Bitcoin Forum
June 28, 2024, 01:57:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Broadlink Akım Korumalı SP3 - Mining Rig Reset Cihazı  (Read 1650 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
July 01, 2017, 11:11:48 PM
Last edit: July 03, 2017, 06:33:53 PM by igotek

Satış Fiyatı: 169 TL

2 yıl Türkiye Garantili
Maksimum 16A - 3500 Watt
Akım Koruma

Ödeme Şekli: BTC - Garanti Bankası- Finansbank

Telefon: 0536 428 yetmiş-dört 31

Ödeme yapıldıktan sonra kargo adresinize gönderilecektir. Hatay'da elden teslimat yapılabilir.
Bu ürün hepsiburada.com adresinde 200 TL'ye satılmaktadır. Türkiye resmi distrübütöründen toplu alım yaptım ve sizlere daha ucuza satış yapıyorum.
Öncelikli amacım Simple Rig Resetter cihazlarına dünya kadar para vermeden çok daha ucuza Mining Rig'lerinize reset atabilmenize olanak sağlamak.

Code:
Daha ucuza akıllı prizler varken neden Broadlink alarak daha fazla para ödeyim diyenler için bilgiler:

Mining Rig'lerin bulunduğu çevrede wifi sinyal seviyesinde kopmalar, yavaşlamalar ve anlık kesilmeler oluyor. Bunun en kolay testini kablosuz klavye ve mouse kullanarak yapabilirsiniz. TPLINK akıllı priz aldım, test ettim. Bahse konu problemi yaşadım. Daha sonra Broadlink akıllı priz aldım, test ettim. Wifi sinyal seviyesi ve kalitesi TPLINK'ten daha başarılı. Genel olarak incelediğimizde malzeme kalitesi çok daha iyi.

Her iki cihaz içinde IOS ve Android uygulamaları bulunmakta. TPLINK, KASA isimli programı kullanıyor. Broadlink ise akıllı ev teknolojileri için geliştirdiği all in one programı kullanıyor. WIFI ağı içerisinde her iki cihazda çalışıyor, ancak uzaktan yönetmek istediğinizde TPLINK bulut hesaba üye olup cihazınızı eklemenizi gerektiriyor ve cihazınızı bu bulut hesabınızdan yönetiyorsunuz. Bu da anlık gecikmelere neden oluyor. Broadlink akıllı prizde ise bu sorun yoktur.

Her iki cihazda da uzaktan mining rig'lerinize reset atabiliyorsunuz. Ancak Broadlink akıllı priz ile sorun yaşamıyorsunuz.

TPLINK'de akım koruma yoktur. Broadlink'te akım koruma var.

Code:
Broadlink için bahsedeceğim bazı özellikleri kullanarak mining farm'ınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Bunları örneklerle açıklayacağım.

10 adet mining rig sahibi olduğunuzu düşünelim. Güneş alan bir ortam olduğunu varsayalım ve güneş vurduğunda çok sıcak oluyor. Sabah saat 8 de 5 tane rig çalışmaya başlasın. Öğlen 12 den sonra güneş artık gelmiyor. Diğer 5 rig daha çalışsın. Neden hepsini aynı anda açmadık ? Çünkü hepsi aynı anda çalışınca ve güneş vurduğunda çok sıcak oluyor. Cihazların zarar görmesini önlemek için az sayıda cihazı çalıştırdık. Sabah 8 de 5 cihazı geri kapat. (Bu senaryoyu bir defa programladığınızda bir daha hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur.)

Şimdi sıcaklığı dışarı atmak için fanlarınızın var olduğunu düşünelim ve bunların sürekli çalışması size elektrik maliyeti olarak yük getirdiğini unutmayalım. Broadlink ısı sensörü alıp sisteme dahil ederek ortam ısısı 80 derece olunca fanları çalıştırıp ısıyı dışarıya at, ortam ısısı 70 derece olunca fanları kapat şeklinde ayar girebilirsiniz. Bu sayede elektrik masrafınızı azaltırsınız. (Isı sensörü almak isterseniz onu da temin ediyorum.) Isı sensörü alırsanız bu işlemi otomatiğe bağlarsınız, ancak ısı sensörü olmadan sadece akıllı priz kullanarak da manuel olarak fanları açıp kapatabilirsiniz.

Şimdi klimanız olduğunu düşünün ve RF alıcı satın alıp Broadlink sistemine dahil ettiğinizde klimanızın kumandasını sisteme kopyalacaksınız ve ısı sensörlerini de dahil ederek ortam sıcaklığı 80 derece olduğunda klimayı 18 derecede çalıştır, sıcaklık 70 derece olduğunda klimayı 25 derecede çalıştır şeklinde senaryoları kayıt ederek yine elektrik masrafınızı azaltmış olacaksınız. (RF alıcı da temin ediyorum.)

Bir başka senaryo ise hırsızlığa karşı önlem. RF alıcı ile tüm kumandaları kopyalayıp isterseniz TV, müzik seti çalıştırabilirsiniz de. Ya da akşam saat 8 de odanın ışığını sadece bu priz sayesinde yada extra alacağınız RF alıcılı kontak anahtarları ile açabilirsiniz. Sanki orda biri yaşıyor gibi, hiçkimse olmadan herşeyin belirli saatlerde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede hırsızlara karşı önlem de almış olursunuz. Ayrıca extra satın alınacak kapı açıldığında yada ortamda bir hareket algılandığında cep telefonunuza anında uyarı gönderecek sistemi de aynı uygulamaya dahil edebilirsiniz. (Tüm bu bahsettiğim ürünlerin tamamı tek bir uygulama ile çalışmaktadır ve tamamını size temin ederek kurulum ve kullanımı konusunda yardımcı olabilirim.)

Code:
Farklı yerden satın almak isteyenler için link:
Code:
200 TL: http://www.hepsiburada.com/broadlink-sp-cc-3g-4g-wi-fi-akilli-priz-p-BD805526?magaza=Hepsiburada

Dilerseniz benden alabilirsiniz, dilerseniz hepsiburadadan alabilirsiniz. Benden alacağınız ürün 2 yıl Türkiye garantili olup gerekli testleri yaptıktan sonra göndereceğim. (İlk aldığım ürün arızalı çıkmıştı. firmaya bildirdim ve hemen yenisi ile ücretsiz değiştirildi. Üstelik prizin için açıp müdahele ettiğim halde.)

Ucuz ürünler alıp kullanabilirsiniz tabi ki de. Ancak sorunlar oluşmakta ve sisteminizi bir defa sorunsuz kurarsanız kafanız rahat eder. Tavsiyem üçe-beşe bakılmayıp kaliteli ürün almanız. Nasıl ki PSU alırken 80+GOLD veya Platinum alırsak daha iyi verim alıyorsak diğer tüm parçalarda da aynı hassasiyeti göstermeliyiz.

Ürünün kalitesine güveniyorum ve bu yüzden satın alan kişilerin iade edeceğini düşünmüyorum. Ama yine de bu ürünü benden satın alıp beğenmeyen olursa 10 TL kullanım bedeli düşerek iade alacağım. Bu şekilde iade aldığım ürün olması halinde o ürünü 10 TL daha ucuza başkasına satacağım.

Sorularınız olursa buradan sorabilirsiniz. Bu cihaz hakkında ve diğer cihazlar hakkında özel mesaj ile sorular alıyorum. Özelden cevap yazıyordum hep. Ancak konu açıp yazarsam herkes okur diye bir öneri geldi. (@otto_diesel) Bu yüzden gerekli bilgileri burada paylaşıyorum. Bu markanın diğer ürünlerinden birer adet sipariş geçtim. Yakında onlarda ulaşacak. Akıllı mining farm kuralım artık bence teknolojiyi tam olarak kullanmalıyız.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 01, 2017, 11:20:47 PM

Code:
Mining Rig Reset Cihazı nedir ve ne işe yarar ?

Bu cihaz, mining riglerinize istediğiniz yerden reset atmanıza olanak sağlamaktadır.
Temel mantık PSU'lara giden elektriğin kesilerek tekrar geri verilmesi şeklindedir.
Bu sayede zaman zaman donan madenci cihazınız için uzaktan yeniden başlatma yapabileceksiniz.
Mining Rigleri yakınında olmayanlar için çok kullanışlı bir sistemdir.

Code:
Mining Rig Reset Cihazı nasıl çalışır ?

Bu cihazı fişe takıyorsunuz. Madenci makineninizin de fişini bu cihaza takıyorsunuz. Ardından sistem kullanıma hazır.
(İki PSU ile çalışan cihazlarınız için bu cihaz üzerine üçlü priz takarak aynı anda iki PSU bağlayabilirsiniz.)
Her mining rig için bir adet cihaz almanız gerekmektedir.

Code:
Mining Rig Reset Cihazı nasıl kontrol edilir ?

Android cihazlar için Google Play uygulamasında indirebileceğiniz uygulama bulunmaktadır.
IOS cihazlar için App Store'dan indireceğiniz uygulama bulunmaktadır.
Android ve IOS işletim sistemine sahip tüm telefonlardan bu uygulama çalıştırılabilmektedir.
IPHONE, SAMSUNG, HUWAI, HTC vb. tüm telefonlar deteklenmektedir. Marka ve model önemli değildir.

Code:
Mining Rig Reset Cihazı kullanımı nasıldır ?

Cep telefonunuza uygulamayı indirdikten sonra YENİ CİHAZ EKLE butonuna bastığınızda cihaz bulunacak ve sizden WIFI ağı seçmeniz istenecek. WIFI ağınızı seçtikten sonra WIFI şifrenizi gireceksiniz. Ardından cihaz eklenmiş olacak. Cihaz için istediğiniz ismi verebilirsiniz. Mining Rig 1, Mining Rig 2, Mining Rig 3 şeklinde isimler verebilirsiniz.

Madenci cihazınızda donma olduğunu farkettiğinizde bu uygulamayı açtıktan sonra OFF düğmesine bastığınızda elektrik kesilir ve ardından ON düğmesine bastığınızda tekrar elektrik verilir. Elbette ki madenci cihazlarda elektrik gelip gittiğinde tekrar madenci yazılımını çalıştırsın diye gerekli ayarlamayı yapmış olduğunuz için mining işleminiz devam eder.

Benim gibi pek çok kişi madenci cihazlarını uzakta konumlandırmış durumda. Bir sorun çıktığında arabanıza atlayıp depoya gidip sistemi resetleyip tekrar evinize yada işyerinize geliyorsunuz. Bu da hem zamandan kayıp hemde yakıttan dolayı masraf demek. Kim ister ki gecenin bir yarısı yatağından kalkıp da depoya gitmeyi ? Kimmesai saatinde işyerini bırakıp depoya gidebilir ki ?

Sağladığı avantajları düşününce kendisi küçük ama marifeti büyük bu cihaz her madenciye lazımdır. Pek çok cihaz satın alıp deneyerek en sonunda bu cihazdan toplu şekilde aldım. Şuanda stokta 100 adet bulunmaktadır. 10 tanesini kendime ayırdım. Kalanını satacağım.

Cihazı direk fişe takıp kullanabilirsiniz veya benim yaptığım gibi içini açarak kablo kullanarak elektrik tesisatınıza dahil edebilirsiniz. Alttaki resimde kaçak akım rölesi ve 16A şalter bulunmakta.

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 06, 2017, 03:11:31 AM

Stoktan hızlı gönderi...
Siparişiniz verildiği gün kargo ile adresinize teslimat işlemleri başlatılır.

KAMPANYA: Bir adet rig reset cihazı aldığınızda reset buton-hdd-power led kablo seti %50 indirimli.

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 06, 2017, 03:14:48 AM

Bugün uzak bağlantı programında riglerime erişemedim. Normalde aracıma binip 15 dakika yol gidip riglerin durumuna bakmam gerekecekti. Hemen e-control programını açtım ve bir de baktım ki cihazlarda elektrik yoktur. Boşu boşuna o kadar yolu gitmeme gerek kalmadı. Çünkü elektrikler kesilmiş anladım. Bu cihazların ilk faydasını gördüm. Hem işimi bırakmak zorunda kalmadım hem de o kadar yolu gidip geri gelmek zorunda kalmadım.

EminBudak
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
July 06, 2017, 06:18:35 AM

Satışı baltalamak istemem ama TP-Link HS100 modelinin fiyatı 25-30 tl daha uygun 1-2 tanede çok problem değil de 10 tane rig için alındığında vantilatörler için ayrı ayrı alındığında fark artıyor.
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 12, 2017, 11:31:00 AM

Satışı baltalamak istemem ama TP-Link HS100 modelinin fiyatı 25-30 tl daha uygun 1-2 tanede çok problem değil de 10 tane rig için alındığında vantilatörler için ayrı ayrı alındığında fark artıyor.

Evet TPLINK biraz daha ucuz ancak alıp denediniz mi bilmiyorum ama arada kalite farkı var. WIFI sinyal kalitesinin riglerden etkilendiğini biliyor olmalısınız. Ben her iki ürünü de denedim.

Vantilaörleri eğer riglerden uzakta ve modeme yakın konumda koyarsanız TPLINK kullanabilirsiniz. Ancak Mining Rig'ler için kesinlikle Broadlink kullanılmasını tavsiye ediyorum. Nasıl ki ucuz PSU yerine 80 Gold+ veya Platinium PSU alıp kullanıyor isek kullanacağımız her cihazı kaliteli olanından almamız gerekir. Silverstone, Seasonic, Corsair, EVGA gibi markaların PSU'ları çok kaliteli. Ancak diğer markaların PSU'ları kaliteli değil ve vaad ettikleri gücü vermiyorlar. Cihazlara zarar verebiliyorlar. Yanıp gidebiliyor. Prizden çektiği gücü cihazlara daha düşük değerlerde iletiyor. Burda şuna da değinmek istiyorum. Akım koruması olan PSU'lar var: EVGA 1600Watt olan da bu özellik mevcut, kullanıyorum. Bu tarz akım korumalı PSU kullanıyor iseniz extra akım koruması için 25-30 TL vermeyim diye düşünebilirsiniz. Ancak wifi sinyal kalitesini de unutmayın derim. Ben her mining rigimin önüne bir adet bu cihazdan koydum. Memnunum. TPLINK olan ürünü de evde çaycıya bağladım. Evdekiler sürekli çaycıyı takılı unuttuk mu der dışarı çıktığımızda. Bu sayede onu da kontrol etmekten kurtuldum.

En belirgin farkları altta yazıyorum.

Code:
-TPLINK'te akım koruma yoktur, Broadlink'te akım koruma var.
-TPLINK bulut üzerinden çalışıyor ve gecikmeler yaşanabiliyor. Broadlink direk çalışıyor.
-Broadlink wifi sinyal kalitesi TPLINK'ten daha iyi.
-Her iki marka da 2 yıl garantili.
-Broalink arıza durumunda birebir ürün değişimi yapıyor. (Bir tane arızalı çıktı ve hemen ürün değişimi yaptılar. Tamir için beklemiyorsunuz.)

Apostolof
Newbie
*

Activity: 64
Merit: 0

View Profile
July 12, 2017, 12:58:41 PM

Merhaba toplam 2500-3000W çeken 3 rigi bir tanesine bağlayabilir miyiz? Sağlıklı olur mu?
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 12, 2017, 05:25:23 PM

Merhaba toplam 2500-3000W çeken 3 rigi bir tanesine bağlayabilir miyiz? Sağlıklı olur mu?

Bir cihaz 3500 watta kadar desteklemektedir. Üçlü priz takarak birden fazla rig bağlayabilirsiniz. Hiçbir sorun çıkmaz. Kendim test ettim.

apollonx
Member
**

Activity: 82
Merit: 10

View Profile
July 13, 2017, 02:05:02 PM

Bu cihazlar prizden anlık kaç watt yada amper olarak ne geçiyor gösteriyor mu?
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 17, 2017, 08:33:19 PM

Bu cihazlar prizden anlık kaç watt yada amper olarak ne geçiyor gösteriyor mu?

Hayır göstermiyor. Bunun için kullandığım ayrı bir cihaz var. Zaten o cihazı sadece sistem dizerken bir defa kullanıyorum. Onun dışında ihtiyaç olmuyor.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: