Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:03:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitpay onaylanmayan ödeme?  (Read 781 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
July 02, 2017, 12:02:17 PM

Para ödediğim site bitpay kullanıyor BTC ödemelerini almak için.
Önce kaç EURO ödeyeceğimi seçip öde dediğimde bitpay ekranı geliyor ve 14 dakika içinde ödeme yapılmasını istiyor.
Paribu yada Poloniex ten BTC gönderdiğimde ise ödeme 14 dakikayı geçiyor ama genelde 14 dakika içinde ödemeyi başlatıyorlar.
Ödeme başlatılıp da onaylar gelmemiş ise alttaki ekran görünüyor bitpayde.

Code:
Ödeme Onaylama
Bu ödeme, Bitcoin ağı tarafından ödemenin kabul edilmesini engelleyebilecek düşük bitcoin işlem ücreti ile yapıldı.
Bu, bitcoin cüzdanınızın yapılandırmasıyla ilgili bir sorundur.
İşlem onaylanmazsa, para cüzdanınızda tekrar kullanılabilir olacak. Bu işlem, cüzdana bağlı olarak 48-72 saat sürebilir.
İşlem oluşturuldu
İşlem onaylanıyor - fonlar henüz hareket görmedi
Ödemeyi alan (xxxx firması)

Onaylar gelince de para ödediğim şirkete anında geçiyor.

Şuana dek hep bu şekilde aylardır ödeme yapıyorum. Ama bugün paribu ödemeyi 14 dakika içinde başlatmayıp geç başlattı ve ödeme 14 dakika içinde başlamadığı için iptal oldu bitpay tarafında.

Bitpaya mail yolladım ancak ne zaman bakarlar bilmiyorum. Paribu işlemi tam da bitpay iptal ettikten 5 saniye sonra başlattı.
Ve para bitpaye gönderildiği için işlemi iptal de edemiyorum. Bitpay büyük ihtimalle işlemi reddedip para iadesi yapacak ancak Paribu bu parayı benim hesaba geri iade edecek mi ?
Nerden bilecek benim param olduğunu ?
Tutar 50 EURO + komisyon + Transfer işlem ücreti.

Alttaki maili bitpaye yolladım bakalım ne olacak. Paribuya da destek için bu içeriği aynen göndereceğim. Başına böyle bir durum gelen var mı ?
Code:
Hello;
I have sent 0.024113 BTC to 1MbPR3PcVvTvH9k4TRifpzu8XNPArAP1pa for bestvoipreselling. I paid 0.0005 BTC transfer fee. After 14 minutes, your system told me the payment is invalid. Where is my payment ? I have made a new payment for bestvoipreselling. And my first payment is gone. Please give my payment back.

https://btc.com/d8f9663d1b11a31ea052a87ed95c0d08a66f817ac5e560d61098589d4dd09564

My refund address is 3ErR88kT8FHpzwwvoXk19RrwegNAVJpUfh

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
July 02, 2017, 12:34:31 PM
Last edit: July 02, 2017, 02:26:04 PM by btclife01

Code:
...
İşlem onaylanmazsa, para cüzdanınızda tekrar kullanılabilir olacak. Bu işlem, cüzdana bağlı olarak 48-72 saat sürebilir.
...

Bu uyarı, Bitpay tarafından geri ödemelerin otomatik olduğunu gösteriyor; büyük ihtimalle, 14dk dolduktan sonra gönderim yapılan BTCler gönderi adresine(senin işlemde 34FwHzpgDDuCGWqkh21fFQG3xDzQkZxk2s) otomatik iade ediliyor(ödenen Fee lerin geri alınabileceğini sanıyorum). Bitpay in senin gönderdiğin 3ErR88kT8FHpzwwvoXk19RrwegNAVJpUfh adresine ödeme/iade yapacağını sanmıyorum.

Dolayısıyla sadece Paribuya durumu anlatan bir mesaj göndermek yeterli gibi. 34FwHzpgDDuCGWqkh21fFQG3xDzQkZxk2s adresine iade geldiğinde gelen bakiyeyi senin hesabına 3ErR88kT8FHpzwwvoXk19RrwegNAVJpUfh aktarırlar.

Ayrıca belki de şuan Bitpay senin ödemeni kabul etti ve sorun ortadan kalkı, kontrol etmekte yarar var.
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 02, 2017, 12:58:16 PM

Ödeme onaylandı Cheesy

İlk defa böyle oldu tırstım doğrusu biraz.

paribudaki son btcyşi gönderiyordum. Normalde önceki işlemlerim hep 250 EURO tutarındaydı.

Öyle birşeyde paranın kaybolduğunu düşünsene.

igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 02, 2017, 01:31:44 PM

Paribu ve Poloniex ten yaptığım bitpay ödemeleri belirli bir sürede işleme alınıyordu.

Poloniex ten Blockchain e 0.6 BTC çektim. İnanılmaz bir şekilde hızlı geldi.
Ardından Blockchain den bit pay ödemesi yaptım. Anında işleme alındı ve 10 saniye sonra ilk confirme geldi.
Bit payde ödemeyi bir confirm geldiği anda onayladı ve diğer 3 onayı beklemedi.

Burda sanki bir güvenlik açığı var gibi. Bit pay ödemesi yapan biri çifte harcama yaparsa ne olacak ?

Pages: [1]
  Print  

Jump to: