Bitcoin Forum
May 08, 2024, 07:28:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoinde şok düşüş  (Read 2634 times)
bitcoincitr (OP)
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
June 15, 2017, 06:33:51 AM

Bitcoin’de şok düşüş gerçekleşti. Wall Street’te teknoloji hisselerinde olan satışlar dijital para Bitcoin’i olumsuz yönde etkiledi.

Kaynak: https://www.finanspara.com/bitcoinde-sok-dusus/
1715196500
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715196500
Reply with quote  #2

1715196500
Report to moderator
1715196500
Hero Member
*

Ignore
1715196500
Reply with quote  #2

1715196500
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715196500
Hero Member
*

Ignore
1715196500
Reply with quote  #2

1715196500
Report to moderator
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
June 15, 2017, 06:43:40 AM

Bitcoin’de şok düşüş gerçekleşti. Wall Street’te teknoloji hisselerinde olan satışlar dijital para Bitcoin’i olumsuz yönde etkiledi.

Yaz ayları bitcoinin düşüş sezonudur. Ben uzun zamandır bekliyordum nasip bugüneymiş. Bu aylarda kerizler alırken tatilciler satar ki ben bitcoinimin çoğunu satalı 2 hafta oluyor Smiley Düşmediği için parça parça alımlar yapacaktım iyi ki almamışım diyorum.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
June 15, 2017, 07:04:26 AM

Yaz ayları bitcoinin düşüş sezonudur. Ben uzun zamandır bekliyordum nasip bugüneymiş. Bu aylarda kerizler alırken tatilciler satar ki ben bitcoinimin çoğunu satalı 2 hafta oluyor Smiley Düşmediği için parça parça alımlar yapacaktım iyi ki almamışım diyorum.

Coindesk'den grafiklere baktım ancak dediğiniz teoriyi kanıtlayacak bir grafik göremedim üstat şaka olarak mı söylediniz yoksa gerçekten böyle bir olgu var mı? eğer öyle ise bu neden grafiklere yansımamış? Bana daha çok bir kar realizasyonu hareketi gibi geldi, arada bir kerizlerin silkelenmesi piyasanın bir oturması için yapılan hareket gibi bir de ekonomi sayfasında arkadaşın söylediği gibi Ağustos ayında bir fork yapılması durumu varsa belki de bu etkiledi fiyatları ama bir anda yaz geldi hurra satalım diyeceğini sanmıyorum insanların ki genelde böyle bir şey olsa bile bir kaç güne yayılırdı bu hareket diye tahmin ediyorum öyle bir günde 500 $ değer kaybetmezdi yani.
sebastianpenguen
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
June 15, 2017, 03:28:10 PM

Düşüşü de wall street borsasındaki hisse senetlerine bağlamak nasıl bir kafadır cidden böyle. Türk habercilerin bir olayı başka bir şeye bağlama hastalığı aynen devam ediyor.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
June 15, 2017, 03:53:14 PM

Düşüş sert bir şekilde hala devam etmekte nereye kadar düşer bende merak ediyorum ama bu düşüşün nedeninin Wall Street le alakası olmadığını düşünüyorum ya da yaz aylarında belirtilen düşüş gibi de görünmüyor ,bu bence  spekülatif bir hareketle alakalı ya da bitcoinin güvenilirliği konusunda başka bir  problem söz konusu olabilir , bekleyip göreceğiz .
Outlaw79
Jr. Member
*

Activity: 46
Merit: 6

View Profile
June 15, 2017, 04:27:33 PM

Aramızda çok zeki insanlar varmış. Üstelik çok sağlam yatırımcı bilgisi ve işlem geçmişi de tutyormuş.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
June 15, 2017, 06:05:16 PM

Alışın bunlara artık keriz silkelemesi/kâr realizasyonu diye bir şey var Smiley
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 15, 2017, 08:25:03 PM

Bitcoin fiyatının düşmesi aslında çokta önemli değil düştüğü gibi yükselmesini bekleyebiliriz. Asıl önemli olan nokta dalgalanmaların ciddi seviyede olması çünkü hiç bu kadar dalgalandığını görmemiştim.
Bu olay direkt olarak yatırımcının gözünü korkutacak hatta eski yatırımcıları kaçıracaktır. Bir saniyesi başka bir saniyesini tutmuyor neler olduğuna dair ciddi bir açıklama yapabilende bulunmamakta.
Endişe ile takip etmekteyim bakalım bu süreç daha ne kadar sürecek ve ne zaman son bulacak hepimiz merak içerisindeyiz ve korkuyoruz.
kripto para
Hero Member

Merit: 501

View Profile
June 15, 2017, 08:46:18 PM

bu piyasada en az 3 yıldır bulunanlar, bu düşüşlerin bir "şok" olmadığını gayet iyi biliyorlar.
böyle click bait ve bitcoine zarar vermeye çalışan yazılar çok yanlış...
bitcamilo
Full Member

View Profile
June 15, 2017, 08:48:19 PM

Bu düşüş ve artışlar hemen her piyasada görülen şeyler düştüğü için bitti kapandı demek bu düşüşü gerçekleştiren spekilatörlerin istediği şey zaten, borsada ve forexde de benzer hareketler yapılır ki kar realizasyonu sağlansın. Buna halk arasında keriz silkeleme deniyor.
metokr
Member
**

Activity: 60
Merit: 10

View Profile
June 15, 2017, 09:52:54 PM

Bu düşüş ve artışlar hemen her piyasada görülen şeyler düştüğü için bitti kapandı demek bu düşüşü gerçekleştiren spekilatörlerin istediği şey zaten, borsada ve forexde de benzer hareketler yapılır ki kar realizasyonu sağlansın. Buna halk arasında keriz silkeleme deniyor.

Düşüş nereye kadar sürer fikri olan var mı değerli arkadaşlar ?
ozkaradag
Member
**

Activity: 254
Merit: 10

View Profile
June 15, 2017, 11:00:36 PM

Asıl bu önemli, çünkü yükseleceğini biliyoruz. Ve alım zamanı ne zaman olmalı?

Bunu cevabı için çalışmalıyız.

Saygılar...
bitcamilo
Full Member

View Profile
June 16, 2017, 06:52:19 AM

Asıl bu önemli, çünkü yükseleceğini biliyoruz. Ve alım zamanı ne zaman olmalı?

Bunu cevabı için çalışmalıyız.

Saygılar...

Bu sorunun cevabını gerçekten biliyor olanlar muhtemelen hayatlarının geri kalanını karayiplerde martini yudumlayarak geçiriyor olurdu.
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
June 16, 2017, 02:26:21 PM

Piyasaya son dönemde giren çok kullanıcı vardı bunları silkelemek panik satışına sürüklemek için şok hızlı bir düşüş gerçekleşti ama toplayacaktır yakın zamanda türk borsaları bu düşüşe rağmen aynı seviyesini korudu neredeyse
Belizian
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
June 16, 2017, 02:48:45 PM

Hiç bir finansal enstrüman sonsuza kadar değer kazanmaz veya değer kaybetmez. Serbest piyasa gereği elbette inişler ve çıkışlar olacaktır ve belli bir dengeye kavuşacaktır. Bu iniş ve çıkışların çok hızlı gerçekleşiyor olması o enstrümanın aşırı derecede volatil olduğunu gösterir ve finansal açıdan yüksek riskli olarak değerlendirilir. Çünkü bu tür enstrümanlar her türlü manipülasyona ve spekülasyona açıktır.

Bitcoin dahil bütün kripto paralar nihayetinde PARA dır. Yani yatırım aracı değil takas aracıdır. Kriptoparaları takas aracı olarak gördüğünüz sürece üzülmezsiniz. Yatırım aracı olarak değerlendirirseniz çok yüksek riskleri de kabullenmeniz gerekir. Bir anda çok değerleneceği gibi bir anda çok fazla değer de kaybedebilir. Yatırımlarınızı yaparken lütfen bunu göz önünde bulundurun.
kripto para
Hero Member

View Profile
June 16, 2017, 06:44:18 PM

Piyasaya son dönemde giren çok kullanıcı vardı bunları silkelemek panik satışına sürüklemek için şok hızlı bir düşüş gerçekleşti ama toplayacaktır yakın zamanda türk borsaları bu düşüşe rağmen aynı seviyesini korudu neredeyse
Türk borsalarını bu yüzden seviyorum  Cool
düşüş 1 gün kalıcılık sağlayınca ancak o zaman bizim borsa aşağı çekiliyor, o sırada baya fazla bi dump yapabiliyoruz.
düşünce de tekrar topluyoruz Smiley
bitpazari
Hero Member

View Profile
June 16, 2017, 06:58:11 PM

düşüş 1 gün kalıcılık sağlayınca ancak o zaman bizim borsa aşağı çekiliyor, o sırada baya fazla bi dump yapabiliyoruz.

Onu bunu bilmem de böyle olmak zorunda diye düşünüyorum yabancı borsalar ile bizimkiler bir değilki. Yavaş tepki verilmesinin pek çok avantajı var bizim için, alıcılar ve satıcılar için böylesi iyi. En basiti dün aldığım malı bugün neden o kadar zararına satayım.
kripto para
Hero Member

View Profile
June 16, 2017, 07:01:56 PM

Onu bunu bilmem de böyle olmak zorunda diye düşünüyorum yabancı borsalar ile bizimkiler bir değilki. Yavaş tepki verilmesinin pek çok avantajı var bizim için, alıcılar ve satıcılar için böylesi iyi. En basiti dün aldığım malı bugün neden o kadar zararına satayım.
"daha da zarar etmemek için"
bu mantalitede çok fazla panik satıcısı var hala piyasada. beklemeyi öğrenemeyen, sabırsız kişiler. bizim işimize geliyor tabi Smiley
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
June 16, 2017, 07:35:22 PM

Satıcılar için avantajı varda alıcılar için ben bir avantaj göremiyorum fiyat yükseldiğinde geç tepki vermiyor türk borsaları hatta aşırı bile tepki veriyor.Yükselmek kelimesiyle anlatmak istediğim 2200 e düşüp tekrar toparlaması değil hiç düşmeden yükselmesi
bitpazari
Hero Member

View Profile
June 16, 2017, 07:51:32 PM

Satıcılar için avantajı varda alıcılar için ben bir avantaj göremiyorum fiyat yükseldiğinde geç tepki vermiyor türk borsaları hatta aşırı bile tepki veriyor.Yükselmek kelimesiyle anlatmak istediğim 2200 e düşüp tekrar toparlaması değil hiç düşmeden yükselmesi

Ben tepkiden bahsedemiyorum, bu tepkinin oluşması için yurt dışı borsalarla içli dışlı olunması gerekiyor ama böyle bir şey söz konusu değil. Baksana milletin hesaplarına engel getiriliyormuş banka tarafından. Satıcılar ile alıcıları ayrı tutarsak dediğin gibi bir tarafın daha avantajlı olma durumu ön plana çıkabilir, benim iyi olmasıyla anlatmaya çalıştığım şey istikrar açısından olumlu olarak görüp değerlendirmemden dolayıdır. Satıcı ile alıcının istedikleri fiyatlar birbirlerine yakın olursa kullanıcı açısından olumlu etkileri olur. Spekülatif hareketler daha az olur ve bitcoin'e olan güven korunmuş olur.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: