Bitcoin Forum
May 11, 2024, 01:03:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Gelecek vaat eden coin nasıl keşfedilir , nasıl yatırım yapılmalı ?  (Read 2071 times)
PokerStein1 (OP)
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
July 02, 2017, 07:04:15 PM

Selam arkadaşlar , iki adet 6'lı rig sahibiyim ve kendi çapımda mining yapıyorum. Mining'den gelen coin'ler ile bozdurmak yerine yatırım yapma amacındayım. Uzun vade ya da kısa vade herhangi bir sınırlamam yok yatırım yapılacak coin'i nasıl seçmeli veya sizler nasıl seçiyorsunuz. Nereleri takip etmeli neleri okumalı ? İngilizce , Türkçe farketmez.

Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715432615
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715432615
Reply with quote  #2

1715432615
Report to moderator
1715432615
Hero Member
*

Ignore
1715432615
Reply with quote  #2

1715432615
Report to moderator
1715432615
Hero Member
*

Ignore
1715432615
Reply with quote  #2

1715432615
Report to moderator
Argon18
Sr. Member

Activity: 442
Merit: 250

View Profile
July 02, 2017, 07:30:51 PM

Şimdi zamanında ether kazanlar acaba ellerinde tutsalardı mı daha çok kazanmış olacaklardı yoksa harcayıp başka coinler alarak mı daha fazla kar elde ettiler bence ilk akla gelen ve en önemli soru bu.
Ben kendim yatıtım yapacağım coini seçerken projeye bakıyorum ne hedefliyor ne kadarını gerçekleştirmiş ne kadarı gerçekleştirilebilir. Eğer o coini kullanarak bir başka coin veya başka bir şey çıkarılıyorsa şimdiye kadar kaç tane çıkarılmış kaç tane daha çıkarılmak istenir vb.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
iktisatci
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
July 02, 2017, 08:28:44 PM

ilgiyle takip ediyorum cevapları

in cryptography we trust
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
July 02, 2017, 10:19:58 PM
Last edit: July 02, 2017, 10:52:37 PM by hhk1045

Olayın madencilik boyutunu bilmiyorum ama gelecek vaat eden coinler belli zaten biraz araştırma gerek sadece özellikle cointürkte haber yapılan (parayla reklamı yapılanlar değil) cointürk'ün özenle seçip haberini yaptığı coinler bence gelecekte uçacak coinler ki bugünde uçuyorlar.

örnek 1 :

http://coin-turk.com/merkezi-olmayan-kripto-para-borsasi-bitshares ( 8 ay önce Kasım 2016)

İşte kaliteli haber böyle olur. Örnek 1 deki haberi sonuna kadar okuyun öngörülerin hepsi tutmuş ve bitshares uçmuş.
bu haber yapıldığında 1000 tane bitshares 10 dolar yapıyorken şimdi 500 dolar yapıyor neredeyse. Smiley

örnek 2:

http://coin-turk.com/microsoft5-yeni-blockchain (1.5 sene önce Mayıs 2016)

örnek2 deki 5 coine o gün 1000 dolar yatıranlar bugün yaklaşık 50.000 dolara sahip.

Ben şuan geçte olsa Syscoin'deyim. (Geçen mayıs ayındaki microsoft açıklamasından sonra herkes syscoine daldı zaten) Madenciliği var mı bilmiyorum teknik detaylarına pek girmedim , Galiba seneye o da yakın zamanda uçuşa geçerek bitsharesin yanına konacaktır: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1978734.0

Benim bu piyasada gördüğüm çok ama çok aşırı derecede uzman değilseniz, Al-sat falan hikaye dostlar. Al-unut 1-2 sene sonra ev araba sahibi ol. Al-sat'tan değil de al-tut ve al-unuttan köşeyi dönen çok bu piyasada.

Örnek 3: http://coin-turk.com/kripto-paralarin-piyasa-degeri-5-trilyon-dolar-olacak

Çok değil 2-3 sene sonra 5 trilyon dolarlık bir piyasa olacağı öngörülüyor. Bu piyasada da bir çok altcoin öleceği söyleniyor ki katılıyorum. Doğru projelere ve doğru altcoinlere yatırım yapanlar bu piyasa 5 trilyon dolara çıktığında parayla uçak yaparlar herhalde Cheesy

Bir not: Cointürk eski kaliteli haberlerinden yoksun çok nadir güzel haberlere rastlıyorum. Keşke eski seviyesini koruyabilseydi. Ama altcoinlerin çoğu ponziye dönünce onlarda gözü kararttı sanırsam. Gelecek vaad eden coinleri keşfetmek için artık cointürkten daha fazlasını yabancı kaynaklarıda hep taramak lazım diye düşünüyorum. Ayrıca kazanmak için afilli resimlerin arkasından değil büyük teknoloji firmalarının destekleyip üzerinde projeler geliştirmeye çalıştığı coinlere yönelmek uzun vadede götü sağlama alacaktır. aksi halde bu piyasada her altcoin kendini en yenilikçi ve en süper coin ilan ediyor.

Son olarak:

NASIL YATIRIM YAPILMALI:

Keşfedilen coin yakından izlenmeli grafiğini dolar ve bitcoin açısından ele alınmalı.
Madencilik olarak düşünülüyorsa teknik detayları araştırılıp madenciliği yapılabilri tabi kazılan coinler 1 sene veya 2-3 sene biriktirilmeli çünkü değeri her geçen gün artacaktır.
Yatırım amacıyla parça parça veya  grafiğe göre full girilebilir burada seçim size kalmış. Coine yatırım yapmadan bir karar verin ve ben uzun vadecimiyim yoksa kısa vadecimiyim diye kendinize bir sorun. Uzun vade ise alın ve unutun düşmüş çıkmış sizi pek ilgilendirmesin. Bir satış hedefi koyun ve o hedefe ulaşmadan asla satmayın. Zaten sağlam daşaklı bir coindeseniz ekip sağlamsa o coin sizi pişman etmez rahat olun...
Asla pişman olacağınız miktarlarda yatırım yapmayın.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
July 03, 2017, 12:21:40 AM

Olayın madencilik boyutunu bilmiyorum ama gelecek vaat eden coinler belli zaten biraz araştırma gerek sadece özellikle cointürkte haber yapılan (parayla reklamı yapılanlar değil) cointürk'ün özenle seçip haberini yaptığı coinler bence gelecekte uçacak coinler ki bugünde uçuyorlar.

örnek 1 :

http://coin-turk.com/merkezi-olmayan-kripto-para-borsasi-bitshares ( 8 ay önce Kasım 2016)

İşte kaliteli haber böyle olur. Örnek 1 deki haberi sonuna kadar okuyun öngörülerin hepsi tutmuş ve bitshares uçmuş.
bu haber yapıldığında 1000 tane bitshares 10 dolar yapıyorken şimdi 500 dolar yapıyor neredeyse. Smiley

örnek 2:

örnek2 deki 5 coine o gün 1000 dolar yatıranlar bugün yaklaşık 50.000 dolara sahip.

Ben şuan geçte olsa Syscoin'deyim. (Geçen mayıs ayındaki microsoft açıklamasından sonra herkes syscoine daldı zaten) Madenciliği var mı bilmiyorum teknik detaylarına pek girmedim , Galiba seneye o da yakın zamanda uçuşa geçerek bitsharesin yanına konacaktır: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1978734.0

Benim bu piyasada gördüğüm çok ama çok aşırı derecede uzman değilseniz, Al-sat falan hikaye dostlar. Al-unut 1-2 sene sonra ev araba sahibi ol. Al-sat'tan değil de al-tut ve al-unuttan köşeyi dönen çok bu piyasada.

Örnek 3: http://coin-turk.com/kripto-paralarin-piyasa-degeri-5-trilyon-dolar-olacak

Çok değil 2-3 sene sonra 5 trilyon dolarlık bir piyasa olacağı öngörülüyor. Bu piyasada da bir çok altcoin öleceği söyleniyor ki katılıyorum. Doğru projelere ve doğru altcoinlere yatırım yapanlar bu piyasa 5 trilyon dolara çıktığında parayla uçak yaparlar herhalde Cheesy

Bir not: Cointürk eski kaliteli haberlerinden yoksun çok nadir güzel haberlere rastlıyorum. Keşke eski seviyesini koruyabilseydi. Ama altcoinlerin çoğu ponziye dönünce onlarda gözü kararttı sanırsam. Gelecek vaad eden coinleri keşfetmek için artık cointürkten daha fazlasını yabancı kaynaklarıda hep taramak lazım diye düşünüyorum. Ayrıca kazanmak için afilli resimlerin arkasından değil büyük teknoloji firmalarının destekleyip üzerinde projeler geliştirmeye çalıştığı coinlere yönelmek uzun vadede götü sağlama alacaktır. aksi halde bu piyasada her altcoin kendini en yenilikçi ve en süper coin ilan ediyor.

Son olarak:

NASIL YATIRIM YAPILMALI:

Keşfedilen coin yakından izlenmeli grafiğini dolar ve bitcoin açısından ele alınmalı.
Madencilik olarak düşünülüyorsa teknik detayları araştırılıp madenciliği yapılabilri tabi kazılan coinler 1 sene veya 2-3 sene biriktirilmeli çünkü değeri her geçen gün artacaktır.
Yatırım amacıyla parça parça veya  grafiğe göre full girilebilir burada seçim size kalmış. Coine yatırım yapmadan bir karar verin ve ben uzun vadecimiyim yoksa kısa vadecimiyim diye kendinize bir sorun. Uzun vade ise alın ve unutun düşmüş çıkmış sizi pek ilgilendirmesin. Bir satış hedefi koyun ve o hedefe ulaşmadan asla satmayın. Zaten sağlam daşaklı bir coindeseniz ekip sağlamsa o coin sizi pişman etmez rahat olun...

gerçekten kaliteli bir paylaşım olmuş Teşekkürler.
Benimyakındığım bir konu var ki, piyasada çok fazla para ile yapılmış reklam postlar/yazılar mevcut. Adam projeyi öyle bir övüyor ki sanırsın bir iki aya proje uçup gidecek. Herseyi mükemmelmil
ş gibi bir hava yaratıyor. Bu gibi sahte, para için yapılmış yazıları ayırt etmek çok zorlaştı. Bu nedenle proje hakkında araştırma yaparken sağlam, dürüst, tarafsız kaynaklardan beslenmek çok önemli.

Diğer arkadaşların da tecrubelerini ben de merak ediyorum. Burada bizlerle paylaşırlarsa belki bilmediğimiz yöntemler vardır, öğrenmiş oluruz.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
turquaise
Full Member

Activity: 308
Merit: 105

View Profile
July 03, 2017, 05:39:20 AM

bana göre de kazdığınızı tutmak daha mantıklı gibi. hem düşerse üzülmezsiniz, hem de çıkarsa emeğinizin karşılığını almış olursunuz.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
July 03, 2017, 06:09:44 AM

Ether kazıp tutmak mantıklı,satmak zorunda degilseniz ilerleyen yıllarda dahada yükselecektir.Gerçi şu son 6 aylık donemde aşırı yukseldı ama aşagıya gitmediğine göre önü açık demektir
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
July 03, 2017, 11:37:39 AM

Bitcoin zaten zincirin üzerinde. Onun haricinde ETH, DASH, MONERO, STRATIS, Bitshares, Waves. Bunlardan ortaya karışık yapıp, unutmak lazım. Öyle çok da piyasayla ilgilenmeyeceksiniz alım yaptıktan sonra. Kendinize bir kota koyacaksınız 1-2 sene yada daha fazla. Piyasayı da piyasadaki paranızı da unutacaksınız. Başka bir müşkül bulmak lazım mesela. Bizi meşgul edecek başka bir iş. Yoksa her gün illaha açıyoruz o coinmarketcap' i. Unutamıyoruz.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
TroubleMaker
Sr. Member

Activity: 355
Merit: 250

blockchaintr.net

View Profile WWW
July 03, 2017, 01:04:26 PM

örnek 1 :

örnek 2:

Son olarak:

NASIL YATIRIM YAPILMALI:

Yatırım amacıyla parça parça veya  grafiğe göre full girilebilir burada seçim size kalmış. Coine yatırım yapmadan bir karar verin ve ben uzun vadecimiyim yoksa kısa vadecimiyim diye kendinize bir sorun. Uzun vade ise alın ve unutun düşmüş çıkmış sizi pek ilgilendirmesin. Bir satış hedefi koyun ve o hedefe ulaşmadan asla satmayın. Zaten sağlam daşaklı bir coindeseniz ekip sağlamsa o coin sizi pişman etmez rahat olun...

Hocam eline sağlık, müthiş paylaşım olmuş. Konuyu takip ediyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: