Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:09:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN][ICO] TrueFlip - Dünyanın en büyük blockchain piyangosunun bir parçası olun  (Read 14027 times)
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
July 31, 2017, 07:37:30 PM

Verirler hocam fazla acele etmeyin ico daha yeni bitti.Benim.anlamadigiam sonradan kural degistirmeleri,mesala blog yazilarini okuyordum ben oralara gosterim ve takipci eklemisler.TrueFlip benim inandigim bir proje bu adamlar bence is yapacaklar.
1714806552
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714806552
Reply with quote  #2

1714806552
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714806552
Hero Member
*

Ignore
1714806552
Reply with quote  #2

1714806552
Report to moderator
1714806552
Hero Member
*

Ignore
1714806552
Reply with quote  #2

1714806552
Report to moderator
1714806552
Hero Member
*

Ignore
1714806552
Reply with quote  #2

1714806552
Report to moderator
gustavroy
Full Member

Activity: 450
Merit: 122

View Profile
July 31, 2017, 08:19:46 PM

Giriş 9 tl gider 9 kolon loto oynarım:D çok düz mantık gelebilir ama daha eğlenceli ve mantıklı bence
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
August 02, 2017, 02:40:50 PM

talih kuşu artık bizede baksın. Smiley güzel bir sisteme iyi ki katılmışım. sanırım ödüller 2 hafta sonra dağıtılacak.
tekrar doğrulama isteyeceklermiş @TrueFlip.io. pm atmıştım oradan yazmış. piyango biletlerimizi iki hafta sonra alacağız. Smiley bakalım ne kadar kazanacağız. Cheesy
ioseta
Full Member

Activity: 190
Merit: 100

View Profile
August 02, 2017, 03:07:54 PM

Giriş 9 tl gider 9 kolon loto oynarım:D çok düz mantık gelebilir ama daha eğlenceli ve mantıklı bence

Bütün bountyler artık piyangoya dönüşmüş durumda zaten. Nerden ne çıkacağı çıkmayacağı hiç belli değil.
Ben de size katılıyorum loto stressiz eğlence en azından  Cheesy
aliyagiz207
Full Member

View Profile
August 02, 2017, 05:59:04 PM

Su 15 btc odullu olan yarisma ne oldu bilgisi olan varmi bizim katilan arkadaslar vardi,bir sonuc ciktimi acaba
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
August 02, 2017, 06:11:35 PM

Su 15 btc odullu olan yarisma ne oldu bilgisi olan varmi bizim katilan arkadaslar vardi,bir sonuc ciktimi acaba

Katilanlardan biri benim... sonuclar 7 agustosta aciklanacak... odullerin ilan edildigi gibi olacagini sanmiyorum. Cunku bu odul icin bountynin yuzde 10 unu ayirmislardi. Tum tokenlar satilmadigi icin stemit yarismasininda odullerinde dusus olacaktir, tipki diger bountyler gibi...

Yarismaya gelince pek umudumuz yok acikcasi ama kismet yani nasil sonuclanacagini bilemiyoruz...

Farkli bir kategoride daha yuksek beklenti icindeyim..  Smiley
aliyagiz207
Full Member

View Profile
August 03, 2017, 09:25:10 AM

Katilanlardan biri benim... sonuclar 7 agustosta aciklanacak... odullerin ilan edildigi gibi olacagini sanmiyorum. Cunku bu odul icin bountynin yuzde 10 unu ayirmislardi. Tum tokenlar satilmadigi icin stemit yarismasininda odullerinde dusus olacaktir, tipki diger bountyler gibi...

Yarismaya gelince pek umudumuz yok acikcasi ama kismet yani nasil sonuclanacagini bilemiyoruz...

Farkli bir kategoride daha yuksek beklenti icindeyim..  Smiley

hayırlısı olsun hocam steemit uyelıgım bır turlu onaylanmadı onaylansaydı vatandaşlarıma destek olmak için oy verecektım ama olmadı
talatk (OP)
Hero Member

Activity: 700
Merit: 550

View Profile
August 03, 2017, 01:34:47 PM

hayırlısı olsun hocam steemit uyelıgım bır turlu onaylanmadı onaylansaydı vatandaşlarıma destek olmak için oy verecektım ama olmadı

Üyelik isteğinizin üstünden 4 gün geçtiyse destekle konuşmanızı öneririm zira benimki 3 gün içinde gönderilmişti, siz bayadır bekliyorsunuz sanırım.
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
August 03, 2017, 04:57:48 PM

imzaları kaldırabiliyor muyuz arkadaşlar? dağıtımlar nasıl olacak bilginiz var mı?
bitkolik
Sr. Member

View Profile
August 03, 2017, 05:02:32 PM

imzaları kaldırabiliyor muyuz arkadaşlar? dağıtımlar nasıl olacak bilginiz var mı?

Listeyi inceleyin toplam stake yazilmissa size evet kaldirabilirsiniz... agustos ayinin sonunda dagitmayi dusunuyorlar bountyleri. Yalniz dogrudan ether adresine gondermeyecekler sanirim tokenlari. Siteye uye olmaniz gerekecek. Tokenlari sitedeki investor profilinizde gorebileceksiniz. Konu ile ilgili aciklama yapilacak ilerleyen gunlerde. P.tesi gunu versiyon 2.0 i yayinlayacaklar... bu iyi bir gelisme Smiley
SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154

View Profile
August 03, 2017, 09:01:53 PM

Yayınlasınlar bakalım iyi bir gelişme tabiki de. Zaten adamlar ellerinde çalışmakta olan siteleri de var. Yatırımcılara kazandıracak güzel bir ico
aliyagiz207
Full Member

View Profile
August 04, 2017, 10:48:52 AM

Cok fazla kumar icosu cikti ama bunlar degisik bounty odulleri falan epey ilgi cekti ben daha buyuk yatirim.almalarini bekliyordum.Hem bountycilere hemde icoculara hayirli olsun.
Ico fiyati olarak kaca denk geliyor acaba
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
August 04, 2017, 02:03:38 PM

Bounty olayi sanirim cop olmus ben ico borsaya girincr alim yapmayi dusunuyorun buna birde bitdice ye yatirim yaparak ilk temettuleri alana kadar bekleyecegim ama ikisininde ico altina inmesini bekliyorum
bitkolik
Sr. Member

View Profile
August 04, 2017, 08:17:01 PM

Kesinlikle trueflip takimi durust degil arkadaslar... gerekli aciklamalari @talatk nin yapmasi daha uygun olur. Konuyu acan kendisi oldugu icin onun aciklamasi daha uygun olur.Ben soyleyecek soz bulamiyorum cunku. Bounty katilimcilarini dolandirdi bunlar... yatirimcilara kim bilir neler yapacaklar...
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
August 04, 2017, 08:19:44 PM

Kesinlikle trueflip takimi durust degil arkadaslar... gerekli aciklamalari @talatk nin yapmasi daha uygun olur. Konuyu acan kendisi oldugu icin onun aciklamasi daha uygun olur.Ben soyleyecek soz bulamiyorum cunku. Bounty katilimcilarini dolandirdi bunlar... yatirimcilara kim bilir neler yapacaklar...
Ne dolandirmasi hocam biraz sakin olun adamlar ne yaptilar da dolandirdilar.
CoinSpeculator
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
August 04, 2017, 08:29:16 PM

valla böyle sündürülen ICOlarda olası şeyler zaten bu. ben projeden de birşey olacağını düşünmüyorum. bir ICO yu bu kadar uzatırsanız zaten ilk alan adam çıktığı gibi dumplar. böyle saçma şey olmaz yani.
bitkolik
Sr. Member

View Profile
August 04, 2017, 09:22:54 PM

Once şu profili ve gonderdigi postlari incelemenizi rica ediyorum. Btctalk kullanici adı "bitboi"
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1044192;sa=showPosts

Şimdi de bug/improvement bounty spreedsheetini incelemenizi ve verilen stakelere bakmanizi rica ediyorum.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ev3scVVbMh37nbsPFAMM8RWQycy_Ikcybr-dwilMht8/htmlview#

1.sirada 900 stake verilen bu şahisa oglen saatlerinde spreedsheeti inceledigimde 400 stake verilmisti. Her ne hikmetse aksam bunu 900 e cikardilar...

Gelelim asil mevzuya. Bu kullanici 25 haziranda foruma uye oluyor ve sadece 5 mesaji var forumda. Bu mesajlari okudunuz sanirim yukaridaki linkten. Algoritmada bir bug buldugunu soyluyor vatandas. O tarihte bounty kampanyasinin iceriginde boyle bir baslik yoktu. Temmuz ayinin 3.haftasinda %35 olan imza odullerini %25 e dusurduler ve %10 bug/improvement kampanyasini duyurdular ve listeye adamin basvurusu olmamasina ragmen ilk siraya yazdilar. Bu arada adam 28 temmuzda yani kampanyanin son gunu katilimci listesine adini yazdirdi. Bu da ilginc...
Bizlerde bu surecte fikir ve onerilerimizi ilettik ve listeye yazildi. Bugun stake dagittiklarinda once 400 yazdilar bu adama sonra da degistirip 900 e cikardilar. Bu arada listedeki toplam stake sayisi su anda 3030.

Trueflipin lotosunda tum numaralarin cekiliste cikma olasiliginin ayni olmadigina dair ispatli raporuma istinaden algoritmalarini degistirerek bu konuda iyilestirme yapmalarina ragmen bu raporuma 80 stake verdiler... sheeti baslik ve detaylariyla incelerseniz hangi fikir ve oneriye kac stake verdiklerini kiyaslarsaniz durumu biraz daha net gorebilirsiniz.

Hadi biz kendimizden gectik... burada donen dolap şu. Bitboi denen 5 mesajli newbie uyenin henuz ilan edilmeyen bir kampanyaya sonradan dahil edilerek butcenin %30 unu tek basina almasi bizde ister istemez şuphe uyandirdi. Onceden belirlenmis senaryolarla bounty miktarlarini kendilerine veya kendi adamlarina ayirarak dusurmeye calisiyorlar.

Ayni senaryoyu blog odullerinde de goruyoruz. Sonradan steemit chaleengi duyurarak ordan da %10 kirptilar ve ben o odulleri de kendi adamlarina vereceklerini dusunuyorum. Blog stakeleri henuz yazilmadi, orda da subjektif seyler donuyor cunku insanlar fake goruntuleme sayilarini gonderiyorlar ve bunlar bu durumu kabul ediyorlar... ayrica trueflip ile ilgisi olmayan linkler bile listede kalite olarak puanlanmis durumda ve stake yazilacak.

Ayrica kampanyanin en basinda yuzde olarak ifade edilmeyen, jeton sayisi olarak ifade edilen tutari da baslikta sonradan degisiklik yaparak odulleri yaklasik yuzde 60 dusurduler. Whitepaperlerinda ise cok daha fazlasi yaziyor...

Daha yazacak cok sey var aslinda. Her hamlelerine iyi niyetle yaklastik, art niyet aramadik ama artik zerre kadar guvenmiyorum bu ekibe... 10 birim alacagimiz tutari bu oyunlariyla 1 birime kadar dusurduler...

Yarin yatirimcilarina neler yapabileceklerini dusunemiyorum bile...
Jackpotu vursaniz paranizi alamayabilirsiniz. Kar dagitimi yapilmasi gereken zamanlarda yapilmayabilir. Borsada bu uckagitlarla tokenlariniz degersiz hale getirilebilir vs...

Proje gercekten guzel fikir on numara ama bu ekip fazla kurnaz arkadaslar... bounty katilimcilari bu sekilde dolandirildi. Bakalim yatirimcilari nasil dolandiracaklar...

Not: odulleri agustos sonunda gondereceklerini soyleyen bu ekip, kampanya katilimi sirasinda kendilerine verdigimiz ethereum adresine degilde trueflipin yatirimci profiline jetonlari gondereceklerini soylediler. Yani arkadaslar o profilde jetonlar gorunse dahi bunlari eth adresimize cekebilmemize izin de vermeyebilirler. Odullerimizi alacagimizda supheli simdilik. Anlayacaginiz Surekli oyun ortasinda kural degistiriyorlar...

primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
August 04, 2017, 09:49:20 PM
Last edit: August 04, 2017, 10:11:54 PM by primeer

Once şu profili ve gonderdigi postlari incelemenizi rica ediyorum. Btctalk kullanici adı "bitboi"

Şimdi de bug/improvement bounty spreedsheetini incelemenizi ve verilen stakelere bakmanizi rica ediyorum.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ev3scVVbMh37nbsPFAMM8RWQycy_Ikcybr-dwilMht8/htmlview#

1.sirada 900 stake verilen bu şahisa oglen saatlerinde spreedsheeti inceledigimde 400 stake verilmisti. Her ne hikmetse aksam bunu 900 e cikardilar...

Gelelim asil mevzuya. Bu kullanici 25 haziranda foruma uye oluyor ve sadece 5 mesaji var forumda. Bu mesajlari okudunuz sanirim yukaridaki linkten. Algoritmada bir bug buldugunu soyluyor vatandas. O tarihte bounty kampanyasinin iceriginde boyle bir baslik yoktu. Temmuz ayinin 3.haftasinda %35 olan imza odullerini %25 e dusurduler ve %10 bug/improvement kampanyasini duyurdular ve listeye adamin basvurusu olmamasina ragmen ilk siraya yazdilar. Bu arada adam 28 temmuzda yani kampanyanin son gunu katilimci listesine adini yazdirdi. Bu da ilginc...
Bizlerde bu surecte fikir ve onerilerimizi ilettik ve listeye yazildi. Bugun stake dagittiklarinda once 400 yazdilar bu adama sonra da degistirip 900 e cikardilar. Bu arada listedeki toplam stake sayisi su anda 3030.

Trueflipin lotosunda tum numaralarin cekiliste cikma olasiliginin ayni olmadigina dair ispatli raporuma istinaden algoritmalarini degistirerek bu konuda iyilestirme yapmalarina ragmen bu raporuma 80 stake verdiler... sheeti baslik ve detaylariyla incelerseniz hangi fikir ve oneriye kac stake verdiklerini kiyaslarsaniz durumu biraz daha net gorebilirsiniz.

Hadi biz kendimizden gectik... burada donen dolap şu. Bitboi denen 5 mesajli newbie uyenin henuz ilan edilmeyen bir kampanyaya sonradan dahil edilerek butcenin %30 unu tek basina almasi bizde ister istemez şuphe uyandirdi. Onceden belirlenmis senaryolarla bounty miktarlarini kendilerine veya kendi adamlarina ayirarak dusurmeye calisiyorlar.

Ayni senaryoyu blog odullerinde de goruyoruz. Sonradan steemit chaleengi duyurarak ordan da %10 kirptilar ve ben o odulleri de kendi adamlarina vereceklerini dusunuyorum. Blog stakeleri henuz yazilmadi, orda da subjektif seyler donuyor cunku insanlar fake goruntuleme sayilarini gonderiyorlar ve bunlar bu durumu kabul ediyorlar... ayrica trueflip ile ilgisi olmayan linkler bile listede kalite olarak puanlanmis durumda ve stake yazilacak.

Ayrica kampanyanin en basinda yuzde olarak ifade edilmeyen, jeton sayisi olarak ifade edilen tutari da baslikta sonradan degisiklik yaparak odulleri yaklasik yuzde 60 dusurduler. Whitepaperlerinda ise cok daha fazlasi yaziyor...

Daha yazacak cok sey var aslinda. Her hamlelerine iyi niyetle yaklastik, art niyet aramadik ama artik zerre kadar guvenmiyorum bu ekibe... 10 birim alacagimiz tutari bu oyunlariyla 1 birime kadar dusurduler...

Jackpotu vursaniz paranizi alamayabilirsiniz. Kar dagitimi yapilmasi gereken zamanlarda yapilmayabilir. Borsada bu uckagitlarla tokenlariniz degersiz hale getirilebilir vs...

Proje gercekten guzel fikir on numara ama bu ekip fazla kurnaz arkadaslar... bounty katilimcilari bu sekilde dolandirildi. Bakalim yatirimcilari nasil dolandiracaklar...

Not: odulleri agustos sonunda gondereceklerini soyleyen bu ekip, kampanya katilimi sirasinda kendilerine verdigimiz ethereum adresine degilde trueflipin yatirimci profiline jetonlari gondereceklerini soylediler. Yani arkadaslar o profilde jetonlar gorunse dahi bunlari eth adresimize cekebilmemize izin de vermeyebilirler. Odullerimizi alacagimizda supheli simdilik. Anlayacaginiz Surekli oyun ortasinda kural degistiriyorlar...

bilgi için teşekkürler. ico'da 6.2 milyon TFL satılırken, bounty bütçesi 630 bin TFL. yaklaşık %10'u kadar.

o yüzden bounty için bu kadar fazla oyun dönmesi şaşırtmadı açıkçası. asıl problem ise forum kullanıcıların çoğunluğunun ödeme aldıkları sürece böyle dolandırıcılıklara pek ses çıkarmamaları.
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
August 04, 2017, 10:08:01 PM

çok iyi tespitler yapmışsın tebrik ederim tokenleri alır almaz bozdurmayı düşünüyorum tabi dediğiniz gibi alabilirsek. sistemi uzun süre kullanmayı düşünüyordum fakat kararımı yeniden gözden geçireceğim sanırım.
BitPACK
Full Member

Activity: 246

View Profile
August 04, 2017, 10:27:54 PM

bir bu ekibe gıcık oldum birde king.io ekibine. ne tesadüf ki ikisi de kumar işi. bu adamların yaptıkları ortamda kumar oynamak ne kadar mantıklı olur acaba.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  

Jump to: