Bitcoin Forum
May 13, 2024, 07:00:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: WAVES'de İlk Alımı Yapmak  (Read 1521 times)
ssu87 (OP)
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
June 14, 2017, 12:27:10 PM

Arkadaşlar merhaba, bir sorum var.

Şu anda Waves'e denemek için ufak bir miktar ile giriş yaptım. Hesabımda sadece 0,026 BTC var.

O alım satım sayfasında WAVES ALMAYA ÇALIŞIRKEN hata veriyor.

"ERROR !! Order has not been created" diyor.

Neden?

Buraya başlık açmadan önce baktım bir kaç yere ama bulduklarımda hesabında waves olması gerekiyor falan yazmışlar "fee" ödemesi için. Ama ben yeni geldim. Nasıl olacak ki hesabımda Waves? Zaten biz de almaya çalışıyoruz. Cheesy

Biri aydınlatsın beni.

Let there be Light !!
1715583657
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715583657
Reply with quote  #2

1715583657
Report to moderator
1715583657
Hero Member
*

Ignore
1715583657
Reply with quote  #2

1715583657
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715583657
Hero Member
*

Ignore
1715583657
Reply with quote  #2

1715583657
Report to moderator
1715583657
Hero Member
*

Ignore
1715583657
Reply with quote  #2

1715583657
Report to moderator
ksilofon
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 14, 2017, 12:39:26 PM

O is beni de ugrastirdi, faucetler araciligiyla toplamaya calistim ama artik cok az veriyor, sagolsun forumdan biri waves gonderdi de halledebildim. Ya biri size waves gonderecek ve sonra alim yapacaksiniz, ya faucetlerden o kadar fee yi toparlayacaksiniz, ya da bittrex ten btc karsiligi exchange yapip waves dex e atacaksiniz.
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
June 14, 2017, 12:44:41 PM

Şu anda Waves'e denemek için ufak bir miktar ile giriş yaptım. Hesabımda sadece 0,026 BTC var.

Neden?

Buraya başlık açmadan önce baktım bir kaç yere ama bulduklarımda hesabında waves olması gerekiyor falan yazmışlar "fee" ödemesi için. Ama ben yeni geldim. Nasıl olacak ki hesabımda Waves? Zaten biz de almaya çalışıyoruz. Cheesy

Biri aydınlatsın beni.

Let there be Light !!

wavesgo.com sitesi üzerinde faucet var oradan saatte bir kez 0.001 ile 0.0001 arasında değişen miktarlarda waves kazanabilirsin. Ya da wavesin Türkçe ana konusu içinde yaz sana 0.003 waves göndersinler onunla alım yaparsın, bendekileri kiraya verdim üzgünüm, saygılar.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
June 14, 2017, 01:35:24 PM

Adresinizi yazın göndereyim ama ilk waves almayı unutmayın sonraki işlemler için Smiley
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
June 14, 2017, 01:48:48 PM

O is beni de ugrastirdi, faucetler araciligiyla toplamaya calistim ama artik cok az veriyor, sagolsun forumdan biri waves gonderdi de halledebildim. Ya biri size waves gonderecek ve sonra alim yapacaksiniz, ya faucetlerden o kadar fee yi toparlayacaksiniz, ya da bittrex ten btc karsiligi exchange yapip waves dex e atacaksiniz.

kulaklarım çınladı  Smiley  o birinin adı @bitkolik ti sanırım...
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 14, 2017, 01:49:14 PM

Faucet ile olacak iş değil çok az bir miktar gönderim yapıyorlar. Bende aynı problemi yaşadım yardımcı olan olmadığı için bir miktar bitcoin çekerek bittrex.com sitesinde fee ücreti için düşük miktarda waves satın aldıktan sonra cüzdana transfer ettim ve işlemi gerçekleştirdim. Bitcoin çekerken 0.001 btc ücret kesiyor 10 tl kadar zarara uğradım.
ssu87 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 14, 2017, 02:10:14 PM
Last edit: June 14, 2017, 02:29:11 PM by ssu87

Adresinizi yazın göndereyim ama ilk waves almayı unutmayın sonraki işlemler için Smiley

çok teşekkür ederim.

adresim şu client'te üstte yaz şey olması lazım diye düşünüyorum.

3P51baRvmvrf8gdV7aR9QMRi56xqBFJqPsg

köre bi sadaka.. Cheesy
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
June 14, 2017, 02:52:32 PM

çok teşekkür ederim.

adresim şu client'te üstte yaz şey olması lazım diye düşünüyorum.

3P51baRvmvrf8gdV7aR9QMRi56xqBFJqPsg

köre bi sadaka.. Cheesy
Rica ederim gönderdim kolay gelsin.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
June 14, 2017, 03:18:46 PM

Neden?

Biri aydınlatsın beni.

Let there be Light !!

WAVES almak için WAVES e ihtiyaç duyulması büyük bir sorun. Cüzdanı indirip BTC gönderen ve işlem yapmayı bir türlü beceremeyen(hatta bazen sorunun WAVES eksikliği değil, programsal bir sorun olduğunu düşünen) birçok kişinin yardım mesajlarını okuyoruz farklı platfomlarda.

Bu sorunun Waves 1.0 da düzeleceğini umuyoruz. Fee yi ödemek için kullanılacak Currency nin  BitsharesDEX te olduğu gibi(birkaç farklı seçime imkan tanıyacak şekilde) kullanıcının seçimine* bırakılması çok iyi olur.

*İsteyen fee yi WAVES ile isteyen BTC ile veya cüzdanda bulundurduğu başka bir birim ile ödeme yapabilmeli.
ssu87 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 14, 2017, 03:36:23 PM

Neden?

Biri aydınlatsın beni.

Let there be Light !!

WAVES almak için WAVES e ihtiyaç duyulması büyük bir sorun. Cüzdanı indirip BTC gönderen ve işlem yapmayı bir türlü beceremeyen(hatta bazen sorunun WAVES eksikliği değil, programsal bir sorun olduğunu düşünen) birçok kişinin yardım mesajlarını okuyoruz farklı platfomlarda.

Bu sorunun Waves 1.0 da düzeleceğini umuyoruz. Fee yi ödemek için kullanılacak Currency nin  BitsharesDEX te olduğu gibi(birkaç farklı seçime imkan tanıyacak şekilde) kullanıcının seçimine* bırakılması çok iyi olur.

*İsteyen fee yi WAVES ile isteyen BTC ile veya cüzdanda bulundurduğu başka bir birim ile ödeme yapabilmeli.

Kesinlikle çözülmesi gereken bir şey. Alım yaparken alım işlemi esnasında kesilebilir. Bugünkü olay çok saçma. Ve düzeltilmezse bence çoğu kişi kullanamaz bile. Polo'da böyle bir sıkıntı yok. BTC ile yapılıyor her şey zaten. Bakalım. İnşallah düzeltilir -ki geliştiricilerin bu problemin farkında olmamalarına imkan yok.
Alyattes
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 14, 2017, 07:53:37 PM

Aynı durum benim de başıma gelmişti, kredi kartı ile waves satın almak zorunda kalmıştım. Kesinlikle BTC ile de işlem yapılabilmeli. Bir de şu arayüzü biraz düzeltseler fena olmazdı  Smiley
browland
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
June 14, 2017, 08:26:55 PM

Aynı durum benim de başıma gelmişti, kredi kartı ile waves satın almak zorunda kalmıştım. Kesinlikle BTC ile de işlem yapılabilmeli. Bir de şu arayüzü biraz düzeltseler fena olmazdı  Smiley

Benzer durum bende de oldu.

Waves alarak aştım.

Ancak waves platformdan btc gönderdim 24 saati geçti hesaba gelmedi henüz. Öyle bekliyorum.

Başka bir hesabıma ikinci kez gönderdim daha yüksek fee ile ancak o da geçmedi henüz.

Sanırım waves platformdan btc yollamak sıkıntılı.
ali.belmando
Newbie
*

Activity: 101

View Profile
November 06, 2017, 05:36:12 PM

Konuyu hortlatıyorum ama,

Bu hatayı bende alıyorum. Elimde çok az bir miktar waves var. Platforma alışmak için önce elimdeki ethereum u satıp waves e dönüştürdüm şimdide satıp BTC almak istiyorum ama bu hatayı veriyor. Huh

Sebebini bilen var mı?
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 06, 2017, 05:59:01 PM

Bu hatayı bende alıyorum. Elimde çok az bir miktar waves var. Platforma alışmak için önce elimdeki ethereum u satıp waves e dönüştürdüm şimdide satıp BTC almak istiyorum ama bu hatayı veriyor. Huh

Sebebini bilen var mı?

Belli bir miktar altında işlem yapamıyorsun sanırım eğer yeterli miktar alım yapmayı deniyorsan geçici sorun olabilir beklemek gerekiyor.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
November 06, 2017, 06:11:09 PM

Adam haklı wavesi olmayan nasıl waves alacak Cheesy hocam btc her kapıyı açar Smiley
ali.belmando
Newbie
*

View Profile
November 06, 2017, 06:45:14 PM

Sebebini bilen var mı?

Belli bir miktar altında işlem yapamıyorsun sanırım eğer yeterli miktar alım yapmayı deniyorsan geçici sorun olabilir beklemek gerekiyor.

O zaman belli bir miktar daha alıp atayım. Açıkçası farklı borsa ve platformları öğrenmeye çalışıyorum ama şuana kadar en karışık etherdelta ve wavesplatform geldi.

Wavesplatform da sanırım hacimde az hareket baya kısıtlı.
ssu87 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 06, 2017, 08:16:22 PM

Sebebini bilen var mı?

O zaman belli bir miktar daha alıp atayım. Açıkçası farklı borsa ve platformları öğrenmeye çalışıyorum ama şuana kadar en karışık etherdelta ve wavesplatform geldi.

hocam şöyle ki waveslerinizin tamamını değil elinizde en az 0.003 -olması lazım diye hatırlıyorum- waves bırakıp o şekilde işlem yapın ki fee alabilsin. siz tüm wavesleri satmaya kalkarsanız işlemi ücreti kesecek waves kalmadığı için gerçekleştiremiyor olabilir. ama tabi ileri de dönme ihtimaline karşı azıcık bir şey bırakın platform da kullanmak için.
ali.belmando
Newbie
*

View Profile
November 06, 2017, 09:34:40 PM

Sebebini bilen var mı?

hocam şöyle ki waveslerinizin tamamını değil elinizde en az 0.003 -olması lazım diye hatırlıyorum- waves bırakıp o şekilde işlem yapın ki fee alabilsin. siz tüm wavesleri satmaya kalkarsanız işlemi ücreti kesecek waves kalmadığı için gerçekleştiremiyor olabilir. ama tabi ileri de dönme ihtimaline karşı azıcık bir şey bırakın platform da kullanmak için.

Teşekkürler hocam cevap için, sanırım dediğiniz gibi olacak. Başka bir arkadaş daha cevap yazmıştı, sağolsun biraz da waves attı. Yeni yeni öğreniyorum cevaplar için teşekkürler Cheesy
gry
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
November 06, 2017, 09:57:17 PM

waves dex'te  yapılan transferlerde her transfer ücreti "Waves" olarak geçmiyor. bazı transferlerde farklı birimler kullanabiliyorlar hali hazırda. Yeni versiyonda da bunu genel kullanıma sunabilirler. "Wavesnode.net" gelmiş mesela ama fee ücreti "WNET" olarak ödenmiş. "WavesGo" gelmiş ama fee "NodeTX2" olarak ödenmiş.
TRooP3R
Newbie
*

Activity: 50

View Profile
November 07, 2017, 07:34:54 AM

Alım işlemlerinde boş cüzdanda fee istemesi kadar salak bişe yok.Hiç ticaretten anlamıyorlar bırak ki adamın ayağı alışsın.Satarken alacan zaten fe2ni üzerine yatmıyoz ya Smiley Bende fee yok diye alamadım oysa bi miktar yatırım yapacaktım
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: