Bitcoin Forum
July 10, 2024, 06:02:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: paribu'dan tl ile işlem yapmak istiyorum  (Read 1283 times)
arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
June 19, 2017, 09:22:30 AM

Paribu'dan tl ile işlem yapmak istiyorum. Güvenilir bir site mi? Kimlik bilgilerimin resim olarak çekilmiş halini istiyor. Kimlik numarasının son birkaç harfini ya da tamamını gizlesem sorun olur mu? 500 tl'ye 0.05 btc vermesi normal mi? Fiyatları bilmediğim için soruyorum. Bu 0.05 btc alsam kendi kendine mi değerlenip yükseliyor? Yani aynı döviz gibi mi?
HowToMining
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile
June 19, 2017, 09:58:50 AM

Paribu'dan tl ile işlem yapmak istiyorum. Güvenilir bir site mi? Kimlik bilgilerimin resim olarak çekilmiş halini istiyor. Kimlik numarasının son birkaç harfini ya da tamamını gizlesem sorun olur mu? 500 tl'ye 0.05 btc vermesi normal mi? Fiyatları bilmediğim için soruyorum. Bu 0.05 btc alsam kendi kendine mi değerlenip yükseliyor? Yani aynı döviz gibi mi?

Paribu şu anda Türkiyenin en yüksek hacimli bitcoin borsası güvenebilirsin. 500 tl ye 0.05 btc vermesi normal ama fiyatlara ne zaman baktın bilmiyorum şuan daha fazla alabilirsin 500 tl ye fiyat sürekli değişiyor.
Bitcoin fiyatı döviz gibi değişir fakat yükselme ve düşmeler daha sert olur.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
June 19, 2017, 10:18:08 AM

Servisler konusunu değil, Yeni Başlayanlar başlığını incelemeni tavsiye ederim. Yazdıklarından anlaşıldığı kadarıyla, çok daha fazla okumalısın.

Aklına takılan birçok konunun cevabını o başlık altında bulabilirsin.
arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 19, 2017, 12:38:34 PM

Paribu şu anda Türkiyenin en yüksek hacimli bitcoin borsası güvenebilirsin. 500 tl ye 0.05 btc vermesi normal ama fiyatlara ne zaman baktın bilmiyorum şuan daha fazla alabilirsin 500 tl ye fiyat sürekli değişiyor.
Peki, 500 tllik 0.05 btc alsam, 10 senelik bir süreçte tahminen ne kadar artar?
Dectron
Jr. Member
*

Activity: 88
Merit: 3

View Profile
June 19, 2017, 12:48:02 PM

Peki, 500 tllik 0.05 btc alsam, 10 senelik bir süreçte tahminen ne kadar artar?

Önümüzdeki 10 Sene içerisinde, Zimbabwe Doları TL Karşısında nekadar değerlenir ? Veyada Türk Lirası Zimbabwe doları karşısında değerlenirmi ?
arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 19, 2017, 12:55:20 PM

Önümüzdeki 10 Sene içerisinde, Zimbabwe Doları TL Karşısında nekadar değerlenir ? Veyada Türk Lirası Zimbabwe doları karşısında değerlenirmi ?
Bilsem zaten "Peki, 500 tllik 0.05 btc alsam, 10 senelik bir süreçte tahminen ne kadar artar?" sormazdım.
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
June 19, 2017, 01:38:31 PM

Bilsem zaten "Peki, 500 tllik 0.05 btc alsam, 10 senelik bir süreçte tahminen ne kadar artar?" sormazdım.
Onu kimse bilemez bilsek ona göre yatırım yaparız zaten. Ama herkesin görüşü artacağı yönünde 5-6 x rahat yapar 10 yılda
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
June 19, 2017, 07:26:00 PM

Onu kimse bilemez bilsek ona göre yatırım yaparız zaten. Ama herkesin görüşü artacağı yönünde 5-6 x rahat yapar 10 yılda

10x yapsa 5000 TL yapar, işini görürse çekersin olmazsa 10 yıl daha beklesen 10x te öyle 50000 TL Smiley  iyi..çok iyi..

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 19, 2017, 08:24:31 PM

Anlamadığım bir durum var. Tamam yeniyim. Her şeyi bilmiyorum. Ama şuna bir çözüm verin. 1000 tllik 0.10 btc aldım diyelim o siteden. 10 yıl sonra 10000 tl yaptı diyelim. Bu 0.10 btc, 10 yıl sonra daha fazla mı oluyor (mesela 0.30 btc gibi) yoksa o 0.10 btc olarak kalıyor da mı değerleniyor? Hem 10 yıl sonra 10000 tl ye nasıl satıyorum da banka hesabıma 10k yattı diye yansıyor? Rica ediyorum başka yere yönlendirmeden cevap veriniz.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
June 19, 2017, 09:20:15 PM
Last edit: June 19, 2017, 11:37:31 PM by btclife01

Anlamadığım bir durum var. Tamam yeniyim. Her şeyi bilmiyorum. Ama şuna bir çözüm verin. 1000 tllik 0.10 btc aldım diyelim o siteden. 10 yıl sonra 10000 tl yaptı diyelim. Bu 0.10 btc, 10 yıl sonra daha fazla mı oluyor (mesela 0.30 btc gibi) yoksa o 0.10 btc olarak kalıyor da mı değerleniyor? Hem 10 yıl sonra 10000 tl ye nasıl satıyorum da banka hesabıma 10k yattı diye yansıyor? Rica ediyorum başka yere yönlendirmeden cevap veriniz.

Bitcoin(BTC) bir crypto para. Hangi siteden alırsan al, 1BTC 10 yıl sonra yine 1BTC dir. Fakat BTC de tıpkı diğer maden ve değerler gibi, arz talebe göre fiyata sahip oluyor.

Birkaç gün, hafta, ay ya da yıl sonra fiyatının ne olacağı belli değildir! Ama elbette geçmişe ve işleyişe bakıp özellikle uzun vadede değer kazanacağını söyleyen çok kişi vardır.

Eğer 10 yıl sonra elindeki BTC leri elden çıkarmak istersen (o anki ederi her ne ise) eğer hala açıksa borsalar aracılığıyla veya forum vs. ile BTC satışı yaparak, TL karşılığını hesabına alabilirsin.

Yine de,
Servisler konusunu değil, Yeni Başlayanlar başlığını incelemeni tavsiye ederim. Yazdıklarından anlaşıldığı kadarıyla, çok daha fazla okumalısın.

Aklına takılan birçok konunun cevabını o başlık altında bulabilirsin.
arslanturk0687 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 20, 2017, 04:04:04 AM

Yorumun için çok teşekkür ederim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: