Bitcoin Forum
May 24, 2024, 12:34:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Toprak yerine teknolojiye yatırım yapmaya karar verdim.  (Read 2299 times)
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
July 30, 2017, 08:35:35 PM

Kripto para konusuna daha fazla hakim olabilmek açısından yaklaşık 1 ay kadar mevcut işimden izin alıp konuyu derinlemesine öğrenmeye çalıştım, her ne kadar tam olarak çözebildiğimi düşünmesem de gelecek vaad ettiği su götürmez bir gerçek. deneme amaçlı olarak 2 farklı borsada 1000$ lık hesap açarak hunharca alım satımlarda bulundum ve artık vaktim azaldı. bir aylık süre zarfında tuttuğum notlar dün itibariyle 200 sayfayı geçmiş vaziyette. Bundan sonra gerekli yatırımımı yapıp günde bir iki defa kontrol amaçlı bakabilebileceğimi düşünüyorum.

el elden üstündür. sizden bir ricam olacak; üstadlara, tecrübeli, ileri görüşlü arkadaşlara , bir fikri olanlara ricamdır. Ailem -köyden tarla al değerlenir- diye bana bir miktar para vermişti. yatırımım beni zora yada borca sokmayacak, 6 aydır boş duran bir meblağ. Yatırımıma son şeklini verebilmek, atladığım, aklıma gelmeyen noktaları belki farkedebilmek adına;

1-5 yıla kadar vadeli 50k lık bir sepet oluşturmak isteseydiniz yatırımınız ne yönde olurdu?

saygılarımla.

Yeni başlayan/ risksiz yatırım düşünen arkadaşlara herzaman sunu söylemiştim btc faize vermek. Şahsen ben bugünlerde 2 farklı borsada lending yapıyorum 2 gün sonra paramı alıyorum. Ne kazanırım derseniz o anki taktik, strateji, sanstır. Bakınız 1 btc günlük suan 25 TL /100 TL arasında bir oran yakalayabilirsiniz bu oran kimine göre az kimine göre çoktur. Tamamen neye tamah edeceğinize baglı aç gözlü olmayıp bu bana yeter derseniz misal 1 btc min 900/3000 bintl alırsınız sonra gider onu tekrar yatırırsınız harcama ve trader kaybetme olmadıgı zaman gider onuda yatırırsınız böyle böyle katlanarak gider özellikle yıla vurdugunuzda güzel bir kazanç bırakır. Yazdım umarım anlamışsınızdır.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

CoinSpeculator
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
July 31, 2017, 01:19:43 PM

o meblağlarla bu işe girerseniz balinalar çeker o paralarınızı. yeni çıkacak ICO dan başka birşeye girmeyin. borsalarda o paralarla altcoinlere kesinlikle girmeyin. ya da ana altcoinlere girin ethereum,zec,monero sakın sakın hacimsiz coinlere gireyim demeyin.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
August 05, 2017, 12:40:15 PM

Bu piyasada volatilite var. Önemli olan düşüşü çıkışı iyi takip etmek ve analiz edebilmek. Bunu başarabilen arkadaşlarımız zaten güzel şeyler yanında olumsuzluklardan da kazanmasını iyi biliyorlar demektir.
iktisatci (OP)
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
October 12, 2017, 07:40:45 AM

Kripto para konusuna daha fazla hakim olabilmek açısından yaklaşık 1 ay kadar mevcut işimden izin alıp konuyu derinlemesine öğrenmeye çalıştım, her ne kadar tam olarak çözebildiğimi düşünmesem de gelecek vaad ettiği su götürmez bir gerçek. deneme amaçlı olarak 2 farklı borsada 1000$ lık hesap açarak hunharca alım satımlarda bulundum ve artık vaktim azaldı. bir aylık süre zarfında tuttuğum notlar dün itibariyle 200 sayfayı geçmiş vaziyette. Bundan sonra gerekli yatırımımı yapıp günde bir iki defa kontrol amaçlı bakabilebileceğimi düşünüyorum.

el elden üstündür. sizden bir ricam olacak; üstadlara, tecrübeli, ileri görüşlü arkadaşlara , bir fikri olanlara ricamdır. Ailem -köyden tarla al değerlenir- diye bana bir miktar para vermişti. yatırımım beni zora yada borca sokmayacak, 6 aydır boş duran bir meblağ. Yatırımıma son şeklini verebilmek, atladığım, aklıma gelmeyen noktaları belki farkedebilmek adına;

1-5 yıla kadar vadeli 50k lık bir sepet oluşturmak isteseydiniz yatırımınız ne yönde olurdu?

saygılarımla.

herkese selamlar. Aradan geçen birkaç ay sonra neticeleri paylaşmak isterim.

mesajı yazdığım tarihlerde sanırım BTC 1950$ civarlarındaydı. BTC ve BCC den aldığım kar ile hem arsayı aldım. sonra 3 BTC kadarını altcoin al sat ile önce batırdım. sonra toparladım. kazanmak kaybetmekten çok ama çok daha zormuş. toparladıktan sonra kendime orta sınıf bir otomobil aldım, geçmişe dönüp baktığımda tek hatamın daha fazla BTC almamak ve 4000 seviyelerinden ilk satışımı yapmak olduğunu anladım. Bundan sonra BTC satmayacağım, ölümüne hodl

saygılarımla

in cryptography we trust
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
October 12, 2017, 11:24:01 AM

Şimdi şöyle bir şey söylemeliyim.Bir abiminde başına gelen bir olay bu.Arabasını satıp bitcoin işine girmişti fakat evlilik ve çocuk durumları oldu ve aniden paraya ihtiyacı olunca çin krizine denk geldi satmak zorunda kaldı ve çok zarar etti.Bu işte parayla zamanı ayırmanız gerekiyor yani bana şu güne şu kadar para lazımla girerseniz üzülebilirsiniz umarım anlatabilmişimdir.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
ferhanyusuf
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
October 12, 2017, 11:58:15 AM

saygılarımla.

mesajı yazdığım tarihlerde sanırım BTC 1950$ civarlarındaydı. BTC ve BCC den aldığım kar ile hem arsayı aldım. sonra 3 BTC kadarını altcoin al sat ile önce batırdım. sonra toparladım. kazanmak kaybetmekten çok ama çok daha zormuş. toparladıktan sonra kendime orta sınıf bir otomobil aldım, geçmişe dönüp baktığımda tek hatamın daha fazla BTC almamak ve 4000 seviyelerinden ilk satışımı yapmak olduğunu anladım. Bundan sonra BTC satmayacağım, ölümüne hodl

saygılarımla

Valla süper yapmışsın senin tavsiyeye ihtiyacın yokmuş. Tebrik ederim benim düşünüpte başaramadığım şeyi yapmışsın. Korkudan bi türlü Bitcoin'e giremedim girseydim şimdi elimdeki parayı 3'e katlamış olacaktım bende. Onun yerine ufak paraları alt coinlerde batırdık. Neyse şu segwit zımbırtısı da geçsin belki büyük girerim bende.
Ufuk açıcı olmuş teşekkürler.
Pe55iMySTiC
Member
**

Activity: 108

am I back ?

View Profile
October 12, 2017, 01:33:09 PM

saygılarımla.

saygılarımla

HODL =   https://bitcointalk.org/index.php?topic=375643.0    Cheesy
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
October 12, 2017, 04:32:22 PM

benim şahsi düşüncem.

1. eğer ki btc ve altcoinler hakkında bilgin varsa, grafiklerden anlıyorsan, haberleri takip ediyorsan 8 10 altcoinden oluşan bir sepet yap ve değerlendir.

2. eğer ki btc ve altcoinler ile ilgili bilgin yoksa;

a. ama araştırıp öğrenmeye meyilli isen hepsini btc de tut belli dönemlerde karını al altcoinlerde trade yap burada değerlendir. piyasayı zamanla öğren.

b. yok ben araştırmam zamanım yok diyorsan karını al köydeki tarlalarla değerlendir.

c. ne kadar boş dursada o para ailem verdi sonuçta yüzlerini kara çıkarmayayım bu işler bana göre değil diyorsan doğrudan tarlaya yatırım yap.

daha önce forex te yatırımlarım oldu çelik gibi sinirlerinin olması gerekiyor. duygusallıktan tamamen uzak olmasın bu işle uğraşırken. sevgilin mi aldattı arkadaşınla kavga mı ettin işlerinle ilgili problemin mi oldu buraya yansıtamazsın. yansıtırsan hatalı işlem yaparsın.

delimavi
Member
**

Activity: 77

View Profile
October 19, 2017, 05:31:22 PM

Toprak yatırımı ile bitcoini kıyaslamak ne kadar doğru bu elbette tartışılır. Burda önemli olan nokta ne kadar risk alabildiğiniz olmalı. Toprak daha çok risk sevmeyen saglam yatırım yapmayı hedefleyenler için uygun bir yatırım aracıdır.
galaxy3
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
October 19, 2017, 05:43:32 PM

Evet kesinlikle toprak yatırımı ile bitcoini kıyaslayamayız.
Wearelegend
Newbie
*

Activity: 23

View Profile
October 19, 2017, 09:44:27 PM

benim gibi kirada değilseniz yatırım demek başlı başına risk demektir. altın arsa ev olsun. yatırım olduktan sonra hepsinde risk var. yatırım düşünülüyorsa bitcoin derdim.
PinkBlue
Full Member

Activity: 616

View Profile
October 21, 2017, 09:31:56 AM

Toprak uzun vadede yatırım için önceden ilk başta geliyordu şimdilerde bitcoin topragın yerini alacak gibi görünüyor
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546

View Profile
October 21, 2017, 01:15:37 PM

toprak yatırımı da çok karlı ve ölmez hemen kenara atmayın derim. ikisini de yapın kazanın Cheesy
iktisatci (OP)
Member
**

View Profile
October 21, 2017, 01:51:57 PM

saygılarımla.

saygılarımla

Hala BTC biriktiriyorum. 2 BTC kadarını trade e ayırdım. kazandıklarımı anlık olarak kura bakmaksızın satıp çekiyorum.

in cryptography we trust
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
October 21, 2017, 10:32:39 PM

Risk alırken bence riski ikiye bölmekte fayda var.

Bir kısmını riske edip nabız ölçülmeli ve sonrasında da geri kalan paranın risk edilip edilmeyeceği düşünülmeli. Ben toprak yatırımını da mantıklı buluyorum bunu da gözardı etmeyin derim.
iktisatci (OP)
Member
**

View Profile
October 23, 2017, 06:34:09 PM

Bir kısmını riske edip nabız ölçülmeli ve sonrasında da geri kalan paranın risk edilip edilmeyeceği düşünülmeli. Ben toprak yatırımını da mantıklı buluyorum bunu da gözardı etmeyin derim.

Bugüne kadar alanına zarar ettirmeyen tek şey Bitcoin...

aynı arsayı 3 defa alabilecek hacme ulaştı aldığım kar. keşke evi satıp BTC alsaymışım diyorum Smiley İnsan içindeyken fark edemiyor. 2000 usd iken öldük bittik diyorduk. şimdi 5500 de aynı şey söyleniyor. 2-3 yıl içinde 25.000 usd bekliyorum. bu mesajı ileride alıntılayacağım.

in cryptography we trust
poyrazz52
Member
**

Activity: 96

View Profile
October 25, 2017, 01:28:02 PM

ülkemizde gayrimenkul çok karlı bir yatırım aracı ama hiçbir şey günümüz dijital dünyası ve bitcoin değerleriyle yarışamaz.Ayrıca bitcoin den kısa vadede güzel kazançlar elde edebilecekken topraktan gelecek para için uzun bir zaman beklemeyi anlamsız buluyorum.

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 26, 2017, 05:23:36 AM

Bugüne kadar alanına zarar ettirmeyen tek şey Bitcoin...

aynı arsayı 3 defa alabilecek hacme ulaştı aldığım kar. keşke evi satıp BTC alsaymışım diyorum Smiley İnsan içindeyken fark edemiyor. 2000 usd iken öldük bittik diyorduk. şimdi 5500 de aynı şey söyleniyor. 2-3 yıl içinde 25.000 usd bekliyorum. bu mesajı ileride alıntılayacağım.

Uzun vadede evet. Ama henüz daha uzun vadeleri görmedik Smiley
Bir emteanın bu ünvana kavuşması için bir insan ömrü kadar varlığını devam ettirmesi gerekli. 93 yıl sonra tekrar bakalım bu başlığa.
zorbit
Full Member

Activity: 218

View Profile
October 26, 2017, 10:52:52 AM

gunumuzde birileri FED baskaninin arkasindan pankart acip BTC al diyebiliyorsa yatirimi artik topraga degil teknolojiye yapmak gerektigini anlamis olmak lazim
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
October 27, 2017, 11:39:29 AM

yatırım yapacak teknoloji kaldı mı Ne yapıyorsun Amacın ne Ne bulmaya çalışıyorsun Bitcoin ötesinde bir şey bulunacağını zannetmiyorum ama bitcoine yatırım yapılır mı Evet yapılır . en üst teknoloji bana göre su an ki durumda blockchain teknolojisi

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: