Bitcoin Forum
May 24, 2024, 12:44:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Toprak yerine teknolojiye yatırım yapmaya karar verdim.  (Read 2299 times)
iktisatci (OP)
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
June 28, 2017, 08:13:53 PM

Kripto para konusuna daha fazla hakim olabilmek açısından yaklaşık 1 ay kadar mevcut işimden izin alıp konuyu derinlemesine öğrenmeye çalıştım, her ne kadar tam olarak çözebildiğimi düşünmesem de gelecek vaad ettiği su götürmez bir gerçek. deneme amaçlı olarak 2 farklı borsada 1000$ lık hesap açarak hunharca alım satımlarda bulundum ve artık vaktim azaldı. bir aylık süre zarfında tuttuğum notlar dün itibariyle 200 sayfayı geçmiş vaziyette. Bundan sonra gerekli yatırımımı yapıp günde bir iki defa kontrol amaçlı bakabilebileceğimi düşünüyorum.

el elden üstündür. sizden bir ricam olacak; üstadlara, tecrübeli, ileri görüşlü arkadaşlara , bir fikri olanlara ricamdır. Ailem -köyden tarla al değerlenir- diye bana bir miktar para vermişti. yatırımım beni zora yada borca sokmayacak, 6 aydır boş duran bir meblağ. Yatırımıma son şeklini verebilmek, atladığım, aklıma gelmeyen noktaları belki farkedebilmek adına;

1-5 yıla kadar vadeli 50k lık bir sepet oluşturmak isteseydiniz yatırımınız ne yönde olurdu?

saygılarımla.

in cryptography we trust
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
June 28, 2017, 08:43:31 PM

Burada kimse kimseye yatırım tavsiyesi vermez. Her kelimenin sonunda hep ytd görmüşümdür. Çünkü burası kripto para piyasası o kadar para bir günde yarı yarıya düşebilir, bence biraz daha araştır.

- Mt. gox vakası
- Bitcoin hack vakaları
- 2013 dump vakası
iktisatci (OP)
Member
**

View Profile
June 28, 2017, 08:48:11 PM

Burada kimse kimseye yatırım tavsiyesi vermez. Her kelimenin sonunda hep ytd görmüşümdür. Çünkü burası kripto para piyasası o kadar para bir günde yarı yarıya düşebilir, bence biraz daha araştır.

- Mt. gox vakası
- Bitcoin hack vakaları
- 2013 dump vakası

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. kulağıma küpe edeceğim.

in cryptography we trust
worthyou
Sr. Member

Activity: 335
Merit: 250

View Profile
June 28, 2017, 08:51:11 PM

Kimse kimseye bedava tavsiye vermez. Verecek olsa kendi gider yatırım yapar.

Ateşle ayda 2k yatırım danışmanlığı için, 1 senede 10x yapacak projeleri söyleyeyim sana. Smiley
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
June 28, 2017, 09:22:30 PM

Toprağa yatırım yapmak bu ülkede oldukça karlı. Ama hiçbir şey bitcoin dünyasının yerini tutamaz. Ben de bu işlerde yeniyim öğrenecek çok şeyim var, forumu güzelce okumak ve takip etmek gerek sanırım Smiley

dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
June 28, 2017, 09:52:32 PM

toprağın yeri başka bitcoinin yeri başka...
size tavsiyem bütün yatırımınız bitcoine altcoine yapmayın biraz toprak biraz coin biraz altın yapın.
kolay gelsin.
iktisatci (OP)
Member
**

View Profile
June 28, 2017, 10:04:58 PM

toprağın yeri başka bitcoinin yeri başka...
size tavsiyem bütün yatırımınız bitcoine altcoine yapmayın biraz toprak biraz coin biraz altın yapın.
kolay gelsin.

yatırımın birinci kuralı ana parayı korumaktır, haklısınız saygılarımla

in cryptography we trust
lettucebee
Sr. Member

Activity: 462

View Profile
June 28, 2017, 10:19:40 PM

Tavsiye vermeyin de almayın da bana kalırsa çünkü karşıdaki kişi kar eder bir şey demez bazen bir teşekkür bile etmez ama kayıp ederse işte o zaman büyük sıkıntı olur. Hele bir de böyle oynak ve sakat bir piyasada

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
June 29, 2017, 03:47:52 AM

Kripto para konusuna daha fazla hakim olabilmek açısından yaklaşık 1 ay kadar mevcut işimden izin alıp konuyu derinlemesine öğrenmeye çalıştım, her ne kadar tam olarak çözebildiğimi düşünmesem de gelecek vaad ettiği su götürmez bir gerçek. deneme amaçlı olarak 2 farklı borsada 1000$ lık hesap açarak hunharca alım satımlarda bulundum ve artık vaktim azaldı. bir aylık süre zarfında tuttuğum notlar dün itibariyle 200 sayfayı geçmiş vaziyette. Bundan sonra gerekli yatırımımı yapıp günde bir iki defa kontrol amaçlı bakabilebileceğimi düşünüyorum.

el elden üstündür. sizden bir ricam olacak; üstadlara, tecrübeli, ileri görüşlü arkadaşlara , bir fikri olanlara ricamdır. Ailem -köyden tarla al değerlenir- diye bana bir miktar para vermişti. yatırımım beni zora yada borca sokmayacak, 6 aydır boş duran bir meblağ. Yatırımıma son şeklini verebilmek, atladığım, aklıma gelmeyen noktaları belki farkedebilmek adına;

1-5 yıla kadar vadeli 50k lık bir sepet oluşturmak isteseydiniz yatırımınız ne yönde olurdu?

saygılarımla.

Başlarda belki biraz kazanmış olabilirsiniz. Bu durum sizin bütün paranızı bu işe yatırmak için gaza getirmesin.
Bence küçük miktarlarla en az bir 6 ay bu işin içinde olun. Okuyun, araştırın, öğrenin. İnanın her gün, bir önceki gün ne kadar de bilgisiz olduğunuzun farkına varacaksınız ve tüm paranızı riske atmadığınız için sevineceksiniz.

Riskleri farklı alanlarda yaymakta her zaman fayda vardır.

İyi şanslar.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
Sir_Lancelot
Member
**

Activity: 70

View Profile
June 29, 2017, 05:38:54 AM

Kripto para borsası diğer arkadaşlarında dediği gibi ayağı henüz yere basmayan çoğu zaman mevcut iktisadi grafiklerle bile açıklanamayan bir bebek. Öngörüsü düşük bir sistem, bazı arkadaşlar 5 sene içinde 1 BTC 10K USD olacak gibi öngörüleri var. Böyle bir projeksiyonu nasıl yapabildiklerine arada şaşıyorum. Bunu yazanda bollinger bandını yorumlar mısın desen bollinger bandı ne diyecek insanlar...

Belki bazı çıkarımlardan olursa olurlardan gidebilirsin.
Öngörü Kısıtı 1: 5 yıl içinde BTC fiyatı arttı
Öngörü Kısıtı 2: 5 yıl içinde dolar fiyatı arttı
Öngörü Kısıtı 3: 5 yıllık Enflasyon düşük kalıcak

Bu seneryo da avantajlısınız. Zaten sanıyorum duymak istediğiniz seneryo analizi bu şekilde idi Smiley

Hemen hemen 5-6 BTC lik bir alım yaparsınız. Cold Wallet'a atarsınız, kafanız rahat olur.

Fakat size şöyle bir anketod verebilirim. 5-6BTC'nizi borsa da 5 sene bırakmayın. 5 sene sonunda buharlaşmış olabilir =)

İyi çalışmalar.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile WWW
June 29, 2017, 08:35:59 AM

Kripto para borsası diğer arkadaşlarında dediği gibi ayağı henüz yere basmayan çoğu zaman mevcut iktisadi grafiklerle bile açıklanamayan bir bebek. Öngörüsü düşük bir sistem, bazı arkadaşlar 5 sene içinde 1 BTC 10K USD olacak gibi öngörüleri var. Böyle bir projeksiyonu nasıl yapabildiklerine arada şaşıyorum. Bunu yazanda bollinger bandını yorumlar mısın desen bollinger bandı ne diyecek insanlar...

Belki bazı çıkarımlardan olursa olurlardan gidebilirsin.
Öngörü Kısıtı 1: 5 yıl içinde BTC fiyatı arttı
Öngörü Kısıtı 2: 5 yıl içinde dolar fiyatı arttı
Öngörü Kısıtı 3: 5 yıllık Enflasyon düşük kalıcak

Bu seneryo da avantajlısınız. Zaten sanıyorum duymak istediğiniz seneryo analizi bu şekilde idi Smiley

Hemen hemen 5-6 BTC lik bir alım yaparsınız. Cold Wallet'a atarsınız, kafanız rahat olur.

Fakat size şöyle bir anketod verebilirim. 5-6BTC'nizi borsa da 5 sene bırakmayın. 5 sene sonunda buharlaşmış olabilir =)

İyi çalışmalar.

krıpto dnyasının bandla mandla pek ılgısı yok. tamamen arz talep meselesı. btc 10k dolar olacak derken ınsanlar bunu dıyor. 21m btc var atıyorum su an kullanıcı sayısı 1 mılyon. kısı bası 2.1 btc duşuyor. 5 yıl sonra kullanıcı sayısı atıyorum 10 mılyon oldu. kısı bası 0.21 btc dusmeye basladı. bunu hesaba katarsak ve 21m btc nın hepsının satısta olmadıgını da goz onunde bulundurursak fıyatın ona paralel olarak 5 yıl sonra en az 10 kat artacagını soylemek ıyımserlık degıl. kullanıcı sayısında azalma olmadıgı surece btc nın fıyatı uzun vadede hep artacaktır.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 13, 2017, 03:55:23 PM

Hocam paranızın yarısına tarla alın yarısına da yatırım yapın bence. Eğer bir kısmını batırırsanız dahi en azından yarısına tarla almıştım diyerek kendinizi avutabilirsiniz. Size bir yatırım tavsiyem yok ama tavsiye olarak hack vakalarından uzak durmak için Mac OSX kullanmanızı ve zr şifreler kullanmanızı öneririm.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
July 18, 2017, 10:36:49 AM

Hocam paranızın yarısına tarla alın yarısına da yatırım yapın bence. Eğer bir kısmını batırırsanız dahi en azından yarısına tarla almıştım diyerek kendinizi avutabilirsiniz. Size bir yatırım tavsiyem yok ama tavsiye olarak hack vakalarından uzak durmak için Mac OSX kullanmanızı ve zr şifreler kullanmanızı öneririm.

En mantıklı tavsiye bu ve benzeri öneriler olmuş. Bana da ailem arsa almamı tavsiye ediyor. Ancak henüz arsa alacak kadar birikimim yok. BTClerimi de bozdurmak istemiyorum. Ancak piyasa o kadar volatil ki, bir gün sert bir düşüş olsa, "acaba çıkıp başka bir yatırımda mı değerlendirsem" diye düşünüyorsun.

Arsa aldıktan sonra BTC gibi aşağı yönlü sert hareketler olmaz. Ancak yukarı yönlü üstel artışlar yerine stabil artış olur. Umarım güzel bir değerlendirme yaparsınız ve sizin için en mantıklı yatırımı yaparsınız.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 18, 2017, 11:17:34 AM

En mantıklı tavsiye bu ve benzeri öneriler olmuş. Bana da ailem arsa almamı tavsiye ediyor. Ancak henüz arsa alacak kadar birikimim yok. BTClerimi de bozdurmak istemiyorum. Ancak piyasa o kadar volatil ki, bir gün sert bir düşüş olsa, "acaba çıkıp başka bir yatırımda mı değerlendirsem" diye düşünüyorsun.

Arsa aldıktan sonra BTC gibi aşağı yönlü sert hareketler olmaz. Ancak yukarı yönlü üstel artışlar yerine stabil artış olur. Umarım güzel bir değerlendirme yaparsınız ve sizin için en mantıklı yatırımı yaparsınız.

İyi de kardeşim bir arsanın fiyatı kaç kat artabilir ki? Ama Bitcoin ve altcoin fiyatlarının 10-20-30 kat artma ihtimali var. Bence yine en iyi yatırım Bitcoin ve alt coinler gibi gözüküyor. 💰

iktisatci (OP)
Member
**

View Profile
July 18, 2017, 08:37:24 PM

hocam arsanın yarı parasını Stratis ve Ether den çıkarmış bulunuyorum Smiley

saygılarımla

in cryptography we trust
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
July 18, 2017, 11:55:36 PM

İstanbulda toprağa yatırım yapabilirsiniz Smiley
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
July 19, 2017, 05:07:51 AM

Yerinde bir karar. Bu devirde yatirimci olupta teknolojiye ilgisiz kalmak olacak sey degil. Ama bu ortamda bilgisiz hareket edilmez. Teknoloji yatirimcisi bilgili olmak zorundadir
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
July 19, 2017, 09:59:09 AM

başarılı olursunuz inşaallah
sexcoyote
Full Member

Activity: 276
Merit: 100

View Profile
July 30, 2017, 11:07:33 AM

bence o topraktan girme devri geçti gibi.
yeni çıkacak blockchainlere girebilirsiniz. tezos ya da eos gibi. topraktan dedin mi tam anlamı budur çünkü. tamamen topraktan girmiş olursunuz.  Grin
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
July 30, 2017, 11:45:35 AM

Daha yarın öbür gün ne olacak onu bile bilmiyoruz. daha yeni btc-e nin başındaki adamı kara para aklama suçundan tutukladılar site göçtü gitti ani kimseden size tavsiye vermesini beklemeyin bence.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀