Bitcoin Forum
April 26, 2024, 06:18:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Madencilik Nasıl Yapılır?  (Read 2813 times)
aslitrbb (OP)
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
June 24, 2017, 07:55:19 PM

Arkadaşlar merhaba.
Bu konulara yeni girmiş birisiyim. Uzun zamandır al sat ile uğraşıyorum. Ancak mining de yapmak istiyorum. bu konudaki bilgim sıfırında altında diyebilirim. Yani herhangi bir coini kazmak için ne gerekli. neleri indirip nerelere kopyalamalıyım. İndirmem gereken program ya da programlar varmı?
 İnternette bi takım komutlar gördüm. Açıkçası hiçbirşey anlamadım. Mining ile ilgili kaynakların büyük çoğunluğu ingilizce. Bir miktar çeviri yapabiliyorum ancak bazı teknik kısımlardan birşey anlamıyorum. Bana anlatabilecek gönüllü bir arkadaş çıkar umuduyla buraya yazıyorum.  En temelden bilgilere ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.
1714112298
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714112298
Reply with quote  #2

1714112298
Report to moderator
1714112298
Hero Member
*

Ignore
1714112298
Reply with quote  #2

1714112298
Report to moderator
1714112298
Hero Member
*

Ignore
1714112298
Reply with quote  #2

1714112298
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714112298
Hero Member
*

Ignore
1714112298
Reply with quote  #2

1714112298
Report to moderator
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
June 25, 2017, 08:31:32 PM

Hocam burada kimse size armut piş, ağzıma düş şeklinde bilgi vermez, ancak siz kendiniz araştırırsanız buradaki arkadaşlar elinden geldiğince kafanıza takılan noktalar konusunda sizi bilgilendirebilir. Siz araştırın kafanıza takılın yerleri sorun ancak bu şekilde nasıl yapılır, ne kopyalayacağım şeklinde sorulara insanlar vakit kaybetmek istemez.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
July 03, 2017, 08:58:09 PM

mining için en temel iş kazacağın koini algoritmasını zorluk seviyesini market değerini ekipmanların verimliliğini bilmek tanımak olacak.
bunları öğren aklına takılan olursa yine gel
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
July 04, 2017, 02:33:44 PM

Arkadaşlar merhaba.
Bu konulara yeni girmiş birisiyim. Uzun zamandır al sat ile uğraşıyorum. Ancak mining de yapmak istiyorum. bu konudaki bilgim sıfırında altında diyebilirim. Yani herhangi bir coini kazmak için ne gerekli. neleri indirip nerelere kopyalamalıyım. İndirmem gereken program ya da programlar varmı?
 İnternette bi takım komutlar gördüm. Açıkçası hiçbirşey anlamadım. Mining ile ilgili kaynakların büyük çoğunluğu ingilizce. Bir miktar çeviri yapabiliyorum ancak bazı teknik kısımlardan birşey anlamıyorum. Bana anlatabilecek gönüllü bir arkadaş çıkar umuduyla buraya yazıyorum.  En temelden bilgilere ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.

Prof. şekilde girmek istiyorsanız yardım almanız şart. amatör ise

1) Donanım bilgisi orta seviye
2) İngilizce makale okuyacak kadar anlamak
3) Merak - Araştırman
4) Sabır.

Bunlar varsa yardımcı olurum nerden başlayacağınıza ama yarın zorluklarla karşılaşınca benim arkadaşım gibi pes etmemen gerekiyor Smiley
seazone
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
July 07, 2017, 06:59:38 AM

arkadaşlar birşey sormak istiyorum rx 580x farklı bir kaç kart ile takılı bunlardan bir r9 390 r9 280x X2 adet ama rx 580x 20 ile r9 390 da 20 r9 280 x 14 hasrate le kazı yapmaktalar bunların ayarlarını nasıl ayarlamam gerekiyor ne yaptıysam olmuyor bildiğim kadarıyla kartlar kendi bünyesinde ayrı ayrı çalışıyor yanlış bilmiyorsam yardımcı olabilir misiniz acaba saygılarımla
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
July 07, 2017, 10:32:20 AM

arkadaşlar birşey sormak istiyorum rx 580x farklı bir kaç kart ile takılı bunlardan bir r9 390 r9 280x X2 adet ama rx 580x 20 ile r9 390 da 20 r9 280 x 14 hasrate le kazı yapmaktalar bunların ayarlarını nasıl ayarlamam gerekiyor ne yaptıysam olmuyor bildiğim kadarıyla kartlar kendi bünyesinde ayrı ayrı çalışıyor yanlış bilmiyorsam yardımcı olabilir misiniz acaba saygılarımla

Pm at düzgünce bakalım sorun neymiş.
Xexen4
Sr. Member

View Profile
July 08, 2017, 08:13:02 PM

kartları serilere göre bölmen daha verimli olur.
rx serileri ayrı driver sürüm kullanır
r9 serileri ayrı driver sürüm kullanır.
hepsi elma da olsa yeşil elma kırmızı elma yine de ayırmak daha iyidir Smiley
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
July 19, 2017, 03:59:34 PM

şu madenciliğin nasıl yapıldığını çok merak ediyorum bende ama teknik bilgi sıfır. nereden nasıl başlanır biri şöyle detaylıca anlatsa ne güzel olurdu.
forumu aradım taradım bu konuda ama açılan başlıklardan hiçbirşey anlamadım. bende mi bir problem var acaba 
polijo
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
August 04, 2017, 04:10:27 PM

Yüksek donanımlı bilgisayarlara miner programları kur ve kaz..Minergate tavsiyemdir..
Xexen4
Sr. Member

View Profile
August 04, 2017, 08:28:08 PM

şu madenciliğin nasıl yapıldığını çok merak ediyorum bende ama teknik bilgi sıfır. nereden nasıl başlanır biri şöyle detaylıca anlatsa ne güzel olurdu.
forumu aradım taradım bu konuda ama açılan başlıklardan hiçbirşey anlamadım. bende mi bir problem var acaba 

eğer tek bir coin tek algoritma tek yazılım olsaydı bu dediğiniz için uzunca detaylı bir rehber hazırlanabilirdi. ama maalesef öyle bir dünya yok.
ne kazacaksın donanımın ne bunları belirlemeden haydi ben de madenci olayım dersen olmaz.
bashkasi
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 14, 2017, 03:34:27 PM

Adam bir soru sormuş ya cevaplayanların anlayışı kıt ya da bilgi vermek istemiyor. Ya kardeşim Allah aşkına gevezelik yapmayın sizin cevaplarınız bilgi kirliliğinden başka bir şey olmuyor Klavye elinde olan yazıyor. Allah aşkına soruya cevap verecekseniz yazın yoksa susun da adam sansınlar.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
August 14, 2017, 05:36:18 PM

@bashkasi Sen neden boş konuşuyorsun da yazmıyorsun eee etme bulma dünyası bu

hocam mining yapacağın yapıya ait poollara gir orada örnekler var basit ve youtube da anlatımlar mevcut
bashkasi
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 14, 2017, 07:53:51 PM

@bashkasi Sen neden boş konuşuyorsun da yazmıyorsun eee etme bulma dünyası bu

hocam mining yapacağın yapıya ait poollara gir orada örnekler var basit ve youtube da anlatımlar mevcut

konu dikkatimi çekti cevabını merak ettiğim bir soru olduğu için konuya girdim ama cevaplar sorunun karşılığı olmadığı için bunu yazdım anlama sorunun var sanırım senin. biliyor olsam konuya girip cevapları okumazdım veya cevabını bilsem yazardım eleştirimi iyi oku
ilhanulger
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
November 27, 2017, 08:35:07 PM

forumdaki balinalar ve sisteme dahil olmamızı istemeyenler sağ olsun forumu araştır forumu araştır diyerek insanlara gerçekten biraz garip davranıyorlar forumda o kadar çok bilgi kirliliği ve eskiliği var ki benim gibi düşünen insanları gördükçe içim kararıyor bu madencilikle ilgili basit bir rehber hazırlansa insanlara belirli bir tutar karşısında satılsa kimse yok demez (amatörler için) ancak sözüm meclisten dışarı kediye bokun panzehir demişler almış körlemiş derler ya bazı kişiler aynı böyle davranıyor.
2 haftadır forumdan öğrendiğim bu
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
December 03, 2017, 09:20:49 PM

1. ingilizce öğren.
2. yabancı forumları oku.
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
December 03, 2017, 09:43:16 PM

Dostum bende yeniyim bir sistem toplamaya heveslenmiştim ilk başta lu kadar söyliyim okuyarak araştırarak öğrenemeyeceğim hiçbir şey yok. Bolca video ve kaynak mevcut ilgilizce benimde çok zayıf ama anlamadığın yer Google translate her türlü işimi görür.

forumdaki balinalar ve sisteme dahil olmamızı istemeyenler sağ olsun forumu araştır forumu araştır diyerek insanlara gerçekten biraz garip davranıyorlar forumda o kadar çok bilgi kirliliği ve eskiliği var ki benim gibi düşünen insanları gördükçe içim kararıyor bu madencilikle ilgili basit bir rehber hazırlansa insanlara belirli bir tutar karşısında satılsa kimse yok demez (amatörler için) ancak sözüm meclisten dışarı kediye bokun panzehir demişler almış körlemiş derler ya bazı kişiler aynı böyle davranıyor.
2 haftadır forumdan öğrendiğim bu

Çok yalnış yaklaşmışın eski konularsa herşey mevcut kendim kafama takılan çoğu şeyi forumdaki konuları kurcalayarak öğrendim emin ol herşey zaten mevcut sürekli yeni bir konuya gerek yok. Eski üyelerin de artık bunalıp tersleme noktasına gelmelerini doğal görüyorum.

hbcenk
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

ICO marketer, Translator, Entrepreneur

View Profile WWW
December 07, 2017, 05:32:58 PM

TR'de madencilik konusunda uzman olan, danışabileceğimiz kim/ler var?

Büyük bir madencilik operasyonu kurmak istiyoruz
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
December 07, 2017, 07:14:34 PM

Yüksek donanımlı bilgisayarlara miner programları kur ve kaz..Minergate tavsiyemdir..

madencilik hakkında en ufak bir bilgi kırıntısı yok bende. araştırmak öğrenmek istiyorum da.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1661573.0 burada yazılanları okuduktan sonra sanırım minergate yarardan çok zarar getiren bir uygulama. madencilikle ilgili herhangi bir şey yapmıyormussun yani teknik kısmı ile ilgilenmiyorsun sadece başlat ve işin bitti.
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
December 07, 2017, 07:23:13 PM

TR'de madencilik konusunda uzman olan, danışabileceğimiz kim/ler var?

Büyük bir madencilik operasyonu kurmak istiyoruz

Merhaba madencilik konusunda uzman birisini aradığınızı belirtmişsiniz bu konuda uzman olduğumu iddia edemem ama GPU sistem toplamak gibi bir niyetiniz varsa parça seçiminde yardımcı olurum. Sistem kurulumlarını siz yaparsanız her zaman danışabilirsiniz ama sistemi de kurduracak birisini arıyorsanız makul bir ücret karşılığında kurulumları da yaparım. Tabi ikamet de önemli Cheesy

Konu takip etme alışkanlığım yok pek yardım isterseniz özel mesaj ile iletişime geçebilirsiniz.

Calligiato
Member
**

Activity: 137
Merit: 10

View Profile WWW
December 10, 2017, 09:03:20 PM

Madencilik konusunda Türkçe kaynak arıyorsanız Bay-bil Bey'in formunu ve sitesini öneririm. Videolarıda çok faydalı.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: