Bitcoin Forum
April 26, 2024, 12:58:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Putin ve Vitalik Buterin buluşması  (Read 1177 times)
casty3000 (OP)
Full Member

Activity: 532
Merit: 100

View Profile
June 21, 2017, 03:59:08 PM

Putin ısrarla ethereum'un gelişmesini istiyor. Görüşmelerini hızlandırmış. Bunun ETH fiyatına olumlu yansıcağını düşünüyorum.

http://webrazzi.com/2017/06/13/vladimir-putin-ethereum/

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-06-06/putin-eyes-bitcoin-rival-to-spur-economic-growth-beyond-oil-gas

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714093096
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714093096
Reply with quote  #2

1714093096
Report to moderator
1714093096
Hero Member
*

Ignore
1714093096
Reply with quote  #2

1714093096
Report to moderator
1714093096
Hero Member
*

Ignore
1714093096
Reply with quote  #2

1714093096
Report to moderator
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
June 21, 2017, 04:06:31 PM

Vladamir Putin gerçek bir dünya lideri, o istiyorsa etherium gelişir zaten kaçınılmaz olarak ama fiyatlara bu gelişim ne zaman yansır acaba ?
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
June 21, 2017, 05:08:54 PM

Ethereum yazmasını bilmeyen adamın Putin gerçek bir dünya lideri demesi ne gariptir abe dostlar.

Neyse ana konumuza dönelim, haber ilk ortaya çıktığında ethereum sert bir düşüş yaşadı. Putin'in Ethereum'un gelişmesini istemesi ya da Ethereum'u Rusya'nın desteklemesi iyi bir şey değil, kötü bir şeydir.

Çünkü para Batı'da, Rusya da değil. Yatırımcılar illallah ettikleri Ruslar'ın desteklediği bir şeyi neden almak istesin ki?

Olmadı Ethereum olmadı...
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
June 21, 2017, 05:29:58 PM

Ethereum yazmasını bilmeyen adamın Putin gerçek bir dünya lideri demesi ne gariptir abe dostlar.

Neyse ana konumuza dönelim, haber ilk ortaya çıktığında ethereum sert bir düşüş yaşadı. Putin'in Ethereum'un gelişmesini istemesi ya da Ethereum'u Rusya'nın desteklemesi iyi bir şey değil, kötü bir şeydir.

Çünkü para Batı'da, Rusya da değil. Yatırımcılar illallah ettikleri Ruslar'ın desteklediği bir şeyi neden almak istesin ki?

Olmadı Ethereum olmadı...

Yanlış yazması cidden talihsizlik olmuş arkadaşın  Grin. Ama şunu bir türlü çözemedim Putin sana göre dünya lideri değil mi Huh Dünya lideri denilince aklında kim canlanıyor Recep Tayyip Erdoğan mı şuan dünyadaki en güçlü lider Putin bu su götürmez bir gerçek onun desteği bana göre olumlu bir etki yaratır Putin'in verdiği destekle yatırım yapıcaklar emin ol senin deyiminle illallah edilen Ruslar olmaz.
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
June 21, 2017, 06:26:20 PM

Konuşma sonra ether inanılmaz düşüş yaşadı. Fırsata dönüştürülebilir
jednostka
Sr. Member

View Profile
June 21, 2017, 06:37:27 PM

Arkadaşlar sizin anlamak istemediğiniz nokta buradaki Ethereum'un Rusya ile ilişkisi Avrupa - Rusya ekonomik ilişkileri değil.

Avrupalı yatırımcı heran bir yeri tehdit etme ihtimali bulunan bir ülkenin desteklediği paradan elini eteğini çeker. Onunla eş değer daha farklı projelere yönelir.

Velhasıl, Ethereum ile Rusya'nın yakınlaşmasının Ethereum'un faydasına olacağını sanmıyorum.
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
June 21, 2017, 06:52:03 PM

Arkadaşlar sizin anlamak istemediğiniz nokta buradaki Ethereum'un Rusya ile ilişkisi Avrupa - Rusya ekonomik ilişkileri değil.

Avrupalı yatırımcı heran bir yeri tehdit etme ihtimali bulunan bir ülkenin desteklediği paradan elini eteğini çeker. Onunla eş değer daha farklı projelere yönelir.

Velhasıl, Ethereum ile Rusya'nın yakınlaşmasının Ethereum'un faydasına olacağını sanmıyorum.
o yüzden düşüş yaşamış olabilir, yazdıklarınız mantıklı
honolo
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
June 21, 2017, 09:51:19 PM

En büyük dünya ülkelerinden birisinin ETH'ı desteklemesinin, bu coin'in fiyatını düşüreceğini zannetmek nasıl bir öngörüsüzlüktür? Dünya politikalarında söz sahibi süper güç Rusya'nın, ETH'a destek vermesi orta ve uzun vadede ETH'a olumlu yansıyacaktır.
jednostka
Sr. Member

View Profile
June 21, 2017, 09:56:45 PM

Bu forumda ne kadar çok boş konuşan insan var ya Smiley

Ekonomiden bi' haber cahil cülema insanların topladığı yerde ben niye yazıpta vakit kaybediyorum ki adam süper güç diyor Rusya'ya, kafa yok ki ne anlasın ekonomiden. Bi' de öngörüsüz diyor.

Süper güç dediğiniz Rusya vatadanşlarına ait ABD'nin dondurduğu 11 banka hesabı sonrası Rusya'dan 3 ayda 300 milyar dolar para çıktı. Putin'in Ethereum'u desteklemesinin sebebi Paypal, Visa, Mastercard, American Express ile dünyanın parasının takibini sağlayan ABD'ye karşı alternatif geliştirmektir.

Hani şu çok gizli dediğimiz takip edilemeyen txid'leriniz var ya onların hepsi takip ediliyor arkadaşlar siz rahat olun. Putin blockchan teknolojisini desteklemek için ya da Ethereum'un kara kaşına kara gözüne aşık olduğu için çağırmadı bizim sevgilimi Buterin'imizi.

Son defa yazıyorum, laf anlatamayacağım.
Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 275

View Profile
June 21, 2017, 10:03:13 PM

Sözkonusu görüşme olalı 2 hafta oldu. Şu anki düşüşe veya yükselişe bağlamak saçma. Zaten görüşmenin de çok ciddiye alınacak bir şey olduğunu düşünmüyorum
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
June 21, 2017, 10:19:58 PM

Ekonomiden bi' haber cahil cülema insanların topladığı yerde ben niye yazıpta vakit kaybediyorum ki adam süper güç diyor Rusya'ya, kafa yok ki ne anlasın ekonomiden. Bi' de öngörüsüz diyor.

Cahil cühela demek istediniz herhalde
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
June 21, 2017, 10:26:00 PM

Salla ya görmezden gel TÜRKÇE yazamayan adamlar kalkmış burada analiz kasıyor Smiley
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
June 21, 2017, 10:39:56 PM

yakında shsha ıcınde aynı haberlerı duyacagız. bugun hollanda ulusal kanallarından bırınde roportaj verıyordu Cheesy putın varsa ısın ıcınde etherıum a yıgılma olabılır. ulkeler artık farkına varıyor bazı seylerın. bu pastadan pay almak ısteyeceklerdır.
honolo
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
June 21, 2017, 11:51:05 PM

Süper güç dediğiniz Rusya vatadanşlarına ait ABD'nin dondurduğu 11 banka hesabı sonrası Rusya'dan 3 ayda 300 milyar dolar para çıktı. Putin'in Ethereum'u desteklemesinin sebebi Paypal, Visa, Mastercard, American Express ile dünyanın parasının takibini sağlayan ABD'ye karşı alternatif geliştirmektir.

Hani şu çok gizli dediğimiz takip edilemeyen txid'leriniz var ya onların hepsi takip ediliyor arkadaşlar siz rahat olun. Putin blockchan teknolojisini desteklemek için ya da Ethereum'un kara kaşına kara gözüne aşık olduğu için çağırmadı bizim sevgilimi Buterin'imizi.

Son defa yazıyorum, laf anlatamayacağım.

Öngörüsüzlüğün dışında küstah da olduğunu söyleye bilirim. Evet Rusya süper güç değildir. Yanlış bir tanımlama yaptım sanırım. Cümleyi şöyle düzelteyim; "Dünya politikalarında söz sahibi BÜYÜK GÜÇ Rusya'nın, ETH'a destek vermesi orta ve uzun vadede ETH'a olumlu yansıyacaktır". Bu görüşme destek verdiği yada vereceği anlamına gelmez. Desteğin şekli şemali ve hangi boyutta olacağı önemli burada. Ama resmi döviz olarak kabul ettiğini bi düşünün offff.

Eğer Putin "alternatif arayışı" sürecinde Bitcoin'i desteklerse batı ülkeleri zamanla Bitcoin'i eritecekler mi? Öyle soğuk savaş mantığı ile insanların bu konuda kutuplaşacağını düşünmen hatadır. Çünkü gelecekte dijital paralar globalleşen dünyanın en büyük ekonomik enstürümanlarından birisi olacaktır. Bir kutuplaşma (senin dijital paran, benim dijital param) söz konusu olsa dahi Rusya'nın desteklediği bir kripto para ileride şu ankinden daha değerli olacaktır.

"Ethereum'un kara kaşına kara gözüne aşık olduğu için çağırmadı bizim sevgilimi Buterin'imizi"
Bu cümleyi kurmandan, kafanın iyi olduğunu düşünmeye başladım. Kimse Putin Vitalik'e aşık demedi zaten. Tabi ki Rusya'nın ulvi çıkarları söz konusu.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
June 22, 2017, 09:00:39 AM

ahaha bende bu kapak ne zaman gelir diye bekliyordum tebrik ederim
forumda ne kadar boş konuşan insan varmış,çok eskiden beri izlerim ama geç üye oldum
eskiden çok daha kaliteli mesajlar olurdu
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
June 22, 2017, 05:05:28 PM

forumda ne kadar boş konuşan insan varmış,çok eskiden beri izlerim ama geç üye oldum

e olay post kasmakta biraz da öyle olunca forumun kaliteli insanlarina bile saçma sapan yorumlar yazan bir avuç insan bulabilmen mümkün. neyse konuyla alakasiz yazmayayim . burada asıl önemli olay aslinda devlet.. adam cikmiş rusya olarak arkandayim ne istiyosun ne yapalim ne yapabiliriz demiş.global ekonomiye karşı nasıl daha sağlam durur ekonomimizi nasil  daha fazla buyuturuz diye konusmuslar. keşke bizde bu tarz şeyler görsek şahit olsak ah ulan ah nerde o günler.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
June 26, 2017, 08:38:21 AM

e olay post kasmakta biraz da öyle olunca forumun kaliteli insanlarina bile saçma sapan yorumlar yazan bir avuç insan bulabilmen mümkün. neyse konuyla alakasiz yazmayayim . burada asıl önemli olay aslinda devlet.. adam cikmiş rusya olarak arkandayim ne istiyosun ne yapalim ne yapabiliriz demiş.global ekonomiye karşı nasıl daha sağlam durur ekonomimizi nasil  daha fazla buyuturuz diye konusmuslar. keşke bizde bu tarz şeyler görsek şahit olsak ah ulan ah nerde o günler.

Vallaha ben Recep Tayyip Erdoğan'ın halen nasıl olup da ekosisteme el atmadığını, TR için bir proje geliştirilmesi talimatını halen neden vermediğini anlamış değilim. Şimdiye çoktan böyle bir şeyin olmuş olması lazımdı diye düşünüyorum. Eğer konu hakkında Cumhurbaşkanlığı'nın bilgisi yoksa ki hiç zannetmiyorum, bilgi iletmeye yada sistemi anlatmaya cesaret edebilende mi olmadı acaba ?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: