Bitcoin Forum
June 16, 2024, 03:09:24 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sıcaklığın etkisi…  (Read 1038 times)
seje (OP)
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
June 27, 2017, 09:52:07 AM

12 adet strix rx470 ekran kartı takılı olan 2 rigim var ve bulundukları ortam 15 mt kare civarı…  kartların sicakliklari 70 dereceden aşağı pek düşmüyor 30cm kare civarı bir pencere var ortamda ve devamlı acik minik de bir ev tipi vantilatör takılı içerde.. 2 aydir 300 ila 380 basıyorlar ama sıcaklar baslamasiyla bu değer 250 lerden 300 lere zar zor gecmeye basladi..  Oc degerleri ise resindeki gibi..  İceri klima almayi dusunuyorum sizce klima oldugunda kartlar tekrar 380 lere cikar mi acaba?
efeaydin
Full Member

Activity: 181
Merit: 102

View Profile
June 27, 2017, 01:38:34 PM

Eğer ısıdan kaynaklıysa eski sıcaklığa döndüğünde eskisine dönecektir.
seje (OP)
Sr. Member

View Profile
June 27, 2017, 01:55:25 PM

Arkadaşlar teknik bir şekikde anlatım yapabilecek kimse var mı acaba?
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
June 28, 2017, 12:25:46 PM

İstersen bunu ingilizce konu başlığı içerisinde sor . Teknik olarak sana dönecek kişiler illa ki vardır.
seje (OP)
Sr. Member

View Profile
June 28, 2017, 01:06:39 PM

İstersen bunu ingilizce konu başlığı içerisinde sor . Teknik olarak sana dönecek kişiler illa ki vardır.
Sağolasın hocam hallettim..
seje (OP)
Sr. Member

View Profile
June 28, 2017, 04:24:56 PM

Başlık da film adı gibi olmuş Smiley
espressodelisi
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
July 05, 2017, 09:29:37 AM

Klima demek ekstra masraf ve elektrik tüketimi masrafı demek, miningin karlılığını düşürür.

Benim rig'i açık balkona koydum yaz gelince. Hem fan gürültüsü evin içinden duyulmuyor.
Yağmurdan ve güneşten etkilenmesin diye yüksek bir dolabın en üstüne, tavana yakın koydum, bu şekilde güneş karşıdan gelse bile gölgede kalıyor ve yağmur oraya kadar gelmiyor. açık hava olduğu için en sıcak öğleden sonra güneşinde bile çalışmaya devam etti. sıcaklıklar 70 dereceyi geçince miner kapanacak şekilde ayarlamıştım. rigin üzerinde kartlara doğru üfleyen 3 tane 12cm kasa fanı var, bunlar da ısıyı dağıtmaya faydası oluyor.

Tek sıkıntım, aynı balkonda evdeki klimanın dış ünitesi var, klima çalışırken sıcak havayı balkonun içine doğru üflüyor, haliyle balkonda rigin durduğu yer 45 dereceye çıkabiliyordu. Bu sıkıntıyı aşmak için de klimanın dış ünitesinde fanın önüne kartondan yönlendirici yaptım, klimanın üflediği sıcak hava direkt dışarı doğru yönlenince sorun çözüldü.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
July 05, 2017, 01:10:51 PM

Klima demek ekstra masraf ve elektrik tüketimi masrafı demek, miningin karlılığını düşürür.

Benim rig'i açık balkona koydum yaz gelince. Hem fan gürültüsü evin içinden duyulmuyor.
Yağmurdan ve güneşten etkilenmesin diye yüksek bir dolabın en üstüne, tavana yakın koydum, bu şekilde güneş karşıdan gelse bile gölgede kalıyor ve yağmur oraya kadar gelmiyor. açık hava olduğu için en sıcak öğleden sonra güneşinde bile çalışmaya devam etti. sıcaklıklar 70 dereceyi geçince miner kapanacak şekilde ayarlamıştım. rigin üzerinde kartlara doğru üfleyen 3 tane 12cm kasa fanı var, bunlar da ısıyı dağıtmaya faydası oluyor.

Tek sıkıntım, aynı balkonda evdeki klimanın dış ünitesi var, klima çalışırken sıcak havayı balkonun içine doğru üflüyor, haliyle balkonda rigin durduğu yer 45 dereceye çıkabiliyordu. Bu sıkıntıyı aşmak için de klimanın dış ünitesinde fanın önüne kartondan yönlendirici yaptım, klimanın üflediği sıcak hava direkt dışarı doğru yönlenince sorun çözüldü.

1 yıl kullanacağıma tozsuz temiz rahat yerde çalıştırırım daha iyi 5 tl elektirik yaksa ne olur 2 gün sonra kartın bozulmasından iyidir.
seje (OP)
Sr. Member

View Profile
July 05, 2017, 04:33:42 PM

Klima candır. . kendi parasını kat kat kazanıyor. . 280 lerde gezen hashrate cikti 345 lere soğuk ortamı bulunca coştu kartlar. .
risinqsun
Sr. Member

-

View Profile
July 05, 2017, 06:27:23 PM

Klima candır. . kendi parasını kat kat kazanıyor. . 280 lerde gezen hashrate cikti 345 lere soğuk ortamı bulunca coştu kartlar. .

Aynen öyle hocam klima candır Smiley
psikonvr
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
July 07, 2017, 06:06:47 AM

Teknik açıklaması şu:
Senin yaptığın ayarlara göre gpu sıcaklığı 70 dereceye gelince kartı koru demişsin.
kartı korumak için ne yapıyor? çekirdek hızını ve ram hızını düşürüyor. taki sıcaklık artmayana kadar. buda performansını etkiliyor.
seje (OP)
Sr. Member

View Profile
July 07, 2017, 06:18:27 AM

Teknik açıklaması şu:
Senin yaptığın ayarlara göre gpu sıcaklığı 70 dereceye gelince kartı koru demişsin.
kartı korumak için ne yapıyor? çekirdek hızını ve ram hızını düşürüyor. taki sıcaklık artmayana kadar. buda performansını etkiliyor.

İşte aradığım cevap tesekkurler hocam. . yani sizin söylediğinize göre temp limiti 75 dereceye çıkarırsam kartlar daha fazla kqzı yapacak doğru mu anlamışım?
risinqsun
Sr. Member

-

View Profile
July 07, 2017, 10:37:29 AM

Teknik açıklaması şu:

İşte aradığım cevap tesekkurler hocam. . yani sizin söylediğinize göre temp limiti 75 dereceye çıkarırsam kartlar daha fazla kqzı yapacak doğru mu anlamışım?

Evet 80 yap
Pages: [1]
  Print  

Jump to: