Bitcoin Forum
May 17, 2024, 05:31:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Rica Etsem Bakar mısın ?  (Read 393 times)
batfileerror (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
June 10, 2017, 01:56:29 AM

Herkese merhabalar,

Bitcoin ile 2014 tanışmama rağmen o zamanlar vaktim olmadığı için ne al-sat nede madencilik yapabiliyordum. Şuan ise madencilik yapmak istiyorum, en azından evimde ki 2 pc ile araştırdım ve HomePC ile MinerGate diye bir site buldum. Buradan programı indirim kazmaya başladım 2 gün boyunca yaptım getirisi 0.2$ oldu. Biraz daha araştırma yaptım, NiceHashMiner varmış, bunlara girişmeyi düşünüyorum ama inanın nasıl yapacağım nereden başlayacağım bu sistemle 0.2$ bile iyimi bilemedim. Lütfen bana yardımcı olacak biri varmı ?Hevesliyim bu işi yapmaya ufak başlayıp ileride Miner makineleri almayı düşünüyorum.

Tüm konulara baktım herkes aynı şeyleri sormuş nerdeyse ama kimisi ekran kartı ile saniye 20mh/s aldığını yazmış kimisi 400mh/s ile kazdığını, bunlar kartın çokluğuyla alakalı biliyorum ama şöyle bir şeyde var.

1.) i7 2600k 4.5GHz, Gtx 970 1.4 GHz 6.000 MHz bu sistem ile Monero kazdığımda(MinerGate GUI) 140 H/s işlemci 50 H/s GPU sonucu alıyorum.

2.) AMD 965 PHENOM 3.8GHz, Gtx 570 860 MHz olan diğer sistemde ise 60 H/s CPU, 260 H/s GPU sonucu alıyorum.

GTX 970 daha üstün kart olmasına rağmen aynı altcoini(Monero) kazarken daha az performans veriyor, ikisinide zorluk 1 yaptım.Biraz araştırdım NiceHash ile bu şekilde ki sistemlerle daha fazla kazananların olduğunu gördüm.Eğer gerçekten getirisi yüksek ise elimdeki mevcut sistemleri satıp, NiceHash için özel bir sistem toplaya bilirim. En azından 2 GPUlu bir sistem ya da ayrı ayrı 2 PC olarak (1GPU) bir sistem toplayabilirim.

Beni bu konularda gerçekten aydınlatabilecek birileri varsa yardımcı olmalarını rica ediyorum kendilerinden.

Şimdiden paylaşım ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
Lucred
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
June 10, 2017, 04:22:08 AM

Selamlar, öncelikle hoşgeldin.

İlk demek istediğim, Minergate kullanma. Hashrateleri ve payoutları manipüle ettiklerine dair söylentiler ilk ortaya çıktığı günden beri her yerde bulunmakta. Nicehash kullanmanı öneririm, daha rahat, daha güvenilir ve daha transparent bir sistemi var.

Sistemlerinin ilki diğerine göre tabii ki daha iyi, daha kaliteli. Dagger Hashimoto yani ETH ya da Equihash yani ZCASH'de şansını deniyebilirsin. İkinci sistem ile... fazla birşey yapamazsın fakat istersen ZCASH'de bir dene, hızlarda bazen mucizevi şeyler görebilmekteyiz.

İkisini de dene tarafını seç.  Cheesy

Saygılarımla.
batfileerror (OP)
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
June 10, 2017, 08:41:13 AM

Cevabınız için teşekkürler, 2. Sistem NiceHash çalıştırmadı Terminated dedi Zcash için 2 tane Algoritma vardı fakat profitleri kötüydü o yüzden ikinci sistem ile MinerGate yapıyorum, değişik birde sonuç aldım MinerGate ile ekran kartı Gtx 570 daha yüksek performans verdi 970'e göre.

Birinci sistem ile NiceHash Equihash yapıyorum günlük 3.2$ gibi profiti var. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? İkinci sistemede Gtx 970 alıp NiceHash başlasam kurtarırı mı ?
Lucred
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
June 10, 2017, 05:49:43 PM

Cevabınız için teşekkürler, 2. Sistem NiceHash çalıştırmadı Terminated dedi Zcash için 2 tane Algoritma vardı fakat profitleri kötüydü o yüzden ikinci sistem ile MinerGate yapıyorum, değişik birde sonuç aldım MinerGate ile ekran kartı Gtx 570 daha yüksek performans verdi 970'e göre.

Birinci sistem ile NiceHash Equihash yapıyorum günlük 3.2$ gibi profiti var. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? İkinci sistemede Gtx 970 alıp NiceHash başlasam kurtarırı mı ?

Envai çeşit profit calculatorlar var. Şu anki BTC/ZCash kuru üzerinden ROI hesaplamaları felan.

https://www.nicehash.com/?p=calc bu siteden yapabilirsin, GTX 970 0.35 TL/kwh gibi bir elektrik fiyatıyla 90 gün civarı ROI çıkarıyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: