuya tuhaf bakan diğer insanlar, söz konusu kadınlar olunca olayı daha da garipseyebilir.

Mesela ben evime gelen bir akrabama rafta asılı olan kartları izah etmekte zorlandığım için deney yapıyorum diyorum Cheesy
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1778
Merit: 311

View Profile
August 01, 2017, 11:54:45 AM

Bilgisayarla, internetle, forumlarla uğraşma merakı erkeklerde daha fazla. Küçük yaştan itibaren bu durum bu şekilde gelişiyor. Tabi ki kadınlar da mevcut bu iş içinde. Ama çok fazla olduğunu düşünmüyorum ben.
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
August 01, 2017, 08:34:25 PM

Neden futbolla hep erkekler ilgileniyor yada neden örgü el işleriyle kadınlar ilgileniyor? İlgi meselesi bunlar kadınlar ilk bilgisayar gördüklerinde sims oynarken erkekler hack nasıl yapılır chip dergisinden araştırırdı. Olay basit  Grin

Rick S
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
August 01, 2017, 10:30:46 PM

ilgilenen kadın var ama çok nadir. bunun sebebi erkek ve kadın beyni arasındaki fark. aptal falan demiyorum yanlış anlaşılmasın. kadınlar borsadan şundan bundan pek anlamazlar. mesela siz gidip kız arkadaşınıza "falanca coine filan yatırım yaptım, şu kadar artma ihtimali var" diye bir laf etseniz büyük ihtimalle size aptal gözüyle bakar. fakat kazancınızla bir altın kolye alsanız işin rengi değişir. kadınlar maddi konularda somut düşünmeye odaklıdır. yani kadınlar yatırımdan kolay kolay anlamaz, önlerine konan paraya ve kendi kazandıkları maaşa bakarlar. zaten siz de oturup bir kadına saatlerce borsayı anlatıyorsanız delisiniz demektir. gereksiz vakit kaybı, zaten siz anlatıyorsunuz diye dinler, he he he der geçer yani. boşverin.
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
August 01, 2017, 10:40:10 PM

Kız arkadaşım genel olarak çözdü artık çıkacak projeleri icoları takip ediyor yatırım yapıyor poloniex üzerinden bi aydır al sat yapıyor. Mesela geçen çakılma sırasında sinirlenip satış yapacaktım onun frenlemesiyle durdum.

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
August 02, 2017, 09:23:13 PM

Benimde kiz arkadasim bancordan sonra bounty islerine merak sardi. Arada sosyal medya odullerine katilim yapiyor al sat isine kafasi basmadi henuz  Cheesy mining den anliyor alsat yapamiyor oda guzel tabi Smiley
cantr
Member
**

Activity: 124

View Profile
August 06, 2017, 11:37:39 PM

Bu is icin o kadının ekonomik ozgurlugunun elimde olması ve kararlarını sorguladıklarında buna direnebilmesi lazım.

Biz erkekler bu konu bakımından ulkede baskın pozisyondayız. Aranizda ebeveynleriyle yasayan genc bireyler bir rig sistemi eve aldiginda annesini o veya bu sekilde idare eder Ancak kizlarda bu durum:).

Veya soyle dusunelim evli bir bireysiniz. Bu konulari arastirip bir aksam hazir rig sistem alip evin balkonuna koyar esinize de bir cicek hediye alip isi tatliua baglarsiniz. Ama sizin bu konuda bilginiz yok karınız arastirmis bir aksam alip getirme sansi dusuk. Once sizden onay alir. almaya calisir gibi gibi seyler.

Fazla deginmedim bu ise hevesli olsa bile etkileyen cok faktor varkadinlari.

Tabii bi'de su var.Genc bireylerin instagram, whatsapp dedikodu chat grubu, youtube moda ve makyaj kanallari derken vakitleri kalmiyor zaten. Yetiskinlerinde ev is colul cocuk vakitleri kalmiyor. Geriye dedigim gibi ekonomik ozgurlugu elinde olan ve kazancini kendi yatirimlarina kullanabilecek bireyler kaliyor
procesdady
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
August 13, 2017, 11:06:38 PM

herkes kızların bilgisayarda yazılımdan formattan anlamadığı için yazmış biyerde haklısınız ama erkekler bu işi birazda kolay buldukları için yapıyor gibi
dinobtc
Newbie
*

Activity: 25

View Profile
August 16, 2017, 12:14:57 AM

Bitcoine merak saran bir bayan çevremde hiç görmedim belki zamanla olur bu işle uğraşan fazla bayan da yok gibime geliyor belki zamanla
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
August 16, 2017, 05:25:33 PM

Matematiksel olaylara erkeklerin kafasının daha çok bastığını okuduğum birkaç araştırmada görmüştüm ya. Çok da sorgulamamak lazım, bayan kısmısı Bitcoin'den de uzak kalıversin  Grin

Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
August 16, 2017, 05:57:55 PM

Bayanlar nedense bana bu konusa seviyeleri yetmiyor gibi geliyor. Misal ofsayt anlat anlatabilirsen. Misal bitcoin şimdi var olmayan sanal para birimini nasıl anlatırız. Tabi arada anlayanlar kendi kendini geliştiren bayanlar vardır ama genel olarak baktıgımızda bayanlar cogu zaman - durumuna düşüyor.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

BattleWings
Member
**

Activity: 98

View Profile
September 29, 2017, 01:02:21 PM

Arkadaş bi kız gelse bana signature , bitcoin ve mining kelimelerini bir cümle içerisinde bile kullansa , direk ilgi odagım olurdu . Ama bunun olabilme ihtimali çok zor . Ancak ben birkaç samimi kız arkadaşıma öğretip , yönlendirmeyi düsünüyorum . Forumun kız seviyesi artsın 😁
Suporthe
Member
**

Activity: 65

View Profile
September 29, 2017, 01:07:07 PM

Ya fark etmiyor musunuz kadınlar toplumumuzda birer birer soyutlaştırma aşamasından geçiyor. Eskiden banka müdürü kadın vardı. Ekonomist kadın vardı. Şimdi ise sadece ev kadını, mutfak kadını var.

Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
September 29, 2017, 07:02:36 PM

bayanların ilgi alanı değil genelde. ataerkil toplum olduğumuz için parayı kazanan çoğunlukla erkek. haliyle erkekler para kazanmanın yollarını ararken bulaşıyorlar bi şekilde bi takım işlere

tokrat
Member
**

Activity: 172
Merit: 15

View Profile
September 30, 2017, 06:35:46 AM

bro kız dediğin evinde oturur çocuk bakar onun görevi o dur parayı erkek yapar bukadar basit ne işi var elinin hamuruyla erkek işinde Cheesy ayrıca olması gerkende budur  feministlerde gelir şimdi kesin biz eşitiz fln diye .

osman.uysal
Member
**

Activity: 70

View Profile
September 30, 2017, 07:36:07 AM

insan tabiatı ve mesuliyetleri gereği erkek değer üreten, maddi gelir getiren; kadın ise tüketen kısımdadır. bu dünya kuruldu kurulalı böyledir. Arada istisnalar olabiliyor tabi
Pe55iMySTiC
Member
**

Activity: 108

am I back ?

View Profile
September 30, 2017, 08:46:29 AM

Tüm ihtimallerin karşılaştırmasını yapıyoruz mining mi trade mi btcmi altcoinmi o mu bu mu... Onlar bizden daha ileri görüşlü ICO sitelerinde görmüyonuz mu ekiplerdeki bayanları developer CEO  adviser yap karşılaştırmanı hangisi daha mantıklı bul bitane sen gibi, kap statüsü bitti gitti Wink
orcuncanli
Member
**

Activity: 112
Merit: 11

View Profile
September 30, 2017, 10:51:44 PM

zengin koca bulurlar olur biter gerek yok uğraşmalarına
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
September 30, 2017, 11:08:37 PM

elbet vardır, büyük teknolojik şirketlerde çalışan bir sürü kadın var.
ama uğraşırlar mı dersen bilemeyiz Smiley
fosforlucorap
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
October 21, 2017, 07:31:28 PM

Erkekler üretmek kadınlar tüketmek için yaratılmış.
Tarihe adını yazdırmış kaç tane kadın bilim adamı var ? Ben çok duymadım.
Kaç tane şair veya yazar kadın tanıdınız ?
Fırsat verilmiyor falan diyenler oluyor yapmayın hadi pozitif yönde bile fırsatlar veriliyor günümüzde ama kadınların yapısında bu yok.

Yani kadınlar üretim kısmında zayıf kalıyor. Bu madencilik ticaret işleride üretime girdiğinden kadınların bu alanda pek yoğunlaşacağını beklemek saflık olur.

Pardon siz nerde yasıyorsunuz? Bu nasıl bir düsünce yapısı? Duymamanız sizin ayıbınız cünkü bunun tarihte,günümüzde o kadar cok örneği var ki.Ben size bir sürü bunun örneklerini sayabilirim.Ki bu örnekler fırsat eşitliği hiçbir zaman eşit olmamış sadece zamanla iyileşmiş koşullarda çıkmış.Onun için çok daha büyük bir başarıdır ve tebrik hak eder.Bunun aksini iddia etmek ise komik olur.Tekrar bir düşünün derim ben Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: