Bitcoin Forum
April 24, 2024, 11:19:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: kar hesaplama  (Read 1978 times)
nosuchnick (OP)
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
June 23, 2017, 11:31:05 AM

Merhabalar arkadaşlar;

Forumu aradım ama net olarak bir cevap bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. sorumu da mazur görün, dilciyim, matematik ile aram hiç bir zaman iyi olmadı.

Şimdi, işlem hiyarerşisini düşündüğümüzde, ben BTCTURK'e TL yatırdım, karşılığında BTC aldım, BTC'yi poloniex'e aktardım ve bütün altcoinlere paramı dağıttım. Her gün yükselenleri (aldığım fiyatın üzerine çıkanları) satıyorum, düşenlerden ise kafama yatanlardan alıyorum. Benim bütün işlemlerin göz önüne alındığında karımı hesaplamak için neyi temel almalıyım?
Elimdekilerin BTC karşılığı tutarı mı?
Elimdekilerin BTC karşılığının TL karşılığı tutarı mı?
Elimdekilerin BTC karşılığının USD karşılığı tutarı mı?
1713957551
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713957551
Reply with quote  #2

1713957551
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713957551
Hero Member
*

Ignore
1713957551
Reply with quote  #2

1713957551
Report to moderator
1713957551
Hero Member
*

Ignore
1713957551
Reply with quote  #2

1713957551
Report to moderator
Sir_Lancelot
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
June 23, 2017, 11:46:00 AM

Merhabalar arkadaşlar;

Forumu aradım ama net olarak bir cevap bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. sorumu da mazur görün, dilciyim, matematik ile aram hiç bir zaman iyi olmadı.

Şimdi, işlem hiyarerşisini düşündüğümüzde, ben BTCTURK'e TL yatırdım, karşılığında BTC aldım, BTC'yi poloniex'e aktardım ve bütün altcoinlere paramı dağıttım. Her gün yükselenleri (aldığım fiyatın üzerine çıkanları) satıyorum, düşenlerden ise kafama yatanlardan alıyorum. Benim bütün işlemlerin göz önüne alındığında karımı hesaplamak için neyi temel almalıyım?

Hepsinin anlık çarpanıyla çarpıp/bölerek kur değişikliği yaparsın.

Fakat şunu da göz önüne almanızda fayda var. Poloniex'teki paranızı BTCTürk'e tekrar geri gönderirken (BTC olarak göndereceksiniz.) Komisyon ödeyeceksiniz ve transfer zamanı işin içine girecek 1 gün sonra BTCTürk'teki hesabınıza bu para geldiğinde o anki kurdan çevirdiğinizi varsayalım TL'ye yine bir komisyon kesimi söz konusu daha sonra bunu banka hesabınıza komisyon + işlem süresi olarak geçişini sağlanacaktır.

Dolayısıyla fee leri hesaplayabilirsiniz. Fakat transfer süreçlerinde borsa dalgalanmaya devam ediyor. O sırada gerçekleşebilecek bir dump sizin tüm karınızı da götürebilir.

Umarım işinize yarar.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
June 23, 2017, 11:46:37 AM

Elindekilerin Btc karşılığı tutarını hesaplaman lazım. Elindeki toplam Btc miktarını arttırdıktan sonra ise Btcturk'e göndererek TL'ye geçebilirsin. Tabi bu arada Btc fiyatının düşmemesi lazım. Yoksa zarar edersin.

nosuchnick (OP)
Newbie
*

View Profile
June 23, 2017, 12:27:51 PM

düşüş ve çıkışlar, ve ayrıca aktarım işlem ücretlerini göz önüne alıyorum arkadaşlar, yanıtlarınız için teşekkür ederim. İşin mantığında atladığım bir şey olup olmadığını merak ediyordum özellikle.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 23, 2017, 05:56:35 PM

Merhabalar arkadaşlar;

Umarım yüklü miktarla yapıyorsunuzdur  yada bir bot kullanıyorsunuzdur bu sürekli alıp satmaları falan yoksa inanın onları takip edicem diye fiziksel ve ruhsal sağlık sorunları yaşarsınız.Eğer böyle biraz yükselip satıp azcık düşünce  tekrar alıyorsanız kısa vadede çok bişey getirmez.
nosuchnick (OP)
Newbie
*

View Profile
July 07, 2017, 12:36:36 PM

Merhabalar arkadaşlar;

Umarım yüklü miktarla yapıyorsunuzdur  yada bir bot kullanıyorsunuzdur bu sürekli alıp satmaları falan yoksa inanın onları takip edicem diye fiziksel ve ruhsal sağlık sorunları yaşarsınız.Eğer böyle biraz yükselip satıp azcık düşünce  tekrar alıyorsanız kısa vadede çok bişey getirmez.

İlginiz için teşekkür ederim. Küçük bir miktar ile başladım. sürekli takipteyim ama uzun vadeli düşündüğüm için düşüşleri dert etmediğimden bahsettiğiniz şekilde olumsuz etkilenmiyorum.

Bir sorum daha var. Poloniex üzerindeki başlangıç günümden itibaren toplam kar/zarar durumumu görmenin bir yolu var mı? coin başına BTC cinsinden profit/loss görebiliyorum. ancak, tüm işlemlerimi export edip, excelde hesap yaptığımda şimdiye kadar yatırdığım meblağ kadar zarar etmiş görünüyorum. bu imkansız. Çünkü şimdiye kadar yaptığım 100'lerce alım satım içinde zararına satış yaptığım işlem sayısı sadece 1. Evet sadece 1. Zaten giriş yaptığım meblağ kadar zarar etmiş olamam.

Tüm işlemlerim sonucunda ettiğim kar/zararı görmenin bir yolu var mı acaba?
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
July 07, 2017, 12:42:35 PM

Sadece poloda işlem yapıyorsanız bakiye kısmında tüm coinlerinizin dolar karşılığını görebilirsiniz. Herhangi bir pariteye tıkladığınızda o parite için yaptığınız işlemler ve kar/zarar durumunu BTC cinsinden görebilirsiniz. Daha detaylı analiz için Excel kullanabilirsiniz ama çok zahmetli olur.
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
July 08, 2017, 12:23:45 PM
Merited by Babush (1)

Kar hesabı için ben genelde hangi emtia ile başladıysam onu kullanıyorum. TL ile giriş yapmışsam TL sonucuna bakıyorum, ama çoğunlukla BTC ile işlem yaptığım için gün sonunda elimdeki BTC miktarına göre kar/zarar durumunu dikkate alıyorum.
1 BTC gün sonunda 0.9 BTC'ye düşmüşse zarardayım sayıyorum,1 btc 1k$'dan 2k$'a çıkıp 1.8k$  (800$'lık artış) olsa bile
lettucebee
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

View Profile
July 10, 2017, 12:50:27 PM

Bu sorunun cevabını bulamamanız normal çünkü sorduğunuz soru öznel bir soru. Yani eğer siz btcde kalmayı amaçlıyorsanız btc karını esas almanız lazım. Yok ben tl girdim tl karşılığı karımı alıp gideceğim diyorsanız da tl karşılığı karınıza bakmanız gerek.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
marvelllouss
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
July 10, 2017, 03:31:53 PM

Tabiki tl ye bakacaksınız işin sonunda.Kac tl ile kripto para piyasasına girdiniz sonucta kac tl niz var aradki fark kar zarar dır.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 13, 2017, 03:51:28 PM

Hocam paranızı TL olarak yatırdıysanız karı da zararı da TL olarak hesapalrsınız ancak siz uzun vade de yatırımcıysanız ve tek amacınız alt satla BTC biriktirmekse onu da bilemem. BTC üzerinden hesaplamad ayapabilrisiniz.
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
July 31, 2017, 07:13:26 PM

Tabiki tl ye bakacaksınız işin sonunda.Kac tl ile kripto para piyasasına girdiniz sonucta kac tl niz var aradki fark kar zarar dır.

Enflasyon? Enflasyon gibi bir canavarı ne yapacağız?
3 ay önce 1000 tl ile kripto paralara giriş yaptım diyelim, bugün param 1100 tl oldu
ama enflasyon bu 3 ayda %20 oldu, ne olacak? Nereye gitti benim 100 lira?
alım gücü endeksine göre 100 lira zarardayım...
nicknamex
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
February 09, 2018, 11:11:39 PM

Merhabalar arkadaşlar;

Aklınız da bulunsun altcoin ve bitcoinden kar zarar hesaplama yapan android uygulaması var tavsiye ederim üstelik Türk Lirası destekli

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dgiapps.allcoinscalculator&hl=tr
maximhkn
Newbie
*

Activity: 364

View Profile
February 10, 2018, 02:43:28 AM

değişir ben dolara göre hesap yapmaya çalışıyorum
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
February 11, 2018, 09:40:19 PM

ben kar hesaplamalarını genelde btc bazında karım %40 %50 civarlarında olduğu zamanlar yapıyorum. hesaplarken de örnek olarak
x tarihinde 1 btc ile başlamışım btc değeri 15bin dolar toplam birikimim 15bin dolar.
y tarihinde 1.5btc oldu btc bazında kar %50 btc değeri 10bin oldu toplam birikim 15bin dolar. dolar bazında %0 kar.
z tarihinde 2 btc oldu btc bazında kar %100 btc değeri 18bin oldu toplam birikim 36bin dolar. dolar bazında %140 kar. gibi.
bora19
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
February 12, 2018, 10:56:33 AM

onu çok iyi hesapladığın zaman zengin oluyosun zaten
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
February 12, 2018, 06:00:22 PM

kısa vadede çok fazla hesaplamaya gerek yok. insanın psikolojisini bozuyor. 1 hafta düşüşe giriyor bi bakmışsın %50 zarar zarar ne uykusu kalıyor insanın ne hayatı.
yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
February 12, 2018, 09:28:06 PM

Merhabalar arkadaşlar;

TL karşılığını hesaplamalısınız.
çünkü faturalarını TL ile ödeyeceksiniz, ev araba alırsanız Tl ile alacaksınız. bitcoin ile doğrudan harcama yapamadığınızdan aslolan ihtiyaçlarını giderdiğiniz para birimidir.
TL derken USD'de olur.
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
February 13, 2018, 07:38:57 PM

Merhabalar arkadaşlar;

Sistemde olduğun sürece, Elinde ki BTCleri. Yani kaç BTC ile girdin o anda Kaç BTC elinde. Çıkış yapacağın zaman ise. Kaç TL yatırdın ve elinde olan BTC o anda Kaç TL ediyor. Sanırım en kolayı böyle olur.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
legolassonn
Newbie
*

Activity: 3

View Profile WWW
February 15, 2018, 08:14:32 PM

Merhabalar.
Öncelikle söylemeliyim ki bu çok kafalara takılan bir soru. Ancak düşününce cevabı bulmak o kadar da zor değil. Şöyle düşünün:
Aldığınız altcoinler sonucunda TL olarak kârdasınız ancak BTC bazında zarardasınız. Bu durumda elinizdeki altcoinlerin TL değeri artmış ancak BTC'nin TL değeri ondan daha da çok artmıştır. Ve siz elinizdeki BTC ile altcoinlerden almasaydınız elinizdeki BTC'nin TL değeri şu anda elinizde bulunan altcoinlerin TL değerinden fazla olacaktı. Bu durumda teknik olarak zarar etmiş oluyorsunuz.
2 parite üzerinden işlem yapmanın bu tür sıkıntıları olabiliyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: