Bitcoin Forum
May 06, 2024, 03:33:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Forum Tasarımınız Hakkında ...  (Read 1501 times)
arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
June 18, 2017, 06:25:17 PM
Last edit: June 19, 2017, 01:52:06 PM by arslanturk0687

Merhaba.
Bir Smf default tema tasarımcısıyım.
Tasarladığım son versiyonumu sizin de kurmanızı isterim.

Demo: http://www.teveccuh.com/smfd/
E-Mail: arslanturk0687@gmail.com

Kolay Gelsin.
Saygılar...
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
June 18, 2017, 06:33:29 PM

Biz 2 milyon dolar ödedik şunu yaptırmak için: https://beta.bitcointalk.org/
Keşke daha erken gelseydiniz foruma Sad

zamanında 2m$'dı şimdi en az 10m$ ediyor o bitcoinler...

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
June 18, 2017, 06:37:31 PM

Fantastik bir teklif olmuş. Grin
Forum kaynaklarından 15 milyon dolar harcanarak SMF'ten daha iyi bir forum yaratıldı. Hem de tamamen open source.
Artık siz de SMF kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Forum sektöründe devrim yapıldı.
Buradan takip edebilirsiniz: https://github.com/epochtalk/epochtalk

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Granxis
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 536

View Profile
June 18, 2017, 06:39:17 PM

Keske ortalama bir ucret soyleseydiniz, smf tema tasarimcisina ilk defa duyuyorum, smf forumu acmak  10-15 dakika ya alir ya almaz eger hostinginiz varsa. tasarimi bilmem

.
.Duelbits.
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
TRY OUR
  NEW  UNIQUE
GAMES!
.
..DICE...
███████████████████████████████
███▀▀                     ▀▀███
███    ▄▄▄▄         ▄▄▄▄    ███
███   ██████       ██████   ███
███   ▀████▀       ▀████▀   ███
███                         ███
███   ▄████▄       ▄████▄   ███
███   ██████       ██████   ███
███    ▀▀▀▀         ▀▀▀▀    ███
███▄▄                     ▄▄███
.
.MINES.
████████████████████████▄▀▄████
██████████████▀▄▄▄▀█████▄▀▄████
████████████▀ █████▄▀████ █████
██████████      █████▄▀▀▄██████
███████▀          ▀████████████
█████▀              ▀██████████
█████                ██████████
████▌                ▐█████████
█████                ██████████
██████▄            ▄███████████
████████▄▄      ▄▄█████████████
.
.PLINKO.
█████████▀▀▀       ▀▀▀█████████
██████▀  ▄▄███ ███      ▀██████
█████  ▄▀▀                █████
████  ▀                    ████
████                       ████
█████                     █████
██████▄                 ▄██████
█████████▄▄▄       ▄▄▄█████████
10,000x
MULTIPLIER
NEARLY UP TO
.50%. REWARDS
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
June 18, 2017, 06:48:12 PM

Tasarımınız çok amatör. Forum böyle rengarenk ve göz yorucu olsa bu kadar takılmazdım sanırım.

arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 18, 2017, 06:48:34 PM
Last edit: June 19, 2017, 01:53:04 PM by arslanturk0687

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Ben smf teması kullanmak değilde, smf'nin default tasarımını editlemeyi tercih ettim.
Default tasarımına sade şekil vermek diyebilirim.
Daha sonraları smf site kurumundan vazgeçip, worpress'e yöneldim. Son blogum: http://www.teveccuh.com
Yalnız localde smf takibimden ve editlemekten vazgeçmedim.
Ücret kesinlikle istemiyorum. Kamuda memurum. 30 yaşındayım.
Sadece elimdeki tasarım boşa duracağına bir siteye kurmanızı istedim. Başka bir amacım kesinlikle yok.
Bu bitcoin olayını araştırıp öğrenmek isterken buradaki "tane tane bitcoin" başlığı sonrası rastladım.
Yalnız hiçbir şey anlayamadım. Başka kaynaklardan da anlayamadım.
Al-sat olayını bile anlamadım.
Neresi güvenli onu da bilmiyorum.
Emekli olana kadar geleceğime yatırım yapmak istedim. Umarım yardım edersiniz.

http://www.teveccuh.com/smfd/
Kullanıcı adı: Teveccuh
Şifre: 111111
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
June 18, 2017, 08:14:48 PM

Yeni tasarımın beta durumu ne zaman bitecek biliyor muyuz? Ya da nereden takip ediyoruz?
gangnam2016
Full Member

Activity: 190
Merit: 100

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
June 18, 2017, 08:29:08 PM

Yeni tasarımın beta durumu ne zaman bitecek biliyor muyuz? Ya da nereden takip ediyoruz?

bitmez abi o. yilan hikayesi oldu. ankara'daki eglence parki biter, arka sokaklar biter, o bitmez.

bu arada betaya soyle tekrar bir goz attim. sanki imza yok gibi. ee bu kampanyalar yalan mi oliyiii.

GUTS | GET-Protocol ICO
smart-ticket protocol for events | live product with market traction!
BTC ANN | WEBSITE | BLOG | SANDBOX | WHITEPAPER | BOUNTY
onesalt
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
June 18, 2017, 08:47:17 PM

Çabalarınız böyle şeylere ilgi duyarak başlangıç yapmanız güzel ama siz olayı çok yanlış anlamışsınız Smiley
100 milyar dolarlık bir piyasa var ve bu forum bu piyasaya yön veren çok büyük bir topluluk.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
June 18, 2017, 10:06:01 PM

Buradan takip edebilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?board=167
Ne zaman biteceğini theymos bile bilmiyor. Büyük ihtimalle Trump'ın 2. döneminden önce biter diye tahmin ediyorum. Smiley

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 19, 2017, 01:32:00 AM

Bazen kendime kızıyorum "Neden smf ile zamanını harcadın?" diye. Tek cevabım "Ücretsizdi." VBulletin öğrenmediğime pişmanım; ama yapacak bir şey yok. Smf'nin son beta sürümü, kesin sürümüne geçmesi 35-50 yıl bulur belki. Sadece tahmin. Hatta geçmeyebilirler, smf olayı biter gibi de düşünüyor insan. Bu düşünceye getirdiler insanı. Kendi yönetimi bile uğraşmaktan aciz diye düşünüyorum. Resmi destek sitesinden bile destek olayı çooook düşük duruma geldi. Bir bakıma emeğimin karşılığını görmemek de koyuyor. Artık yaş 30 ve vBulletin öğrenmeyi geç, başka bir sistemi bile öğrenmeye üşeniyorum. Smf çok süper olabilirdi. Halen de olabilir. Yeterki yönetim ceosu ve ekibi istesin. Hatta sağlam bir şey yapsalar dahi ücret koysalar bile hoşuma giderse alırım.
Smf takibini buradan yapabilirsiniz: https://www.simplemachines.org/community/index.php?board=76.0
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
June 19, 2017, 01:49:56 AM

Yahu 30 yaşındasın ne bu tripler vurgulamalar sanki 70 yaşında bir ayağım çukurda evlat der gibi Grin
60 yaşında coder tanıyorum ben yani daha çok gençsin ve doğru yerdesin. Blockchain geleceğin dünyası.
hchc
Hero Member

Activity: 504
Merit: 500

View Profile
June 19, 2017, 09:02:38 AM

Böylesine büyük bir platform için çalışmanız amatör olmuş forumun beta sürümü var ama ne zaman geçileceğini kimse bilmiyor.

............
.           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
   ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

..           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

.............
arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 19, 2017, 12:27:45 PM
Last edit: June 19, 2017, 01:30:48 PM by arslanturk0687

Böylesine büyük bir platform için çalışmanız amatör olmuş forumun beta sürümü var ama ne zaman geçileceğini kimse bilmiyor.
aynı performansı senden bekleyelim o zaman. alpsea aynı performansı senden de bekleriz. Siz yapın da görelim o zaman. Hazır mala konmayı çok seviyorsunuz anlaşılan; ama yetenek 0. En azından emek karşılığı bir tebrik edilebilirdi. Kimse böyle bir şey demedi. Büyük küçük forum fark etmez. Burası büyük bir platform, yalnız burasının smf'nin 1.1.19 versiyonunda kalmış, taş devri misali yaşaması çok mu yakışıyor böylesine büyük bir platforma? Oysaki buranın teması, yaptığım tasarımın 20/1 özelliğine ve hızına sahip olabiliyor. Yaptığım tasarımın görsel, tasarımsal ve modsal açıdan Türkiye'de aynısı varsa bilgilendirin rica ederim. Tr'nin en büyük forumu bile çok sıradan tema kullanıyor. Önemli olan işinin görülmesi. O kadar para verip kendi forum sisteminizi yaptırmışsınız; ama siyah beyaz bir ekrandan başka bir şey değil. Buradan oraya taşıma yapılmış tüm konu ve yorumlar; ama bir çoğu geçmemiş. Sadece konu başlıkları ve boş bir içerik import almış o sistem. Taa smf'nin 1.x.x sürümünden beri tema tasarımı yaparım ve sattım da. Daha çok insanlık namına çol çocuk hevesi kırılmasın diye çok site kurdum. Granxis kardeş. Sende araştırma yeteneği yok sanırım. Tema tasarımcısı çok var. Olmasaydı zaten sadece html kodlu o yaptırdığınız forum sistemi gibi sadece yazıdan oluşan bir site olurdu. Bir tema tasarlamak için html+php+jquery+css+mysql+javascript+open source kodlama bilgin olması gerek. Sende olsaydı bilmemezlik yapmaz, bilene saygı gösterip 1 tebrik ederdin. Yalnız o kadar para verip yaptırdığınız tasarımı 100 tl'ye satsanız yine almam. Beta sürümünün asıl sürümüne geçememesinin nedeni, yönetimin tembelliğindendir. Antivirüs şirketi avast'da smf forum sisteminin 2.0.5 - 2.0.6 gibi düşük versiyonunu kullanıyordu. Hacklendi ve smf'ye dava açtı. Smf davayı kazandı. Sebep forum versiyonunu güncellememekti. Baştan beri anlatmak istediğim, güncel bir sürüme güncellemenizdi. Ne yazık ki yanlış anlaşıldım.
Kolay Gelsin.
Saygılar...
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809
Merit: 1000

View Profile
June 19, 2017, 01:17:33 PM

Tasarımın güzel olmuş özellikle görselliğe çok önem vermişsin iyi olmuş. Birde merak ettim Euro, dolar kurları başka siteden apilerlemi çektirdin
arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 19, 2017, 01:27:37 PM

Tasarımın güzel olmuş özellikle görselliğe çok önem vermişsin iyi olmuş. Birde merak ettim Euro, dolar kurları başka siteden apilerlemi çektirdin
Güzel yorumun için çok sağ ol. Şuradan kod oluşturup ekledim: http://paracevirici.com/servis/sitene-doviz-kuru-ekle
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 19, 2017, 01:31:37 PM

Konuyu baştan sona okudum.
Görüyorum ki kimse işleyen bir forumun yazılımı upgrade etme tecrübesine sahip değil.
bitcointalk ı SMF 1.1.19 dan SMF 2 ye bile upgrade etmek ciddi mesela.
milyonlarca post binlerce hesap.
üstüne üstlük SMF dağıtımında olmayan bitcointalk için koda gömülmüş bir çok özellik.
sıkar biraz böyle bir sistemi upgrade etmek Smiley
arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 19, 2017, 01:40:35 PM

Konuyu baştan sona okudum.
Görüyorum ki kimse işleyen bir forumun yazılımı upgrade etme tecrübesine sahip değil.
bitcointalk ı SMF 1.1.19 dan SMF 2 ye bile upgrade etmek ciddi mesela.
milyonlarca post binlerce hesap.
üstüne üstlük SMF dağıtımında olmayan bitcointalk için koda gömülmüş bir çok özellik.
sıkar biraz böyle bir sistemi upgrade etmek Smiley
Zor gözüküyor; ama çok kolay.
Ftp'de settings dosyaları, attachment ve avatar klasörü dışında ne var yok sileceksin. Veritabanını tam yedek alacaksın. Daha sonra yine aynı veritabanının konular, üyeler, mesajlaşmalar, post tablolarının içeriğini ayrı bir isimle yedek alacaksın. Daha sonra veritabanını full sileceksin. Sıfırdan son versiyonu o ftp ve veritabanına kuracaksın. Yeni veritabanının tam yedeğini alıp, konular, üyeler, mesajlaşmalar, post tablolarını silip, ismini değiştirdiğin önceki yedek aldığın konular, üyeler, mesajlaşmalar, post tablolarını yükleyeceksin. Ha o tablolarda da küçük bir değişiklik yapıp yeni sürümün versiyonunu gireceksin. Kurulum yaparken tr ve diğer dil karakter hataları olmasını istemiyorsan ayrı bir anlatımım var. Bu saydıklarım kolay değil. kolaymış gibi gözüküyor sadece. Kurulum yapacaksın da daha sitenin dosya yol hataları oluşabilir başkaları yaparken. Bilmesem söylemem. Her şeyden önce veritabanını son sürüme güncelleyeceksin. O zaman su gibi kolay akar.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
June 19, 2017, 01:44:50 PM

arslanturk0687, öncelikle emeğine sağlık muhtemelen güzel işle çıkarıyor ve para da kazanıyorsun, bu yüzden seni tebrik ederim. Yukarıda arkadaşların mesajlarını okudum hiç birisi seni tam olarak aydınlatamamış anladığım kadarıyla çünkü yazdıklarına bakacak olursak sen bu platformu Türklere ait sanıyorsun ve arkadaşlar bunu fark etmedi ya da arkadaşlar seni trollüyor benim jeton düşmedi Smiley

bitcointalk.org dünyanın en büyük bitcoin community forumudur ve bitcoinin ortaya çıkışından bu yana var, forumda o kadar fazla eklenti ve özel gömülü kod var ki update edilmesi imkansız o yüzden de forum yönetimi tamamen özgün kendi forum yazılımını geliştiriyor ve harcanan paralar uçuk görünse de forum sahiplerinin cebinde olan bitcoine bakacak olursan gülünç kalıyor. Yani demem o ki, buradan istediğin kadar yaz, çiz, konuş bir şey ifade etmez, bitcointalk.org'un tasarımını sana yaptıracak bir muhatap bulamazsın burada ha gider https://bitcointalk.org/index.php?board=167 adresinden bir başlık açarsın ben talibim para da istemiyorum dersin (İngilizce olarak tabi) forum yönetimi sana mutlaka cevap verir, ancak uluslar arası bir taşak muhabbetine de konu olabilirsin uyarmadı deme.

Tekrar emeğine sağlık.
arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 19, 2017, 01:51:22 PM

arslanturk0687, öncelikle emeğine sağlık muhtemelen güzel işle çıkarıyor ve para da kazanıyorsun, bu yüzden seni tebrik ederim. Yukarıda arkadaşların mesajlarını okudum hiç birisi seni tam olarak aydınlatamamış anladığım kadarıyla çünkü yazdıklarına bakacak olursak sen bu platformu Türklere ait sanıyorsun ve arkadaşlar bunu fark etmedi ya da arkadaşlar seni trollüyor benim jeton düşmedi Smiley

bitcointalk.org dünyanın en büyük bitcoin community forumudur ve bitcoinin ortaya çıkışından bu yana var, forumda o kadar fazla eklenti ve özel gömülü kod var ki update edilmesi imkansız o yüzden de forum yönetimi tamamen özgün kendi forum yazılımını geliştiriyor ve harcanan paralar uçuk görünse de forum sahiplerinin cebinde olan bitcoine bakacak olursan gülünç kalıyor. Yani demem o ki, buradan istediğin kadar yaz, çiz, konuş bir şey ifade etmez, bitcointalk.org'un tasarımını sana yaptıracak bir muhatap bulamazsın burada ha gider https://bitcointalk.org/index.php?board=167 adresinden bir başlık açarsın ben talibim para da istemiyorum dersin (İngilizce olarak tabi) forum yönetimi sana mutlaka cevap verir, ancak uluslar arası bir taşak muhabbetine de konu olabilirsin uyarmadı deme.

Tekrar emeğine sağlık.
Benim kurmak gibi bir niyetim yok zaten. Alın kurun demek istedim. "kuruyum" gibi bir ifade de kullanmadım. Ben ing bilmem. İng olduğunun da farkındayım. Sadece tr yetkilisi belki ing yönetimi bilgilendirmek ister diye düşünmüştüm. Neyse, gerek olmadığını öğrenmiş oldum. İyi forumlar.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: