Bitcoin Forum
May 06, 2024, 07:47:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Satılık İmarlı Arsalar ~500 m2 - 4.50 BTC / adet  (Read 1432 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
coaex (OP)
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
June 24, 2017, 08:35:50 AM

Sahibinden Linki: https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-sahibinden-15-30-konut-imarli-490-m2-arsa-448522920/detay/

Nakit olarak 125.000 TL istediğim bu arsayı, Bitcoin ile ödeme yapılması halinde %64 indirimle 4.50 Bitcoin karşılığında satıyorum.
Aynı ada üzerindeki diğer sahibinden ilanları incelediğinizde fiyatlarını 50 - 60 bin TL aralığında görebilirsiniz. (Örnek link)
Ben ise Bitcoin kuru ne olursa olsun (2017 sonuna kadar geçerli olarak), 4.50 Bitcoin talep etmekteyim.

Tapu devir teslim masrafları %50-50 bölüşülecektir. Net hesaplamadım ama toplam ~1500 TL (kişi başı ~750 TL) masraf çıkabilir.
Emlakçı komisyonu yoktur, sahibinden satılıktır.
2017 yılına ait vergileri ödenmiştir, herhangi bir borcu yoktur. Tam hisselidir.

Sahibinden.com tek bir ücretsiz ilan hakkı verdiği için tek ilan açtım.
Aynı ada üzerinde benzer özelliklerde başka parsellerim de kendimde tutmayı düşündüğüm 1'i hariç aynı şartlarla satılıktır.

Arsayı Bitcoin ile ucuza satmamın sebebi;
a) Bitcoin ile ilgilenen kişilere komşu olmak
b) Bitcoin'i Türkiye'de daha popüler hale getirmektir.

İmar Durumunu linkte de belirtmiştim ama buraya da kopyalayayım.

TAKS: 0.15
KAKS: 0.30
h: 6.5m

Yani 2 katlı 150 m2 villa yapımına uygun.

Arsalarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa cevaplayabilirim. Konuyla alakasız veya satış baltalama olarak gördüğüm mesajlar silinecektir.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714981652
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714981652
Reply with quote  #2

1714981652
Report to moderator
1714981652
Hero Member
*

Ignore
1714981652
Reply with quote  #2

1714981652
Report to moderator
1714981652
Hero Member
*

Ignore
1714981652
Reply with quote  #2

1714981652
Report to moderator
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
June 24, 2017, 01:36:47 PM

devir işlemini nasıl yapacağız, sonuçta size BTC'yi devreden kişi ödemeyi BTC ile yaptığı için devir sonrası sıkıntı yaşayabilir. Bu kişi kendini nasıl garantiye alabilir, bir öneriniz var mı bu konu hakkında?
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
June 24, 2017, 01:38:34 PM

İyi satışlar,

Arsanın  en yakın merkeze ve  Dalaman'a  birde  denize uzaklığı kaç Km'dir ?
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
June 24, 2017, 01:45:02 PM

Aynı adadaki diğer ilanlar 50-60bin tl demişsiniz, sizin arsanızın buyuklugu nedir? Aynı buyuklukte aynı arsalar 50-60ken siz 125bin mi istiyorsunuz? O kısımlar anlasılmamıs acıklayabilirseniz sevinirim.
radnom
Sr. Member

Merit: 251

Blockchain Marketing: tokensuite.io

View Profile
June 24, 2017, 02:12:44 PM

Arsanın üst hakkı durumu nedir? Ana yol yakın mı? Ya da yanındaki arsalardan ana yola çıkış hakkı alınmış durumda mı?

Ben açıkçası yatırım olarak düşündüm, alıp da bir şeyler yapmaktan ziyade.

coaex (OP)
Hero Member

Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
June 25, 2017, 08:15:19 AM

devir işlemini nasıl yapacağız, sonuçta size BTC'yi devreden kişi ödemeyi BTC ile yaptığı için devir sonrası sıkıntı yaşayabilir. Bu kişi kendini nasıl garantiye alabilir, bir öneriniz var mı bu konu hakkında?

Değeri, 4.50 Bitcoin'in bozdurulduğu rakam ne ise tam beyan edileceği için bana %20 gelir artışından vergi çıkacak. Alıcı kişiyi ilgilendiren bir durum olmuyor bu durumda.
Ben bunu bireysel olarak satıyorum ama hem bireysel, hem ticari olarak Bitcoin'in vergilendirilmesi konusunda son derece hassasım. O konuda hiçbir sıkıntımız olmaz.

İyi satışlar,

Arsanın  en yakın merkeze ve  Dalaman'a  birde  denize uzaklığı kaç Km'dir ?

Arsa, 2012 yılında ilçe olan Seydikemer'e bağlı. Seydikemer'e ve Fethiye merkeze 60-65 km uzaklıkta, Ölüdeniz'e veya Ovacık'a daha yakındır. Küçük bir yerleşim yeri olan Karadere'nin de bildiğim kadarıyla tek imarlı alanı, içerisinde yer alıyor.
Dalaman havalimanına uzaklığı yaklaşık 110 km. Kaş'a Batı Akdeniz Havalimanı yapılırsa 80 km'ye kadar düşer tahmini ama bunun daha zamanı var.
Denize (Patara Plajı'na) uzaklığı kuş uçuşu 3 km ama yol üzerinden 15 km sürer.

Aynı adadaki diğer ilanlar 50-60bin tl demişsiniz, sizin arsanızın buyuklugu nedir? Aynı buyuklukte aynı arsalar 50-60ken siz 125bin mi istiyorsunuz? O kısımlar anlasılmamıs acıklayabilirseniz sevinirim.

O diğer ilan sahibi komşum, o adadaki tüm parseller aynı büyüklükte 490-500m2 arasında değişiyor.
O kişi 50-60 bin TL aralığından satıyor ama ben nakit fiyatını 125 bin TL olarak belirledim. Bitcoin ile satış fiyatını ise onun sattığı rakamdan düşük tuttum -ki farkındalık olsun.

Arsanın üst hakkı durumu nedir? Ana yol yakın mı? Ya da yanındaki arsalardan ana yola çıkış hakkı alınmış durumda mı?

Ben açıkçası yatırım olarak düşündüm, alıp da bir şeyler yapmaktan ziyade.

Üst hakkı durumu hakkında bir bilgim yok, bunu bayramdan sonra araştırıp bilgi verebilirim. Ana yol dediğimiz, oraya doğru açılmış bir patika yol bulunuyor. Parsel yolları, yeni imar alanı olduğundan elbette ki açılmamış durumda. Ancak o ada üzerindeki birçok kişinin iletişim bilgisi bende mevcut, müşterek bir işe girişilebilir diye düşünüyorum. Yatırım olarak düşünülebilir. Dediğim gibi Bitcoin'e ilgi duyan kişilere satmak öncelikli tercihim.

Dip Not: Bayram nedeniyle birkaç gün yokum, 30'undan sonra cevaplamaya çalışırım başka sorunuz olursa.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
AMD FTW
Sr. Member

Activity: 317
Merit: 250

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
June 25, 2017, 09:04:46 AM

Bitcoinciler sitesi yapılacak sanırım Smiley btc deger artısıyla beraber bence güzel bir yatırım. Denize biraz uzak ama o bölgede ev yapılana kadar yollar kısalır. En kotu alıp unutulup 10 yıl sonra satılacak bir yatırım olur

GUTS | GET-Protocol ICO
smart-ticket protocol for events | live product with market traction!
BTC ANN | WEBSITE | BLOG | SANDBOX | WHITEPAPER | BOUNTY
Pages: [1]
  Print  

Jump to: