Bitcoin Forum
June 16, 2024, 04:02:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ethereum kazmak nekadar mantıklı ?  (Read 1611 times)
lcnmrt (OP)
Full Member

Activity: 134
Merit: 100

View Profile
July 02, 2017, 09:27:59 PM
Last edit: July 03, 2017, 08:24:30 PM by lcnmrt

Arkadaşlar merhaba rigi 6 haziranda kurdum. Günlük kazancım 0.12 eth iken şuanda 0.067 daha 1. ayını doldurmadı kazanç neredeyse yarı yarıya düştü. fiyat olduğu yere gidip gidip geliyor. Sistemde kalmak nekadar mantıklı ? Halen daha kazancı iyi ama aynı hızla düşerse 1 ay sonra gelecek para için uğraşmaya değmez diye düşünüyorum.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
July 03, 2017, 12:33:03 AM

0.12, 0.67' den daha çok! Ters mi yazdınız ?

Ethereum için benim fiyat öngörüm 2018 4. çeyrek için 1700 dolar civarlarıdır. Ona göre bir değerlendirme yapmayı deneyebilirsiniz. Belirttiğim zamanlarda fiyat benim öngörümün tam tersine de hareket edebilir. Bir tavsiye olarak görünmesini istemem. Lütfen iyi araştırın.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
July 03, 2017, 12:40:43 AM

Ethereum için benim fiyat öngörüm 2018 4. çeyrek için 1700 dolar civarlarıdır. Ona göre bir değerlendirme yapmayı deneyebilirsiniz. Belirttiğim zamanlarda fiyat benim öngörümün tam tersine de hareket edebilir. Bir tavsiye olarak görünmesini istemem. Lütfen iyi araştırın.

Sanırım 0.67 eth şu zamana kadar toplam kazabildiği eth miktarı. Yani 6 haziranda başladığında günde 0.12 iken, 2 temmuza kadar toplam kazılan eth 0.67 eth. Benim anladığım bu şekilde. Yanlışsam arkadaşa düzeltsin lütfen.

kazımı durdurma olayına gelirsen. O tamamen senin beklentilerine bağlı. Eğer uzun vadeli düşünüyorsan, anlık kaar yapmak veya yapmamak seni ilgilendirmiyor. Kazabildiğin kadar eth kazıp bir kaç yıl beklersin. Fakat eth kazıp hemen satıp kaar yapmak istiyorsan o zaman ne zaman ki kaat yapamaz duruma geldiğinde kazımı bırakırsın.

Kolay gelsin.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
July 03, 2017, 09:07:06 AM

sanırım 0,067 düştü demek istediniz.
kazanç kar oranı size bağlı bir şey begenmezseniz kapatırsınız az olsun damlaya damlaya göl olur dersiniz bu da sizin bileceğiniz bir şey.
lcnmrt (OP)
Full Member

View Profile
July 03, 2017, 08:27:38 PM

yazımda ufak bir hata yapmışım düzelttim uyarılanız için teşekkürler 0,067 ye düştü demek istemiştim. amacım kazımı durdurmak bitirmek değil zaten ileride belki çok değerlenecek oda tamam ancak değerlenene kadarki süreçte ödemeler taksitler elektirik vs. kafamı kurcalıyor.
ozkan_samet
Member
**

Activity: 102
Merit: 10

View Profile
July 04, 2017, 01:51:57 PM

Millet rigleri satışa çıkardı...
Azıcık ekonomi okuduysam bu kadar rağbet gören arz olan bir piyasada ethereum'un kısa vadede artması olanaksız..
ROİ ler 10 aya 12 aya çıkacak zorluk böyle giderse..
15.000 TL 'ye Rig kuracaktım şu an beklemedeyim.
1 aydır ne kadar çomar varsa doldu. İşi bilen bilmeyen ekran kartına hücum etti..Etheriumun bitcoin gibi değerleneceği de muamma..

C *
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
July 04, 2017, 02:44:22 PM

biz 7$ ken uğraşıyorduk eth vs eski fiyatlarına gelince çoğu aç gözlülerden kurtulacağız ve böylece kart kalacak.
lcnmrt (OP)
Full Member

View Profile
July 04, 2017, 02:47:30 PM

biz 7$ ken uğraşıyorduk eth vs eski fiyatlarına gelince çoğu aç gözlülerden kurtulacağız ve böylece kart kalacak.

7 dolardan kazmaya devam ederken mutlu olacaksan biz tutmayalım kardeşim seni zaten o zamanda pbaşladıysan güzel kazanmış olman gerek ?
TroubleMaker
Sr. Member

Activity: 355
Merit: 250

blockchaintr.net

View Profile WWW
July 05, 2017, 07:24:04 PM

Sence o zaman difficulty ne alemde olacak?Smiley Uzun vadede düşünüp, farklı coinlere de şans vermek gerek bence.

Musicoin ve ETC şu an eth'den daha karlı.
risinqsun
Sr. Member

-

View Profile
July 06, 2017, 11:54:00 AM

Neye dayanarak öngörünüz 1700$ açıklaya bilirmisiniz.
risinqsun
Sr. Member

-

View Profile
July 06, 2017, 11:55:22 AM

7 dolardan kazmaya devam ederken mutlu olacaksan biz tutmayalım kardeşim seni zaten o zamanda pbaşladıysan güzel kazanmış olman gerek ?

Biraz kar ettim bilmiyordum bu kadar artacağını Sad
risinqsun
Sr. Member

-

View Profile
July 06, 2017, 11:57:50 AM

Sence o zaman difficulty ne alemde olacak?Smiley Uzun vadede düşünüp, farklı coinlere de şans vermek gerek bence.

Etc ve lbry de kastım adamın TEK'i 220 bin tane lbry almıştı 0.017$ dan 0.20$ gördü deli kar etmiştir.

Dif tahmin etmek zor 2 ay sonra Yen'i kartlar çıkacak ya çoğu mining bırakacak yada olan üstü şeyler olacak 😀
TroubleMaker
Sr. Member

Activity: 355
Merit: 250

blockchaintr.net

View Profile WWW
July 06, 2017, 02:20:36 PM

Etc ve lbry de kastım adamın TEK'i 220 bin tane lbry almıştı 0.017$ dan 0.20$ gördü deli kar etmiştir.

Dif tahmin etmek zor 2 ay sonra Yen'i kartlar çıkacak ya çoğu mining bırakacak yada olan üstü şeyler olacak 😀

Abi tahmin edilmesi gereken şey diff değil, kazdığımız coin:) Mart ayında Ethereum 16 dolarken bizim arkadaş her ay 100 dolar atıcam bak siz de atın dedi, biz madenciliğe girdik. Şunun şurasında 3 ay geçti eth uçtu, hala karlı ama eth gibi potansiyeli yüksek coinler kazmak gerek bence.
lcnmrt (OP)
Full Member

View Profile
July 06, 2017, 06:27:54 PM

Abi tahmin edilmesi gereken şey diff değil, kazdığımız coin:) Mart ayında Ethereum 16 dolarken bizim arkadaş her ay 100 dolar atıcam bak siz de atın dedi, biz madenciliğe girdik. Şunun şurasında 3 ay geçti eth uçtu, hala karlı ama eth gibi potansiyeli yüksek coinler kazmak gerek bence.

işte o potansiyelin hangi coinlerde olduğunu bi kestirebilsek şahane olcakta Smiley
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 06, 2017, 06:55:02 PM

Musicoin'nin felanda iş yapacağı yok arkadaşlar kendinizi kandırmayın. Ethereum biriktirin kısa vade de olmasa da uzun vade de ethereum mutlaka kazandıracaktır. Üzülmeyin, yolunuza devam edin.
risinqsun
Sr. Member

-

View Profile
July 06, 2017, 07:16:09 PM

Kesinlikle öyle Smiley ben etc yatırım yapıyordum 0.60 dan 20$ çıktı 12$ ken satmıştı eğer maddi durum fazla iyi değilde fiyatı düşük olan coinler daha iyi olur en azından çok alabiliyoruz ben etc ve lbry stokluyorum açıkcası.
lcnmrt (OP)
Full Member

View Profile
July 06, 2017, 07:20:46 PM

Musicoin'nin felanda iş yapacağı yok arkadaşlar kendinizi kandırmayın. Ethereum biriktirin kısa vade de olmasa da uzun vade de ethereum mutlaka kazandıracaktır. Üzülmeyin, yolunuza devam edin.

aynı düşüncedeyim birde ya tutarsa hesabı yeni çıkacak coinlere yatırım yapıyorum ufak ufak
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
July 08, 2017, 06:35:28 AM

Rigi kurduğumdan bu yana hep etc kazdım. fiyatı yükseldi güzel kar edebilirdim ama satmadım. Şimdi yine düşüştü yine satmıyorum. Bir de 2012 2013 de yaptığım mining işinden kalan kötü bir tecrübem var. O zaman işin içinde olanlar çok iyi hatırlayacaklar günde 3-4 adet coin çıkardı. sürekleri rigleri bir coinden öbür coine çevirip gereksiz bir çok çöp coin kazıp piyasada dumplardık. Arada scam pool'larda bir sürü coin bıraktığımızda olurdu. O zamandan bu zamana piyasada birçok şey değişti.

Ben 2017 mart ayında sadece ve sadece eth ve etc  kazmak için rig kurdum. ilk 1 hafta eth kazdıktan sonra ETC'ye döndüm ve hala etc kazıyorum. etc zıpladı 22-23 dolar seviyesinde bozdurup roi + çok iyi bir kar ile fiata dönebilirdim yapmadım. şu an 15 dolar civarında yine bozdurmuyorum. ne aptal saptal coinlere geçtim ne de başka bir poola. ne geliyorsa cüzdana atıyorum. kendime 0,5 btc ayırdım onunla da markette 3-4 coin alıyorum arada scalp yapıyorum felan.Elektrik masrafını da her ay cebimden ödüyorum. ( her ay 400-500 TL'lik coin alanlarla aynı hesap).

tavsiye olarak şunu kazın demek yanlış olur. ama ne kazıyorsanız kazın biriktirin be kardeşim. tutun az elinizde. sabırsız olmayın. whattomine'dan bakıp zırt pırt coin değiştirip zamanınızı boşa harcamayın. pool pool dolaşmayın.
lcnmrt (OP)
Full Member

View Profile
July 09, 2017, 05:08:40 PM

Rigi kurduğumdan bu yana hep etc kazdım. fiyatı yükseldi güzel kar edebilirdim ama satmadım. Şimdi yine düşüştü yine satmıyorum. Bir de 2012 2013 de yaptığım mining işinden kalan kötü bir tecrübem var. O zaman işin içinde olanlar çok iyi hatırlayacaklar günde 3-4 adet coin çıkardı. sürekleri rigleri bir coinden öbür coine çevirip gereksiz bir çok çöp coin kazıp piyasada dumplardık. Arada scam pool'larda bir sürü coin bıraktığımızda olurdu. O zamandan bu zamana piyasada birçok şey değişti.

Ben 2017 mart ayında sadece ve sadece eth ve etc  kazmak için rig kurdum. ilk 1 hafta eth kazdıktan sonra ETC'ye döndüm ve hala etc kazıyorum. etc zıpladı 22-23 dolar seviyesinde bozdurup roi + çok iyi bir kar ile fiata dönebilirdim yapmadım. şu an 15 dolar civarında yine bozdurmuyorum. ne aptal saptal coinlere geçtim ne de başka bir poola. ne geliyorsa cüzdana atıyorum. kendime 0,5 btc ayırdım onunla da markette 3-4 coin alıyorum arada scalp yapıyorum felan.Elektrik masrafını da her ay cebimden ödüyorum. ( her ay 400-500 TL'lik coin alanlarla aynı hesap).

tavsiye olarak şunu kazın demek yanlış olur. ama ne kazıyorsanız kazın biriktirin be kardeşim. tutun az elinizde. sabırsız olmayın. whattomine'dan bakıp zırt pırt coin değiştirip zamanınızı boşa harcamayın. pool pool dolaşmayın.

bunlar yatırımı borçla yapmamış olanlar için şahane ancak aylık getiri bekleyenler için sıkıntılı Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: