Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:51:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Zorluk Hakkında  (Read 621 times)
lecorte (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
June 13, 2017, 04:56:56 PM

Merhaba

Şuanda ethereum kasım zorluğu 660 seviyelerinde ve bu aylık ortalama 310 gibi artım göstereceği öngörülüyor bu gidişle karlılık cok ama cok azalmazmı 6 ay sonra ethereum fiyatı ciddi derecede ucuşa gecmesse problem olur diye düşünüyorum sizin düşünceleriniz nedir ? Birde piyasaya yeni girecek mandecilik kartları ile bu miktar 310'dan 500 600 lere bile cıkıp her ay %100 gibi bi değere ulaşabilir ne yapmak lazım ? ethereum kasımı kaarlı olmasa başka yönlerdende gelir sağalanabilirmi 168 mh/s bi rig kurmayı düşnüüyorum ama kararsızım bu yatırımı yapmaya değermi
yavuzgurkan
Newbie
*

Activity: 74

View Profile
June 13, 2017, 05:02:02 PM

Bende merak ediyorum bende yeni gireceğim bu işe
Foxin
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
June 13, 2017, 06:19:07 PM

Arkadaşlar her işte olduğu gibi bu işte de batma riskinizde var zengin olma riskinizde. Aslında batma bile yok en kötü alıp 2. elde satarsınız kartları yani üstüne kazandığınız para da olur. İnsanlar 100k yatırım yapıp aylık 10 bin tl bile gelmesini beklemiyor ama bu iş tam tersi yatırdığınız paranın zaten ilk aydan %70 ini alıyorsunuz. En kar lı işi yapıyorsunuz eğer kazanamamaktan korkuyorsanız hiç girmeyin. Eth 2018 sonlarına doğru iyice değerlenecektir 2 hafta önce 230$ olan bugün 400$ siz varın düşünün 2018 başını artık. Fakat geç kalmamak lazım, vega lar geldikten sonra elinizdeki kartlar yetersiz kalacak.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
June 13, 2017, 06:51:56 PM

Alttaki  grafik iyice sivrilip eth deki fiyat artışıda durunca çok ekşın olacak buralarda... Helede fiyat yukarı değil aşağı dönerse siz görün bu buyuk hayellerle rig alanları kuranları Smiley Şuan işlerin yolunda gitmesinin tek sebebi zorluktan daha hızlı fiyat artışı olması ama 2 2 4 ise bu böylee gitmez

sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
June 14, 2017, 07:19:05 AM

Alttaki  grafik iyice sivrilip eth deki fiyat artışıda durunca çok ekşın olacak buralarda... Helede fiyat yukarı değil aşağı dönerse siz görün bu buyuk hayellerle rig alanları kuranları Smiley Şuan işlerin yolunda gitmesinin tek sebebi zorluktan daha hızlı fiyat artışı olması ama 2 2 4 ise bu böylee gitmez

ETH nedense bana da böyle bi ters geliyor. Zorluk artıyor, fiyatta tam tersine olursa ne olacak bilmiyorum. Haftanın farklı günleri, farklı coinleri kazmakta yatırım için mantıklı diye düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir?
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
June 14, 2017, 08:31:53 AM

Hocam öyle demeee Cheesy Fakirin 2 günlük hayali var zaten boşver az takılalım olursa nasip deilmiş deriz ama olmadan boş yere gerilim vermeee Cheesy
lecorte (OP)
Newbie
*

View Profile
June 14, 2017, 11:36:18 AM

Dün bu başlığı açtığımdan beri cok ciddi araştırmalar yapıyorum şuan örnek vermek gerekirse bugün 180 mh/s bir kart elektirikten sonra 1100 1200 dolar gibi bir para bırakıyor bu gerçekten cok güzel ama önümüzdeki ay içerisinde piyasaya yeni stok girince ve heleki denildiği gibi 50 55 arası basan yeni mining kartlar gelirse bu rakam bir anda zorluk derecesinin aylık suan ortalama 320 civarı fakat bu yeni stoklar ile 600 görmesi cok muhtemel ve böyle bir sistem ile 3 ay sonra 180 mh/s olan kartlar elektiriğini anca cıkarıcak duruma gelebilir suan için kesinlikle yüksek bi yatırım yapmaya değmez stok ve yeni kart beklemek lazım
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
June 14, 2017, 12:19:02 PM

Dün bu başlığı açtığımdan beri cok ciddi araştırmalar yapıyorum şuan örnek vermek gerekirse bugün 180 mh/s bir kart elektirikten sonra 1100 1200 dolar gibi bir para bırakıyor bu gerçekten cok güzel ama önümüzdeki ay içerisinde piyasaya yeni stok girince ve heleki denildiği gibi 50 55 arası basan yeni mining kartlar gelirse bu rakam bir anda zorluk derecesinin aylık suan ortalama 320 civarı fakat bu yeni stoklar ile 600 görmesi cok muhtemel ve böyle bir sistem ile 3 ay sonra 180 mh/s olan kartlar elektiriğini anca cıkarıcak duruma gelebilir suan için kesinlikle yüksek bi yatırım yapmaya değmez stok ve yeni kart beklemek lazım

50-55 arası basabilecek kartlar hangileri olabilir... çıkacak olan veganın o kadar basabileceğini sanmıyorum.
lecorte (OP)
Newbie
*

View Profile
June 14, 2017, 12:28:12 PM

Bende 50/55 arası basabilceğini düşünmüyorum fakat 30 bile bassa şuanki standartlarda bassa yeterli olur cünkü stok sorunu olmıyacağı için herkes bu işe girebilecek ve pyasaya belkide biranda 5 10 milyon adet kart giricek bu zorluğu cok ciddi derecede arttırıcak doğal olarak , tabiki ethereum fiyatı ucarsa bu zorluğu karşılayabilir ama ethereum artıcağı düşünülüyorsa ucacağı düşünülüyorsa bu kartlara yapılacak 8 10 bin liralık yatırımla alınan ethereumde ucabilir Smiley cok kararsızlık var bi yanım gir diyor bi yanım al ethereum dursun
captainzap
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
June 14, 2017, 01:51:50 PM
Last edit: June 14, 2017, 02:39:29 PM by captainzap

En büyük havuzlara göre bir hesaplama yaptım.

Şu an 40T civarı hashrate var tüm bilenen havuzları saydığım zaman. Yaklaşık saatte 1000e yakın eth üretiliyor tüm havuzlardan. Zorluk seviyesi her ay 353,5TH arttığı ön görülürse. Bir ay içinde 700bine yakın eth üretilecek. Bir sonraki ay yeni miningciler eklenmesse üretilecek miktar 500-550bin. sonraki ay 450bin. diye giderek düşüyor. Zorluk seviyesi %50-60 civarında artış olmuş bu zamana kadar ama söylendiği gibi 40T hashrate i iki katına çıkaracak kadar piyasaya ekran kartı sürülür mü emin değilim.

40ths lik bir artış için 2 milyon ekran kartının ortalama 20mhs mining yapması gerek.

Bir diğer konu üstteki hadise gerçekleşirse + mining yapanlar elde ettikleri coinleri direk btc/usd ye çevirmek isterlerse eth çok kötü çökebilir. Ortada kontrol edilemeyen büyüklükte bir para var. Ufak bir söylenti. mesela şu çok çok güçlü ekran kartları gelecekmiş piyasayı süpüreceklermiş söylentisi negatif bir etki. bi panik havası yaratırsa tüm mining yapanlar eth den çıkabilir.

Piyasaya şimdikinin 2 katı coin sürülürse arz talep dengesinden fiyatlar düşebilir. üreten çok alan olacak mı bu da eth'nin güvenilirliğine bağlı.

Zor kararlar var alınması gereken. ama risk alacak durumda değilseniz tavsiye etmem. büyük yatırımlardan kaçının özellikle sağda solda duyuyorum 50bin kredi çekip bu işe gireyim v.s. çok tehlikeli. ufak meblalalar maks 10bin v.s. durumunuza göre fazla abartmayın.

düzeltme: 8Ths değilmiş total 43ths en yüksek görülen değermiş. ona göre düzenledim.
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
June 14, 2017, 04:34:29 PM

Eth icin uretilen seneryolar hayata geçse eth kendi kaybeder eth kazanlar diğer coinlere yönelirler oldu bitti... Etc mesela 200 dolar kadar bir farkla ethden aşagi seyredouor.. Suan ki hizimla yaklasik 1 gunde 3 etc cikarabiliyorum... 4.5 gunde de 1 eth yani cok aman aman bir fark yok arada olmadi etc ye gecerim adami sinir etmesinler Cheesy
hdtshare
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
June 15, 2017, 06:19:08 AM

günlük 20 TH/s artıyor benim gözlemlediğim kadarıyla zorluk derecesi. Hesaplarınızı ona göre yapın derim. 30 Gün sonra 2 katına neredeyse çıkmış olacak zorluk ve fiyat hala aynı seviyelerde kalırsa yada düşerse madencilerin şu anki karı düşmüş olacak ama hala bence yeterli bi para kazanılacaktır.

Ben açıkcası 30x GTX1070 ile girmeyi düşünüyorum. Şu saatten sonra girecek arkadaşlar düşüşk yatırımlar yaparak girmesini pek tavsiye etmem bence.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
June 15, 2017, 06:35:09 AM

Altcoin kazmanın bir avantajı şu; eğer mevcut kazım yaptığınız altcoin size kar getirmiyorsa hemen baska bir koine geçis yapabilirsiniz. Elinizde bu imkan var. O nedenle sadece bir koine körü köürne odaklanarak yatırım yapmamak lazım. Yatırım yapmadan önce B planınızı hazırlayın derim.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
Pages: [1]
  Print  

Jump to: