Bitcoin Forum
April 26, 2024, 06:46:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Madenciliğe Başlamak için tavsiyeleriniz?  (Read 4883 times)
CoinMin3r
Hero Member

Activity: 509
Merit: 500

View Profile
October 11, 2017, 11:00:52 AM

Bütçen varsa asic yoksa ekran kartı alarak başlıyabilirsiniz. Hayırlı olsun.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714113983
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714113983
Reply with quote  #2

1714113983
Report to moderator
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
October 11, 2017, 12:40:00 PM

Madencilik için biraz geç kaldın ama yine eskisi olmazsa da bir kazanç söz konusu olabilir. Amorti en az 1 yıl.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
October 11, 2017, 04:17:18 PM

amorti kazdığını elinde tutup fiyatlanmasını beklersen belki 1 yıl olabilir.
kazdığını satacaksan amorti süresini hesaplamaya bile gerek yok, ancak harçlık çıkarır. 1g üstü rig kurmadığın sürece tüketim masrafı da çok abartılı olmaz.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
October 16, 2017, 11:51:24 AM
Merited by vipganyan (11), denetci (5), WaDa (3), mela65 (1), unreal41 (1), akiko6823 (1)

8 ay madencilik yapmış 2 ay önce madencilikten emekliliğe ayrılmış biri olarak derim ki 2. el parçalarla başlayın. 2. el 5 slotlu gigabyte'ın bir çok uygun anakartı var ben madencilik yaparken bunları kovalardım 40-50 tl ye anakart almak mümkün. ram 4 gb den fazlasına zaten gerek yok 2. el ram 30-60 tl arasında fiyatlara bulabilirsiniz. işlemci amd sempron 140 işlemci bile yeterlidir 5 tl ye aldığımı bilirim. güç kaynağı, haşatı çıkmamış garantili 2. el minimum 1000w bronze, silver ve gold olan bir güç kaynağı alınabilir. hdd olayı 80 gb ide, sata fark etmez işinizi görür SSD hard disk almak size windows işlemlerinde hız kazandırır madencilikte bir faydası olmaz. ekran kartıda mümkünse 2. el garantili alınabilir.

vesselam, çevremdeki bazı kişiler 0 parça takıntısından anakart, işlemci, ram, hdd ve power gibi parçalara 2000 tl 2500 tl verirken ben 700-800 tl ekran kartları hariç toplayabiliyordum. bu işe başlarken maliyetilerinizi minimuma indirmeniz size da kısa ROI verir ve elinizden donanımı çıkartırken en az zararla çıkarsınız tabii tercih sizindir.
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
October 21, 2017, 11:08:42 PM

8 ay madencilik yapmış 2 ay önce madencilikten emekliliğe ayrılmış biri olarak derim ki 2. el parçalarla başlayın. 2. el 5 slotlu gigabyte'ın bir çok uygun anakartı var ben madencilik yaparken bunları kovalardım 40-50 tl ye anakart almak mümkün. ram 4 gb den fazlasına zaten gerek yok 2. el ram 30-60 tl arasında fiyatlara bulabilirsiniz. işlemci amd sempron 140 işlemci bile yeterlidir 5 tl ye aldığımı bilirim. güç kaynağı, haşatı çıkmamış garantili 2. el minimum 1000w bronze, silver ve gold olan bir güç kaynağı alınabilir. hdd olayı 80 gb ide, sata fark etmez işinizi görür SSD hard disk almak size windows işlemlerinde hız kazandırır madencilikte bir faydası olmaz. ekran kartıda mümkünse 2. el garantili alınabilir.

vesselam, çevremdeki bazı kişiler 0 parça takıntısından anakart, işlemci, ram, hdd ve power gibi parçalara 2000 tl 2500 tl verirken ben 700-800 tl ekran kartları hariç toplayabiliyordum. bu işe başlarken maliyetilerinizi minimuma indirmeniz size da kısa ROI verir ve elinizden donanımı çıkartırken en az zararla çıkarsınız tabii tercih sizindir.

Aslında bilgiler doğru eklemek istediğim birşey var. Madenciliğin revaçta olduğu yaz aylarında birçok parça karaborsaydı. Şu an ise bulmak mümkün. Karlı yatırımlar zor zamanlarda verilen kararlar sonrası elde edilir. Dolayısıyla niyetiniz varsa yatırımın tam zamanı.
eric_draven
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile WWW
October 23, 2017, 12:00:34 AM

Çok güzel açıklamışsınız, elinize sağlık hocam. Bizler gibi işin acemilerine katkı sağlayacak bilgiler bunlar. Şunu sprmak istiyorum. Bahsettiğiniz gibi ikinci el parçalarla bir sistem kurduk diyelim ve 5 ekran kartlı sistem kuracağız. Bahsettiğiniz anakartın özellikleri ne olmalı. Yani bu 5 slot pciex mi olmalı yada hangisi? ve sizce 4gb lık ikinci el sağlam kartlarla iş yapılabilir mi?
hknatm
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
October 28, 2017, 10:14:41 PM

benim merak ettiğim bi husus var, madencilikle ilgili araştırma yapmaya başladım ama bu kazım çeşitleri, donanımlar, hangi coinin kazılabileceği bilgisini nasıl elde edebiliriz?
vanillalatte
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
November 03, 2017, 08:10:40 AM

iyi araştırılması gereken zahmetli iş,
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
November 18, 2017, 02:14:07 AM

Başlık açmak istemedim ama minex madenciliği deneyen veya yapan varmı  ?

akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
January 25, 2018, 08:23:54 AM

Olması gereken buydu.  Çok. Hesap. Çıkmaya baslamisti
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168

View Profile
January 28, 2018, 07:27:01 PM

merhaba..miningde kullanmış oldugunuz sistemin marka modellerini hatırlıyorsanız paylaşabilirmisiniz.Bir de neden emekli oldunuz?
karayaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile WWW
January 28, 2018, 08:47:19 PM

bende 72 kart ile başlayacaktım fakat ekran kartlarında sorun çıktı bende dediğiniz gibi bir kaç parçayı 2. el aldım fakat diğerlerini 0 almak durumunda kaldım ama gel gelelim ekran kartlarının teslimat süresini ertelediler Cheesy
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
January 29, 2018, 08:13:02 PM

Madencilik için biraz geç kalmışsın kardeşim. Şu an büyük şirketler zaten madencilik işine girdiler. Büyük yatırımlar yapıyorlar ve pastadan büyük paylar alıyorlar. Evde madencilik yapmak bana bu saatten sonra çok mantıklı gelmiyor. Ben şahsi olarak bu işe girmem. Bu işe girmiş ya da girecek arkadaşlara da başarılar dilerim. Yine de bir daha düşünün.

hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168

View Profile
January 30, 2018, 10:26:15 PM

Antminer d3  baikal gibi cihazları hazır mı satın almak gerekiyor.donanım bileşenleri nedir? Etherum kazmak için gerekli ekran kartlı cihazlardan farkı nedir? 4.000 dolara bi antminer cihaz buldum.özelliklerinde nelere dikkat etmek gereklidir.
mrdmr64
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
January 31, 2018, 06:42:58 PM

hocam eğer 10 adet ve üzerinde başlıyacaksınız ve evinizde başlayacaksanız eğer ki, elektrik watt değerlerini yükseltmeniz gerekmektedir. Sözleşme gücünüz düşük ise elektrik hattınızı kapayabilirler.
eserersan
Member
**

Activity: 126

View Profile
February 06, 2018, 04:59:45 PM

Evde kullandığım oyun bilgisayarıyla yeni çıkan kripto coinlerden kazabilir miyim ?

En iyilerindense belki ancak yeni toplamanızı tavsiye ederim kafanızda böyle bir şey varsa hem madencilikte gereken parçalardan en iyilerini alıp diğerlerini kafanıza göre ayarlayabilirsiniz daha çok verimli olur sizin için.

bora19
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
February 11, 2018, 10:02:55 PM

mahalleden abim almış bi makine ama aylık 300 dolar filan getiriyo diyo makinanın fiyatına 2000 bin dolar dedi hep açık olması gerekiyomuş elektrik fazla gidiyomuş ama kazancı fazlasıyla iyi
m3hm3t
Member
**

Activity: 133
Merit: 15

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
February 13, 2018, 04:10:05 PM

Antminer d3  baikal gibi cihazları hazır mı satın almak gerekiyor.donanım bileşenleri nedir? Etherum kazmak için gerekli ekran kartlı cihazlardan farkı nedir? 4.000 dolara bi antminer cihaz buldum.özelliklerinde nelere dikkat etmek gereklidir.

Her coinin bir algoritması vardır,siz kullanacağınız cihazın desteklediği algoritmaya göre coinler kazırsınız. Antminer D3 ile x11 destekleyen coinleri kazıyabilirsiniz,Baikal x10 cihazı da Digibyte coini kazıma mümkündür.Multialgoritmalı havuzlarda da kazandığınız miktarı istediğiniz coine dönüştürme imkanı da vardır elbette.Temelde bütün ASIC cihazlar GPU işlemcisi barındırır ancak algoritmaları farklı olarak dizayn edilmiştir. Ekran kartları da temel GPU desteklidir yani Etherium başta olmak üzere bunun yanında Monero,Zcash gibi coinleri de ekran kartı gücüyle kazıyabilirsiniz. ASIC cihazları Ekran kartlarından ayıran özelliği ASIC cihazların daha güçlü bir donanıma sahip olmalarıdır böylelikle tüketeceği güç de bir o kadar fazla olur.Ekran kartlarında güç tüketimi daha azdır. Coinlerin borsası ve madenciliğin zorluk derecesine göre kar oranları azalıp yükselebilmekte. Eğer profesyonel bir çiftlik kurmak varsa aklınızda ve ciddi miktarda bir yatırım yapacaksanız tercihiniz ASIC cihazlar yönünde olsun ama başlangıç olarak ben ev halinde madencilik yapmak istiyorum diyorsanız o zaman Ekran Kartlarından kurulu bir Rig sistemi kullanabilirsiniz çünkü ASIC cihazlar hem gürültülüdür hem de fazla enerji çekerler tamamen endüstriyel ortamlar için tasarlanmıştır.

Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
February 13, 2018, 06:51:07 PM

Ekran kartlarının karaborsada olduğu aylarda ne yaparsan yap başlama şuan için tek tavsiye veya önerim budur arkadaşım boşver borsada takıl kıçırık rx570 3 bin tl vermeyin.
Peno2
Member
**

Activity: 263
Merit: 11

Para Basan Adam

View Profile WWW
February 18, 2018, 11:06:54 PM

Dostum her şeyden önce 4000 tl bana başlangıç için az geldi çünkü anladığım kadarıyla bu sektöre az koyarsan az kazanıyorsun. Tabi bütçe meselesi ama bence s9 dan şaşmamak lazım

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: