Bitcoin Forum
May 24, 2024, 04:51:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bu ETH'ye neler oluyo abiler  (Read 2784 times)
whynotBTC (OP)
Full Member

Activity: 294
Merit: 100

View Profile
June 09, 2017, 06:23:38 PM

Tamam newbieyim ama hala coin piyesasında hangi alt coinleri exchange yapıp kazandığımla BTC alacağımı bilmiyorum 2 hafta önce araştırmaya başladım eth $222 idi bunu da konuşursanız sevinirim
polat33
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
June 09, 2017, 07:20:47 PM

Hocam sorunuzu doğru anladıysam kazılan coinlerin hepsini poloniex Bitrex tarzı borsalarda bitcoin e çevirip cüzdanına transfer edebilirsin, Ethereum ise her ne kadar bu günlerde bir geri bir ileri yapsada genel olarak güzel gidiyor.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
June 09, 2017, 07:55:44 PM

Tamam newbieyim ama hala coin piyesasında hangi alt coinleri exchange yapıp kazandığımla BTC alacağımı bilmiyorum 2 hafta önce araştırmaya başladım eth $222 idi bunu da konuşursanız sevinirim

Aramıza hoşgeldin. 2 hafta önce değil de 3 ay önce araştırmaya başlasan ETH'ın 17 dolar civarından bu seviyelere geldiğini görecektin Smiley

https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/ 3 aylık grafiğini incelemeni tavsiye ederim.

Alyattes
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
June 09, 2017, 09:48:08 PM

Çok hızlı sonuç beklememek lazım, ETH sağlam alt coinlerden bir tanesi, hızlı sonucu ancak yeni çıkan ve balinaların olduğu alt coinlerde alabilirsin. Bu da oldukça risklidir.
CoinCini
Full Member

Activity: 448

View Profile
June 10, 2017, 10:37:00 AM

ETH iyi yükselmiş fakat bunun etkisi hiç ETC'ye yansımamış sizce normal mi?
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
June 10, 2017, 11:17:01 AM

Neye şaşıracağımızı şaşırmış durumdayız.

1 dolar bile değilken bu meret, alıp biyerlere gömen adamlar şu an nerelerde ne yapıyorlar acaba diye çok merak etmekteyim açıkçası.

hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
June 10, 2017, 11:50:36 AM

Bilemiyorum artık sadece ether olayı değil bu biri gelsin bana desin ki geçen sene 8 milyar dolarlık piyasa vardı.Bu sene nasıl 100 milyar dolar oldu. O sıralarda öğrenciydim param yoktu alamadığım coinlere iç geçirerek bakardım, bunlar çok değerlenecek diye gezerdim. Aahh ah. O gün bugünmüş. Ama bu kadar değerlenmesi kuşku ve üzüntümü arttırdı, piyasayı mı patlacaklar çakılacak mı değerleri, tecavüz mü edecekler ne yapacaklarsa yapsınlar artık sıkılmaya başladım, komediye döndü artık. Bu şanszlık neden Tanrım ? Ne olur du bir sene daha bu piyasa böyle şişmeseydi ? diye her gece yatarken içimden geçiriyorum.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
June 10, 2017, 11:58:36 AM

Bilemiyorum artık sadece ether olayı değil bu biri gelsin bana desin ki geçen sene 8 milyar dolarlık piyasa vardı.Bu sene nasıl 100 milyar dolar oldu. O sıralarda öğrenciydim param yoktu alamadığım coinlere iç geçirerek bakardım, bunlar çok değerlenecek diye gezerdim. Aahh ah. O gün bugünmüş. Ama bu kadar değerlenmesi kuşku ve üzüntümü arttırdı, piyasayı mı patlacaklar çakılacak mı değerleri, tecavüz mü edecekler ne yapacaklarsa yapsınlar artık sıkılmaya başladım, komediye döndü artık. Bu şanszlık neden Tanrım ? Ne olur du bir sene daha bu piyasa böyle şişmeseydi ? diye her gece yatarken içimden geçiriyorum.

Daha bunlar baslangic en buyuk projeler bile hala beta asamasinda yapilan neredeyse tum ongoruler bu piyasanin trilyon dolarlara cikacagi yonunde. Bende 2013den beri bitcoin patlicak diye yatirim yapmiyorum. Artik altcoinlere yuklu girip zengin olmayi beklicem napim  Grin
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 10, 2017, 12:18:56 PM

Arkadaşlar şu okumadan başlık açma huyunuzu bırakın artık , sorunuzdan hiçbirşey anlaşılmıyor. Başlığı açıp ne demek istediğinizide düzgün yazmıyorsunuz ki yardım edelim. Yeni başlayanlar bölümünde önce ne nedir onu öğrenin. Eth ile ilgili sorularınızın cevaplarını eth başlığında bulabilirsiniz fakat bu tür başlıklar yüzünden Eth'nin başlığını bile bulamıyorum artık forumda. Biriniz eth için cüzdan başlığı açıyor birisi polo'da eth açıyor, bir başkası bittrex'te eth başlığı açıyor. İleride gelecek insanlar için forumu temiz tutunda birşeyler öğrensinler.
nopedope89
Legendary
*

Activity: 1078
Merit: 1059

FROSTING

View Profile
June 10, 2017, 04:51:09 PM

ETH en güçlü altcoin artması normal birde. 1k olsa bile şasmamak lazım.

.next-generation social media service.
██   based on blockchain technology ██
                      ▄▄█▄ ▀▄▄
                   ▄███████  ███▄▄
               ▄█████▀▀ ████  ▀█████▄▄
           ▄▄█████▀    ▄ ▀███▄   ▀▀█████▄
       ▄▄█████▀       ██▄ ▀███▄      ▀▀█████▄
      ▐███▀▀        ▄█████  ████         ▀███▌
      ▐███         ████▀███▄ ▀███         ███▌
      ▐███        ████  ▀███▄ ▀███▄       ███▌
      ▐███      ▄███▀ ▄█  ███▌ ▐███▌      ███▌
      ▐███     ▄███▀ ████  ▀██▓  ████     ███▌
      ▐███    ████  ███▀  ▄▄▄▄▄▄▄▄████▄   ███▌
      ▐███   ████ ▄███▀ ▄██████████████▄  ███▌
      ▐██▀ ▄███▀ ▄███▒                    ███▌
      ▐█▀ ▄███▀ █████████████████████████████▌
         ████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
        ▀█████▄▄                    ▄▄█████▀
           ▀▀█████▄▄             ▄█████▀▀
               ▀▀█████▄▄     ▄▄████▀▀
                   ▀▀█████▄█████▀
                       ▀████▀
.

▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄   ▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀▀ ███▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀███▀ ████▄ ███ ███▀▀▀▀▀
     ███▄▄▄▄ ███   ▐██▌▐██▄  ▐██ ▐██████  ███▄▄▄▄▄   ██▌    ▓██  █████▄███ ██▌ ▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀  ███   ▐██▌▐███▀███▀ ▐██        ▀▀▀▀██▌  ██▌    ▓██  ███ █████ ██▌   ███
     ██▌     ▀████████ ▐██   ██▌ ▐███████░████████   ██▌   █████ ███  ▀███ ▀████████
Twitter
Facebook
Youtube
Telegram [EN]
Telegram [KOR]
Medium
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
June 10, 2017, 05:56:25 PM

bana göre Eth artışı biraz da Ico'lar ile alakalı sanki.

kimse dikkat etti mi bilmiyorum, ama BAT Ico'su olduğunda 0.11'e kadar çıkmış, ve sonrasında 0.085'e kadar düşmüş.

şimdi ayın 12'sinde Bancor, 15'inde Sonm var.  bu ico'lara girmek isteyenler alım yaptığı için yükseliyor olabilir. sonrasında tekrar düşecektir.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
June 10, 2017, 06:29:54 PM

kimse dikkat etti mi bilmiyorum, ama BAT Ico'su olduğunda 0.11'e kadar çıkmış, ve sonrasında 0.085'e kadar düşmüş.

şimdi ayın 12'sinde Bancor, 15'inde Sonm var.  bu ico'lara girmek isteyenler alım yaptığı için yükseliyor olabilir. sonrasında tekrar düşecektir.

ICO düzenleyenler elde ettikleri ETH toplamı ile BTC veya Fiat'a mı geçiyor? Yoksa yalnızca giderler için gereken tutarı bozup kalan kısmı ETH olarak tutmaya devam ediyorlar mı? BTC'ye dönüyorlarsa BTC fiyatının artışında bir etken olabilir.
hiburak
Hero Member

View Profile
June 10, 2017, 07:06:44 PM

ICO düzenleyenler elde ettikleri ETH toplamı ile BTC veya Fiat'a mı geçiyor? Yoksa yalnızca giderler için gereken tutarı bozup kalan kısmı ETH olarak tutmaya devam ediyorlar mı? BTC'ye dönüyorlarsa BTC fiyatının artışında bir etken olabilir.

Ico düzenleyenler belirli bir süre paraya dokunmuyorlar bildiğim kadarıyla. Sonrasında bir kısmını Btc'ye ve bir kısmını da Fiat'a çeviriyorlardır büyük ihtimalle.

Zamanı geldiğinde dediğiniz gibi bu paraların büyük bir kısmı BTC'ye dönüşecek. Ama şu an bunun gerçekleşmesi için halen erken diyebiliriz.
stromae
Full Member

Activity: 309

View Profile
June 10, 2017, 07:08:10 PM

Toplam değeri 30 milyar dolar olan ether şeyi yalnızca birkaç milyon dolarlık icolar yüzünden yükseliyor öyle mi? baya mantıklı bir yorum cidden...
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
June 10, 2017, 07:10:54 PM

eth hashrate şuan 40k Gh/s ye dayanmış
madenciliği için harcanan elektriği düşünsenize?
hiburak
Hero Member

View Profile
June 10, 2017, 07:16:46 PM

şimdi ayın 12'sinde Bancor, 15'inde Sonm var.  bu ico'lara girmek isteyenler alım yaptığı için yükseliyor olabilir. sonrasında tekrar düşecektir.

Toplam değeri 30 milyar dolar olan ether şeyi yalnızca birkaç milyon dolarlık icolar yüzünden yükseliyor öyle mi? baya mantıklı bir yorum cidden...

Yaklaşık 1 milyon dolar harcayarak herhangi bir altcoinin pazar değerini 100 milyon dolar büyütebilirsiniz. Buna Eth'de dahil.

Bu dediğim Ico'lar sayesinde son günlerde eğer 50 milyon dolarlık alım yapıldıysa, Eth pazar değeri buna bağlı olarak en az 5 milyar dolar artacaktı ve arttı zaten.

Bir de bunun üzerine shortların likidite olması eklenince Eth 30 milyar dolara ulaştı.

Dışarıdan size saçma gözüksede benim tezim bu şekilde.
AMD FTW
Sr. Member

Activity: 317

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
June 10, 2017, 07:16:57 PM

Evet gayet mantikli buyuk icolar oldugunda piyasadan ether alim satimdan cekilip icolara gomuluyor ve kilitli kaliyor.dolayisiyla piyasadaki ether sayisi azaliyor. Buda fiyati yukseltiyor. Su siralar cok sayida ico var. fiyati buda yukseltiyor

GUTS | GET-Protocol ICO
smart-ticket protocol for events | live product with market traction!
BTC ANN | WEBSITE | BLOG | SANDBOX | WHITEPAPER | BOUNTY
BitPi
Full Member

Activity: 142

View Profile
June 12, 2017, 01:14:30 AM

bu nasıl bir şey böyle arkadaşlar paylaşayım istedim.

Ekranda gördüğün para senin değil cebine koyduğun para senindir...
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
June 12, 2017, 01:19:48 AM

18milyon dolar yapıyor. vay ... neler oluyor acaba.. Undecided
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile WWW
June 12, 2017, 01:21:40 AM

bu nasıl bir şey böyle arkadaşlar paylaşayım istedim.

adamın 54 bın etherı var dıyemı sasıralım yoksa bu 54 bın ether 6500 btc yapıyo ona mı sasıralım sasırdım kaldım Cheesy heyy heyy nerden nereye.15 dolarken gırıcektım gırmedım ethere etc ye gırdım 1 dolarken Cheesy yine iyi. etc yi beklıyoruz su an zıplamasını.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: