Bitcoin Forum
April 23, 2024, 11:55:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Kako kupujete svoj bitcoin?  (Read 9801 times)
luigii
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 100


View Profile WWW
September 07, 2017, 09:50:27 AM
 #41

Probao sam nekoliko načina i trenutno BTC/ETH kupujem preko bitstampa. Prebacim si preko doznake s web bankarstva na bitstamp EUR/USD, dok altcoine uzimam preko bittrexa.

1713873342
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713873342

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713873342
Reply with quote  #2

1713873342
Report to moderator
1713873342
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713873342

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713873342
Reply with quote  #2

1713873342
Report to moderator
1713873342
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713873342

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713873342
Reply with quote  #2

1713873342
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713873342
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713873342

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713873342
Reply with quote  #2

1713873342
Report to moderator
1713873342
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713873342

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713873342
Reply with quote  #2

1713873342
Report to moderator
b0nefish
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
September 07, 2017, 04:22:27 PM
 #42

Rudarenje altcoina možda, za bitcoin mislim da se ne isplati.

zato je uvijek bolje provjeriti nego nagadjati.

primjerice antminer s9 (najisplativi trenutno, bez obzira da li si u hrvatskoj ili na islandu), trenutno zaradjuje oko 2500-3000kn mjesecno NAKON sto odbijesh troskove struje.
jedini je problem sto ga je nakon zadnjeg duplanja cijene bitcoina doslovno nemoguce nabaviti (po nekoj normalnoj cijeni).

naravno, ako negdje nekome krades struju, onda ti je bilo koji isplativ.
b0nefish
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
September 10, 2017, 11:59:16 PM
 #43

Koja bi po tebi onda realna cijena s9ke bila ?
Koliko struje pojede kroz mjesec ?

pa definitivno 2.5-3x veca od tvornicke, za godinu i pol staru miner tehnologiju mi nije realna cijena.
obzirom da su prije izbacivali nove minere svakih pola godine, a ovaj je na trzistu vec godinu i pol, moze se dogoditi da ti iskesirash 3x vece novce za uredjaj koji ce biti obsolete za par mjeseci, i nikad si ga ne isplatish, a kad postane neprofitabilan se vrlo slabo prodaju - pogledaj samo cijene starijih antminera na ebayu.

sto se tice struje, koliko trosi su javno dostupni podaci i oduvijek najvazniji podatak kod bitcoin minera (hashrate vs potroshnja struje), pa obavezno potrazi i izracunaj samostalno ako mislish ulagati tolike novce. postoje i online kalkulatori potroshnje za .hr, tako da je izracun jednostavni copy-paste.
Cane1989
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 235
Merit: 102


View Profile
September 11, 2017, 07:14:20 PM
 #44

Citam da vecina pise da se rudarenje isplati, iako trosi puno struje.
Isplati se, provereno.Cheesy Ne direktno btc, ali tu su eth, zec i ostali koini. Na sledecem sajtu mozes da vidis racunicu- https://whattomine.com

▐▐   ▬▬▬▬▬   DeepOnion   ▬▬▬▬▬   ▌▌
████    40 PUBLIC AIRDROPS COMPLETED    TOR INTEGRATED    ████
▬▬▬▬   (✔) DeepVault Blockchain File Signatures  •  VoteCentral Your Vote Counts  •  deeponion.org   ▬▬▬▬
balerina
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
September 11, 2017, 09:04:40 PM
 #45

Citam da vecina pise da se rudarenje isplati, iako trosi puno struje.
Isplati se, provereno.Cheesy Ne direktno btc, ali tu su eth, zec i ostali koini. Na sledecem sajtu mozes da vidis racunicu- https://whattomine.com

Meni dosta toga nije jasno na ovom sajtu sto si mi predlozio. Sta ovde tacno trebam da gledam?
EnF0Rc3r
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 128
Merit: 100


M. PD&S


View Profile
September 12, 2017, 02:38:07 AM
 #46

Uglavnom koristim Cex.io, cena je malo veca ali tu uglavnom vise prodajem nego sto kupujem coine.

Cane1989
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 235
Merit: 102


View Profile
September 12, 2017, 10:04:25 AM
 #47

Citam da vecina pise da se rudarenje isplati, iako trosi puno struje.
Isplati se, provereno.Cheesy Ne direktno btc, ali tu su eth, zec i ostali koini. Na sledecem sajtu mozes da vidis racunicu- https://whattomine.com

Meni dosta toga nije jasno na ovom sajtu sto si mi predlozio. Sta ovde tacno trebam da gledam?

Ukratko: 1. Obelezis karticu za koju zelis da vidis sta je "najisplativije" za kopanje,
             2. uneses broj kartica,
             3. on ti onda ispod pokaze za svaki algoritam koliko bi ta kartica bacala h/s.
             4. stisnes "calculate"
             5. kada malo skrolujes dole ces moci da vidis poredjane razne koine.
To je uopsteno, ne daje svaka kartica jednako sa tim podesavanjima.

No dalje ne bismo trebali pisati o ovome u ovoj temi jer je tema "Kako kupujete svoj bitcoin?".

▐▐   ▬▬▬▬▬   DeepOnion   ▬▬▬▬▬   ▌▌
████    40 PUBLIC AIRDROPS COMPLETED    TOR INTEGRATED    ████
▬▬▬▬   (✔) DeepVault Blockchain File Signatures  •  VoteCentral Your Vote Counts  •  deeponion.org   ▬▬▬▬
balerina
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
September 12, 2017, 06:35:53 PM
 #48

Citam da vecina pise da se rudarenje isplati, iako trosi puno struje.
Isplati se, provereno.Cheesy Ne direktno btc, ali tu su eth, zec i ostali koini. Na sledecem sajtu mozes da vidis racunicu- https://whattomine.com

Meni dosta toga nije jasno na ovom sajtu sto si mi predlozio. Sta ovde tacno trebam da gledam?

Ukratko: 1. Obelezis karticu za koju zelis da vidis sta je "najisplativije" za kopanje,
             2. uneses broj kartica,
             3. on ti onda ispod pokaze za svaki algoritam koliko bi ta kartica bacala h/s.
             4. stisnes "calculate"
             5. kada malo skrolujes dole ces moci da vidis poredjane razne koine.
To je uopsteno, ne daje svaka kartica jednako sa tim podesavanjima.

No dalje ne bismo trebali pisati o ovome u ovoj temi jer je tema "Kako kupujete svoj bitcoin?".

Hvala ti puno sto si se potrudio da mi objasnis. Za pocetak ovo je puno novih informacija za mene, ali sad mogu da razumem kako sta funkcionise.
Doovla
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
September 27, 2017, 02:38:08 PM
 #49

Takođe direktno sa kartice.
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
September 28, 2017, 08:04:40 PM
 #50

Ljudi pozdrav. Ja sam danas po prvi put na forumu. Da li je trgovina BTC sigurna? Da li Vam se dešavalo da Vam pokupe novac iz novčanika?
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 29, 2017, 06:31:02 AM
 #51

Ljudi pozdrav. Ja sam danas po prvi put na forumu. Da li je trgovina BTC sigurna? Da li Vam se dešavalo da Vam pokupe novac iz novčanika?

Dosta velihih tržnica kao što su GDAX, Kraken itd. ti nece ukrasti novac. To su firme koje imaju ogromnu zaradu od trgovine. Njima je cilj da imaju dobar security i da su ljudi zadovoljni. Cim više ljudi trguje više para ide njima.
Matrix3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
September 29, 2017, 07:00:11 AM
 #52

Da shvatam, velikim kućama nije u interesu loša reklama, pa zato vode računa da igraju korektno, zato treba paziti da se mi "mali i obični" ne zaletimo na "pirate" i doživimo neprijatno iskustvo ...  Wink
Doovla
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 100



View Profile
October 01, 2017, 10:34:47 AM
 #53

Čuo sam da se preko oglasa može naći povoljno , mizerna provizija  Wink Wink
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
October 01, 2017, 11:01:44 AM
 #54

Čuo sam da se preko oglasa može naći povoljno , mizerna provizija  Wink Wink

Da preko oglasa je i najbolje, e sad provizija ide od 4 pa do 7 posto sve zavisi od koga i treba paziti po kom kursu racunaju.
Od berze dosta zavisi kolko je u praksi taj procenat visok
avonka
Member
**
Offline Offline

Activity: 512
Merit: 10


View Profile
October 01, 2017, 09:07:28 PM
 #55

Čuo sam da se preko oglasa može naći povoljno , mizerna provizija  Wink Wink
Ali tranzakcija i placanje samo licno uz kaficu Smiley
masaCrypto
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
October 03, 2017, 05:14:53 PM
 #56

Ukoliko vam nije bitna anonimnost, najisplativiji način je preko SEPA transfera banke na neki exchange baziran u EU, primjerice Kraken. Ukupan fee kojeg platite za nekih 2000 € je nekih 120 Hrk. Razlika između mjenjačnice i ostalih lokalnih dilera je nekih 50 eura na pola btc-a što po meni nije mal fee. No ponavljam ukoliko vam je bitna anonimnost onda vam je to najbolja solucija. Jedini problemi sa Krakenom tj ispravak sa Bankama koje koristite je brisanje referentnog stringa od strane matične banke ( referentni kod služi za identifikaciju uplate na exchangeu ). Explicitno morate navesti da ga ne mijenjaju !
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
October 04, 2017, 07:28:13 AM
 #57

Ukoliko vam nije bitna anonimnost, najisplativiji način je preko SEPA transfera banke na neki exchange baziran u EU, primjerice Kraken. Ukupan fee kojeg platite za nekih 2000 € je nekih 120 Hrk. Razlika između mjenjačnice i ostalih lokalnih dilera je nekih 50 eura na pola btc-a što po meni nije mal fee. No ponavljam ukoliko vam je bitna anonimnost onda vam je to najbolja solucija. Jedini problemi sa Krakenom tj ispravak sa Bankama koje koristite je brisanje referentnog stringa od strane matične banke ( referentni kod služi za identifikaciju uplate na exchangeu ). Explicitno morate navesti da ga ne mijenjaju !

Svaka banka ima drugu naknadu za SEPA transakcije. ZABA za uplatu na strani račun uzima 30 kuna a za uplatu sa stranog račun na vaš uzme 7 kuna ako se ja ne varam. Znam da je HPB barem prije par mjeseci bio dosta skuplji od ZABA-e a za ostale banke ne znam.
fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
October 04, 2017, 11:21:39 AM
 #58

Ukoliko vam nije bitna anonimnost, najisplativiji način je preko SEPA transfera banke na neki exchange baziran u EU, primjerice Kraken.

 Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
masaCrypto
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
October 04, 2017, 03:32:25 PM
 #59

Ukoliko vam nije bitna anonimnost, najisplativiji način je preko SEPA transfera banke na neki exchange baziran u EU, primjerice Kraken. Ukupan fee kojeg platite za nekih 2000 € je nekih 120 Hrk. Razlika između mjenjačnice i ostalih lokalnih dilera je nekih 50 eura na pola btc-a što po meni nije mal fee. No ponavljam ukoliko vam je bitna anonimnost onda vam je to najbolja solucija. Jedini problemi sa Krakenom tj ispravak sa Bankama koje koristite je brisanje referentnog stringa od strane matične banke ( referentni kod služi za identifikaciju uplate na exchangeu ). Explicitno morate navesti da ga ne mijenjaju !

Svaka banka ima drugu naknadu za SEPA transakcije. ZABA za uplatu na strani račun uzima 30 kuna a za uplatu sa stranog račun na vaš uzme 7 kuna ako se ja ne varam. Znam da je HPB barem prije par mjeseci bio dosta skuplji od ZABA-e a za ostale banke ne znam.
Za prebacivanje novca s vašeg računa jedne banke na inozemnu banku i računa primatelja plača se doznaka koja je večinom cca 0.5% - 0.75% ukupnog iznosa s određenim minimumom i maximumom. ZABU ne koristim al ukoliko se radi o gotovinskoj deviznoj transakciji tako niske doznake onda još bolje  Smiley. Svejedno bih preporučio svima da se na stranicama banke informiraju.
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
October 04, 2017, 04:58:14 PM
 #60

Ja Sepa transferom uplatim na Bitstamp, čini mi se da ima najmanji fee. Prvih par uplata sam obavio putem Skrilla na Bitpandu, jer jedino ona prihvaća Skrill, ali feejevi su previsoki i imaju najnepovoljnije tečajeve.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!