Bitcoin Forum
May 26, 2024, 09:39:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Core'un Blokları İndirmesi Tam Bir Çin İşkencesine Döndü!  (Read 665 times)
SanalPara (OP)
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
June 12, 2017, 03:59:23 PM

Beyler S.A.

Bitcoinlerimi uzun bir süre bilgisayarımda saklamak için Bitcoin Core programını indirdim. Bu arada Vmware Workstation Pro sanal makina yazılımını kullanarak sanal Ubuntu işletim sistemini yükledim. Sanal Ubuntu işletim sisteminde Bitcoin Core programını çalıştırıyorum. Malum korsan Windows kullandığım için güvenemiyorum Windows'a. Ayrıca Windows'u Kmspico programını kullanarak etkinleştirdim bunu da burdan söylemeden edemeyeceğim. Sorunum şu; aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere Bitcoin Core programı blokları çok yavaş indiriyor. Neden? Blokların boyutu 120 GB'ın üzerinde ben daha yarısını indirdim.

Sir_Lancelot
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
June 13, 2017, 07:49:14 AM

İlgili durum malesef normal. Dosya boyutu yüksek ve devamlı olarak sunucularında download gerçekleşiyor. Performans düşüşleri hatta yerlerde sürünmesi söz konusu olacaktır. Firewall ayarlarınızı değiştirerek bir nebze hızlandırabilirsiniz. Bununla ilgili yazılara arattığınızda kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İyi günler.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
June 13, 2017, 11:54:53 AM

Torrentten indirilebildiğini duymuştum. Kendim denemedim hiç. Şöyle bir site var. https://getbitcoinblockchain.com/. Ne kadar güvenilirdir bilemem. Araştırmadan kullanmayın derim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: