Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:33:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Wirex kullanmayin  (Read 1482 times)
neurobeast (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
June 14, 2017, 06:26:59 AM

Merhabalar, 

Ben mining ile kazandigim bitcoin'leri paraya cevirmeye calistim. Google'da arastirirken birinin https://wirexapp.com/ surda cevirebilegimi soyledi.
Ingilterenin sirketi diye biliyorum
Ben ordan hesap actim. bunlar hem virtual card hem plastic card (plastik card ucretli) veriyorlar.

Once virtual card ile internet alisverisi yapabilmem gerekiyor normalde.
hepsiburada.com, n11.com, gittigidiyor.com, vatanbilgisayar.com bu sitelerde alisveris yapmaya calistim. odeme yaparken hepsinde farkli hatalar aldim. birinde bankaniz onaylamadi, digerinde bankaniz provisyon vermedi, vatanbilgisayar bu kart kullanilamaz diyor, n11.com ise yurt disi kartlarla alis veris yapamazsiniz diyor.

Genel olarak Turkiye'nin online magazalarinda yurt disi karti kabul edilmiyor anladigim kadariyla bu yuzden virtual card'ta ise yaramaz oluyor.

Plastic card'a gelince o da yurt disi karti oldugu icin online alis veris yapamazsiniz diye dusunuyorum.

Plastic card ile bankamatikten para cekmeye gelince, ben 17$ verip, 1-2 ay kartin gelmesini bekleyip ondan sonra, bankamatiken para cekcem denemem gerekiyor. Bununla ugrasmak istemiyorum, baska yontemler arastiracagim...

1715185984
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715185984
Reply with quote  #2

1715185984
Report to moderator
1715185984
Hero Member
*

Ignore
1715185984
Reply with quote  #2

1715185984
Report to moderator
1715185984
Hero Member
*

Ignore
1715185984
Reply with quote  #2

1715185984
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715185984
Hero Member
*

Ignore
1715185984
Reply with quote  #2

1715185984
Report to moderator
mizrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 14, 2017, 05:24:21 PM

Hocam plastik kartta  icin destek bolumune yazi yazin belki gelme suresini kisaltabilirsiniz , onun haricinde nerede olursaniz olun plastik kartin ulastirmasi biraz zaman alacak gibi gorunuyor , virtual kart ozelliginin turkiyede calismamasi acaba sadece wirex mi yoksa digerlerinde boyle mi acaba , tecrubesi olan arkadaslar yazarlarsa guzel olur.
mizrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 15, 2017, 12:55:25 PM

bu kartın sitesinde paypal için onaylatıp kullanabileceğim yazıyordu ancak deneme yaptığımda paypal kartı onaylamadı

Evet bu kartin paypal`da onaylatmasi hala mevcut yanliz bazi ulkerilerinki kabul edilmiyor, sizin paypal hangi ulkeden bilmiyorum ama kendilerinin yardim sayfasina bakarsaniz kabul edilen ulkeleri rahatlikla gorebilirsiniz.
Yani sadece bazi ulkelerin paypal hesaplarina bu kartlar baglanabilinmektedir.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
June 16, 2017, 12:33:58 PM

Peki Wirex'in sanal kartı ile yurtdışı sitelerden örneğin amazon.de veya .com üzerinden alışveriş denediniz mi? Ben amazon.com'dan 1-2 ürün aldım ve yurtiçi sitelere göre daha uyguna geldi. (Wirex'in yaptığı kesintiye rağmen)
U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
June 16, 2017, 12:51:46 PM

Türkiyedeki alışveriş sitelerinin çoğunda yabancı kartları kullanamazsınız.Gittigidiyor tarzı sitelerde, provizyon talep eder.Provizyonuda aslında kartın extresine bakarak görebilirsiniz.
Eğer, Elinizdeki bitcoini yurtdısında nakite çevirmek istiyorsanız, istediğiniz ülkede aynı gün gönderim sağlayabilirim.

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 17, 2017, 10:32:08 AM

Üç kağıtçı gözüyle bakıyorum bunlara. Bir ara kampanya yapıp hediye olarak plastik ve sanal kart veriyoruz demişlerdi, plastik kart ödülünü kazandım adresimi verdim ne gelen var ne giden. Destek hattı ilgisiz kaç hafta sonra dönüş yaptılar kayıp olmuştur dediler ama bana kalırsa göndermediler. Geçenler yine bir mail geldi girip bakayım dedim hesabıma giremiyorum iğrenç bir siteleri var, daha siteleri bile doğru düzgün açılmazken iş yapmayı düşünmek hata olur.
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
June 17, 2017, 01:29:27 PM

Fraud önleme sistemi olarak yabancı kartların kabul edilmemesi gayet normal bir durum.
Daha önce bu forumda tchibo üzerinden dolandırıcılığa kurban giden kullanıcılar olmuştu.
bitpazari
Hero Member

View Profile
June 17, 2017, 02:05:12 PM

Buraya mesaj yazdıktan sonra ne hikmetse tekrar mail göndermişler bu sefer giriş yapabildim. Eski kartların yerlerine yeni kart vermişler galiba, bende başvurdum neyseki izlenebilir postayla göndermeyi ücretsiz yapmışlar, ücretli fiyatına baktım yaklaşık 40 tl tutuyordu. Önceki hevesim kalmadı ama başvurduk bakalım gelsin kullanırım. Birde hesabı onaylı hale getirebiliyorsun belki onay işlemlerini yerine getirirsen dediğin şekilde kullanabilirsin.

Başka alternatiflere yönelebilirsin sorunu çözmeyi başaramazsan. Bir kart daha vardı aklımda değil ondada sanal kartında sorun çıkarken debit kartında normal alışveriş yapabildiklerini söyleyenler olmuştu bir araştır istersen.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 18, 2017, 08:59:00 PM

ayni sorun bende de var... v-card ile alisveris yapamiyorum türkiye'de...
p-card ise hala gelecek - gerci pek umudum da kalmadi... bosuna para verdik gibi sanki... hem v-card icin hem p-card icin para aldilar...
bitpazari
Hero Member

View Profile
June 20, 2017, 07:58:50 AM

Okuduğum kadarıyla Türkiye'de bu kartlar sorun çıkartıyormuş çözüm ise online mağazalarda kredi kartı olarak kullanmak yerine sıcak paraya dönüştürerek alışverişi halletmek uygun olacaktır.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1520160.0
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
June 20, 2017, 03:38:56 PM

Onu kulanma bunu kulanma bu millet ne kullanacak o zaman?

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
Lydian
Hero Member

View Profile
June 21, 2017, 12:47:01 AM

biraz önce paypal'a eklemek istedim, paypal bile kabul etmedi...
paypal hesabim Türkiye hesabi degil - hani paypal Türkiye'de zaten olmuyor demeyin:)

plastik kartta hala gelmedi, gelecegine de pek umudum kalmadi...
hani gelse bile, atm'den para cekebilecegimi bile sanmiyorum...
Lydian
Hero Member

View Profile
June 21, 2017, 11:51:56 AM

vay, biraz önce plastik kart geldi:) myChoice'tan geldi...
aktiflestirdim vs...
birazdan deneyecegim, bakalim para cekebilecek miyim:)
Lydian
Hero Member

View Profile
June 23, 2017, 07:54:43 PM

MyChoice'tan gelen kredi kartini aktiflestirdim; nasil aktiflestirilecek gelen yazida anlatiliyor ve gayet basit.
Aktiflestirdikten sonra Wirexapp'e giris yaptim ve plastik kartimin burada da aktif oldugunu gördüm: yani gelen kart wirex kartiymis:)

Wirexapp sitesi üzerinden 0.5-0.6 BTC gibi bir yükleme yaptim ve dogru TEB ATM'sine gittim; burada USD ve EUR nakit cekilebiliyor diye. Her banka ATM'sinde döviz cekilemiyor...
Hesabim onayli oldugu icin, günde 2 islem yapabiliyorum. Islem basi max. 1000 USD, günde toplam max. 1600 USD cekimi yapabiliyorum (sayfada bu sekilde yaziyor).

Soktum karti ATM'ye, 1.000 USD cekmek istedim veeeee takir takir 50'lik banknotlarla 1.000 USD nakit cekim yaptim.
karti cikartip tekrar soktum, bir 600 USD daha cektim. Yani o gün toplam 1.600 USD nakit para cektim.

Sonra kuru vs. biraz detaylica inceledim ve sorun su: wirexapp kredi kartina BTC -> USD yükledigimizde bize sunulan kur, Türkiye'deki paribu, koinim gibi sitelerden alabilecegimiz kurdan cok düsük. Wirex BTC basina yaklasik 2600 USD veriyor, paribu'da BTC basina yaklasik 2700 USD alabiliyoruz. Yani wirex'te yapacagimiz cekimlerde BTC basina min. 100 USD zarardayiz.

Onun icin bu karti acil olmadigi sürece kullanmayi düsünmüyorum. Güzel bir deneyimdi, gayet pratik ama kur farkindan kaybediyor.
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
June 24, 2017, 10:45:32 AM

Peki Wirex'in sanal kartı ile yurtdışı sitelerden örneğin amazon.de veya .com üzerinden alışveriş denediniz mi? Ben amazon.com'dan 1-2 ürün aldım ve yurtiçi sitelere göre daha uyguna geldi. (Wirex'in yaptığı kesintiye rağmen)
Evet, kullanabiliyorsunuz. 'Wirex kullanmayın' gibi bir ifade sarf etmek yanlış çünkü bu durum Wirex'ten değil, Türkiye'deki sitelerden kaynaklanan bir durum.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
June 24, 2017, 09:16:29 PM

Wirex'in verdiği kur Türk borsalarına göre evet daha düşük ama diğer borsalarda da TR'ye göre kur daha düşük kalıyor.

Bu arada anladığım kadarıyla YK bankası ile anlaşmışlar. Önceden Türkiye'den para gönderemiyorduk ancak Visa kartıma Add Funds bağlantısı ile para yatırabileceğim sanırım.

İki yöntem mevcut:
Send money from bank account registered on your name to our partner bank using your unique payment reference, and we will load it to your Wirex card in few business days.

EFT yapar gibi iş ortağı bankaya referans kodu ile ödeme yapmak.

Ya da:
Send money from bank account registered on your name to our partner bank using your unique payment reference, and we will load it to your Wirex card in few business days.

Swift ile göndermek. İşlemlerden sonra paranın birkaç gün içinde Wirex hesabına yatırılacağı belirtilmiş.

Bu arada daha önce de belirtmiştim. Wirex'in uygulama ve site arayüzünün çevirisi için bir ekip oluşturuldu ve Türkçe bölümünde ben de görev alıyorum. Buradaki dostlarımızdan gelen bildirimler ve öneriler bizim için değerli.

bitpazari
Hero Member

View Profile
January 05, 2018, 07:24:03 PM

Mail gönderip duruyorlar. Eski kartlar iptal mi olmuş anlamadım, yeni kart yollayacaklarmış kart ücretini iade edeceklermiş. İşim hiç düşmedi kartı kullanamadan iptal oldu galiba var mı bilen işin aslını.

Yesterday, our partner WaveCrest Holdings, Ltd., which provides our cards, was instructed by VISA to close all of its prepaid cryptocurrency-related and standard prepaid VISA debit card programs. The Wirex card is such a program.

WaveCrest did not provide us with any advance notice of this decision
Your funds are safe

We’d like to assure you that all your funds are safe. Our team is working around the clock to ensure customer funds are transferred back from prepaid VISA accounts ASAP.
New cards are coming soon
We have been working with a new card issuer for the last couple of months and are close to being able to release our new cards. As part of this changeover, we can provide free replacement cards to all users who already have cards.

Refund for your ending card balance and for any outstanding card loads We are instructing WaveCrest to ensure all card balances return to our cardholders quickly.
Wirex is offering card order fee refunds for all users who ordered on or after 1 December 2017. You will receive an email providing you with more details on this soon.
Verified users will still be able to buy bitcoin using your local bank card. We will be releasing our new verification process within the next week. Furthermore we will be increasing daily limits to $500 from Monday.
Please accept our sincerest apologies for the inconvenience caused. We greatly appreciate your support and thank you for your patience. We will soon release an update regarding our new replacement cards.
Please join our Community Manager for a live Webinar tonight at 6pm GMT for further clarification. Register here.
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
January 05, 2018, 07:34:51 PM

Mail gönderip duruyorlar. Eski kartlar iptal mi olmuş anlamadım, yeni kart yollayacaklarmış kart ücretini iade edeceklermiş. İşim hiç düşmedi kartı kullanamadan iptal oldu galiba var mı bilen işin aslını.

Yesterday, our partner WaveCrest Holdings, Ltd., which provides our cards, was instructed by VISA to close all of its prepaid cryptocurrency-related and standard prepaid VISA debit card programs. The Wirex card is such a program.

WaveCrest did not provide us with any advance notice of this decision
Your funds are safe

We’d like to assure you that all your funds are safe. Our team is working around the clock to ensure customer funds are transferred back from prepaid VISA accounts ASAP.
New cards are coming soon
We have been working with a new card issuer for the last couple of months and are close to being able to release our new cards. As part of this changeover, we can provide free replacement cards to all users who already have cards.

Refund for your ending card balance and for any outstanding card loads We are instructing WaveCrest to ensure all card balances return to our cardholders quickly.
Wirex is offering card order fee refunds for all users who ordered on or after 1 December 2017. You will receive an email providing you with more details on this soon.
Verified users will still be able to buy bitcoin using your local bank card. We will be releasing our new verification process within the next week. Furthermore we will be increasing daily limits to $500 from Monday.
Please accept our sincerest apologies for the inconvenience caused. We greatly appreciate your support and thank you for your patience. We will soon release an update regarding our new replacement cards.
Please join our Community Manager for a live Webinar tonight at 6pm GMT for further clarification. Register here.

visa bütün btc debit kartları iptal etti.bütün firmalar kartları iptal ediyorlar.
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
January 05, 2018, 08:05:24 PM
Last edit: January 05, 2018, 10:57:06 PM by Nomad88

Hem eksik hem yanlış bilgiler birleşince, ortaya yeni olanları da yanlış yönlendirecek başlıklar ve mesajlar çıkıyor.

2015'den beri Bitcoin debit card kullanan biriyim, bazı konulara açıklık getireyim:

1. Wirex Bitcoinlerinizi visa kart geçen heryerde (bazı istisnalar var) harcamanızı sağlayan prepaid kart servisi sunan bir şirketdir.

2. Hesap açıp kart siparişi yapmak oldukça basit. Fiziki ve sanal olarak 2 farklı kart çeşidi bulunuyor. Sanal kartta adresinize bir kart gelmez sadece sanal kart bilgileri ile internette kart ile ödeme yapma imkanı sunar. Bu kartlar ne yazıkki ülkemizdeki online alışveriş sitelerinin çoğunda çalışmıyor. Uluslararsı alışverişlerde sorunsuz kullanabilirsiniz. Fiziki kart için gönderi tipine göre biraz beklemeniz gerekebilir. Uzun bekleme sürelerinin sebebi ülkemizin çok kötü durumdaki posta servisi ile de biraz ilgilidir. DHL servisi ile biraz daha fazla ödeyerek kısa sürede kartınıza ulaşabilirsiniz.

3. Wirex kimseyi zorla müşterisi yapmıyor. Verdikleri hizmet çok yeni ve bu alanda çok az rakipleri var. Bu nedenlerden dolayı biraz pahalı, yinede piyasadaki rakiplerinden(mesela xapo card) çok daha ucuzlar. Bu kartı az miktarda kripto para sahiplerine önermiyorum. Daha ziyade kripto para üzerinden düzenli geliri olanlar için faydalı bir servistir. Hizmet ücretleri yüksek fakat pratikliği ve hızı nedeniyle buna değer diyebilirim. Sıradan kripto para kullanıcılarının kullanamsı için henüz oldukça pahalı ve yeni bir hizmettir.

4. Son olarak, visa kartların iptalinde wirex ile ilgili bir sorun yoktur. Prepaid dediğimiz tüm kripto para kartlarını servisin altyapısını sağlayan visa iptal etmiştir. Şaşırmadım, hatta geç bile kaldılar. Modern finans sisteminin en büyük baronlarından olan visa şimdiye kadar sadece iyi paralar olduğu için dayandı. Baskılar veya diğer sebeplerden dolayı desteğini çekecektir. Merak edilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum zira bu alanda ciddi paralar var ve diners club, master card, maestro gibi şirketler en kısa sürede girecektir bu işe. Daha ileride ise farklı çözümler bulunacaktır.

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
January 07, 2018, 08:33:49 AM

Hem eksik hem yanlış bilgiler birleşince, ortaya yeni olanları da yanlış yönlendirecek başlıklar ve mesajlar çıkıyor.

2015'den beri Bitcoin debit card kullanan biriyim, bazı konulara açıklık getireyim:

1. Wirex Bitcoinlerinizi visa kart geçen heryerde (bazı istisnalar var) harcamanızı sağlayan prepaid kart servisi sunan bir şirketdir.

2. Hesap açıp kart siparişi yapmak oldukça basit. Fiziki ve sanal olarak 2 farklı kart çeşidi bulunuyor. Sanal kartta adresinize bir kart gelmez sadece sanal kart bilgileri ile internette kart ile ödeme yapma imkanı sunar. Bu kartlar ne yazıkki ülkemizdeki online alışveriş sitelerinin çoğunda çalışmıyor. Uluslararsı alışverişlerde sorunsuz kullanabilirsiniz. Fiziki kart için gönderi tipine göre biraz beklemeniz gerekebilir. Uzun bekleme sürelerinin sebebi ülkemizin çok kötü durumdaki posta servisi ile de biraz ilgilidir. DHL servisi ile biraz daha fazla ödeyerek kısa sürede kartınıza ulaşabilirsiniz.

3. Wirex kimseyi zorla müşterisi yapmıyor. Verdikleri hizmet çok yeni ve bu alanda çok az rakipleri var. Bu nedenlerden dolayı biraz pahalı, yinede piyasadaki rakiplerinden(mesela xapo card) çok daha ucuzlar. Bu kartı az miktarda kripto para sahiplerine önermiyorum. Daha ziyade kripto para üzerinden düzenli geliri olanlar için faydalı bir servistir. Hizmet ücretleri yüksek fakat pratikliği ve hızı nedeniyle buna değer diyebilirim. Sıradan kripto para kullanıcılarının kullanamsı için henüz oldukça pahalı ve yeni bir hizmettir.

4. Son olarak, visa kartların iptalinde wirex ile ilgili bir sorun yoktur. Prepaid dediğimiz tüm kripto para kartlarını servisin altyapısını sağlayan visa iptal etmiştir. Şaşırmadım, hatta geç bile kaldılar. Modern finans sisteminin en büyük baronlarından olan visa şimdiye kadar sadece iyi paralar olduğu için dayandı. Baskılar veya diğer sebeplerden dolayı desteğini çekecektir. Merak edilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum zira bu alanda ciddi paralar var ve diners club, master card, maestro gibi şirketler en kısa sürede girecektir bu işe. Daha ileride ise farklı çözümler bulunacaktır.
Türkiyedeki vergilendirme muhabbetinden sonra ben de dahil herkes bitcoin debit card arayışına girdi. visadan gelen son haber doğrultusunda ne yapacağımızı bilemez olduk. bahsettiğiniz gibi mastercard,maestro ve hatta visa da tekrardan yeni düzenlemelerle tekrardan kripto paraların önünü açmak durumunda kalacaktır diye düşünüyorum. umarım süreç çok uzamaz

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: